• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Mit gondoltok, ha van akvárium indítás után pár szál fonál alga a növényeimen, erre is hatásos lehet a Carbo közvetlen fecskendezése? Az ecset algánál ugye teljes siker, ezért gondoltam, hogy hátha itt is jól jönne ez a kis trükk. Hemianthus Cuba növényeken jelent meg főképp... :eek:
 
Üdv. Több helyen olvastam, hogy az algásodás általában a nem megfelelő co2re vezethető vissza. Valaki le tudná írni hogy ez miért van így?
egyszerűen szólva azért, mert a növények életműködését a CO2 segíti, így el tudják szívni a vízből a tápanyagokat az algák elől. Ha lassabbak az életfunkcióik, akkor több marad az algáknak a macro tápanyagokból, amiből aztán építkezhetnek.
 
egyszerűen szólva azért, mert a növények életműködését a CO2 segíti, így el tudják szívni a vízből a tápanyagokat az algák elől. Ha lassabbak az életfunkcióik, akkor több marad az algáknak a macro tápanyagokból, amiből aztán építkezhetnek.

Ez Logikusnak tűnik, gondoltam rá én is, de ha a sok fölösleges táp a gond, miért a co2-t teszik felelőssé? továbbá EI tápozásnál is sok a fölösleges táp a vízben.. :)
 
Az a fonal alga átok egy valami. Ahogy megjelenik azonnal neki kell állni irtani. Ha belenő a növényekbe ronda munkát tud végezni.
Nekem a mechanikus (olló, csipesz, fülpiszka) eltávolítási módszer vált be a legjobba :)
Remélem az újra indított akváriumomba nem jön elő.
 
A ph/keménység mennyire ingadozik?
Nem szoktam mérni.Fonal erre kényes?
Viszont most hogy mondod a ph-t,eddig 0-24-be ment a co2 de mióta át lett rendezve azóta a főágra van csatolva igy lekapcsol a taiwanoknál is a co2 ugy mint a másik kettőnél.
Lehet ez miatt inog a ph,és vissza kellene állni a 0-24.es üzemre,és nem ingadozna a ph?és nem jönne a fonal sem?
 
Sziasztok,
lenne egy olyan kérdésem, hogy zöld fonal alga ellen egy
Eheim reeflexUV 350 - t ha beraknék az mennyire lenne megoldás?
kicsit túlnyomtam azt hiszem a macro tápokat. :D
 
Hát, akkor kell szereznem legalább egy ilyen Amanot, mert minden igyekezet ellenére elindult az alga. Barna, az alsó részeken, olyan centis szálacskák a növényeken. Ez nem tudom milyen alga, s van olya, ami lebeg a flow-ban, mint a fátyol.
Próbálok Carbo-t adagolni, de nem látok változást.
Brutto 240 liter, netto 170 liter, Tetra 1200 és 80 W LED, úgy 3800 lumen.
 
Back
Oldal tetejére