• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás kompakt géppel

Luna

Főkertész
Sziasztok

Örököltem egy kompakt fényképezőgépet, nevezetesen egy Samsung Digimax A40-est. Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni a beállítgatásokkal, meg az egyéb fényképezésnél felmerülő problémákkal.
Egyenlőre nem tudom használni, mert hirtelen nincs hozzá akkumulátor... :D
Köszi szépen. :)
 
Itt az Adatlapja.

Ez alapján túl sok lehetőséged nincs. Annyit tudok ajánlani, hogy makro módban használd az aksihoz, mert a normál mód 80 cm-es közelpontja elég távoli, illetve ne nagyon zoomolgass. :geek:
 
Köszi, adatlapot, meg tesztet néztem már hozzá. De hát ajándék lónak nem nézzük a fogát, és mégis több, mint a semmi.
Igazából ha lesz munkám, akkor szeretnék beruházni egy Canon EOS 1000D-be, de az még odébb van. Azt a gépet legalább értem. :D Kompaktokhoz tök hülye vagyok, amit kölcsönkérni szoktam, az is egy elég komoly Canon, nem nagyon megerőltető épkézláb beállításokkal fotózni vele. Szinte elkattan magától. ;)
 
Na az jó gép lesz, egy jó kis makroobival mindenki téged fog irigyelni :cool:

Egyébként jó árban van a váz, tavaly én a digi gépemet vettem annyiért :|
 
Ja, nem rossz :D Barátnőm nézte ki nekem amúgy. Szerintem ez lesz az első, amire költeni fogok a (sokadik) első fizetésemből. :D
 
Vásárlási tanács. Jobban járnál a Canon 400D vel az majdnem profi, de ha nem sajnálod a pénzt akkor Canon 40D. Mind kettőt használtam jobb vétel mint az 1000D és a 400 és az 1000-es között az ár se nagy ugrás....Remélem sikerült tanácsot adnom :) A 40D magnézium vázas .. csak egy érv és még sok van ..
 
viktorlantos said:
Fotón fehér egyensúly állítással tudod belőni.

Tök h.lye vagyok az ilyesmihez, de ezt photoshoppal is lehet csinálni, vagy hogy van ez? Azt tudom, hogy a fényképezőn is van ilyen állítási lehetőség, és Proci adott is egy gépkönyvet a fényképezőmhöz, de egyenlőre nem jutottam el addig hogy elolvassam. Szóval én ezt a részét nem igazán látom át a dolognak. :$
 
Fehér egyensúlyt érdemes a fényképezőn beállítani. Később nem minden esetben korrigálható photoshopban ha nagyon elmászik a kép.

Általában van automata fehér egyensúly a gépeken. Ilyenkor a gép megpróbálja a jelenlegi helyzethez megtalálni a fehér színt. Létezik manuális mód amikor érzed hogy az automata téved - pl nagyon rózsaszínes, kékes, zöldes a képed, ekkor keresel a helyszínen valami fehér dolgot pl fehér papír és erre lövöd be.

Sajnos nem tudom milyen lehetőségek vannak a kompakt gépen, de érdemes erre legalább annyi figyelmet fordítani mint a megfelelő élességre.
 
Sziasztok!

Kicsit feléleszteném ezt a kompakt kérdést, előzőekben inkább a tükörreflexest ajánlgatták.
Sajnos nem mindenki tudja megvásárolni a több százezer forintos tükörreflexes gépeket. Hiába van már 150 ezer forintért belépő kit, ezeket bizony fejleszteni kell, (obi, vaku, stb.) máris drágább lesz. Egy jó ultrakompakt vagy brigde gép már 100 eFt-ért van.
Érdekelne, a kompakt gépekkel való akvárium fotózás tapasztalatai, ki mit használ, milyen beállításokkal, lehet-e jó fotókat készíteni velük!
Esetleg fotókkal is alá lehet támasztani.

NZoli
 
Nekem panasonic fz50el sikerült értékelhető képeket lőnöm... Fehéregyensúlyt viszont nehéz eltalálni mert előre beállított nem volt jó és kordináta rendszerben kellett bíbelődnöm mire jó lett. RAWban fotózva lehet több sikerrel lehet és jobb minőségben.
 
Szia!
Nekem egy Panasonic kompaktom van, amivel egész jó képeket lehet összehozni. Van rajta "vízalatti" funkció, ezzel szerintem korrekt képeket tudok csinálni, legalábbis nekem bőven elegendő. Próbáltam tükörreflexes géppel is, de nekem kicsit bonyolult, és nem találtam meg rajta a legjobb beállítást.
1148404324P1040402_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Nekünk egy Canon Digital IXUS 960 IS gépünk van.
Ezeket a képeket csináltam vele az előbb.Digital Macro-val.Kb. a front üvegtől 30cm-re.Mi lesz ha közelebb teszem teljesen ;)
4134279240_f6a68d9b27_m.jpg
meg ezt
4133518117_91a3409ff4_m.jpg
Viszonyítási alapnak a 2.képhez pedig ezt
4133518181_2d8952c9f7_m.jpg

Az aki azért ilyen csupasz mert egyenlőre csak a szűrőket indítottam el a baciknak.
Pénteken lesz az ültetés :roll:
 
NZoli said:
Sziasztok!

Kicsit feléleszteném ezt a kompakt kérdést, előzőekben inkább a tükörreflexest ajánlgatták.
Sajnos nem mindenki tudja megvásárolni a több százezer forintos tükörreflexes gépeket. Hiába van már 150 ezer forintért belépő kit, ezeket bizony fejleszteni kell, (obi, vaku, stb.) máris drágább lesz. Egy jó ultrakompakt vagy brigde gép már 100 eFt-ért van.
Érdekelne, a kompakt gépekkel való akvárium fotózás tapasztalatai, ki mit használ, milyen beállításokkal, lehet-e jó fotókat készíteni velük!
Esetleg fotókkal is alá lehet támasztani.

NZoli

Persze, hogy lehet jó fotókat készíteni velük, csak ismerni kell a gép korlátait. Kompaktoknál talán a legnagyobb hátrány a kis CCD-re rázsúfolt sok millió pixel miatti képzaj, ami egy DSLR-hez képest már jóval alacsonyabb érzékenységen zavaró tud lenni. Viszont, mára már sok bridge gépnél egész szépen megoldották a zajszűrést(a régi maszatolásokhoz képest), így magasabb ISO mellett is egész jó képeket lehet velük készíteni.

Ha valaki gépvásárlás előtt áll és ahogy írtad van 100.000 forintja rá, de nem akar a későbbi + fejlesztési lehetőségekkel foglalkozni annak én ajánlanék egy jó kis gépet, ami a Sony DSC R-1. Ez egy bridge gép, de egy DSLR-re jellemző méretű CMOS képérzékelővel szerelve, így ugyanazt a képminőséget produkálja, mint egy tükörreflexes masina, csak éppen kompakt feelinggel :) A rajta található Carl Zeiss optikához pedig nem kell sok magyarázat ;)

10 megapixel, fókusztáv 24mm-120mm-ig(5X-ös optikai zoom), kihajtható/forgatható LCD, a full autotól egészen a full manuális beállítási lehetőségekig minden van benne. Makróban nem éppen erős(35cm a közelpontja tele állásban), de ezen egy Raynox előtéttel könnyen lehet segíteni.

Nem tudom, hogy újat lehet-e még kapni(2005-ös megjelenés), de használtan már 80-100.000Ft körül beszerezhető.
 
Szerintetek egy ilyen géppel lehet jó akváriumfotókat készíteni,vagy ez nem alkalmas rá? Nekem tetszene,csak nagyon nem érek hozzá ,így jó lenne egy kis szakértő vélemény.Előre is köszi R ,fuji s 2100 hd
 
robokuty said:
Szerintetek egy ilyen géppel lehet jó akváriumfotókat készíteni,vagy ez nem alkalmas rá? Nekem tetszene,csak nagyon nem érek hozzá ,így jó lenne egy kis szakértő vélemény.Előre is köszi R ,fuji s 2100 hd

Gépekkel kapcsolatban szerintem annyit érdemes tudni hogy aki ismeri a gépét az egy "rosszabb" gébbel többre megy mint akinek van egy DSLR gépe mindenféle csoda objektívvel, de azt se tudja mi mire képes... Szóval ha ismered a gépedet akkor ezzel a géppel is tudsz kompromisszumokkal jó képeket fényképezni. Megint kérdéses a jó kategória. Otthoni felhasználás vagy plakát méretű képeket szeretnél előhívatni belőle.
Ha otthoni felhasználásra kell és ismered, szerintem használható darab. Ezek a gépek az ultrazoom kategóriába tartoznak, elég sok beállítási lehetőséget kínálnak (manuális, blende illetve zársebesség prioritásos üzemmódok, fehér egyensúly). Ami hátránya lehet, lesz a gépnek (tapasztalatból mondom) hogy ha magasabb érzékenységet használsz (géptől függő, de olyan ISO400,800 felé) eléggé zajosodni fog a felvételed, plusz részlet veszteség is szóba fog jönni a zajszűrés miatt.

Ha családi fotósként kell otthoni körülmények között jó, ha ennél többre akkor másik gép kell. Belépő DSLR (CANON, NIKON) ...
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
105
Megtekintések
20K
Back
Oldal tetejére