• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Folytatás, működő akváriumból történő áttelepülés...

Üdv. Az elmúlt pár hónapban, több helyen felbukkantam, esetleg túl sokat is kérdeztem ( bocsi, nagyon kezdő vagyok ) . Teljesen újan kerültem be akvárium, akvarisztika világába. Az elején történtek velem dolgok, sajna amiket visszafordítani már nem tudok....
- kifogtam egy Kakadu törpesügeret, akit ajánlottak. Hát pont egy vehemes, karakteres hal volt. Sajna szemem láttára ölt meg 2 kedvencemet.

- kaptam egy darakórt, sajna nem vettem észre időbe. Pirosorrúim, és egy ramim eltávoztak. Gyógyszeres kezelés, stb. Sikerült átlendülnöm a dolgon.
- növényeim nagyon nem fejlődtek. Kiderült, Aquatlantis Easy Led 59 cm kevés volt számomra. Tápozás semmi sem volt, CO2 sem.
- hazamentem ( külföldön lakom ) egy hét szabira, visszajöttem, majdnem elsírtam magam. A kollegám etette a halaimat. Vagy túl lett etetve, vagy a napfény amire gondolok, mert a sötétítőm ki volt húzva. Fullra bealgásodtam. Kipakoltam, újraraktam a terepet. Most egy hete működik, a növényeim kezdenek talán észhez térni.....

Történtek dolgok. Eladom eme akváriumom, van már vevőm hála istennek. Juwell Rio 125. Nem szeretem a beépített felső kerete miatt, és az eleje karcos. Ezért tervezek egy áttelepedést, egy vadiúj aksiba, picit jobban foglalkozva a dolgokkal szakmailag , esztétikailag, mindenképpen.
Utoljára méretett vízparamétereim :


KH 7,
GH 9,
PH 7.5,
NO2 0.1 ( visszaállt nullra )
NO3 0.5

Mi marad, mi változik ?

Maradni kellene :

1.,

- világítás : remélem jobb, mint az Aquatlantis Easy Led 59 . Házi készítésű 82 cm , 4 x 75 cm hideg fehér LED szalag, 5730 SMD ledekkel, elvileg maxon 4529 lumet tud.8 fokozaton állítható.

2 .,

- szűrés : - Tetra EX800 plusz.
töltet :
- legalul 1 liter Siporax
- felette 1 liter SubstratPro
- felette 1 liter Matrix
- legfelül purigén, a legtetején egy réteg vatta

Jó - e így a szűrés, jó-e a sorrend ?

3.,

- fűtés : 200 Wattos belső fűtő, ha jól emlékszem Tetra

4.,

- tápozás : easylife Carbot kezdtem, easylife Profito - val.
CO2 nincs

5.,

- halak. Sok van, de semmi jelét nem érzem túltelepítésnek, senki nem piszkál senkit, mindenki jól van :

- 9 db Szumátrai díszmárna
- 10 db ékfoltos razbóra
- 10 db neon
- 4 aljzatpucoló harcsa
- 2 db ormányos márna
- 2 db borelli

6.,

- növények. A videón próbálom szemléltetni. Amit át tudok vinni ( ajánlott ) átviszem, amit nem azt nem. Rendelni , venni , szívesen bármit, ha jó ötletet kapok.


7.,

- dekó : lávakövek. Ezek eddig nem voltak. Múlt hétrn, újrarakáskor kerültek be. Először középen, és a hátfalon. Majd átraktam jobb oldalra, mert szerintem így jobb az áramlás. Van továbbá 2 db gyökerem. A videón ott van középen, nevében nem vagyok biztos.

Szóval ezeket vinném át.

Amiket nem :

1.,
- maga az akvárium : juwell Rio 125. Nem szeretem mint írtam a beépített kerete miatt, és sajnos karcos az eleje, ami nekem nem jön be. A hely nekem adott, max
80 cm akva jöhet szóba. Magasság nem gond.

2.,

- aljzat : alul aquabasis plus volt a JBL től, rajta Manado. Jó talaj, de puhának tartom, és nehezen ültethetőnek. Illetve olvasom, a táptalaj miatt a későbbiekben gondom lehet.


Gondolataim, kérdéseim.

Arra gondoltam, hogy akváriumvíz 60 % - a leszív, amennyire lehet aljzatkeverés / mulm nélkül. Növények kihúz, vízbe át. Dekók kipakol, halak át. Maradék víz , talaj kidob ( keveredne ) régi akksi le a szekrényről, új rá. Aljzat, dekók, növények be, 40 % pihentetett, előkészítős víz rá, az eredeti 60 % víz vissza, eredeti szűrő ( nem kipucolva, baktériumokkal ) elindít, halak vissza.

- aljzat : valami ADA jó lenne, de olvasom a felszabaduló ammóniát. Nem lesz lehetőségem hetekig vizeket cserélgetni, jó lenne egy nap alatt elintézni az áttelepülést. Szóval milyen talajt tervezzek ? Szeretném a maximumot megadni a halaimnak, növényeimnek. Tudom, ez ennyi hallal nem egy kimondott növényes akva lesz, de szeretném a maximálisat kihozni.
- dekó : hogy a legérdemesebb elhelyeznem a lávaköveimet ? Van 10-12 darab, bőven elégnek találom. Áramlást, halakat minden figyelembe véve. Van a 2 db fa is. Jó lenne valahogy megoldanom a 2 sügérnek, hogy bújóhelyük, barlangjuk is legyen.
Szeretnék a Tera esőztető, és a beszívó ág helyett, valami Lily pipe szerűt. Nem feltétlen az ADA - s legdrágábbat, de valamit ami már ajánlott. 80x35x40 (45) mérethez.

- növényeim ( video ) elegendőek-e, lehet-e belőlük valami esztétikus, ideális környezetet teremteni, vagy vegyek mást ? Szűrésem, tápok, világításom elég - e nekik ? Megoldható - e így egy teljes átköltözés ?

Nagyon megköszönök minden jótanácsot, szakmai észrevételt.



Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Szia.
Sanszos,hogy a bal oldali lila fonákú növény nem vizinövény. Nézd meg Hemigraphis(Színes félbibe) néven, hátha az. Ha igen nem fogja sokáig bírni víz alatt, viszont szép szobanövény lehet belőle. Én belefutottam egy ilyenbe.

Amikor én az akváriumba aljzatot cseréltem,utána nehezen állt be a szűrés,kb. 2 hétig homályos volt a víz.
 
A szűrésed rendben van de a halak számát egy kicsit sokallom. Ennyi hal azért már rendesen tudja terhelni a vizet.
Talajból esetleg nézz utána az új Amazonia Light -nak.
Itt olvashatsz róla bővebben: https://akvakertesz.hu/threads/ada-aqua-soil-amazonia-light.6797/
Köszönöm válaszod. A neonokat tervezem elajándékozni. 11 db. Inkább 3-4 db szumi helyette. Így is 7-8 db hal kevesebb lesz. Az ormányos márna, ha megnő már meg van a gazdija.

A talajt megnézem, köszönöm. Ha jól sejtem, ez kissebb adaléktartalmú, tehát szinte " beköltözhető " .
 
Szia. Akvarisztikába vettem, víz alatt volt :D Remélem tudják mit árulnak...!? :)

ui : Hemigraphis Colorata néven árulják sok helyen akváriumba : http://www.grandaquatic.com/plantsDetailProduct.asp?ID=893L&TypeID=P

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
Megerősítem Szellát.
Az szobanövény. Az általad linkelt leírásban is megtalálod. 1 évig bírja a víz alatt. Addig díszítheti gond nélkül. Utána levetkezni gátlásait. Es komposztálódik, vagy mulm-ia lesz belőle.
 
Megerősítem Szellát.
Az szobanövény. Az általad linkelt leírásban is megtalálod. 1 évig bírja a víz alatt. Addig díszítheti gond nélkül. Utána levetkezni gátlásait. Es komposztálódik, vagy mulm-ia lesz belőle.
Nagyon köszönöm. Én nem vitát szerettem volna nyitni, hisz ti jobban értitek a dolgotokat. És figyelmetlenül is olvastam amit posztoltam. Már repül is :)

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
Nagyon köszönöm. Én nem vitát szerettem volna nyitni, hiszbti jobban értitek a dolgotokat. Már repül is :)

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
Ugyan ne viccelj. Szó sem volt ilyesmiről. Ha neked tetszik nyugodtan hagyd benne senkit sem zavar, csak jó ha tudod.
Amúgy az akva helye nagyon jól ki van találva. Tetszik.
 
Ugyan ne viccelj. Szó sem volt ilyesmiről. Ha neked tetszik nyugodtan hagyd benne senkit sem zavar, csak jó ha tudod.
Amúgy az akva helye nagyon jól ki van találva. Tetszik.
Ha nem marad meg, nem is szeretném vele a helyet foglalni. Köszönöm :) Ez egy pici beépített szekrény volt, és kibombáztam :D Jobb oldalt felül meg a 40 literes " vízpihentetőm " :D Picit látszik a sarokban . Bal alsóban meg a komód, amin szintén 40 literes a leszívott víznek.
 
Szia. Akvarisztikába vettem, víz alatt volt :D Remélem tudják mit árulnak...!? :)

ui : Hemigraphis Colorata néven árulják sok helyen akváriumba : http://www.grandaquatic.com/plantsDetailProduct.asp?ID=893L&TypeID=P

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
Nem bírja sokáig víz alatt, nálam hamar fosztani kezdett. Terráriumba, viváriumba jó, mert ott párás a környezet.

http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/szines-felbibe-hemigraphis-colorata/583/
http://www.oazis.hu/disznoveny/263-hemigraphis-colorata
 
Nem bírja sokáig víz alatt, nálam hamar fosztani kezdett. Terráriumba, viváriumba jó, mert ott párás a környezet.

http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/szines-felbibe-hemigraphis-colorata/583/
http://www.oazis.hu/disznoveny/263-hemigraphis-colorata
Kidobva , és köszönöm.

Más. Hátha van valahonnan jótanács, ötlet ;

Szererném a halpopulációm rendberakni. Egy oviba indítanak egy nagy akváriumot, szívesen ajándékozok oda.
ugye mint írtam, 120 literre sok halam van. Jó a szűrésem, még nem voltak vízgondjaim. Tesztek minden értékben rendben vannak. De változtatnék. Ugye ezek vannak :
- 12 neon ( ebből 8 vörös 4 fekete )
- 10 ékfoltos razbóza
- 9 szumi
- 2 db borelli
- 2 db ormányos márna
- 4 db páncélos harcsa

Amikhez ragaszkodnék, azok a szumik, és a borellik. A pucolóhalak aranyosak, szintén maradhatnak. A 2 db ormányos ahogy megnőtt, már van helye nagyobb aksiba.

Tehát a neonok, razbózák pl elajándékozhatóak lehetnek. ( 22 db halacska ) Mit ajánlanátok helyette ? Gondoltam még pár szumit. Estleg még egy szép hal, ami párban van ( mint a borellim ) , ami bepasszolna ? Ha pl vennék még 4 szumit, és egy párat ( amit ajánlhatna valaki ) akkor azért mégis csak 22 helyett 6 db - t hoztam. Lenne ötlet ? Vagy hülyén gondolkodom ?
 
A szűrésed rendben van de a halak számát egy kicsit sokallom. Ennyi hal azért már rendesen tudja terhelni a vizet.
Talajból esetleg nézz utána az új Amazonia Light -nak.
Itt olvashatsz róla bővebben: https://akvakertesz.hu/threads/ada-aqua-soil-amazonia-light.6797/
Szererném a halpopulációm rendberakni. Egy oviba indítanak egy nagy akváriumot, szívesen ajándékozok oda.
ugye mint írtam, 120 literre sok halam van. Jó a szűrésem, még nem voltak vízgondjaim. Tesztek minden értékben rendben vannak. De változtatnék. Ugye ezek vannak :
- 12 neon ( ebből 8 vörös 4 fekete )
- 10 ékfoltos razbóza
- 9 szumi
- 2 db borelli
- 2 db ormányos márna
- 4 db páncélos harcsa

Amikhez ragaszkodnék, azok a szumik, és a borellik. A pucolóhalak aranyosak, szintén maradhatnak. A 2 db ormányos ahogy megnőtt, már van helye nagyobb aksiba.

Tehát a neonok, razbózák pl elajándékozhatóak lehetnek. ( 22 db halacska ) Mit ajánlanátok helyette ? Gondoltam még pár szumit. Estleg még egy szép hal, ami párban van ( mint a borellim ) , ami bepasszolna ? Ha pl vennék még 4 szumit, és egy párat ( amit ajánlhatna valaki ) akkor azért mégis csak 22 helyett 6 db - t hoztam. Lenne ötlet ? Vagy hülyén gondolkodom ?
Milyen gondra gondoltál az Aquabasis plus-al kapcsolatban?
Táptalaj felkeveredése pl, iszaposodás ilyesmi.
 
Szererném a halpopulációm rendberakni. Egy oviba indítanak egy nagy akváriumot, szívesen ajándékozok oda.
ugye mint írtam, 120 literre sok halam van. Jó a szűrésem, még nem voltak vízgondjaim. Tesztek minden értékben rendben vannak. De változtatnék. Ugye ezek vannak :
- 12 neon ( ebből 8 vörös 4 fekete )
- 10 ékfoltos razbóza
- 9 szumi
- 2 db borelli
- 2 db ormányos márna
- 4 db páncélos harcsa

Amikhez ragaszkodnék, azok a szumik, és a borellik. A pucolóhalak aranyosak, szintén maradhatnak. A 2 db ormányos ahogy megnőtt, már van helye nagyobb aksiba.

Tehát a neonok, razbózák pl elajándékozhatóak lehetnek. ( 22 db halacska ) Mit ajánlanátok helyette ? Gondoltam még pár szumit. Estleg még egy szép hal, ami párban van ( mint a borellim ) , ami bepasszolna ? Ha pl vennék még 4 szumit, és egy párat ( amit ajánlhatna valaki ) akkor azért mégis csak 22 helyett 6 db - t hoztam. Lenne ötlet ? Vagy hülyén gondolkodom ?
Táptalaj felkeveredése pl, iszaposodás ilyesmi.
Akkor táptalaj nélkül gondoltad az újrakezdést?
 
Nem tudom még ezt sem biztosra. De egy megbízható, jó aljzat, plusz pl tabletták sem lenne rossz.
Szerintem, ha jó ár értékűt szeretnél, manaball jó választás lehet :) Egyébként láttunk már olyat, ha nem szeretnéd, hogy a vízparamétert lényegesen megváltoztassa, csak keveset használj és csak oda ahol növények lesznek. Oda így tudsz gyökeres növényt ültetni, a scape többi részére pedig olyan növényeket, akik elvannak erős gyökérzet nélkül is. Sok növény, Anubiasok pl, kövek réseiben is felnőnek :) Nagyon jó pédák erre a háromszög stílusú akváriumok. És így csak oda teszel talajt, ahova kell :) KATTIDE
Amúgy egy ötlet, hogy rajzold meg simán ceruzával mit szeretnél, és jól el tudod tervezni, akkor nem kell annyit fejvakarni :)
 
Back
Oldal tetejére