• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fluval Edge és a tenger

viktorlantos

Alapító
Admin
Lassan 1 éve, hogy megjelent a Fluval Edge nevet viselő akvárium család. Nálunk nem forgalmazzák, de az angoknál már többször is belefutottam.
Az elgondolás nagyon jó és remek a design is. Megint valami egyedi, valami különleges. Itt éppen az, hogy az akvárium fedett. És a kialakítás miatt full fel van töltve vízzel. Az üveglapig! Egy vízkocka amit látsz.

Csak hát a szokásos problémák pl szűrés amit az ilyen szetteknél már megszokhattunk, és ami meggátolna abban, hogy megvegyem. - biztos találnék több dolgot is ellene, de nem ezért kell szeretni.

Nem is emiatt akarok most írni. Egy meseszép tengeri akit csináltak ezzel az akival. Elképesztő színek letisztult világ. Ha van a tengeri akvarisztikának művészi oldala, mint az akvakertészet akkor az ez. Profin megépített belső, remekül összeválogatott színvilág. Nincs ocsmány hátterezés, nincs randa épített színtelen és lehangoló belső. Csak a szépség. :clap: :thumbup:

http://www.fluvalblog.com/thats-my-edge ... reef-edge/

img_5068.jpg
 
Amano úrnak is sok szép tengeri aksija van.A szárazföldi tájkép sokkal változatosabb, a tengerben nincs ennyi "téma".Nála sem láttam tengeriből kertet."csak álomszép "egyszerű " nagy aksikat. A legcsúnyábbat elhoznám tőle....

Egyébkét jól írod, közelről megtalálnád a hibákat.Szép.Nézzük meg 1 év múlva.Talán még szebb lesz.
 
Kicsit off (főleg Jojótól kérdezem, mert benne van a tengerizésben is), de létezik tengeri akvárium csúnya alga nélkül az üvegen? Ezen nem látok, de élőben csak olyat láttam eddig...
Ha lenne olyan, akkor "beletúrnék" a témába :)
 
Persze, hogy van, de le kell kapirgálni minden üvegről, de a háttéren van aki meghagyja, mint én is.Van aki finnyás, és állandóan eltávolítja az üvegről.Van akinek ez esztétikai problémát jelent.
Én nem törlöm le mert a háttéren egy koralltelep kezdi benőni igen intenzíven és igen szépen.Inkább a lágyan hullámzó koralltelep mint a csili-vili üveg.
Ha folyamatosan tisztítod akkor soha nem lesz ilyen természetes háttered.

Ez a kis akvárium is algásodna, de egyszerűen ki van vakszolva.Ez egy nem rég összedobott ki akvárium mert még a köveken sincs mészalga.Persze nem azonnal, egy fénykép erejéig dobták össze, mert a korallok nem biztos hogy kinyílnának.Esetleg pár hete dobták össze.Ennyire fehéren a kő nem sokáig marad.
 
Back
Oldal tetejére