• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Cipó nem Cipő, de nem érdekes, mert mindenki cipőnek hisz...foglalt volt. :)
("Nem úgy van az, hogy gyere cipó hamm bekaplak" közmondásból ragadt rám a munkahelyemen és elkezdtek így hívni)


Na ez most ellentmond mindennek amit eddig olvastam megtudtam...lehet épp hibásan tudom pls fejtsd ki. @viktorlantos -ék összes írása valami olyasmit tartalmaz, de vagy millió helyen, hogy "túltápozás sosem, de táp hiány szinte mindig algásodáshoz vezet"
Gondolom ez amiatt van, mert ha a nővények tudnak fejlődni mert minden a rendelkezésükre áll akkor megeszik az ammóniát és az no3-at az algák elől.

Milyen tápra gondoltál amit meg kell vonni?

Kicsit megértem @-Led- -et, nekem is hiába volt több sikeres hónapom most csak ezt a zöld ~hinár tengert látom és azt érzem mintha mindig csak ez lett volna. Egy újrakezdés tök jó ötletnek tűnik. :D :D
Bocs. Cipo. Az alga elleni harc megterul.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Fura, de alga problemam van :)

Van egy 100 literes akim, CO nelkul. Nemreg fogyott el a regi novenytapom, (TF Planter) es atalltam a Green Aqua Micro / Macro csomagra. Regen napi 1,5 ml adtam novenytapbol, es 3 ml Easy Carbot. Most felvaltva adom egyik nap micro, masik nap macro napi 1 ml, a 3 ml Carbo mellett. Feny 2x24W napi 8 oraban.
Az utobbi egy honapban megjelent egy kis fonalalga a novenyeken, es szepen kezd gyarapodni. Egyik nap feltekerem egy kefevel amit tudok, es masnapra ujra ott van.
Milyen tanacsotok van, ami segitene kicsit visszaszoritani a jelenseget ?
 
Fura, de alga problemam van :)

Van egy 100 literes akim, CO nelkul. Nemreg fogyott el a regi novenytapom, (TF Planter) es atalltam a Green Aqua Micro / Macro csomagra. Regen napi 1,5 ml adtam novenytapbol, es 3 ml Easy Carbot. Most felvaltva adom egyik nap micro, masik nap macro napi 1 ml, a 3 ml Carbo mellett. Feny 2x24W napi 8 oraban.
Az utobbi egy honapban megjelent egy kis fonalalga a novenyeken, es szepen kezd gyarapodni. Egyik nap feltekerem egy kefevel amit tudok, es masnapra ujra ott van.
Milyen tanacsotok van, ami segitene kicsit visszaszoritani a jelenseget ?

Szerintem dobj egy fotót az akváriumról, hogy lássuk a jelenlegi állapotokat. Szokszor egész máshol keresendő a gond.
 
Ciponek teljesen igaza van. Sok eselyt lehet latni tavlatokban de a valosag ami most van. Ez kesobb is elo johet. Orulj az alganak mert nem mindennapi erzes amikor megfejted a nyitjat es a szemed lattara esik ossze. A carbo, twinstar segithet de pl en egyiket sem hasznallom es nincs algam. Ha lenne is elbannek vele. Amig van algad addig harcolj mert ha eltunik, banni fogod, ha visszajon, es ismet ezt a topikot latogatod majd. Merj, tesztelj, csokkencs, novelj, mindenre megvan a megoldas, csak nincs ket egyforma vizkemia, ezert nem minden megoldas mukodik mindenhol. Ami a lenyeg, a novenyek tovabb birjak tap nelkul mint az algak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Szia!
Rámegyek most gőzerővel és megpróbálom megfékezni az általad írt tanácsok szerint. Lenne egy kérdésem még ezzel kapcsolatban.
A kevesebb fényerő és a hozzá "igen jól" párosított fényigényesebb növények miatt, amik láthatóan szenvednek (de élnek), kialakulhat ez a mocsok zöld szalag? (a fonál alga)
Ha igen, akkor nagyban segítene, ha eljutnék a világítás újbóli fejlesztéséig, vagy ennek nem igazán van köze, ehhez a típusú algához?
 
Fura, de alga problemam van :)

Van egy 100 literes akim, CO nelkul. Nemreg fogyott el a regi novenytapom, (TF Planter) es atalltam a Green Aqua Micro / Macro csomagra. Regen napi 1,5 ml adtam novenytapbol, es 3 ml Easy Carbot. Most felvaltva adom egyik nap micro, masik nap macro napi 1 ml, a 3 ml Carbo mellett. Feny 2x24W napi 8 oraban.
Az utobbi egy honapban megjelent egy kis fonalalga a novenyeken, es szepen kezd gyarapodni. Egyik nap feltekerem egy kefevel amit tudok, es masnapra ujra ott van.
Milyen tanacsotok van, ami segitene kicsit visszaszoritani a jelenseget ?
Helló!
Nem csak a problémánk, még a paraméterek is stimmelnek az én akváriumommal és kiegészítőivel. Talán annyiban tér csak el, hogy az enyém 125 literes + nagyobb a szűrő. A tápozásom is dettó uaz. Lesni fogom, hogy mivel sikerül megoldanod :pompous: Remélem sikerül!
 
Szia!
Rámegyek most gőzerővel és megpróbálom megfékezni az általad írt tanácsok szerint. Lenne egy kérdésem még ezzel kapcsolatban.
A kevesebb fényerő és a hozzá "igen jól" párosított fényigényesebb növények miatt, amik láthatóan szenvednek (de élnek), kialakulhat ez a mocsok zöld szalag? (a fonál alga)
Ha igen, akkor nagyban segítene, ha eljutnék a világítás újbóli fejlesztéséig, vagy ennek nem igazán van köze, ehhez a típusú algához?
Ha szenvednek a növények akkor az biztos algásodáshoz vezet. Ha már bent van az alga akkor meg kell keresni az okokat és a megfelelő ellenszert.
Fény csökkentése, alga eltávolítsa, bomlástermék megszüntetése, szűrő pucolása, tápozás a növények igényeinek megfelelően.
 
Én a sötétítéstől azért félek csak, mert nem szeretném, hogy ennél ramatyabb állapotba kerüljenek a növényeim. Egyébként néhány napja (több is talán), kiszedtem egy nagyobb HM bokrot az akváriumból pont a fonalak miatt. A lepucolt HM szálakat visszaültettem, de sokat (amihez már kedvem sem volt) egy vödörben hagytam, aminek a tetejére egy tálcát tettem, elzárva a fénytől. 2,5 nap után kíváncsiságból megnéztem, hogy van-e még rajta fonál és dühömben mindet kihajítottam, mert bizony ott volt.
 
Ami csak annyiból állt, hogy felnyitottam és kiöntöttem ami benne van, majd újra feltöltöttem akvárium vízzel és újra kiöntöttem. Szóval minden szempontból tiszta szűrő után kezdődött el a durva fonalasodás. Bacik is megmaradtak, nem csapvízzel tisztogattam a tartályt. Nem kötném a szűrőhöz. Előszűrő nem volt azóta pucolva. 3 hetente szoktam most lesz hétvégén.
Szűrő szétszed, akváriumvíz egy vödörbe szűrőanyag átmos majd visszarak a tálcába és úgy mehet a tiszta szűrőbe. A durva szivacsokat csap alatt el lehet mosni a biológiai szűrőközeget akváriumvízbe átmosni, Perlon vattát cserélni, Oase esetén a felső barna szivacsot alaposan csap alatt ki lehet mosni. Előszűrő szivacsokat csap alatt átmosni, előszűrő csövét ki és befolyó részét kefével kipucolni. A rotort kiszedni és kipucolni a rotorházat, a rotor lapátokról lepucolni az algát. A fejen a ki és befolyó ágakat szintén kefével kipucolni. A csöveket, ki és befolyókat kefével átpucolni ha nem jön le akkor beáztatni valami tisztító oldatba (ADA superge). Reaktor esetén azt is érdemes szétkapni és átmosni időnként.
 
Én a sötétítéstől azért félek csak, mert nem szeretném, hogy ennél ramatyabb állapotba kerüljenek a növényeim. Egyébként néhány napja (több is talán), kiszedtem egy nagyobb HM bokrot az akváriumból pont a fonalak miatt. A lepucolt HM szálakat visszaültettem, de sokat (amihez már kedvem sem volt) egy vödörben hagytam, aminek a tetejére egy tálcát tettem, elzárva a fénytől. 2,5 nap után kíváncsiságból megnéztem, hogy van-e még rajta fonál és dühömben mindet kihajítottam, mert bizony ott volt.
Ha kap fényt a benne lévő alga akkor az képes életbe maradni a 2 nap elég kevés a 3-4 nap az ami szerintem már eredményhez tud vezetni, de tényleg sötét a sötét nem pedig árnyék meg lámpa lekapcsolás.
 
Ez is igaz lehet de ami biztos, hogy fény nélkül tovább bírják mint az alga ezért is van az hogy végső esetben jöhet egy sötét kúra.
Ha nagyon eldurvul a helyzet en is ezt ajanlanam. Illetve ajanlom is. Viszont ezzel a sotet oldallal ami "konnyebben jarhato" [emoji3] az a baj, hogy minden algat azonnal felszamol es megnyugvast hoz. Viszont semmi megoldas nem tortent megallapitas szinten, igy az alga hamar kiujjulhat, es minden kezdodik elolrol. Az egymas utani bo-k viszont sehova nem vezetnek. Max annyibol jobb ha visszajon,kisebb mennyisegu algaval lehet harcolni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha kap fényt a benne lévő alga akkor az képes életbe maradni a 2 nap elég kevés a 3-4 nap az ami szerintem már eredményhez tud vezetni, de tényleg sötét a sötét nem pedig árnyék meg lámpa lekapcsolás.
Mentségére. Akkor ezért élhette túl. Mindenesetre miután kiöntöttem a kertbe, reggelre elpusztult. Megpróbálom a fenti lépéseket, ha nincs javulás, akkor jöhet a sötétség leple. Köszönöm szépen a segítséget!
 
Szia!
Rámegyek most gőzerővel és megpróbálom megfékezni az általad írt tanácsok szerint. Lenne egy kérdésem még ezzel kapcsolatban.
A kevesebb fényerő és a hozzá "igen jól" párosított fényigényesebb növények miatt, amik láthatóan szenvednek (de élnek), kialakulhat ez a mocsok zöld szalag? (a fonál alga)
Ha igen, akkor nagyban segítene, ha eljutnék a világítás újbóli fejlesztéséig, vagy ennek nem igazán van köze, ehhez a típusú algához?
Alga elott a fenyigenyes novenyek szepen hajtottak? Vagy csag stagnaltak?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Alga elott a fenyigenyes novenyek szepen hajtottak? Vagy csag stagnaltak?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Addig voltak igazán szépek, míg a boltból elhoztam őket. Nálam fokozatosan tunyultak és dobálták a leveleiket, majd egyre kevesebb és kevesebb lett belőlük. A HM például úgy nő, mint a gomba. Nem is érdekli az alga. A többiekkel sajnos már nem ez a helyzet, pedig beültettem minden kényesebb növényt középre, hogy több fényhez jussanak.
 
Addig voltak igazán szépek, míg a boltból elhoztam őket. Nálam fokozatosan tunyultak és dobálták a leveleiket, majd egyre kevesebb és kevesebb lett belőlük. A HM például úgy nő, mint a gomba. Nem is érdekli az alga. A többiekkel sajnos már nem ez a helyzet, pedig beültettem minden kényesebb növényt középre, hogy több fényhez jussanak.
Jol gondoltam. Az akvadba a fotoszintezis nem mukodik kello keppen. Ha a co megfelelo, tap adag es minoseg megfelelo, a fenyed megfelelo akkor gyunyuru a fejlodes. Ebben a lanculatban valami akad. A novenyek sinylodnek, nem hoznak vagy csak minimalban uj leveleket. Nem szivjak fel a tapanyagokat ami kedvez az algaknak. Hamozzuk ezt ki es keressuk meg a hibat de ne itt. Naplod?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szűrő szétszed, akváriumvíz egy vödörbe szűrőanyag átmos majd visszarak a tálcába és úgy mehet a tiszta szűrőbe. A durva szivacsokat csap alatt el lehet mosni a biológiai szűrőközeget akváriumvízbe átmosni, Perlon vattát cserélni, Oase esetén a felső barna szivacsot alaposan csap alatt ki lehet mosni. Előszűrő szivacsokat csap alatt átmosni, előszűrő csövét ki és befolyó részét kefével kipucolni. A rotort kiszedni és kipucolni a rotorházat, a rotor lapátokról lepucolni az algát. A fejen a ki és befolyó ágakat szintén kefével kipucolni. A csöveket, ki és befolyókat kefével átpucolni ha nem jön le akkor beáztatni valami tisztító oldatba (ADA superge). Reaktor esetén azt is érdemes szétkapni és átmosni időnként.
Ezer köszi, hogy leírtad, akkor hétvégén így meg csinálom, de ötletem sincs hogy kell a felső részt szétszedni, remélem nem lesz nehéz. BO-t elkezdtem, úgyis teljes pucolást csináltam volna.

Reaktort hogy lehet kipucolni? Benne vannak a gyári golyók, azon nem lehet átnyúlni. Beáztatni nem tudom, mert nem akarom kikötni a körből 1-2 napra. Nem éreztem szükségét kivenni a gyári golyókat mert nekem beold mindent most.

Amin még agyaltam, hogy veszek egy külön kifolyó csonkot. És még szekrénybe visszarakás előtt azzal légmentessé teszem, mármint azzal fel tudom tölteni és járatni tudom 2 percig és ha már nem kalapál akkor happy van. Szekrénybe ugyanezt nehéz megcsinálni, ha ott pacsálok a bútor leli kárát.
 
Addig voltak igazán szépek, míg a boltból elhoztam őket. Nálam fokozatosan tunyultak és dobálták a leveleiket, majd egyre kevesebb és kevesebb lett belőlük. A HM például úgy nő, mint a gomba. Nem is érdekli az alga. A többiekkel sajnos már nem ez a helyzet, pedig beültettem minden kényesebb növényt középre, hogy több fényhez jussanak.
Csak gyökeres növényt használsz és nincs agyagos talajod. :) Valami hordalékkavicsod van. Nem írtad le a naplódban, de ha jól emlékszem nem tettél alá táptalajt. Szóval a képlet egyszerű. Ha csak gyökerekre erősíthető növényed lenne nem kell a táptalaj, se az amazónia akkor elég a micmac.

De a néha közölt képeid alapján azért nem ronda az összkép mint ahogy lefested. :)
 
Csak gyökeres növényt használsz és nincs agyagos talajod. :) Valami hordalékkavicsod van. Nem írtad le a naplódban, de ha jól emlékszem nem tettél alá táptalajt. Szóval a képlet egyszerű. Ha csak gyökerekre erősíthető növényed lenne nem kell a táptalaj, se az amazónia akkor elég a micmac.

De a néha közölt képeid alapján azért nem ronda az összkép mint ahogy lefested. :)
Egyetertek, nem tunik veszesnek. Viszont taptalaj ide vagy oda ha egy stemet bedobsz a vizbe es nem nyomod le a foldbe, ugyan ugy fejlodik mint az atom ha minden jol van belove. Fenycomicmac

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ezer köszi, hogy leírtad, akkor hétvégén így meg csinálom, de ötletem sincs hogy kell a felső részt szétszedni, remélem nem lesz nehéz. BO-t elkezdtem, úgyis teljes pucolást csináltam volna.

Reaktort hogy lehet kipucolni? Benne vannak a gyári golyók, azon nem lehet átnyúlni. Beáztatni nem tudom, mert nem akarom kikötni a körből 1-2 napra. Nem éreztem szükségét kivenni a gyári golyókat mert nekem beold mindent most.

Amin még agyaltam, hogy veszek egy külön kifolyó csonkot. És még szekrénybe visszarakás előtt azzal légmentessé teszem, mármint azzal fel tudom tölteni és járatni tudom 2 percig és ha már nem kalapál akkor happy van. Szekrénybe ugyanezt nehéz megcsinálni, ha ott pacsálok a bútor leli kárát.
Ha gondolod átnézek segítek, feltéve ha én is ráérek.
 
Egyetertek, nem tunik veszesnek. Viszont taptalaj ide vagy oda ha egy stemet bedobsz a vizbe es nem nyomod le a foldbe, ugyan ugy fejlodik mint az atom ha minden jol van belove. Fenycomicmac

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Na ez az, de úgy sem fejlődik igazán. Valamiért most a Sessiliflóra is megállt, pedig rajta mindig láttam, hogy nő. A HM az egyedüli, ami nyújtózik felfelé. @Cipo3 most tényleg rosszul nézünk ki. A sok szép növény összeesett, megritkult és mint azt már írtam, tele van ezzel a fránya fonállal. Azért gondolom, hogy a fény a ludas, mert eddig a 4 hónap alatt, csak kétszer kellett metszenem a HM-et és mást sajna nem, mert maguktól elkoptak. A szép Rotalám is :( Amint úgy alakul a helyzetem (anyagi) venni fogok egy normálisabb fényerőt, csak most nehézkes minden. Táptalajom nincsen, de tabit (JBL/Aquaplant) dugdostam le elég sűrűn. A fonál akkor erősödött meg ennyire mikor a Mic/Mac tápot kezdtem adagolni. Nem túladagolni! (heti 6-8ml) Gondolom kapott minden jót és ezért terjed. Eleinte még könnyen ki tudtam piszkálni a növények közül, de mostanra már úgy belegabalyodott, hogy növényekkel együtt jött. Ezért is szedtem ki sok növényt, hogy normálisan lepucolhassam őket. Most leálltam a javaslatodra Henrik a táppal és vízcserézek 3 naponta, továbbá a világítást is visszább vettem (6,5óra). Várok, egyelőre mást nem tehetek. :bag:
 
Back
Oldal tetejére