• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fórum karbantartás mizéria

Megpróbálom másképp beírni: h-a-l-a-cs helyett hal lesz, g-a-r-n-i helyett garnéla.

Van egy okos cenzúra funkció, ami szócserét végez a tartalmon. Nem írja át, de a szavat kicserélve jeleníti meg. Bármikor visszaállítható.
Ezt használjuk webshop link moderációra, de ez megy káromkodás szűrésre is.

Amit te írsz szó az egy rossz divat volt amit igyekeztünk megfékezni az elmúlt időszakban. Ne legyen tele a fórum h-a-l-a-cs, g-a-r-n-i, a-k-v-a és hasonló okosságokkal akkor sem ha néha valahogy ez jönne könnyebben.
Mondjuk úgy, hogy nevelés. Magunkat is rászoktatjuk a helyes szavakra, mert mi is áldozatul estünk a könnyebb szavaknak egy időben. :)

A szótárat időnként bővítjük, de egy ideje már nem kellett foglalkozni vele.
 
Van egy okos cenzúra funkció, ami szócserét végez a tartalmon. Nem írja át, de a szavat kicserélve jeleníti meg. Bármikor visszaállítható.
Ezt használjuk webshop link moderációra, de ez megy káromkodás szűrésre is.

Amit te írsz szó az egy rossz divat volt amit igyekeztünk megfékezni az elmúlt időszakban. Ne legyen tele a fórum h-a-l-a-cs, g-a-r-n-i, a-k-v-a és hasonló okosságokkal akkor sem ha néha valahogy ez jönne könnyebben.
Mondjuk úgy, hogy nevelés. Magunkat is rászoktatjuk a helyes szavakra, mert mi is áldozatul estünk a könnyebb szavaknak egy időben. :)

A szótárat időnként bővítjük, de egy ideje már nem kellett foglalkozni vele.
Köszönöm. Akkor barátkozzak meg vele, vagy ki lehet kapcsolni?
 
A meló lassan halad. A fórum összes képi anyagát tömörítjük. Kiderült ugyan csak nemrég álltunk át a feltöltésre és tárolásra máris rökpe 18 ezer fotó várja, hogy kezelésbe vegyük pfff :)

5000 körül tartunk, szerintem egész éjjel menni fog.

Az eredmény? Feleslegesen nagy képek a minőségükhöz mérten tömörítve lesznek. A fórum gyorsabb lesz, mobilon élvezhetőbb lesz a böngészés. A képeken nem nagyon lehet észrevenni majd a változást.
 
Fontos!

Ettől a pillanattól a feltöltött képet a szerver először tömöríti. Emiatt ha végigfut a csík a fotó feltöltésnél még néhány másodpercet vár a rendszer miután késznek jelzi a feltöltést. Ugyanez igaz ha drag and drop megoldással hajítod be a képet.
Picivel több idő lesz a kép beszúrás már ha az a néhány másodperc számít. Viszont elkerüljük a későbbi problémát az 5 megás képekkel.
 
A tegnapi menet kicsit elhúzódott kellett egy fél nap, hogy a végére érjünk néhány elhasalás után :)

A sebesség most már egész jó! Ahogy látom az új képeket is sikeresen konvertáljuk.

Végül 6 giga képi anyagot gyúrtunk össze. wow :) Mobilon sokkal gyorsabb minden, de a böngészős használat is ok.
 
A tegnapi menet kicsit elhúzódott kellett egy fél nap, hogy a végére érjünk néhány elhasalás után :)

A sebesség most már egész jó! Ahogy látom az új képeket is sikeresen konvertáljuk.

Végül 6 giga képi anyagot gyúrtunk össze. wow :) Mobilon sokkal gyorsabb minden, de a böngészős használat is ok.
Állat nagyon,sokkal gyorsabb mobilon!
Kösziköszi.(y)
 
@viktorlantos Üdv.
Az mitől van ,hogy a naplóba az iménti bejegyzéskor ,a fálj feltöltésre kattintva kidobált a Google.Többször is próbáltam mindig ugyanaz.Utána persze oldalak visszaállitására katt.és megint ugyanaz.Köszi
Eddig ilyent nem csinált még
 
@viktorlantos Üdv.
Az mitől van ,hogy a naplóba az iménti bejegyzéskor ,a fálj feltöltésre kattintva kidobált a Google.Többször is próbáltam mindig ugyanaz.Utána persze oldalak visszaállitására katt.és megint ugyanaz.Köszi
Eddig ilyent nem csinált még

Mármint a Chrome?

A googlehoz nem sok köze van az oldalnak, max annyi, hogy jól lát minket :)
 
Jah ,mármint a Chrome.Jogos.

Kipróbáltam működik gond nélkül, DE! Ezt olvasd el kérlek

https://akvakertesz.hu/threads/forum-karbantartas-mizeria.3739/page-19#post-330087

Lehet túl nagy képeket akarsz bedobálni a fórumra. Nem fog szeretni a gép ha sok sok megás képekből dobálsz be mondjuk 5-10 darabot.
25-50 mega konvertálása időbe telik.

Szerintem érdemes 2 mega körüli képeket használni JPG-ben.

És ilyenkor is amikor bedobsz egy fotót időbe telik míg a szerver egy külső szolgáltatással web baráttá varázsolja mindet.
 
Kipróbáltam működik gond nélkül, DE! Ezt olvasd el kérlek

https://akvakertesz.hu/threads/forum-karbantartas-mizeria.3739/page-19#post-330087

Lehet túl nagy képeket akarsz bedobálni a fórumra. Nem fog szeretni a gép ha sok sok megás képekből dobálsz be mondjuk 5-10 darabot.
25-50 mega konvertálása időbe telik.

Szerintem érdemes 2 mega körüli képeket használni JPG-ben.

És ilyenkor is amikor bedobsz egy fotót időbe telik míg a szerver egy külső szolgáltatással web baráttá varázsolja mindet.
Szerintem más lesz itt.Lehet benyeltem valamit ,mert még a Lomtárat sem nyitja meg.Ugrik egyet a kezdőképernyő,az ikonok ,minden ,majd visszaáll.Persze ugyanugy nem tudom megnyitni utána sem.:(
 
Szerintem más lesz itt.Lehet benyeltem valamit ,mert még a Lomtárat sem nyitja meg.Ugrik egyet a kezdőképernyő,az ikonok ,minden ,majd visszaáll.Persze ugyanugy nem tudom megnyitni utána sem.:(

Minden böngészőt vissza lehet állítani alap helyzetbe vagy Safe Mode vagy valami. Úgy kellene megpróbálni.
 
Back
Oldal tetejére