• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Sziasztok,

Meg mindig a foszfattal nem jutok egyessegre. Lassan egy hete igencsak emelt dozist ontok a vizbe (Easylife Fosfo 20ml/nap 120literhez) masnap reggelre ez 0..0.05ppm re csokken.
Tegnap delutan emeltem az adagon, 50ml-t kapott (utanna megmertem, kb a vart eredmenyt kaptam), de reggelre ennek is nyoma veszett, igaz, mostmar 0.1ppm koruli erteket mertem.
Irtatok, hogy az amazonia "felszivja" a foszfatot, kerdesem, hogy ez meddig tart?

Ne emelj az adagon, jó volt a korábbi. Nincs ezzel baj, napi rutinszerűen tápozd, telítődni fog a talaj.
 
Sziasztok,

Meg mindig a foszfattal nem jutok egyessegre. Lassan egy hete igencsak emelt dozist ontok a vizbe (Easylife Fosfo 20ml/nap 120literhez) masnap reggelre ez 0..0.05ppm re csokken.
Tegnap delutan emeltem az adagon, 50ml-t kapott (utanna megmertem, kb a vart eredmenyt kaptam), de reggelre ennek is nyoma veszett, igaz, mostmar 0.1ppm koruli erteket mertem.
Irtatok, hogy az amazonia "felszivja" a foszfatot, kerdesem, hogy ez meddig tart?
Nekem 2,5 hónap alatt változott...
 
Sziasztok!
Úgy gondoltam elkezdem a foszfát adagolást. 64L-ben most 0.5 körül van, egyenlőre 1.0 a cél (nem is tudom miért ennyi, leginkább a zöld pont kiszorítása a cél)

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről

Folytatva....
Szóval rögtön nyomhatom bele azt az 5ml naponta, vagy kell némi fokozatosság?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Úgy gondoltam elkezdem a foszfát adagolást. 64L-ben most 0.5 körül van, egyenlőre 1.0 a cél (nem is tudom miért ennyi, leginkább a zöld pont kiszorítása a cél)
Szerintem mehetsz feljebb is EI tápozásnál 1-3 közé ajánlják belőni a szintet, de próba szerencse, vagyis ha 1-nél még van pontalgád, akkor mehetsz feljebb nyugodtan
 
Sziasztok!
Úgy gondoltam elkezdem a foszfát adagolást. 64L-ben most 0.5 körül van, egyenlőre 1.0 a cél (nem is tudom miért ennyi, leginkább a zöld pont kiszorítása a cél)

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről

Folytatva....
Szóval rögtön nyomhatom bele azt az 5ml naponta, vagy kell némi fokozatosság?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről

tójad' csak egyből neki, a nagy hígítás miatt fokozatosan fog emelkedni a koncentráció
 
Sziasztok!
Úgy gondoltam elkezdem a foszfát adagolást. 64L-ben most 0.5 körül van, egyenlőre 1.0 a cél (nem is tudom miért ennyi, leginkább a zöld pont kiszorítása a cél)

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről

Folytatva....
Szóval rögtön nyomhatom bele azt az 5ml naponta, vagy kell némi fokozatosság?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Én beletolom egyből, nem teketóriázok. Érdemes lenne víztsztelned is... A vízben lévő tápszint a lényeg, nem az, hogy mennyit adagolsz. A nagy aksimba ha kell óriás vízcsere, utána simán belenyomok egyszerre 60ml micro macrot és senkinek semminek sincs baja. A lényeg hogy beállítsam a szintet a vízben. Persze ehhez ki kell tapasztalni hogy x ml micro min mennyit emel, ugyanez macronál, meg nitro meg fosfonál is. Én egyszer kitapasztaltam, és ráírogattam a flokonokra hogy pl. + 2 ml => + 3,5ppm stb...
 
Oksa
Köszi a válaszokat!
Bele tettem az 5ml, kb. 2óra múlva mértem Jbl tesztel: 0.8 és 1.2 között volt.
Reggel újra mérem.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Tegnap is kapott még egy 5ml-t Easylife Phosfot, most mért 1.2 körülire mértem.
Azért ez meglepően jól tartja a szintet, mármint a forumon olvasottakhoz képest.
Párnapig nem rakok bele, csak mérem.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Meg tudja mondani valaki mi az az EL tápozás? Green Aqua Micro Macro-t használok. Az ADA-nak felel meg? GA és easy carbó mellett akkor nekem 1-1,5 közötti foszfát kell vagy 0,5?
Pár hozzászólással korábban írtam, hogy az EI táblázatában, amiben a saját mixelésű macrot lehet kiszámolni, 1-3 közé írják a foszfátot.
 
Tegnap is kapott még egy 5ml-t Easylife Phosfot, most mért 1.2 körülire mértem.
Azért ez meglepően jól tartja a szintet, mármint a forumon olvasottakhoz képest.
Párnapig nem rakok bele, csak mérem.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
05.31-óta 1x kapott még 5ml Fosfot, most 1,8 felettire mutatja.
Mellette megy a napi GA kombó, úgy látszik csak ez a kis lökés kellett neki.
Most már csak az alga visszahúzódásáért szurkolok[emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Naplómban nem válaszoltok, hátha itt kapok választ:
- 6 hetes akvárium heti 20ml foszfó + GA mellett 1.2-es a po4-em. Így nincs zöldalgám.
- betettem egy új szűrőt 4L mátrixxal és 1 L Birorioval és azóta 0.6 a Po4-em. Elárasztott az alga.
A biológiai szűrő is nyeli a foszfátot? Annak is telítődnie kell? Már 70ml-t tettem bele a héten, de épphogy 0.9-re ment fel.
 
Naplómban nem válaszoltok, hátha itt kapok választ:
- 6 hetes akvárium heti 20ml foszfó + GA mellett 1.2-es a po4-em. Így nincs zöldalgám.
- betettem egy új szűrőt 4L mátrixxal és 1 L Birorioval és azóta 0.6 a Po4-em. Elárasztott az alga.
A biológiai szűrő is nyeli a foszfátot? Annak is telítődnie kell? Már 70ml-t tettem bele a héten, de épphogy 0.9-re ment fel.

Ez egy érdekes kérdés, ezt (egy másik fórumon) egyszer már vesézgettük. Egyértelműen csak annyit lehet kijelenteni, hogy nem a biológiai szűrés (=bacik) eszi (hiszen akkor másik szűrőanyag mellett is fogyna), így marad az a verzió, hogy az új szűrőanyag köti meg. A Bio Rio marketinganyaga szerint van benne "japán tölgyfából készült szén". Ki tudja. De amúgy a Matrix is ásványi eredetű, így az ionreakciók, adszorpció ott sincs kizárva.

De! 6 hetes az akva, arról nem írsz, hogy a növények egyenletesen nőttek-e folyamatosan, vagy volt valami növény-bumm, ami rövid idő alatt nagyobb foszfátot igényelt volna. Más változás nem volt?
 
Növények kezdetektől rohamtempóba nőnek. GA tényleg megteszi a hatását 2-3 hét alatt elkészült a HC talaj, csak leválik mert bénán csomókba ültettem, dehát kezdő vagyok, neki állok elölről had fejlődjek.
Semmi extra növénybumm nem volt. A biológia szűrő szót akkor rosszul használtam én is csak a golyókra gondoltam nem a bacira, hogy az enné. De remélem hamar telítődik, mert ijesztő ez a 130ml heti po4 amit hozzá adok. Mármint ez az első hét és ennyi lesz a holnapi takarításkor. De lehet kapásból Blackoutot rendelek el (az elsőt), mert a fonalalga csak szaporodik. Zöld algától nem ijedek meg azt látom, hogy ha a foszfát rendben, akkor eltűnik.
 
Naplómban nem válaszoltok, hátha itt kapok választ:
- 6 hetes akvárium heti 20ml foszfó + GA mellett 1.2-es a po4-em. Így nincs zöldalgám.
- betettem egy új szűrőt 4L mátrixxal és 1 L Birorioval és azóta 0.6 a Po4-em. Elárasztott az alga.
A biológiai szűrő is nyeli a foszfátot? Annak is telítődnie kell? Már 70ml-t tettem bele a héten, de épphogy 0.9-re ment fel.
Ahogy @dexkill is irta, lehet, hogy a szüröanyag köti meg. De milyen alga lepett el? Ujra a zöld pont? Vagy valamilyen masik?
Ha fonal, ahogy irtad, akkkor nem hiszem, hogy a foszfat lenne a ludas.
Meg kellene vizsgalnod, hogy meg ha ugyis gondolod, hogy nem, de mi valtozhatott a rendszerben, ami az algasodast okozhatta.
 
Ahogy @dexkill is irta, lehet, hogy a szüröanyag köti meg. De milyen alga lepett el? Ujra a zöld pont? Vagy valamilyen masik?
Ha fonal, ahogy irtad, akkkor nem hiszem, hogy a foszfat lenne a ludas.
Meg kellene vizsgalnod, hogy meg ha ugyis gondolod, hogy nem, de mi valtozhatott a rendszerben, ami az algasodast okozhatta.
Igen zöld pont alga.
 
Sziasztok. Segítenétek beazonosítani a foszfát szintemet, mert én nem igazán tudom... Előre is köszönöm.

Szia!

Nitrát teszttel elég nehéz lesz foszfátot mérni, de azt se baj, ha tudod :)

Képek alapján 40-es az érték, ami kicsit magas. 10-20 ppm közé kellene belőni, 1-2 ppm foszfát érték mellett.
 
Back
Oldal tetejére