• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

A többi nép is kibírja ha ritkábban etetsz.


Tovább adnád, akinek szüksége lenne rá.:);)
Még a végén rábeszélsz a fekete halakra... :)
Akkor körülnézek, hátha vannak valakinek felesleges egyedei. Bár nagyon nem vagyok híve a vendégmunkások alkalmazásának. ;)
 
467368EF-72B6-42D1-A5CC-C41E894BE3D2.jpeg 55111436-EC42-4351-A05E-B66E20E42EA1.jpeg Sziasztok :) Lenne egy kérdésem. Az aki 37 liter , egy jble901 megy alatta, lefojtva, mátrix, biorio benne, lágyvíz tds 140 ph 6.0 , a fény 48 w napi 7 óra,nagynyomású co2 0-24-be 1bubi/4mp , mikro/makro napi 1 ml , 2 hete betettem egy kis monte carlot, és elkezdett nőlni ez az alga rajtuk, de, csak rajtuk, mi lehet a gond? Fény nagysága, világítási idő ,táp mennyisége, co2 mágnesszelep beiktatása ? A szürő mindig karbantartva.
 
View attachment 45009 View attachment 45008 Sziasztok :) Lenne egy kérdésem. Az aki 37 liter , egy jble901 megy alatta, lefojtva, mátrix, biorio benne, lágyvíz tds 140 ph 6.0 , a fény 48 w napi 7 óra,nagynyomású co2 0-24-be 1bubi/4mp , mikro/makro napi 1 ml , 2 hete betettem egy kis monte carlot, és elkezdett nőlni ez az alga rajtuk, de, csak rajtuk, mi lehet a gond? Fény nagysága, világítási idő ,táp mennyisége, co2 mágnesszelep beiktatása ? A szürő mindig karbantartva.
A szuro rendszeres karbantartas mit takar?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
View attachment 45009 View attachment 45008 Sziasztok :) Lenne egy kérdésem. Az aki 37 liter , egy jble901 megy alatta, lefojtva, mátrix, biorio benne, lágyvíz tds 140 ph 6.0 , a fény 48 w napi 7 óra,nagynyomású co2 0-24-be 1bubi/4mp , mikro/makro napi 1 ml , 2 hete betettem egy kis monte carlot, és elkezdett nőlni ez az alga rajtuk, de, csak rajtuk, mi lehet a gond? Fény nagysága, világítási idő ,táp mennyisége, co2 mágnesszelep beiktatása ? A szürő mindig karbantartva.
Szerintem sok a fény. Sziámi algázót bele az lepucolja.
 
Két hete van 3db molly-m. ... meg a fonal algából még több, mint a molly-k előtt.
Szóval ezek a molly-k nem kedvelik az algát, hiába vannak algaevőként megjelölve.
DE... egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam: A víz felületen hónapokig látható volt az "olajos réteg". Már-már ott tartottam, hogy veszek egy surface skimmer-t. Eddig halogattam a beszerzést. Inkább leporszívóztam a víz tetejét 1-2 hetente.
Viszont egyszer csak azt láttam, hogy a molly-k pipálnak. Ez érdekes, mert az akva egyetlen más élőlénye sem tesz ilyet. Pár nap múlva, a felszíni réteg eltűnt.
Lehetséges, hogy a molly-k lelegelték??? Vagy esetleg a felszín negyedét lefedő máj moha "feldolgozta" a felszíni réteget? Ez kevésbé valószínű, mert moha eddig is volt.
 
Két hete van 3db molly-m. ... meg a fonal algából még több, mint a molly-k előtt.
Szóval ezek a molly-k nem kedvelik az algát, hiába vannak algaevőként megjelölve.
DE... egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam: A víz felületen hónapokig látható volt az "olajos réteg". Már-már ott tartottam, hogy veszek egy surface skimmer-t. Eddig halogattam a beszerzést. Inkább leporszívóztam a víz tetejét 1-2 hetente.
Viszont egyszer csak azt láttam, hogy a molly-k pipálnak. Ez érdekes, mert az akva egyetlen más élőlénye sem tesz ilyet. Pár nap múlva, a felszíni réteg eltűnt.
Lehetséges, hogy a molly-k lelegelték??? Vagy esetleg a felszín negyedét lefedő máj moha "feldolgozta" a felszíni réteget? Ez kevésbé valószínű, mert moha eddig is volt.
Ez a réteg baktériumokból van. A csigák is szeretik legelészni. Elképzelhető, hogy a mollyk is szeretik.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Fonál algára egyébként egy sztori. Csak hogy nyoma is maradjon ;)

Hajlamosak vagyunk lazázni a sokadik akvárium esetén is sokmindent rutinból nyomni.
Elmaradnak a víztesztek, mert szemre és tapasztalatból úgy gondoljuk mindent tudunk már, meglepetés nem érhet....

Az ADA a sokadik akváriumot telepíti és ha megnézitek mindig ott vannak a teszteredmények főleg az indulási időszakban. Van amit nem lehet rutinból tolni.

Mi már másodjára szívtuk meg az alacsony pH miatti algásodást. Leginkább fonál jelentkezik ilyenkor.
Legutóbb az új akváriumnál történt ilyen eset. Kikerültek a HC növények, és a kb 40 kg Seiryu is. Sosem volt fonál probléma abban az akváriumban, de a visszatelepítés után 4-5 hétig nagyon nehezen lehetett megszabadulni tőle. Szokásos alga kezelések és karbantartások csak részleges eredményt hoztak.

Kb 1 hete gondoltuk, hogy rámérünk már a pH szintre, mert hasonló okból volt már fonalasodásunk korábban. A pH 6.3 volt.
A sűrű kezdeti lágy vizes vízcserék és a Seiryu kövek elhagyása miatt kicsit megborult az egyensúly és a víz túl lágy lett.
A Seachem poraival azonnal korrigáltuk a pH-t és 1-2 nap alatt helyreállt a rend.

A víz az algásodás idején is tiszta volt szemmel nem látszik, hogy a bio szűrés nem dolgozna. A fonál fény miatti megjelenése nem volt indokolt, mert ugyanebben az akváriumban a HC-t is fonál mentesen tudtuk tartani. Eleinte egyébként az újrahasznált aljzat és a felkeveredésre gondoltam, de ennél sokkal egyszerűbb volt a történet. Az aljzat semmilyen problémát nem okozott.

Szóval fonál esetén ha lágy vizet használtok érdemes erre is ránézni. Illetve akkor is ha a halacsok esetleg szokatlanul viselkednek. Pl nem úsznak rajban stb.
Viktor,
Pont ebben a szituban vagyok most. Csapvíz+CO2. Gondoltam megtekerem egy kicsit a CO2-t, apránként, amíg a halak, garnélák nem jelzik hogy sok lenne. És jött a fonalam. Érdekes módon a fonálon kívül csak most, 1 hét múlva láttam az első jelet, egy Amano-n. Rámértem a pH-ra... inkább le sem írom. :)
Viszont tegnap felbújtam én is újra az alga típusokról készült blogbejegyzést, gondoltam hátha le van ott írva valami, amiről elfeledkeztem. De nem igazán olvastam semmi ilyet, szóval maradt indoknak a brutál alacsony pH.
Röviden a lényeg: ezt az alacsony pH miatti fonalat beleírhatnátok abba az összefoglalóba, hátha másnál is úgy megerősíti, mint most az én esetemben. :)
 
Back
Oldal tetejére