• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forrásvizet akváriumba?

becherovka

Kertész szaki
Sziasztok!
Ahol lakom a közelben van egy kis patak, aminek kis sétával megtaláltuk a forrását is. Odáig még nem jutottam, hogy mintát vegyek bele és pár alapvető tesztet(keménység, ph, stb...) készítsek, gondoltam előbb kikérem a ti véleményeteket, hátha valamelyikőtöknek van tapasztalata a forrásvíz akváriumi alkalmazásával kapcsolatban! A forrás Budapest perifériáján található. Ahol feltör a víz a föld alól, van egy kis medence,amiben rengetek kis rák cirkulál, tehát elég tiszta, vegyszermentes lehet, és a patak első szakasza tele van egyféle apró levelű vízinövénnyel(nem békanyál... :D ) amik szintén szép egészségesek! Alkalmas lehet aksiba, vagy érdemes bevizsgálni előtte?
 
becherovka said:
Sziasztok!
Ahol lakom a közelben van egy kis patak, aminek kis sétával megtaláltuk a forrását is. Odáig még nem jutottam, hogy mintát vegyek bele és pár alapvető tesztet(keménység, ph, stb...) készítsek, gondoltam előbb kikérem a ti véleményeteket, hátha valamelyikőtöknek van tapasztalata a forrásvíz akváriumi alkalmazásával kapcsolatban! A forrás Budapest perifériáján található. Ahol feltör a víz a föld alól, van egy kis medence,amiben rengetek kis rák cirkulál, tehát elég tiszta, vegyszermentes lehet, és a patak első szakasza tele van egyféle apró levelű vízinövénnyel(nem békanyál... :D ) amik szintén szép egészségesek! Alkalmas lehet aksiba, vagy érdemes bevizsgálni előtte?


Szia!

Szerintem ha érzékenyebb élőlények élnek benne, jó lehet a víz bár a keménységgel meggyűlik a bajod. Egy vízvizsgálat soha nem árt, illetve egy bakteriológia -talán a legfontosabb az élőlények szemponjából. Lehet a forrásvízben található élőlények a kialakult baktériumflórával gond nélkül eggyütt élnek, az aki élővilága érzékeny lehet rá. Ha másért nem is ,de a más éghajlatról származó halak, garnélák, csigák, immunrendszere nem ismeri fel a nálunk őshonos bacikat, és komoly megbetegedéshez vezethet.
Így nehéz konkrétumot mondani, szerintem inkább vizsgáltasd be!

Üdv:w-rig
 
Köszi a tanácsot, akkor inkább bevizsgáltatom! A keménységgel amúgy Magyarország mélyebb talajainak magas mészkőtartalma miatt lehet gond, vagy eleve minden forrásvíz kemény? Mert én azt olvastam valahol, hogy ezek lágyabbak a jó kis csapvíznél.
 
becherovka said:
Köszi a tanácsot, akkor inkább bevizsgáltatom! A keménységgel amúgy Magyarország mélyebb talajainak magas mészkőtartalma miatt lehet gond, vagy eleve minden forrásvíz kemény? Mert én azt olvastam valahol, hogy ezek lágyabbak a jó kis csapvíznél.

Magyrország dunántúli régióiban álltalában nagy összkeménységű a mélyebb vízadó rétegekből nyert vízek is , igen az üledékes lerakódás miatti magas mésztartalomnak köszönhető. A lágyabb vizek inkább az alföldi régiókra jellemzőek. Ezt tapasztalom, mivel kútfúrással foglalkozom, így szinte átfogóan látom Magyarország vízeinek minőségét.Egyébként kiváló minőségű hazánk vízkészlete.

A forrásvizekről nincs sok tapasztalatom, azt inkább megkérdezzük mástól mielőtt butaságot írnék.


Üdv:w-rig!
 
sziasztok
Elég új vagyok még ebben a témában, szerintetek az artézi víz jó akváriumba?
Gyömrőn van egy nagyon jó minőségű vizet adó kút.
Köszi a válaszokat előre is Éva
 
Ezt innen nemigen lehet tudni, mérjed v. méresd be.Rengeteg artézi kutat zártak le mert nagyon nitrátos volt.Persze kell az akiba, de módjával.
És ki mondta meg, hogy nagyon jó minőségű a víz?Mendemonda, vagy a helyi vízművek, vagy valami illetékes?
Mert, hogy az embernek jó, azért még nem biztos, hogy az aksiba is jó.
 
Szia
A helyi Önkormányzat vizsgáltatta be pár éve hivatalosan.
Ki vannak írva a mért értékek, majd ha legközelebb megyek akkor leírom
a kiírt adatokat, biztos tudsz valami okosat mondani róla.
Éva
 
Pár év alatt rengeteget változhatott, ne vedd figyelembe azokat az értékeket.
 
salabakter said:
Hol lehetne megvizsgáltatni a vizet?

:!: Szerintem a GA- fiukkal a boltban, ezzel jársz a legjobban!
De:
Regionális vízmű. Sima 6 értékes Ph,Gh, Ca, Mg, Nitrát ,Ammonia Kb 25000Ft. ha bakteriológiát is kérsz, meg nehézfémre 70-80 ezer is lehet!
 
eBalazs said:
A hétvégén elsétáltunk a közeli forráshoz, hoztunk belőle vizet. PH-t és GH-t tudtam mérni. Előbbi 8.5, míg utóbbi 27 (!) volt.

Összekevered a gyantás lágyvizeddel(50-50) és már jó is a PH :evil: :lol:
A GH-t inkább hagyjuk.

Sajnos Magyarországon nagyon kevés helyen van kifejezetten lágy víz. Ahol van, ott is erősen kérdéses a PH.
Marad az RO víz mint relatív olcsó és megbízható vízforrás.
 
eMZé said:
eBalazs said:
A hétvégén elsétáltunk a közeli forráshoz, hoztunk belőle vizet. PH-t és GH-t tudtam mérni. Előbbi 8.5, míg utóbbi 27 (!) volt.

Összekevered a gyantás lágyvizeddel(50-50) és már jó is a PH :evil: :lol:
A GH-t inkább hagyjuk.

Sajnos Magyarországon nagyon kevés helyen van kifejezetten lágy víz. Ahol van, ott is erősen kérdéses a PH.
Marad az RO víz mint relatív olcsó és megbízható vízforrás.
Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de 3 és 8 közé saccoltam volna a keménységét. Minden pillanatban tanul valamit az ember.
 
Sziasztok!
Én a Nano garnélás akváriumomban használtam forrásvizet. Szerencsére korábban már vizsgálták különböző paraméterekre, és az adatokat is megtaláltam a neten. Pár alapvető tulajdonságát azért én is lecsekkoltam.Csapvízzel keverve használtam. Az RC-k nagyon jól érezték magukat benne :)
 
Sziasztok!
Ugyan nem pontosan ,de témába vág a kérdésem ,viszont nem akartam új topicot neki:
szerintetek az elektromos páramentesítő gép által összegyűjtött vizet bele szabad e tenni akváriumba?????Egy mostanában ritkábban fórumozó társunk kérdezte tőlem:facepalm:
Én nem tenném ,de kíváncsi lennék a véleményetekre;):)
@inadsz ,@danyi03 ????
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ugyan nem pontosan ,de témába vág a kérdésem ,viszont nem akartam új topicot neki:
szerintetek az elektromos páramentesítő gép által összegyűjtött vizet bele szabad e tenni akváriumba?????Egy mostanában ritkábban fórumozó társunk kérdezte tőlem:facepalm:
Én nem tenném ,de kíváncsi lennék a véleményetekre;):)
@inadsz ,@danyi03 ????
Simán. Hogy a lakók túlélik, az kérdéses, NAGY kérdéses. Ha teknőst tart, akkor bizonyára jó lesz.
Én bizonytalannak tartom, akár az esővíz, hólé, itt a városban, rengeteg mérget tartalmaz.
 
Sziasztok!
Ugyan nem pontosan ,de témába vág a kérdésem ,viszont nem akartam új topicot neki:
szerintetek az elektromos páramentesítő gép által összegyűjtött vizet bele szabad e tenni akváriumba?????Egy mostanában ritkábban fórumozó társunk kérdezte tőlem:facepalm:
Én nem tenném ,de kíváncsi lennék a véleményetekre;):)
@inadsz ,@danyi03 ????
Biztos nem tenném bele.
 
Back
Oldal tetejére