• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Szia,

a szűrés tényleg nem a legjobb és a tervezett szűrőméret már jobb ugyan, de én 2db-ot vennék belőle :mrgreen:
Komolyara fordítva a szót ez tényleg egy alaphiba. Egy olyan szűrőt keresnék ami tud vagy 1200l/h-t és a térfogata is jó nagy. :thumbup:
Utána célszerű a tápozás a fény és a CO2 rendbetétele, ezek összehangolása... (igazi joker mondat :p )
 
Nekem a 112-esben megy egy 700-as TETRA, egy 700-as Hailea belső, plusz egy 900 vízforgató is... És ha lesz rá alkalmam, az egészet lecserélem egy 1200-as, vagy még inkább egy 2400-as Tetrára. Szóval a helyedben én alapban az 1200-ast tervezném be.
 
Sziasztok!
Az újonnan indított 25l-es akváriumomat teljesen ellepte a fonálalga :( (a vízben barnás színűnek tűnik,hosszú fonalas nyálszerű,de ha kiveszem és megszárad már zöld) A szűrésem eheim 2211 (300l/h).Nagynyomású co2,szerintem megfelelő beoldással,de ezzel majd még kísérletezek.Az alga akkor jött elő,amikor a napi vízcseréket 2 napira váltottam.Buta módon sajnos ezzel egy időben közelebb vittem a felszínhez a világítást,ez is lehetett kiváltó ok.A szűrő elég régen volt takarítva(vizsgázok és nincs rá időm).A világítást azóta feljebb húztam.Black outra gondoltam megoldásként,de nem tudom erre az algáa mennyire hatásos,és félek h a Hydrocotyle maritimám megsínyli,nagyon szereti a fényt.Mit tegyek? Segítség!!:D
 
weak said:
Adok egy szep kifejlett blackmollyt :) az majd lezabalja. Privizz, mondom holveheted at ;)

Off
Még mindig nincs egy jóképű, éhes macskád? :lol:
 
Nincs. Lehet hogy siman csak el kellene engednem :)

ON: nekem a tultapozas segitett (14-14ml micro+macro/40l/napi 50-60% (20l)vizcsere), 6 amano, es 2 blackmolly. Ja es kozel 20x forgatom meg a vizet orankent (elvileg, 4.5l szuroanyaggal+aktivszen). Teljesen ellepett az alga de ezek megoldottak blackout nelkul es azota sincs szerencsere.

Meg annyi, hogy erdemes leszivni a pamacsokat egy levegocsovel pl. vagy csipesszel leszedegetni.
 
Köszi a válaszokat!Weak,sajnos nem tudom átvenni,szegedi vagyok,és nagyon ritkán járok Pesten.:DHa levizsgáztam csinálok egy szűrőtakarítást meg csőcserét,és naponta cserélek vizet.Ennyit tudok tenni az ügy érdekében úgy érzem.A co2-t kicsit feljebb vettem,figyelem a változásokat.Amano garnéla eszi ezt a fajta algát?Ha nem,veszek egy black molly-t a nagy aksiban elfér.
 
Bolti elsőkézből vásárolt Black molli is kajálja a fonalat vagy hozzá kell szoktatni először? Mert nekem is felütötte a fejét, csak nemtudom honnan szerezhetném be!
 
mardelboy said:
Bolti elsőkézből vásárolt Black molli is kajálja a fonalat vagy hozzá kell szoktatni először? Mert nekem is felütötte a fejét, csak nemtudom honnan szerezhetném be!

Bármelyik Black Molly jó. Csak ha rendes kaját is eszik akkor kevesebbet dolgozik majd.
 
viktorlantos said:
mardelboy said:
Bolti elsőkézből vásárolt Black molli is kajálja a fonalat vagy hozzá kell szoktatni először? Mert nekem is felütötte a fejét, csak nemtudom honnan szerezhetném be!

Bármelyik Black Molly jó. Csak ha rendes kaját is eszik akkor kevesebbet dolgozik majd.
Nálam a Vesicularia dubyana 'Christmas', meg a Vesicularia ferriei 'Weeping' mohákon jelent meg a fonálalga. Azt szeretném kérdezni, hogy a Black molli ezeket a növényeket nem eszi meg?
 
Új akva indításakor megjelent a fonál alga + a fákon némi szmötyi.
Beraktam ~100 garnélát. Olyan tisztára nyalták az akvát, öröm volt nézni. A növényekről egy szálig leették a fonalat is.
 
Proci said:
Új akva indításakor megjelent a fonál alga + a fákon némi szmötyi.
Beraktam ~100 garnélát. Olyan tisztára nyalták az akvát, öröm volt nézni. A növényekről egy szálig leették a fonalat is.

Honnan volt neked ~100 garnélád? :)
és milyen fajták?
 
100 garnéla?

Ne hidd hogy olyan sok.Én Zsotyitól kaptam 10 RC-t (kb.) és pár hónap múlva zzzz.... sokan lettek. A külső szűrőből csak valami 30-at szedtem ki.
 
Sziasztok!

Van egy kis nyűgöm! A Karácsonyi mohám folyamatosan zöl,sötétzöld fonal algával tele nő.... Esztétikailag nagyon randa... Folyamatosan szedegetem le ,de nem áll helyre... Mi lehet ugyan az oka? Mivel tudok védekezni ellene? Előre is köszönöm!
 
Dominiks said:
Sziasztok!

Van egy kis nyűgöm! A Karácsonyi mohám folyamatosan zöl,sötétzöld fonal algával tele nő.... Esztétikailag nagyon randa... Folyamatosan szedegetem le ,de nem áll helyre... Mi lehet ugyan az oka? Mivel tudok védekezni ellene? Előre is köszönöm!

Valószínűleg tele van a mohád szennyeződésekkel. Erre jönnek az algák legtöbbször. Alaposan ki kellene tisztítani őket. A mohák alatt is, ha esetleg talaj közelben van. Ezt megismétled pár alkalommal picit esetleg csavarsz a CO2 beoldáson felfele és megoldódik a szitu. Le lehetne fecskendőzni H2O2-vel is, de a mohát valószínűleg megviselné.
 
Nagyon köszönöm Viktor a gyors válaszod! Megpróbálom helyrehozni! Mohák a kedvenc növényeim egyike :)
 
Szuper jó dolgot tapasztaltam ma reggel :) Tegnap átrendeztem a növényesem mert semmi koncepció nem volt benne és nem tetszett hát most se a legjobb ,de legalább haladok :) Nos mint mondta ,hogy a karácsonyi mohám algásodott és nagy részért felkötöztem a fákra és két maréknyit átraktam a garnélásba na most 60 garnéla egy éjszaka alatt csupaszra leccuppogták róla az algát :) Nagyon büszke vagyok rájuk :) 24 tigris 22 amano és kb 20 red foglalkozott a munkával :) Így arra jutottam ,hogy a növényesbe is sürgősen növelnem kell a garnélák számát :) a másik az ,hogy egy kedves akvakertész és garnéla tarto társamnak köszönöm a tanácsát (nelo1) ! Azt mondta ,hogy 2 naponta etesek és bejött mert így nagyon tisztán tartják az akit :)
 
Sziasztok!
Csoda történt! Érdekes megfigyelésnek voltam szemtanuja. Szeretném veletek megosztani.
3 hete indítottam új növényes akváriumomat. Kizárólag előtéri növényekkel. HC, parvula. Majd két hétre rá került bele még 2-2 cserép Ranunculus inundatus és Hydrocotyle sp. Japan. Valahol a 2. hét végén keztem tapasztalni azt, hogy az aki bizonyos részein (középen hátul. Szerintem az erősebben megvilágított részeken) kezdi a fejét felütni a fonálalga. Ennek hatására betelepítettem 7db szívóharcsát és 5db sziámi algázót. A betelepítéskor az alga már itt-ott szép hosszú volt. Lehetett vagy 4-5cm hosszú. A fórumon olvasottak értelmében a halaknak nem adtam enni, egyenek algát. Eltelt 2-3 nap. A halak dolgoznak de átütő változást nem tapasztaltam. Illetve ha egész őszinte akarok lenni fogyott az alga de többet vártam tőlük. Gondoltam türelem. A mai napon vizet cseréltem az akiban (50%). Ro vizet használok. Próbálom a kh értéket 5-8 között tartani. Mivel a víz hideg volt ezért egy lábosban melegítettem fel egy adagot és kevertem el a maradék mennyiséggel. Melegebb lett mint szerettem volna. Kb 25 fokos. Gondoltam sebaj, majd az akiban lévő visszahúzza egy kicsit. GA wellness-el visszatápoztam. Ezzel egyidejűleg lecseréltem a 2db üveg diffúzoromat (nem voltam elégedett vele) egy db Bazooka atomizerre. (ez egy csoda) Majd eltelt kb 4 óra.
MEGSZÖKTEK AZ ALGÁK! 2-3 mm-es kis maradványokat látok azt is csak alig itt-ott. :shock:
Mi történhetett?
 
Sziasztok!

Elég érdekes problémám van,egyszerre van fonál és ecset algám.Nem tudom, hogy mit tudnék csinálni, mert ha jól emlékszem, ennek a kettőnek a kialakulásához kb. ellentétes feltételek szükségesek(CO2).25l-re 18 wattal világítok, naponta 2ml micro macro megy,meg fél ml carbo.Nagynyomású co2 difivel.A co2 és a carbo szintet nem nagyon merem emelni a garnélák miatt.Ja és heti 2 vízcsere,mostanában 2 naponta, hátha így könnyebb lesz emgszabadulni tőlük!Ha valaki tud segíteni, hogy mi lehet a probléma,ne habozzon!Köszi előre is!
 
Back
Oldal tetejére