• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Köszönöm a bátorítást. :confused:
15 kis buldózert nem szeretnék, még ha oly hasznosak is. Nekem túl nagyok. Egy algázóm van, s az is sok nekem, de tudom, hogy kell. A farönköket szépen tisztán tartja, de a növényekhez nem nagyon nyúl..

A keménység csak időleges, mert elindult az RO project. Közben szorgosan belenyúlkálok a tankba, tisztogatok, s heti 2x50% vízcsere. Ma veszek tesztet, félő, hogy az ammóniám az egekben, ugyanis a HC-m az pusztul rendesen az előtérben.
Ez ugye ammóniát termel? Bár a heti két vízcsere...
A magas vízoszlop miatt nem jut nekik elég fény. A teraszra ültetett tövek és minden más viszont szépek.
Nyomom a Green Aqua Macro/Micro kombót is meg a CO"-t is, hátha sikerül felülkerekednem.
 
Hát, akkor kell szereznem legalább egy ilyen Amanot, mert minden igyekezet ellenére elindult az alga. Barna, az alsó részeken, olyan centis szálacskák a növényeken. Ez nem tudom milyen alga, s van olya, ami lebeg a flow-ban, mint a fátyol.
Próbálok Carbo-t adagolni, de nem látok változást.
Brutto 240 liter, netto 170 liter, Tetra 1200 és 80 W LED, úgy 3800 lumen.
Hát a fényed nagyon kevés
Köszönöm a bátorítást. :confused:
15 kis buldózert nem szeretnék, még ha oly hasznosak is. Nekem túl nagyok. Egy algázóm van, s az is sok nekem, de tudom, hogy kell. A farönköket szépen tisztán tartja, de a növényekhez nem nagyon nyúl..

A keménység csak időleges, mert elindult az RO project. Közben szorgosan belenyúlkálok a tankba, tisztogatok, s heti 2x50% vízcsere. Ma veszek tesztet, félő, hogy az ammóniám az egekben, ugyanis a HC-m az pusztul rendesen az előtérben.
Ez ugye ammóniát termel? Bár a heti két vízcsere...
A magas vízoszlop miatt nem jut nekik elég fény. A teraszra ültetett tövek és minden más viszont szépek.
Nyomom a Green Aqua Macro/Micro kombót is meg a CO"-t is, hátha sikerül felülkerekednem.
Köszönöm a bátorítást. :confused:
15 kis buldózert nem szeretnék, még ha oly hasznosak is. Nekem túl nagyok. Egy algázóm van, s az is sok nekem, de tudom, hogy kell. A farönköket szépen tisztán tartja, de a növényekhez nem nagyon nyúl..

A keménység csak időleges, mert elindult az RO project. Közben szorgosan belenyúlkálok a tankba, tisztogatok, s heti 2x50% vízcsere. Ma veszek tesztet, félő, hogy az ammóniám az egekben, ugyanis a HC-m az pusztul rendesen az előtérben.
Ez ugye ammóniát termel? Bár a heti két vízcsere...
A magas vízoszlop miatt nem jut nekik elég fény. A teraszra ültetett tövek és minden más viszont szépek.
Nyomom a Green Aqua Macro/Micro kombót is meg a CO"-t is, hátha sikerül felülkerekednem.
Szia!
A fényed nagyon kevés a leírtak szerint!Azért van az a sok csúnya barna valami amiről írsz.Amano az meg kell még több is ekkora akiba.
Amíg nincs megfelelő fényed addig a növények nem igen tudják hasznosítani a tápokat nyomelemeket! csak az algáknak kedvezel vele.
 
Hát a fényed nagyon kevés


Szia!
A fényed nagyon kevés a leírtak szerint!Azért van az a sok csúnya barna valami amiről írsz.Amano az meg kell még több is ekkora akiba.
Amíg nincs megfelelő fényed addig a növények nem igen tudják hasznosítani a tápokat nyomelemeket! csak az algáknak kedvezel vele.
Wattban vagy lumenben?
5 cm-re van a világítás a felszíntől. A felszín alatt van egy rönk, amit 1 cm víz fed el, s a csúcsán, mint a győzelmi zászló lobog az alga. Mint a Himalája tetején.:D Barna, az tuti. Zöld van lejjebb is, de barna is. Akkor sok vagy kevés?
Mennyi liter/lumen az ideális?
 
Wattban vagy lumenben?
5 cm-re van a világítás a felszíntől. A felszín alatt van egy rönk, amit 1 cm víz fed el, s a csúcsán, mint a győzelmi zászló lobog az alga. Mint a Himalája tetején.:D Barna, az tuti. Zöld van lejjebb is, de barna is. Akkor sok vagy kevés?
Mennyi liter/lumen az ideális?
Wattban vagy lumenben?
5 cm-re van a világítás a felszíntől. A felszín alatt van egy rönk, amit 1 cm víz fed el, s a csúcsán, mint a győzelmi zászló lobog az alga. Mint a Himalája tetején.:D Barna, az tuti. Zöld van lejjebb is, de barna is. Akkor sok vagy kevés?
Mennyi liter/lumen az ideális?
Ha van co2 és napi tápozás+megfelelő szűrés akkor Árpi kolléga már megírta 65-75lumen/liter! kb 15centire emelve a vízszinttől .Napi 8 órát világítva.
Ha tényleg ennyi a világításod ne tápozz ennyit és nem kell ennyi vízcsere se amíg nincs megfelelő világítás. Ilyen sűrű vízcserét csak frissen indított akinál csinálunk.
Nem sok minden fog megmaradni ennyi fénynél.hány órát világítasz ? esetleg emeld meg a világítási időt 10 óra/nap ra,de az is nagyon kevés lesz. és mi előbb szerezz be egy megfelelő világítást.
 
Ha van co2 és napi tápozás+megfelelő szűrés akkor Árpi kolléga már megírta 65-75lumen/liter! kb 15centire emelve a vízszinttől .Napi 8 órát világítva.
Ha tényleg ennyi a világításod ne tápozz ennyit és nem kell ennyi vízcsere se amíg nincs megfelelő világítás. Ilyen sűrű vízcserét csak frissen indított akinál csinálunk.
Nem sok minden fog megmaradni ennyi fénynél.hány órát világítasz ? esetleg emeld meg a világítási időt 10 óra/nap ra,de az is nagyon kevés lesz. és mi előbb szerezz be egy megfelelő világítást.

Szombaton kezdtem a tápozást.:D Előtte nem volt semmi. December 18.-án indítottam az akit, s a múlt héten kezdtek jelentkezni a gondok. Igazából növényt vittem haza, s azzal indult el.
Co2 kezdetek óta van. Elején élesztős, de két hete palackos. A vízcserén már én is gondolkoztam, de amikor letörlöm, gondolom, kiszippantom a letörölt algát. Most 10 órától 22:30-ig megy a fény.

Összefoglalva: A barna alga oka a kevés fény. Vigyem távolabb a világítást, s növeljem a fényerőt.
Apropó: a zöld szálas alga nem a sok fénytől van? A fonál alga az a barna alga?

Régebben, halas előéletemben három T8/20 W-os fénycsővel mentem, táp nélkül, de ilyen algám még nem volt.

Délután lövök róla fotót.
 
Szombaton kezdtem a tápozást.:D Előtte nem volt semmi. December 18.-án indítottam az akit, s a múlt héten kezdtek jelentkezni a gondok. Igazából növényt vittem haza, s azzal indult el.
Co2 kezdetek óta van. Elején élesztős, de két hete palackos. A vízcserén már én is gondolkoztam, de amikor letörlöm, gondolom, kiszippantom a letörölt algát. Most 10 órától 22:30-ig megy a fény.

Összefoglalva: A barna alga oka a kevés fény. Vigyem távolabb a világítást, s növeljem a fényerőt.
Apropó: a zöld szálas alga nem a sok fénytől van? A fonál alga az a barna alga?

Régebben, halas előéletemben három T8/20 W-os fénycsővel mentem, táp nélkül, de ilyen algám még nem volt.

Délután lövök róla fotót.
A világítást mindenképp feljebb szerintem. Nagyon egy helyre világít így. De ez a fény mennyiségén nem fog változtatni összességében!
Miféle világításod van??? Mert 80w LED az szerintem jóval több kellene legyen persze LEDje válogatja.
A világítási időt már ne növeld,már ez is sok amit írtál. 8-9óránál nem szoktunk többet világítani.A sötétre is szükség van.
Milyen magas az aki?
Szerintem nyiss egy naplót vagy ha van folytassuk ott!
 
Utoljára módosított:
Egy helyre világít? Lefelé. 8 méternyi 10 W-os smd led szalag, 780 lumen/méter, 6000 K, hideg fehér.
Az aki 50 cm magas.
Van naplól: mintor medencéje néven.
Hogy lehet linket beszúrni?
 
Na király, három hete 0 időm van, elmaradtak a vízcserék, ipari méretben elszaporodott a zöld fonal, de nagyon durván!
Blyxában, parvula miniben, de még a bucephalandrakon is vastagon tenyésznek a hosszú zöld tömött szálak. :(

Most egy hétig kétnaponta cserélek 50% vizet, holnap alapos szűrőpuceva, ha nem segít, blackout lesz ebből.
 
Én is így jártam pedig még a tápozást is vissza fogtam mert tudtam hogy, nem lesz időm a víz cserére. Én három napos blackout-ot tartottam de csak fél siker volt szerintem kellet volna az ötnapos.
 
Első kanyarban vízcsere talán megoldja... Az a baj, hogy easy carbo ecsetelés esélytelen, mert akkora tömegben van jelen belenőve-ránőve a növénymasszában, hogy öt liter sem lenne elég EC-ból. :D

Szedegetem amit tudok kézzel, vízcsere, feljebb tekertem a CO2-t is picit, reménykedési fázisba lépek.

Ha két hét múlva nem lesz változás érdemben, akkor blackout. Csak félek azt a parvula mini megsínyli, nano halak kibírják, jól vannak tartva... És ja, öt napos lesz, ha már blackout, három nap szerintem kevés.
 
Kiirtottam a fonalat szinte teljesen, erre nézegetem tegnap este, megint jön vissza, lassabban mint múltkor, de jön.

Tanács, valami? Tápozás és a világítási idők csökkentése? (Emelni a lámpákon technikai okokból nem tudok. :) )
Blackout annyira nem játszik, a kiváltó okot kellene megtalálni... most már (egy hónapja) foszfátot se adagolok, leszarom a zöld pontalgát...
 
Utoljára módosított:
Nekem 2 évvel ezelőtt volt egy több hónapig tartó durva fonalinvázió. Minden nap fogkefére feltekertem, de másnapra visszajött, bármit csináltam. Tudom, hogy sokan nem szeretik a vegyszeres eljárást, de végső megoldásként beszereztem Happy Life Algin-regulart. Annak ellenére, hogy azt mondják a kiváltó okokat kell megszüntetni, soha nem tért vissza az elmúlt 2 évben. Nekem valamiért nagyon úgy tűnt, hogy nálam a mohák voltak a ludasak, mert iszonyat mennyiségű gríz tudott megtelepedni bennük / alattuk.

Egy másik eset, hogy szüleim akváriumában néhány hónapja megjelent a fonál, helyenként 20-30 centis szálcsomók lengedeztek a vízben. Addig semmilyen algaevőjük nem volt, így vettem nekik Amanokat és rókákat, 3 nappal később nyoma sem volt a fonálnak.

Kiirtottam a fonalat szinte teljesen, erre nézegetem tegnap este, megint jön vissza, lassabban mint múltkor, de jön.

Tanács, valami? Tápozás és a világítási idők csökkentése? (Emelni a lámpákon technikai okokból nem tudok. :) )
Blackout annyira nem játszik, a kiváltó okot kellene megtalálni... most már (egy hónapja) foszfátot se adagolok, leszarom a zöld pontalgát...
 
Tele vagyok amano+otoval, neocaridina hegyek, van 2 algázó géb, holnap jön még négy...

Csütörtökön diffúzor helyett áttértem reaktoros CO2-re, 240-es aki alatt 2xTetra1200 van, szóval CO2 meg szűrés ok... Az akva legeldugottabb részén is sárgás lime a DC.
Nem értem, egyszerűen nem értem.

Ja és vízcseréket is betartom rendesen.

Lehet holnap hozok a gébek mellé Algin-Regulart is, és tolok egy kúrát. Valamiért úgy érzem, ha egyszer teljesen megszabadulok a fonalalgától, soha nem látom viszont. :D
Sajna blackout nem játszik, van egy csapat növendék amandám, ráadásul a növényeket sem szeretném sötétkúrával kínozni.

Valamiért az motoszkál a fejemben, hogy túltoltam a foszfát adagolást anno a zöld pontalga ellen, és valamit ellőttem az akva egyensúlyában. Mert foszfát adagolás előtt nem volt semennyi fonalam...
Most mértem rá, egy ideje nem adagolok foszfátot, 0,6 ppm most. Ket napja volt vízcsere.
 
Utoljára módosított:
Nem gondolnám, hogy a foszfát okozta a fonalat. Nekem még a kezdetek kezdetén voltak fonalak a low-tech aksikban, ahol aztán foszfátot táp formában biztos nem látott....
Inkább azt tudnám elképzelni, hogy más tápanyag felszívódásában okozott gondot (arányok eltolódása), ami aztán fonalhoz vezetett.


Tele vagyok amano+otoval, neocaridina hegyek, van 2 algázó géb, holnap jön még négy...

Csütörtökön diffúzor helyett áttértem reaktoros CO2-re, 240-es aki alatt 2xTetra1200 van, szóval CO2 meg szűrés ok... Az akva legeldugottabb részén is sárgás lime a DC.
Nem értem, egyszerűen nem értem.

Ja és vízcseréket is betartom rendesen.

Lehet holnap hozok a gébek mellé Algin-Regulart is, és tolok egy kúrát. Valamiért úgy érzem, ha egyszer teljesen megszabadulok a fonalalgától, soha nem látom viszont. :D
Sajna blackout nem játszik, van egy csapat növendék amandám, ráadásul a növényeket sem szeretném sötétkúrával kínozni.

Valamiért az motoszkál a fejemben, hogy túltoltam a foszfát adagolást anno a zöld pontalga ellen, és valamit ellőttem az akva egyensúlyában. Mert foszfát adagolás előtt nem volt semennyi fonalam...
Most mértem rá, egy ideje nem adagolok foszfátot, 0,6 ppm most. Ket napja volt vízcsere.
 
Feljebb emeltem a világítást is 8 centivel (ennyi most a max.), várok 5-6 napot, meglátjuk visszaszorul-e, vagy stagnál.
CO2-t nem merem jobban nyomni, így is sárgába hajló a DC.
PPM120, PH7,5-8 között, két órája mértem rá, tehát még az sem lehet amit már írt itt @viktorlantos, hogy az alacsony PH durrantotta be. :(
 
Tápozásból már ma reggel visszavettem (mivel most tényleg mindent kipróbálok :) ), de ennél jobban már nem merek - 12 helyett 7ml micmac megy naponta. Vízcsere meg... Kétnaponta cseréltem 30-40%-okat az elaő bummnál, mégse tűnt el...
Túletetni nem szokásom, de nem is tudok nagyon - olyan mennyiségű zakarítóbrigád van. :)
 
Nagy kár hogy gébek kiugráltak, mert ez ellen az alga ellen nálam nagyon beváltak!

Na kérem nálam a jelenlegi 2 algázó géb kb. észre sem veszi a fonalalgát, nem is nagyon látom őket melózni.
Majd jön hozzá még négy, akkor talán felbátorodnak és serényebbek lesznek. Csak sajna sehol nem lehet kapni az elmúlt két hétben, mindenhol hiánycikk.
 
Back
Oldal tetejére