• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Azt hiszem kijelenthetem hogy beállt a vize (jó pár hete mennek a heti 50%-os vízcserék), rámértem az alap paraméterekre:
pH 6,4
KH 1
GH 6
TDS 150 (micmac azért húzza felfelé, picit kompenzálom mindig a visszasózással...)
A pH mehetne lejjebb, ez határon van. KH0, GH4-5 a cél. Ha a mic-mac tartósan emeli a TDS-t, akkor sokat adsz belőle. Szerintem.
 
Heti 50%-os vízcserék mennek 0 kH-s vízzel (salty gh+), de a teszt szerint 1 körüli a kH-m továbbra is. pH 6.4 körül beállt, ez az esti csúcsérték, reggel kicsit alacsonyabb. CO2 nélkül nem tudom lejjebb vinni csinálhatok bármit. :(

Tápot szüneteltetem egy hétig megnézem mit csinál a tds.
 
Az új 60l akit már low tech módban indítottam el (szinte semmi növény táp, igénytelen növények, nincs co2, kevés vízcsere) és megszámlálhatatlan sok garnélám lett :) és sokkal aktívabbak is. Látszik rajtuk, hogy jól érzik magukat.
 
Pont azon agyalok, hogy január elején szétkapom ezt az akvát, legalábbis kiszedem a fákat és a mohákat ledózerolom (olyan sűrű hogy soha nem látom a garnikat), rakok rá még itt-ott bucékat, a mostani növényeket szétültetem jobban, és leállok a napi tápozással (csak kétnaponta egy nyomás micmac), és utána csak heti 20%-ot cserélek. Meglátjuk úgy mit mondanak a taiwanok... Még az is lehet, hogy lecsapom kicsit a fényerőt.
 
Pont azon agyalok, hogy január elején szétkapom ezt az akvát, legalábbis kiszedem a fákat és a mohákat ledózerolom (olyan sűrű hogy soha nem látom a garnikat), rakok rá még itt-ott bucékat, a mostani növényeket szétültetem jobban, és leállok a napi tápozással (csak kétnaponta egy nyomás micmac), és utána csak heti 20%-ot cserélek. Meglátjuk úgy mit mondanak a taiwanok... Még az is lehet, hogy lecsapom kicsit a fényerőt.
Szia.Engem erdekelne nagyobb mennyisegū fissi.Postázva.
 
Nálam az alábbi növények vannak a garnis akiban és nagyon jól bírják a spártai körülményeket:
Cladophora Aegagropila
Riccardia Chamedryfolia
Taxiphyllum sp. Spiky
Fissidens Fontanus
Solenostoma tetragonum
Bucephalandra Wavy Green
Microsorum pteropus 'Trident'
Limnobium Laevigatum
Tápozás 60 literre: napi 4 csepp (kb. 0,3-0,4 ml) Dennerle Carbo Elixier Bio
Eleinte sokat küzdöttem a staghorn algával, de most már egyáltalán nincs algám.
 
Átneveztem a naplót, mert kiiktattam az összes mohát, buce megy az ágakra helyette. Algásodott és lefogta az áramlást.

Ma délután még ragasztok ide-oda pár buce tövet, és lövök egy fotót... a stemeket is rendesen megcsapdostam, nem kicsit mutat más képet az akva. Pápá emers hottonia. :(
 
Utoljára módosított:
Jelen állapot (jobb oldalt azért kicsit dzsungelesebb lesz ha elkezdenek nőni a hottoniák). A felszínen dennerle baby kaja úszik, nem surface scum. :)

View attachment 23479Fools by Attila Szántó, on Flickr

Elég rosszul látom a képet
, de ilyen sokat etetsz ennek a pár garnélának? Nálam ez a mennyiség szerintem egy hónap alatt sem menne el... ... és garnélát még nem láttam éhen halni.
 
Soknak tűnik a kaja de nem az, por alakú és sokáig lebeg a víz tetején.
Egyébként nincs olyan kevés garnéla, csak jobbára hátul motoszkálnak. :)
 
Na amikor az ember nem gondolkodik. :)
Két hete elkezdett jönni elég durván a hajalga, gondoltam a nagy akvából hurcoltam be a bucékkal. Easy carbo permetezés ezazamaz, ma reggel nézem nincs nagy változás.

Aztán eszembe jutott, hogy karácsonykor kimaradt egy nagy szűrőkarbantartás! Biorio van csak, mondanom sem kell mennyire volt betömörödve... Most csilivili minden, csövek üvegek tisztán ragyognak, a flow hirtelen 3x akkora lett. :D Remélem egy hét múlva elkezd fogyatkozni az alga.

Aztán majd meglátom, lehet áttérek matrixra ennél az akvánál is, az kétszer annyi ideig bírja tisztítás nélkül mint a biorio - bár utóbbi jobb taiwanosba a pH miatt... fene se tudja.
 
Utoljára módosított:
Mert nagyon jó áron megcsíptem egy használt 0 kilométeres Tetra EX600-at. :)

Szerintem a Scapers Flow új ára felháborítóan magas, de használtan jó vétel mert minőségi darab, a legjobb akasztós szűrő. BioRio és hasonló erősen tömörödő szűrőanyaghoz nem a legtutibb mert akkor sűrűn kell tisztítani, de mondjuk matrix töltettel király.
 
Mert nagyon jó áron megcsíptem egy használt 0 kilométeres Tetra EX600-at. :)

Szerintem a Scapers Flow új ára felháborítóan magas, de használtan jó vétel mert minőségi darab, a legjobb akasztós szűrő. BioRio és hasonló erősen tömörödő szűrőanyaghoz nem a legtutibb mert akkor sűrűn kell tisztítani, de mondjuk matrix töltettel király.
Köszi a választ. Hát igen újjan én se vettem volna meg.
 
Back
Oldal tetejére