• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fogyasszunk.... de mennyit? Valós adatok mérések alapján

viktorlantos

Alapító
Admin
Nah nyitottam egy topikot a múltkori beszélgetések alapján.
Ebben a topikban valós mért számokat fogunk közölni különböző szűrők teljesítményéről.

Kezdeném is az első szűrő mérésével. A mérés egy PeakTech 9024-es műszerrel történik részemről.
http://commed.boltmotor.hu/teljesitmeny ... -p221.html

Pontossága azt hiszem megfelel ezekhez a tesztekhez.

Első próbának a 20 literes nano akváriumom alatt működő új szériás EHEIM Ecco pro 130-as szűrőt mértem.
http://www.greenaqua.hu/eheim-2032-ecco ... ettel.html

A szűrő 1 hónapja nem volt takarítva tehát nem egy új beüzemelés után néztem közvetlenül hanem rendesen bejáratva, valószinűleg takarítás előtt.

10 perc tesztüzem alapján 6Wattos fogyasztást produkál a gyári 5 watthoz képest.
Persze arányaiban ez nagy eltérés 6Wattos fogyasztás úgy gondolom nem rossz. Később megmérem egy takarítás után is.
 
Noh megnéztem a 2028-as szűrőt is.

34 Watt teljesen töltött üzemmódban.
1 kosár efi mech, 2 korsár substrat pro, durva szűrőszivacs és perlon van a szűrőben.

http://www.greenaqua.hu/eheim-professio ... ettel.html

Nálunk a tájékoztatóban 20 Watt szerepel, én ezeknél a szűrőknél 25-re emlékszem. Mivel ez még pro 2-es széria.

Csövezés kb 1.5 méter volt ebben az esetben.
 
Én is megmértem a jelenleg üzemelő két szűrőmet - és egyúttal biztatnék erre másokat is. :)

A mérést a Somogyi Electronic EM 01 típusú fogyasztásmérőjével végeztem: http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp;jse ... &cikk=8365


AquaPro 2/Evo2208

1. fogyasztás: gyári adat: 12W - mért adat: 11W
2. vízforgatás: gyári adat: 700 l/h - mért adat: 450 l/h


Eden 501

1. fogyasztás: gyári adat: 5W - mért adat: 4W
2. vízforgatás: gyári adat: 300 l/h - mért adat: 140 l/h


Pillanatnyilag van két nagyobb szűrőm is elfekvőben, egy EHEIM Pro 3 2073, és egy JBL e1500. Ha beindítom a nagy akváriumot természetesen azokat is lemérem.
 
Taksoft said:
Aqua-Pro 4 14W (két szűrőn is megmérve, névleges 35W).
És ez akkor most jó vagy rossz hír? :) Mert itt nem csak fogyasztásról, hanem tkp. teljesítményről beszélünk. A méréseknek szerintem úgy több értelme van, ha lemérjük a szűrő tényleges vízforgatását is, és a két adatot együtt értékeljük. Mert ugye az alacsony fogyasztás egyrészről jó, de másrészt gyengébb teljesítményt, vagyis gyengébb vízforgatást is jelent(het).
 
Nem akarok a mért adatokban is kákát keresni, de sokan sokféle fogyasztásmérővel mértetek, és egyáltalán nem összehasonlíthatók az eredmények.
Ugyanis a villamos fogyasztást nem úgy számítjuk, hogy P=U*I, hanem integrális alakban, amit a legtöbb OBIban kapható mérőműszer nem végez el. Ezek csak két feszültséget mérnek. Az egyik a hálózaté (230V, már ha méri) a másik pedig egy ellenálláson eső feszültségé, ebből kapja meg az átfolyt áram mennyiségét. Ha ez megvan, akkor is csak alapharmonikust mér, a villamos motorokra jellemző felharmonikusokkal nem foglalkozik, pedig a tényleges villamos fogyasztásba az is beletartozik. Az már más kérdés, hogy a villamosművek ezt kiszámlázza-e...
 
Én eddig csak Filharmonikusról hallottam, de élvezettel olvasom a topikot :)
Jó lenne, ha tényleg tudnánk csinálni egy objektív tesztet ezzel kapcsolatban.
 
Eheim prof3 2073 - 1050 L/h - 1.8m - 16W
Mért adat: 14W (10literes hordó előtte van, majd lemérem nélküle is, kevesebb folytással valszeg 16-ra felmegy)
 
Újra fel kéne éleszteni ezt a topicot. Már elég sokan használunk külső szűrőt, tetrákból itt még nincs és mért adat, szóval ide jöhetnek a fogyasztási adatok.
 
inadsz said:
Újra fel kéne éleszteni ezt a topicot. Már elég sokan használunk külső szűrőt, tetrákból itt még nincs és mért adat, szóval ide jöhetnek a fogyasztási adatok.


Tetratec EX 700 gyári adat 13W
Kerámiagyűrű, Siporax, lávakő, szivacs, perlonvatta töltettel, 80 cm csővel, SilverCrest fogyasztásmérővel mérve: 11W
 
Van egy JBL Cristalprofi e1501 Greenline szűrőn. A hétvégén kapcsoltam be először, és mivel az akvárium összerakása csak most kezdődött el, le is mértem. A mérést a gyári 1,5m-es csövekkel végeztem, nem volt rajtuk egyéb szerelvény, csonk. Több mérést végeztem, alapvetően 2db 20l-es vödör segítségével, ahol nyilván az egyik üres a másikban 20l víz van. A 20l-es vödörben járattam a szűrőt, hogy legalább a levegő nagyja eltávozzon, majd befogtam a kiömlő nyílást átraktam az üres vödörbe. 5,10,15 liternél megjegyeztem a stopper állását. Mivel több mérést végeztem mindegyik alkalommal és átlagoltam valamivel 1mp alatt lehet a mérés pontossága, ez 5% alatti pontosság, ami erre az esetre bőven megfelel. (Tudtam volna 4 század másodperc pontossággal is mérni, de teljesen feleslegesnek tűnik... :lol: )

A mért értékeket átlagoltam, ez alapján az jött ki, hogy a szűrő üresen, szűrőanyag nélkül olyan 970-975lph-t tud (1,5m csővel), a gyári szűrőanyag készlettel (ez durván 1l CerMec es 2l MicroMec) olyan valamivel több mint 950lph, pluszban rápakolva 1,2l Seachem Matrixot olyan 940lph-ra csökkent. Az, hogy a vödör a szűrővel együtt a padlón volt, vagy az 1m magas pulton, nem befolyásolta általam észrevehető módon a teljesítményt (bizonyítva ezzel, hogy bár a fizika törvényszerűségei miatt csak a csőhosszból eredő nyomáseséssel kell számolni elvben, a gyakorlat ezzel meglepő módon megegyezik ;) ).

A maximális szállítási magasságot nem tudtam kimérni, mert az 1,5m-es csövet függőlegesen feltartva még erősen lőtt felfelé a víz.

A fogyasztása 16,5-17W körül mozgott, kilevegőztetve inkább az alcsonyabb részen.

A gyári adatok: üresjárati teljesítmény 1400lph, gyári szűrőanyaggal, tisztán 800-900lph, max. emelés 1,8m, fogyasztás 20W.

Egyetlen gondom van csak, olyan hangos, mint egy traktor. Van valakinek cp e1500 vagy e1501-es szűrője? Milyen hangos?
 
Sziasztok! :)
Bele szeretnék kicsit kontárkodni a nagyok beszélgetéseibe és hozni egy mezei belsőszűrős kérdést :oops:
Elvonatkoztatva a villanyszámlától, a tényleges vízhozamtól, márkától és minden egyéb "befolyásoló tényezőtől", jó lenne tudni hogyha van két belső szűrő, azonos vízforgatással( [l/h] , nem szeretem a teljesítményt [W] használni), de az egyik pl 5 wattot , a másik pedig 20 wattot eszik az mennyire befolyásolhatja a víz hőmérsékletét? mert gondolom az a sok sok plusz wattszám azonos l/h értékkel valahogy eldisszipál és akkor már a víz veszi át a hőt :)
Előre is köszönöm a választ :)
 
Valamennyire fűti a vizet főleg hogy, ezeknél a motoroknál a víz a hűtés de szerintem ez elenyésző. A külső szűrő is fűti a vizet nem csak a belső. A nagyobb watt jobban fűt de a nagyobb teljesítményűt nagyobb akváriumhoz használjuk így nem probléma.:)
 
Back
Oldal tetejére