• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fitohorm Micromax

Annyi tudnék még mondani,hogy pár napja csak minimális Fitoizét adagolok,most szikrázóan tiszta a vizem.Egész más érzés ránézni.Meghozták a mikro tápomat,innentől azt fogom adagolni.Van egy olyan dolog , hogy a HC egyből elkezdett fejlődni.Szerintem már attól is,hogy tisztább as víz,nem fog le a fitoizé annyi világítást.(ha csak innen nézem a dolgot)
 
Mikromaxot használtam idáig,nekem nem lett a kedvencem!Csak algát neveltem növényt nem,remélem a GA mikro megoldja a problémáim.Mikromax:
Aki azt mondja,hogy a mikromax nem szinezi a vizet az nem lát jól,nem látott még tiszta vizet,vagy becsapja magát.Csináltam egy képet az 1:20 higított mikromaxról és a ga mikrorol
11129925_c71db53b44829e49996d79875a842137_m.jpg

Csináltam 2*50% vízcserét,hogy eltűnjön a barna vizem,és elkezdtem adagolni a GA mikrot.A vizem olyan tiszta,mint még soha.Szerintem a fényemet simán felezte a mikromax.
 
tibicuk said:
Annyi tudnék még mondani,hogy pár napja csak minimális Fitoizét adagolok,most szikrázóan tiszta a vizem.Egész más érzés ránézni.
jelzin said:
Aki azt mondja,hogy a mikromax nem szinezi a vizet az nem lát jól,nem látott még tiszta vizet,vagy becsapja magát.
Az tény hogy nem a mikro tápanyagtól lesz algád, legyen az fitoizé vagy GA vagy bármilyen más mikro, máshol keresd az okot.
 
salci said:
Az tény hogy nem a mikro tápanyagtól lesz algád, legyen az fitoizé vagy GA vagy bármilyen más mikro, máshol keresd az okot.

Egyet értek!

jelzin said:
Aki azt mondja,hogy a mikromax nem szinezi a vizet az nem lát jól,nem látott még tiszta vizet,vagy becsapja magát.
Ezzel is egyet értek!

Viszont :!:
Én tévedésből 200:1 kevertem.Nem láttam semmi hátrányát,vashiány,vagy ilyesmi.5 hónapig így használtam.Bubiztak a növények.Aztán rájöttem,hogy rosszul
kevertem.Bekevertem 20:1.Elkezdtem adagolni.Egy,másfél hónap alatt leamortizálódott az aki.Nem bubiztak a növények,sárga volt a víz.
Jelenleg már nem ezt használom.Ismét bubiznak a növények,kristály tiszta a víz.Sőt az előző akimban is a hígabb változatot használtam,nem láttam káros tényezőt.
Még nem mondtam le róla teljesen,a hígabb változatot + vas pótlással ismét ki fogom próbálni.
 
tibicuk said:
Én tévedésből 200:1 kevertem.Nem láttam semmi hátrányát,vashiány,vagy ilyesmi.5 hónapig így használtam.Bubiztak a növények.Aztán rájöttem,hogy rosszul
kevertem.Bekevertem 20:1.Elkezdtem adagolni.Egy,másfél hónap alatt leamortizálódott az aki.Nem bubiztak a növények.
Miért van ez ha több tápanyag van az akiban az ezek szerint nem annyira jó ? vagy utána kellett volna menni co2 vel meg NPK val ?
 
Miért van ez ha több tápanyag van az akiban az ezek szerint nem annyira jó ?
Elvileg nem több a tápanyag,1:20 lenne a normális adagolás.1:200 az használhatatlanak kellene lennie!
 
Valaki aki jobban ért az excel kitöltéséhez, mint én, az segítene nekem kiszámolni egy brutto 200 literes akváriumhoz a macro tápokat? Mondjuk egy literhez keljen keverni, és napi 10ml kelljen adagolni.

Köszi!
 
OFF
Bár nem fitohorm micromax téma, de leírom ide, kéretik áthelyezni, ha zavaró.
ON

Feltételezve, hogy heti 50%-ot cserélsz, akkor:
1000ml deszt./ioncserélt/RO vízhez adj 75g KNO3-at, 7g KH2PO4-et, 30g K2SO4-et. Adagolj napi 10ml-t. Ekkor elméletileg vízcsere előtt 32,18 ppm NO3, 3,42 ppm PO4 és 31,13 K lesz a vízedben. (Növények tápfelvételét nem számolva.)

Értelemszerűen a csapban található macro összetevő tartalmakkal sem számoltam.


Scar said:
Valaki aki jobban ért az excel kitöltéséhez, mint én, az segítene nekem kiszámolni egy brutto 200 literes akváriumhoz a macro tápokat? Mondjuk egy literhez keljen keverni, és napi 10ml kelljen adagolni.

Köszi!
 
Köszi, azért ide írtam, mert a micro az fitohorm lesz.

Ha 25% vízcsere van hetente akkor mennyibe változhat az adagolás? Keverjek be kevesebb tápot ugyan annyi vízbe, vagy egyszerűen adhatok csak kevesebb tápot?
 
Köszi a segítséget, már meg is csináltam rendesen a táblázatot. Picit emeltem a bekeverendő mennyiségen, és az adagot csökkentettem 5ml/napra, így jó értékeket mutat (25-33 között).
Viszont akkor micromaxból kb. 2ml tömény oldatot kellene adnom hetente? (25%-os vízcserénél)
 
Sziasztok!
Légyszíves küldjétek már el nekem is a táblázatot.
Előre is köszönöm.
Üdv:Attila
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki rendelkezik-e tapasztalattal a Fitohorm Makrosollal kapcsolatban?
Mi a véleményetek róla?
Egy általános növényes akvárium tápozását szeretném megoldani aránylag olcsón.
Elvileg ebben található micro és macro is.
Nem szeretnék végzetes hibát elkövetni, a halaimnak semmikép nem akarok ártani.
Előre is köszi!

Üdv: István
 
Sziasztok!

Mint a neve is mutatja ez csak micro elemeket tartalmaz ,én kb 3 hete használom Green Aqua Micro helyett
de nincsenek olyan jó tapasztalatom a táppal kapcsolatban erősen színezi a vizet ugyan olyan adagolásban
mint a GA, és ráadásul mintha vas hiány kezdene kialakulni a leveleken, úgy látom kezdenek sárgulni.
Ráadásul ecsetalga is megjelent az aksiban és csak a micro tápozásban lett változás.A halaknak garnéláknak
nincs semmi bajuk idáig.
Tudom hogy három hét nem olyan nagy idő és messzemenő következtetéseket sem lehet levonni de azt
hiszem visszatérek a Green Aqua Micro-hoz és reménykedem hogy visszaáll a rend!
Üdv:Szabolcs
 
További hülyeségek elkerülése végett, mielőtt még pár vállalkozó szellem totálisan kinyírná az akváriumát leírom, hogy a Mikromax normális adagolása töményen max(!!!) 0,05ml/nap/30-35l víz, hígítani pedig 28,5x-re kell(nem 20 meg 25, meg amit éppen kitalálok) és ebből 1ml-t adagolni naponta 30-35l vízhez, persze a feltételezett 50% heti vízcsere mellett és akkor nem lesz barna víz és "esetleg még az akvárium is túléli."

Nem akartam ebben a témában már megszólalni itt a fórumon, de ha már páran nem veszik a fáradtságot, hogy egy kicsit számolgassanak, akkor legalább kérdezzenek, mielőtt ész nélkül mindenfélét a szerencsétlen halak közé burogatnak, utána meg panaszkodnak, hogy..." színez, nem ér semmit, döglenek az élőlények, rondák a növények, stb."

A fenti adagolást használva, nem lesz probléma! De mindenkinek inkább a gyári tápokat ajánlom, mert az a biztos. Kezdők, meg lusták pedig lehetőleg ne akarjanak kotyvasztani, mert csak megutálják ezt a hobbit!

A fenti sorokra vonatkozóan pedig, kinek nem inge, annak a gatyája!

Ajánlom magamat! ;)
 
További hülyeségek elkerülése végett, mielőtt még pár vállalkozó szellem totálisan kinyírná az akváriumát leírom, hogy a Mikromax normális adagolása töményen max(!!!) 0,05ml/nap/30-35l víz, hígítani pedig 28,5x-re kell(nem 20 meg 25, meg amit éppen kitalálok) és ebből 1ml-t adagolni naponta 30-35l vízhez, persze a feltételezett 50% heti vízcsere mellett és akkor nem lesz barna víz és "esetleg még az akvárium is túléli."
Tudom hogy neked csak igazad lehet a témában,de sajnos mindíg a 20*os higítás 1ml/20l/nap adagolással találkoztam.
 
jelzin said:
További hülyeségek elkerülése végett, mielőtt még pár vállalkozó szellem totálisan kinyírná az akváriumát leírom, hogy a Mikromax normális adagolása töményen max(!!!) 0,05ml/nap/30-35l víz, hígítani pedig 28,5x-re kell(nem 20 meg 25, meg amit éppen kitalálok) és ebből 1ml-t adagolni naponta 30-35l vízhez, persze a feltételezett 50% heti vízcsere mellett és akkor nem lesz barna víz és "esetleg még az akvárium is túléli."
Tudom hogy neked csak igazad lehet a témában,de sajnos mindíg a 20*os higítás 1ml/20l/nap adagolással találkoztam.

Szia! Nem is igazán emiatt írtam a fentieket, a te adagolásod még a szolid bakik közé tartozik csak megjegyeztem, hogy aki így tesz az is túltápoz és nem is kicsit! 28,5x-ös hígítás mellett még esetleg nyomhatod 1ml/20l adagolásban, de erre szerintem csak extrém fény és brutál gyors növények mellett lehet max. szükség! Amiért igazából írtam, az a GA microval azonos mennyiség bejuttatása töményen az akváriumba...az már nem is víz, hanem kávé lesz :wtf:, de olvastam már olyat is itt a fórumon, hogy valaki 0,5ml/20-30-35l-t adagolt naponta és nem volt megelégedve az eredménnyel...nem is csodálkozom, miután több, mint 10x-es adagot tápozott a plafonnál!

Az előző hsz-t nem bántás képp írtam(illetve kicsit amiatt is, hogy néha azért tudja a fej, hogy mit is csinál a kéz!), aki pedig esetleg magára ismer, az ne anyukámat szidja, hanem fontolja meg az ott leírtakat és aszerint járjon vagy egyik, vagy a másik úton.
 
N-dee said:
...akkor legalább kérdezzenek...

Senki nem fog(mer) kérdezni,mert egy bizonyos általam egyébként nagyra becsült "felhasználó" tépi a haját. :silent:
Azok,akik használják,nem itt kérdeznek.
De ki is értene jobban a fithormhoz,mint Te magad N-dee.Mert Te kezdted el először használni.Egy időre kivontad megad a forgalomból,
kérdések nem is találtak volna meg.
Amióta fenn forog ez a fitohorm téma,1:20-hoz adagolásról tudok.
Köszönjük N-dee a pontos leírást.
Egyébként még mindig ezt használom.
 
tibicuk said:
Senki nem fog(mer) kérdezni,mert egy bizonyos általam egyébként nagyra becsült "felhasználó" tépi a haját. :silent:

Ez így is helyes! Több okból is. Az egyik, hogy a kezdő, vagy épp nem kezdő, de a növényezéssel most ismerkedő akvaristákat ne tántorítsuk el a hobbitól azzal, hogy a kicsit több tapasztalatot igénylő kotyvasztások és a "szájhagyományok" által terjedő téves információk miatt, esetleges sorozatos kudarcok érjék őket. Adott egy már jól bejáratott, bolondbiztos és nem mellesleg ár/érték arányban verhetetlen piaci termék(GA tápok), amivel a kezdetektől szép sikereket érhetnek el. Aztán, ha már ráéreztek a hobbi ízére, el lehet gondolkodni, hogy melyik úton járnak tovább. A "nagyra becsült" felhasználó(akit én is nagyra becsülök, mert elég sok mindent köszönhet neki a hazai növényezős csapat, többek közt én is!), pedig valahol jogosan tépi a haját, mert piacra dobott egy szuper terméket, ráadásul korrekt áron és nem kevés munkával, mi meg itt a fusi témáinkkal kicsit sarokba rugdossuk az erőfeszítéseit, illetve jogosan szól be azoknak is, akik a más alternatívák miatt problémákkal küszködnek és itt keresnek a kérdéseikre választ. Ok, hogy az oldal van a közösségért, meg bizonyos esetekben szükség van a DIY megoldásokra, de azért a közösségnek sem kellene átlépni egy bizonyos határt és figyelembe kellene vennie azok érdekeit is, akik értük(természetesen magukért is) ténykednek itt nap, mint nap. Annak idején én is elkövettem ezt a hibát és éppen a felsorolt okok miatt, nem is szívesen tárgyalok róla nyilvánosan. Az pedig, hogy a fórumon nem szerepeltem az elmúlt időszakban, nem jelentette azt, hogy privátban nem segítettem szívesen és ez a téma szerintem oda is való. Amit viszont nyilvánosan kijelentek(és ezt a véleményemet már a kezdetektől fogva fenntartom)az az, hogy kisebb űrtartalmú akváriumoknál hülyeség szerintem kotyvasztani, mert nem hiszem, hogy ne engedhetné meg magának valaki, hogy GA tápokat használjon, hiszen ezekben az esetekben havi pár száz forintos tételekről van szó! Ahol létjogosultságát látom a DIY-nek, azok a nagyobb akváriumok, ahol már repkedhetnek az ezresek, de kisebb is a hibázási lehetőség, mint a "kis tesókban". Ettől függetlenül, ha tehetitek ezekben is inkább bizonyított, kimondottan erre a célra fejlesztett termékeket használjatok, ha mégsem így tesztek és nyilvánosan háborogtok a bekövetkezett hibák miatt, akkor pedig ne csodálkozzatok, ha csak azt a választ kapjátok, hogy "megmondtuk, hogy mivel és hogyan tápozz ahhoz, hogy ne legyen problémád!" ...hozzáteszem, teljesen jogosan!!!

Ja és mielőtt valaki megkérdezné, ez nem egy "szponzorált" hozzászólás volt, hanem egy kis megbánással és önvizsgálattal tűzdelt önkritika! Javaslom másoknak is, hozzátéve ismét, hogy "akinek nem inge annak a gatyája" :mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére