• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fitohorm Micromax

Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

De mindent megértettem, többször is átszámoltam, sikeres is lett volna, csak egy bizonyos tápanyag szintet több összetevőből is el lehet érni, és nem mindegy hogy milyen arányok vannak, amire a táblázat nem figyel, csak az értékekre, arra nem hogy ezek az értékek egymáshoz viszonyítva megfelelőek legyenek.
 
Re: [KERES] Fitohorm Mikromax

tibicuk said:
Ha valaki Ro vizet használ és mellette Fitohorm Mikromaxot,tuti nem lesz elég.Használjon mellé valami vas pótlást.Tehát nagyon necces a dolog.A valakinek jó,valakinek nem a vizében lévő vastól függ.
Hogy hogy ? a mikromaxban elvileg több a vas, megfelelő hígítás mellett több is marad benne.
Ár/érték arányt nézve mikromax.
 
Sziasztok!
Valaki most már homályosítson fel ,mert nem értem.Azt mondjátok,hogy a Micromax mellé adagolni kell macro anyagot is.Holott N-dee a Micromax akváriumi hasznosításának űttörője ezt írta a tápozásról 160l Holland című írásában:Növények trágyázása:Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5), Fitohorm 39K(K2O) és zöldítő komplex keveréke a helyi csapvízhez igazítva, CO2 magasnyomású palackból adagolva, kb. 30mg/l szinten tartva.
Hol van ebben szó a Micromax-ról? A Fitohorm 39K az macro nem?
FITOHORM 39 K KÁLIUMOLDAT

Összetétel:
Kálium (K) 90 g/l
Nitrogén (N) 30 g/l
Foszfor (P2O5) 60 g/l
Kelátképző
Vagy esetleg ezután az akvárium után használta a Micromax-ot?Szerintetek a következő tápozás működne-e,és ha igen milyen dózisokban.
Fitohorm 39K/ macro
Fitohorm Micromax/micro és esetleg RO vízfeltöltés esetén+Fitohorm 55 FE vasoldat.Kérem véleményezzétek a dolgot.
 
Egyetlen baj a Fitihormos termékekkel , hogy színezik a vizet,mindegyik.Lehet, hogy meglesz a megfelelő szinted,de nem fogod látni a halakat.Fitohormból csak egyfélét érdemes adagolni,az is a Mikromax legyen.Makro tápot olcsón keverhetsz magadnak porokból EI szerint,ez víztiszta,nem színezi a vizet.

N-dee később állt át a fitohorm mikrora,ha jól tudom,akkor már ő is otthon keverte a makro tápokat.
 
tibicuk said:
Egyetlen baj a Fitihormos termékekkel , hogy színezik a vizet,mindegyik.Lehet, hogy meglesz a megfelelő szinted,de nem fogod látni a halakat.Fitohormból csak egyfélét érdemes adagolni,az is a Mikromax legyen.Makro tápot olcsón keverhetsz magadnak porokból EI szerint,ez víztiszta,nem színezi a vizet.

N-dee később állt át a fitohorm mikrora,ha jól tudom,akkor már ő is otthon keverte a makro tápokat.

Abban tudnál segíteni,hogy pontosan milyen makro porokat kell beszereznem, és hol lehet ezekhez a legegyszerűbben hozzájutni?
A GA oldalán láttam párat,de ott is van ami hiány.Pl .van Kálium-foszfát,Kálium-szulfát,Magnézium-szulfát/ezt mondjuk nem venném,mert elég kemény errefelé a víz/,Kálcium-klorid az meg miért? Jódmentes só idehaza is van.Abból se tennék túl sokat a vízbe.Kálium-nitrát nincs.
Írhatnál pár sort a keverési arányról és az adagolásról is,illetve ha van maradék porod,vagy tudsz valakinek szívesen megvenném.
Előre is köszönöm.
Üdv.

tibicuk said:
Csak azt nem tudom,miért nem gyártanak literes kiszerelésben.Ki a fenének kell 5 liter.Nem gondolnak a pórnép otthoni kertészekre és az akvaristákra sem. :)
Ha esetleg lehetséges, én vennék át valakitől 1-2 litert.
 
Tasmán said:
tibicuk said:
Csak azt nem tudom,miért nem gyártanak literes kiszerelésben.Ki a fenének kell 5 liter.Nem gondolnak a pórnép otthoni kertészekre és az akvaristákra sem. :)
Ha esetleg lehetséges, én vennék át valakitől 1-2 litert.
Az akvarista barátomnak volt 5 liter,de sajnos már eladtuk.Ha valaki olvassa és van felesleg,ajánlott levélben adja fel így a legolcsóbb.
Írtam a gyárnak,hogy esetleg tervezik-e a literes kiszerelést,de sajnos nem.Előzetes egyeztetésre bajaiaknak adnak 1 liter is.Ez sajnos nem megoldható,hogy egy literekért mindig szaladgáljunk,visszaélve a gyár jóindulatával.

Off
A tápkeverés ügyben keress meg pü.-ben,nagyon szívesen segítek.Először elolvasásra ajánlom Nigro bolgján a következőket.Jól olvasd át,próbáld értelmezni,,utána írj,így nagyon sok felesleges,átnézhető kérdés özöntől óvsz meg.Kissé bonyolult,de csak elsőre.
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... ytapokrol/

Kicsit hosszabb,de ezt is ajánlom,hogy legalább olvasd el.
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... m-barrtol/
 
Már átolvastam régebben,de egy kicsit zavaros.Elég régi akvarista-haltenyésztő vagyok,de a növényes akvarisztikával még csak most ismerkedem.Átolvasom még egy párszor,és utána kérdezek Pü-ben.
Köszi.
 
tibicuk said:
Egyetlen baj a Fitihormos termékekkel , hogy színezik a vizet,mindegyik.Lehet, hogy meglesz a megfelelő szinted,de nem fogod látni a halakat.Fitohormból csak egyfélét érdemes adagolni,az is a Mikromax legyen.Makro tápot olcsón keverhetsz magadnak porokból EI szerint,ez víztiszta,nem színezi a vizet.

N-dee később állt át a fitohorm mikrora,ha jól tudom,akkor már ő is otthon keverte a makro tápokat.
Egyetértek Máriával, csak a mikromaxot érdemes használni, a makrót meg kikeverni porokból egy táblázat alapján. Amiben nem értek egyet az a színezés, nálam nem színez egyáltalán 20x higítottam mint mindenki, 3 hónapja ez megy és nem színez. ;)
 
Én úgy értettem a színezést,hogyha többféle Fitohormos tápot használ,az biztos erősen színezni fog.Nem tudom mi okból,de az összes termékük tömény barna színű.Tehát ha egyfélét használ valaki,pl Mikromaxot,nem színez 20:1 higításban.
 
Ezt a hígítás dolgot nem nagyon értem. Ha a töményből kell mondjuk 0,2 ml. Felhígítva vízzel hússzorosra 4 ml. Jó-jó, de mivel másabb hígítva beleöntve, mikor az anyag ugyanannyi? Miért színezne töményen, és hígítva nem?
 
tipego said:
Ezt a hígítás dolgot nem nagyon értem. Ha a töményből kell mondjuk 0,2 ml. Felhígítva vízzel hússzorosra 4 ml. Jó-jó, de mivel másabb hígítva beleöntve, mikor az anyag ugyanannyi? Miért színezne töményen, és hígítva nem?

Teljesen mindegy,hogy töményen,vagy hígítva öntöd az akiba a megfelelő adagot.
 
tibicuk said:
tipego said:
Ezt a hígítás dolgot nem nagyon értem. Ha a töményből kell mondjuk 0,2 ml. Felhígítva vízzel hússzorosra 4 ml. Jó-jó, de mivel másabb hígítva beleöntve, mikor az anyag ugyanannyi? Miért színezne töményen, és hígítva nem?

Teljesen mindegy,hogy töményen,vagy hígítva öntöd az akiba a megfelelő adagot.
Csak 0,2 ml-t nem biztos hogy pontosan ki tudsz mérni. Általában azért higítják mert 4 ml-t pontosabban tudsz kimérni.
Ami a lényeg, amit már tibicuk is leírt hogy a megfelelő adagot tedd az akiba, vagy igy vagy ugy, pontos legyél :)
 
amikor elkezdtem ezt a topic-ot,akkor érdeklődtem olyanoknál,akik már használták. pl:N-Dee. pont jónak írtam,mert utána kiderült,hogy ezt az egész fitohormos mikromax tápozást akváriumba ő találta ki,s próblkozott vele elsőként. tanácsa az adagolásra: " Ebből 20-30L vízhez töményen ~0,05ml-t kell adagolni naponta, heti 50%-os vízcsere mellett." hígítva adagolom most 25ml-t felhígítottam 500ml-re s ebből adagolok napi 2ml-t. eddig beválni látszik. nem vagyok teljesen biztos,hogy ettől,de mint ha a fonalalga is visszafújót fújna. annál csak jobb lehet mint amit eddig használtam. amit halas boltban lehet kapni 80ft-ért 10ml-t. árban verhetetlen! és Tibicuckank köszönöm hogy összeismertetett a haverjával,s így sikerült hozzájutnom eme tápanyaghoz:)
 
hát olyan 0.35-0.5ml/nap 200literbe igen. töményen vagy hígítva.
elsőnek elnéztem azt amit N-Dee írt,s 0.5ml-t adtam az én kis 42literesemhez. hát gyönyörű volt a látvány.... a növények bubiztak,még a lotus alja is tele volt bubival... már amelyiket láttam,mert írtózatosan beszinezte a vizet... aztán megnéztem az emailt,s rájöttem,hogy nem 0.5,hanem 0.05... nagyon nem mindegy :D még jó hogy a halacskáim nem sínylették meg a tizedesvessző elnézésemet... az 1liter fitohorm-om amit vettem,ha maradok ennél az akvárium nagyságnál kb 27.3 évig lesz jó. (a szavatossági időre most nem tekintve) töbsször is kiszámoltam.. brutális adat jött ki,én is meglepődtem :D ez 200literes esetén 5.4 év:) az se rossz.... :D s ott még van rá esély arra is, hogy nem romlik meg. amúgy nem tudom,csak tippelem,de biztos van ezeknek egy lejárati ideje,de passzolom mennyi...3-5év hűvös-naptól elzárt helyen.
 
keymaker said:
adott volt egy normálisan tápozott (nem fito-izé- haragszom arra a mostanában megelevenedő topicra, bocs de már hetek óta húzom magam, szóvá kellett valahol tennem)

Hát Key,lehet,hogy igazad van,én is azon vagyok,hogy nekem nem jött be.Nem a benne lévő kelát,összetevők miatt(de tudom,hogy pont ezt a részét vitatod),hanem hogy színezi a vizet.Hiába van Seachem Purigen,egy , másfél hónap után már kávézacc színű.Fehér háttér előtt erősen látni a színezést 3-4 nap után.Kivettem a Purigent tisztítani,akkor brutál látszott,hogy tök sárga víz.Ebből a részéből nagyon elegem van.Én ezért fogok váltani.Mások tegyenek saját belátásuk szerint.
(Ne mondjátok,hogy rosszul keverem)

bocs de már hetek óta húzom magam

:angel: Szerintem most ne szólj semmit,(hisz priuszos vagy)húzd még egy kicsit magad,mert élni fog még a topik egy jó darabig.Ez így van rendjén. :angel:
 
Ha Máriát nem a tartalma bántja, hanem hogy színezi a vizet, Keymaker-t pedig hogy nem megfelelő az összetevője, Ndee-t pedig vígasztalja hogy szép növényeket nevelt belőle, akkor most hogy van ez , hol az igazság ?
 
salci said:
Ha Máriát nem a tartalma bántja, hanem hogy színezi a vizet, Keymaker-t pedig hogy nem megfelelő az összetevője, Ndee-t pedig vígasztalja hogy szép növényeket nevelt belőle, akkor most hogy van ez , hol az igazság ?
Az igazság odaát van... :D Bocsi, ezt nem hagyhattam ki :p
 
Back
Oldal tetejére