• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Durvak ezek a macro kepek, neztem Flickren is. Grat! Amugy ezeket focus stacking-el keszited, h ilyen fasza elesek?
Köszi szépen, nem használok stackinget, de nagyon érdekel a módszer, egyszer szeretném kipróbálni. A teljes rovart ábrázoló képeken talán nem is nagyon hiányzik, inkább a "portrékon" jobban, ahol hiába van elegendő fényem, a közgyűrűsor használata miatt, nagyobb mélységélességnél az egész kép ellágyul. Azt hiszem ez a diffrakció. Amíg nem sikerül jobb minőségben, addig azért lehet örülni a modelleknek, mert baromi érdekesek...szerintem:

36211851522_94161a5081_h.jpg0037 by Sándor Mátrai, on Flickr

36625341782_a160b09a45_h.jpg0025 by Sándor Mátrai, on Flickr

36663791952_88d8d7003f_h.jpg0041. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Köszi szépen, nem használok stackinget, de nagyon érdekel a módszer, egyszer szeretném kipróbálni. A teljes rovart ábrázoló képeken talán nem is nagyon hiányzik, inkább a "portrékon" jobban, ahol hiába van elegendő fényem, a közgyűrűsor használata miatt, nagyobb mélységélességnél az egész kép ellágyul. Azt hiszem ez a diffrakció. Amíg nem sikerül jobb minőségben, addig azért lehet örülni a modelleknek, mert baromi érdekesek...szerintem:

View attachment 398180037 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398190025 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398200041. by Sándor Mátrai, on Flickr
Na, az idegenek ismet köztünk jarnak...:eek::)
Mar kezdödik: diffrakcio, meg stacking, meg ellagyul, meg melysegelesseg, a leghalvanyabb fogalmam sincsen ezekröl..de az az igazsag, hogy lenyügözöek a fotok, de egyszerüen nem birom magam ravenni, hogy ezzel foglalkozzak. Pedig tudom, hogy kellene az akvarium fotozashoz is nemi-legalabb bazistudas- de egyszerüen annyira tavol all ez tölem.
 
Köszi szépen, nem használok stackinget, de nagyon érdekel a módszer, egyszer szeretném kipróbálni. A teljes rovart ábrázoló képeken talán nem is nagyon hiányzik, inkább a "portrékon" jobban, ahol hiába van elegendő fényem, a közgyűrűsor használata miatt, nagyobb mélységélességnél az egész kép ellágyul. Azt hiszem ez a diffrakció. Amíg nem sikerül jobb minőségben, addig azért lehet örülni a modelleknek, mert baromi érdekesek...szerintem:

View attachment 398180037 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398190025 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398200041. by Sándor Mátrai, on Flickr
Sanyi ,milyen objektívet használsz????Pazar fotók;)
 
Na, az idegenek ismet köztünk jarnak...:eek::)
Mar kezdödik: diffrakcio, meg stacking, meg ellagyul, meg melysegelesseg, a leghalvanyabb fogalmam sincsen ezekröl..de az az igazsag, hogy lenyügözöek a fotok, de egyszerüen nem birom magam ravenni, hogy ezzel foglalkozzak. Pedig tudom, hogy kellene az akvarium fotozashoz is nemi-legalabb bazistudas- de egyszerüen annyira tavol all ez tölem.
A fotós kifejezésekben én is nagyon bizonytalan vagyok, tapasztalok bizonyos jelenségeket, problémákat és megpróbálok rájuk magyarázatot találni, beazonosítani azokat, így jövök rá egy két dologra. Pl. a "diffrakcióra" rákeresve a google többek között, ezt a fórumot is kidobja, tehát itt az egyik topikban megtalálható minden róla, valószínű el is olvastam, csak addig amíg nem látom, nehéz felfognom ezeket, de ha időnként egy egy képet készít az ember egyből találkozik a problémákkal. Nekem sem hobbim a fotózás, kizárólag az akvárium megörökítése kapcsán éreztem szükségét foglalkozni kicsit vele, de egyébként érdemes elmerülni benne, mert a képszerkesztésük hasonló.:)
Sanyi ,milyen objektívet használsz????Pazar fotók;)
Köszönöm szépen, Venus Laowa 60mm f/2,8 2:1 makro objektív :)
 
Utoljára módosított:
Köszi szépen, nem használok stackinget, de nagyon érdekel a módszer, egyszer szeretném kipróbálni. A teljes rovart ábrázoló képeken talán nem is nagyon hiányzik, inkább a "portrékon" jobban, ahol hiába van elegendő fényem, a közgyűrűsor használata miatt, nagyobb mélységélességnél az egész kép ellágyul. Azt hiszem ez a diffrakció. Amíg nem sikerül jobb minőségben, addig azért lehet örülni a modelleknek, mert baromi érdekesek...szerintem:

View attachment 398180037 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398190025 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 398200041. by Sándor Mátrai, on Flickr
Igen, pont ez a sorozat lattan nem tudtam eldonteni, h stackeled a kepet vagy nem. Nekem meg nem sikerult ilyen eles kepet csinalni, lehet a vaku hianyzik az egyenletbol, bar azt igyekszem potolni lampaval.
 
Igen, pont ez a sorozat lattan nem tudtam eldonteni, h stackeled a kepet vagy nem. Nekem meg nem sikerult ilyen eles kepet csinalni, lehet a vaku hianyzik az egyenletbol, bar azt igyekszem potolni lampaval.
A vaku rengeteget számít, az is, hogy softboxot használok vagy nem, nélküle mintha élesebb lenne a kép, viszont becsillan. Ezek a képek a határon mozognak f5,8-f8 körül, szűkebb rekesznél már élvezhetetlenül életlenek lennének.
 
Utoljára módosított:
A vaku rengeteget számít, az is, hogy softboxot használok vagy nem, nélküle mintha élesebb lenne a kép, viszont becsillan. Ezek a képek a határon mozognak f5,8-f8 körül, szűkebb blendénél már élvezhetetlenül életlenek lennének.
Akkor kenytelen vagyok beruhazni arra is, azt hittem meguszom
 
Metszésből visszamaradó levelek jöhetnek majd;)(y)
nincs metszés... szépen leszáradnak az alsó levelek. Ami lehullik megy is az akváriumba.
A felső új levél egyébként már jócskán 20 centi, úgyhogy lassan tényleg akkora leveleket termelek mint amiket árulnak :)
MIndenkinek csak ajánlani tudom hogy vegyen magot, mert olcsó és nem igazán igényes növény, ellenben szép és még hasznosítható is :)
 
Skacok ne offoljuk szet a fotos topikot, mindennek megvan a helye! Ide akvariumon kivuli minosegi fotok jojjenek, koszi.
 
előre tudtam hogy megkapom a magamét a kép miatt. :cry::oops:
Megjegyzem nincs kiírva hogy az akvárium túl csak profi képeket lehet csinálni :D:p
Egyébként már törölhetitek a képet meg az összes rá vonatkozó megjegyzést már látta akinek szántam ;)
És egy feketepont mindenkinek aki kedvelte a képem :banhappy::cool::vamp:
 
Tegnap Ausztriában jártam a Grossglockner Grand Prix rendezvényen. A hegyi felfutó versenyen főleg második világháború előtti versenyautókkal indulnak, köztük ezzel az Auto Union Typ C-vel, ami 1936-ban 520 lóerőt tolt ki a V16-os motorból. Eszméletlen hangulat, hihetetlen ritka autók rendes használatban, nagy élmény :)

És ezt csak úgy otthagyták? Vagy levette a rendőr a rendszámot gyorshajtás miatt? :)

Nem rossz! Már tudom honnan származik a kifejezés, "vén szivar" :D
 
Back
Oldal tetejére