• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Fórum használatával kapcsolatos kérések

@viktorlantos a múltkori rendszerhiba óta a jobb oldali Új bejegyzés lista olyan rövidke lett mint anno.Akkor egy user(sorry ,nem emlékszem ki volt az:)) kérte ,nem e lehetne hosszabítani rajta ,mert gyorsan pörög a lista ,és így sok friss hozzászólásról lemaradnak a fórumozók.Nem tudom hogy szándékos volt e ez részedről,de nem lehetne visszaállítani olyan hosszúra a listát ,mint eddig volt???Az imént lapozgattam a bejegyzéseid között ,és csak itt láttam meg véletlenül azt a GLS futáros-csomagos posztodat is amiben a változásokat írtad.Pedig én aztán sűrűn fórumozok ,de még így is lemaradok dolgokról.Köszi
 
@viktorlantos a múltkori rendszerhiba óta a jobb oldali Új bejegyzés lista olyan rövidke lett mint anno.Akkor egy user(sorry ,nem emlékszem ki volt az:)) kérte ,nem e lehetne hosszabítani rajta ,mert gyorsan pörög a lista ,és így sok friss hozzászólásról lemaradnak a fórumozók.Nem tudom hogy szándékos volt e ez részedről,de nem lehetne visszaállítani olyan hosszúra a listát ,mint eddig volt???Az imént lapozgattam a bejegyzéseid között ,és csak itt láttam meg véletlenül azt a GLS futáros-csomagos posztodat is amiben a változásokat írtad.Pedig én aztán sűrűn fórumozok ,de még így is lemaradok dolgokról.Köszi

Köszi a visszajelzést (y)

Érdemes az új hozzászólások linket használni az oldal tetején. Én csak ezt használom.
Az oldalsáv limitált. Valóban kicsit kurtítottam a múltkori szerver attak óta, ezen javítok majd.
De 5 bejegyzéssel több sem sokat segít, ha pörög a fórum. Ha nem akarsz lemaradni, akkor a fenti Új hozzászólásra pls :)
 
Köszi a visszajelzést (y)

Érdemes az új hozzászólások linket használni az oldal tetején. Én csak ezt használom.
Az oldalsáv limitált. Valóban kicsit kurtítottam a múltkori szerver attak óta, ezen javítok majd.
De 5 bejegyzéssel több sem sokat segít, ha pörög a fórum. Ha nem akarsz lemaradni, akkor a fenti Új hozzászólásra pls :)
Látod ezt az opciót sosem használtam eddig ,mindig kapásból a jobb sávot lestem.Thanx:);)
(ettől még lehetne hosszabb a lista:LOL:)
 
duplakatt a szövegre amit idézni akarsz és a felugró buborékban "kijelöltre válasz" katt

Köszi! Váó! :)
Ez egyértelmű vagy sokan megkérdezik? Nem vagyok egy nagy expert felhasználó sajnos.

Próbálom aktivizálni magam a fórumon. Utólag többször észreveszem, hogy elütéseket, helyesírási, stb. hibákat vétek vagy értelmetlen a mondatszerkesztésem.
Gondolom azt utólag már nem lehet javítani csak bizonyos ideig vagy menjek vissza általános iskolába és kezdjem újra elölről? o_O
 
Utoljára módosított:
Köszi! Váó! :)
Ez egyértelmű vagy sokan megkérdezik? Nem vagyok egy nagy expert felhasználó sajnos.

Próbálom aktivizálni magam a fórumon. Utólag többször észreveszem, hogy elütéseket, helyesírási, stb. hibákat vétek vagy értelmetlen a mondatszerkesztésem.
Gondolom azt utólag már nem lehet javítani csak bizonyos ideig vagy menjek vissza általános iskolába és kezdjem újra elölről? o_O

Időkorlát van a bejegyzések szerkesztésére sajnos. Egy ideig tudod utána már nem szerkeszthető.
Érdemes írás közben is nézni. Firefox aláhúzza a hibákat.
 
Kedves modik :), ha a bejegyzésemet nem jó helyre írtam, kérlek helyezzétek át, vagy nyissatok neki újat. Én nem akartam, mert így is rengeteg a topik. Hosszú leszek...

A fórum nagyon profin van kivitelezve. A keresőt annyira nem is isteníteném, mert ez már-már alap egy ilyen népszerű fórumon, viszont van sok-sok ötletes megoldás, amik említésre méltóak. Gondolok itt az oldalszámozásra, hogy sok oldal esetén válthatjuk a nézetet az oldalszámok között a nyilacskával. Vagy az idézésre, mely fenntartja nekünk a vágólap használatának lehetőségét. Vagy hogy szépen frissülnek az oldalak akkor is, ha sok lap van nyitva egyszerre a böngészőben. Nem beszélve az áttekinthetőségről, ami a kategorizáláson kívül a megjelenésnek (színek, méretek stb.) köszönhető és tetszik, hogy a fontos adatok kiszúrják a szemünket a kevésbé fontosak pedig könnyen elérhetők. És sorolhatnám napestig, nagyon alapos, átgondolt munka eredménye ez.

Az első kérésem technikailag könnyen kivitelezhető lehet és bár sokat nem adna a fórumhoz, viszont én hiányolom:
Idézésnél megjelenhetne az idézett bejegyzés sorszáma, így a szimpla olvasónak is érthető lenne egy-egy "elkésett" válasz. Ennyi.

A másik egy összetettebb dolog, erről sajnos hosszasabban kell írnom. Egyrészt, hogy érthető legyek, másrészt pedig lehet, hogy a probléma megoldására korántsem az én ötletem a legpraktikusabb ötlet.
A bejegyzésem oka a következő, ami szerintem sok más új tagnak is nehézségeket okoz:
Nagyjából tavaly év vége óta aktív olvasója vagyok a fórumnak. Először olvastam össze-vissza minden témakört, hogy legyen egy összképem erről a hobbiról. Azt követően elkezdtem célzottan, tematikusan olvasni a topikokat, hogy egy akvárium indításához milyen feltételeket kell megteremtenem illetve milyen helyzetekkel kell majd várhatóan szembesülnöm és arra mi lesz majd a megoldás. A fórum használatának elolvasásán is túl vagyok, megítélésem szerint jól használom a keresőt stb. Mára már van egy képem arról, hogy mit hol keressek, milyen topikok vannak és kik azok a tagok, akiknek véleményére bátran adhatok (nem, a like-ok száma, díjak stb nekem nem volt elég ennek behatárolására :))
Most már ott tartok, hogy vannak topikok, amit már harmadszor olvasok, mert a fent említettek miatt most már tudatosan újra odatévedek. Ennyi bejegyzés mellett ez mondhatni luxus, mert elveszi a lehetőséget más bejegyzések olvasásától, ugyanakkor persze hasznos is, mert a tartalom jobban beépül a buksiba... Néztem a statisztikákat is, látom a hozzászólások számát is és ez is megerősített abban, hogy rövidtávon képtelenség utolérni magamat, illetve titeket az olvasottságban. Ez a régi tagoknak nem jelent gondot, mert idővel már vagy célzottan keresnek meg valamit, vagy csak az új bejegyzésekre fókuszálnak. Azt gondolom, hogy egy laikusnak - mint én - jó esetben is minimum 100 órányi olvasgatásra van szüksége, hogy megfelelően elindítson egy akváriumot és viszonylag felkészült lehessen a továbbiakra. Ez pedig a bejegyzések számának köszönhető. Ugyan ez az olvasgatás szuper érdekes, de a tagok többsége 25-45 közötti életkorú, jellemzően nincs ennyi idejük erre. Ezért (is) a sok ismételt kérdés, a sok kidobott pénz (nem megfelelő eszközök beszerzése és a hiánypótló újabb és újabb rendelések). Sokan azt a következtetést vonják le, hogy ez egy annyira összetett hobbi, hogy elmegy a kedvük tőle. Mostanra én már talán utolértem magam és nem okoz nehézséget a tudatos olvasás, de új tagként én is úgy éreztem, sose érek a végére... Ezt ti "öregek" talán fel sem tudjátok fogni, hiszen a sok hasznos bejegyzésnek ti vagytok a szerzői és regisztrációtokkor korántsem volt ennyi az olvasnivaló. Másodsorban azóta már változtak a feltételek és módszerek is.
Mondok egy példát. Szeretnék olvasni arról (kezdőként), milyen világításra van szükségünk. A topik első hozzászólásait el kell olvasnom, mert ott vannak az alapok. Mondjuk 2009-ből. Azóta sok minden változott. De az utolsó 10 oldalt is kevés elolvasnom, mert az evidenciákról ott már nem esik szó. Hajrá, rágjam magam át 150 oldalon, amiből a lényeg elférne 10-15 oldalon beleértve a technikai fejlődést is. Igen, arról is olvastam, hogy az összefoglalók miért nem készülnek úgy, ahogy mi "elvárnánk", tökéletesen érthető is, de nincs megoldva a probléma.

Nem tudom, technikailag mennyi problémát okozna a fejlesztés, illetve hogyan lehetne kiterjeszteni a korábbi bejegyzésekre, de az ötletem a következő lenne (Valamelyik topikban (talán a LIKE-osban) olvastam egy inspiráló ötletet):
Lehessen szűrni a bejegyzéseket. A lényeg ennyi, a kivitelezést rábíznám a profikra :)
Talán egy járható út lenne, ha a Szakiknak lenne lehetősége értékelni a bejegyzéseket azok hasznosságát illetően. Ez jó lenne egy szűrési feltételnek (Hasznos).

Végszóként jöjjön egy reklám az újaknak: Sok naplót el- és átolvastam, @Lewis kezdő naplóját a végére hagytam a terjedelme miatt. Nagy hiba volt. Köszönhetően az ő - jó értelemben vett - mániákusságának, maximalizmusának és beszámoló-stílusának egy gazdagon véleményezett naplóról van szó, amiben a kezdő akvakertész kérdéseinek nagy részére választ kaphat egy naplón belül, legalábbis én így jártam...

Egyúttal köszönöm mindannyiótoknak, akik értékes hozzászólásaitokkal támogatjátok a mi fejlődésünket e nemes hobbiban.
 
Köszi a visszajelzést (y)
Gondolkodunk majd egy gyorstalpalón.

Persze van egy növénysuli a régi korszakból:
Növényes Akváriumok alapismeretei - Green Aqua növénysuli Green Aqua
de érdemes lenne aktualizálni.

Tartalom megjelölésre nem tudom mennyire használjátok, de a könyvjelzőt ajánlom a fenti menüből.

Volt egy legjobb válasz megjelölés, de nem nagyon használtuk a sok hozzászólás miatt ezért kikerült.
Van egy másik megoldás megnézem mennyire tartott lépést a fórum fejlődésével.
 
@Lewis kezdő naplóját a végére hagytam a terjedelme miatt. Nagy hiba volt.
Ugye, ugye! Sokan itt hibáznak... :D
Mindenesetre köszönöm az elismerést!
Jó ötlet a szűrés, technikailag biztos nem kis kihívás.
Lehetne a hasznosabb vagy akár vicces hozzászólásokból összeollózni egy könyvet. A kezdőknek ki lenne gyűjtve a tudás (pl. növénysuli) alatta/utána meg a fórum bejegyzések esetleg akvárium képek az adott témához kapcsolódóan, olyan kötetlen, laza stílusban, esetleg qr kóddal, hogy a könyvből linkelni lehessen az adott hozzászóláshoz, topic-hoz. :) Na hát ez se lenne kis munka...
 
Persze van egy növénysuli a régi korszakból:
Növényes Akváriumok alapismeretei - Green Aqua növénysuli Green Aqua
de érdemes lenne aktualizálni.

A növénysuli megvolt (részben). Az összefoglalók viszont más célt szolgálnak (köszi értük).
Volt, hogy olvasgattam a naplókat, vagy más topikokat és nem foglalkoztam egy-egy kivesézett témával, vagyis nem "memorizáltam", mert még nem tartottam ott, hogy érdekeljen, vagy érintsen a téma és amúgy is annyi mindennek kellett a hely a kis bufferben :). Viszont később - mikor esedékessé vált - emlékeztem rá, hogy olvastam róla, de megtalálni lehetetlen küldetés volt. Még ha tudtam is, hol olvastam, 10-15 percet elvett az időmből, mire ráleltem a naplón belül. Vannak dolgok (a káosz a fejemben :)), amikre nem megoldás a kereső, mert nincs rá kulcsszó.
Ezt egyszerűsítené le a szűrés, de kíváncsian várom, ezt hogy oldjátok meg majd, mert tudom, hogy mint mindenre, erre is ki fog terjedni a figyelmetek. Minél előbb, annál jobb, mert a hozzászólások száma gyorsan 7 számjegyű lesz ;)
 
Ugye, ugye! Sokan itt hibáznak...

Tényleg, a mániákusság mellől kimaradt az egoizmus... ;) :notworthy:


Jó ötlet a szűrés, technikailag biztos nem kis kihívás.

Szerintem viszont rohadtul az. Főleg hogy a korábbi bejegyzéseken végigmenjen a banda és bejelölje...
Szerk: félreolvastam "nem IS kihívás"- nak... visszavonva...
 
Ismét én nyafognék egy sort :)

Javasolni szeretném a kereső fejlesztését. Elvileg nem nagy dolog, amit kérek. Sajnos azt tapasztalom, hogy a kereső nem keres szótöredékekre, így sokszor nagyon nehéz megtalálni valamit, ha a keresett szót ragozta valaki a bejegyzésében. Pedig nyilván ez a gyakoribb.
Ha én használom rosszul a keresőt, kérlek világosítsatok fel.
És arról is, hogy lehet-e valahogy ÉS kapcsolattal keresni több szóra (idézőjel, +, AND vagy valami...)? (A + néha működik.)
Köszi.
 
Back
Oldal tetejére