• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

ez most újan 400000kb
Ilyesmire tippeltem, azért is dobtam be. Közben utánanéztem, egy rendes 750 szett kezdő obival újonnan 200-230, de akkor még csak 18-55 van hozzá. Nem tudom mennyit szánsz rá @Evereka de lehet, hogy megéri kiegészíteni és egy ilyen használtat nézni. A 100-as kategóriát (600d-700d, stb.) nagyon hamar ki lehet nőni, egy ilyennel már azért pár évig elvagy, amíg meglátod, hogy mennyire lesz komoly ez a hobbi. És nem fekszik le 70ezer exponál, amit tanulással, kísérletezéssel elég hamar ellő az ember. Anno a kezdő 500D-met egy év után 40e expoval adtam el, a 7D-be 4-5 év alatt ment 30e, amikor már tudtam mit csinálok.
 
Sziasztok!
No hamarosan gépet veszek.Itt a fórumon beszéltem már @Tibi -vel erről ,ő a Canont ajánlotta ,abból is a 70D-t,mondván ezzel nem fogok egyhamar gépcserén gondolkozni.Nos a helyzet az ,hogy anyagilag az már elérhetetlenebb,mint az alatta levő gépek.Amikben gondolkozom az a Canon 700D,illetve a 750D,valamint a Nikon D5600,és a D7100.Objektívet direkt nem írok ,mert lehet ,hogy szettet fogok venni .Inkább az érdekelne maga a vázak közül melyik lenne a legjobb választás.
Melyiket ajánlanátok ,ha ezek közül a gépek közül kellene választanotok??Pro-kontra vélemények jöhetnek.
Köszönöm
Csak a két Nikon géphez szólnék hozzá: a kettő közül a 7000-es sorozatot választanám, mert abban nincs optikai aluláteresztő szűrő, ennek hiánya élesebb képet feltételez, igaz előfordulhat egy kis kép moire. A Canonokat nem ismerem még ennyire sem.
 
Szia!
Nekem nem jelenik meg a hirdetés, lehet megvették már a fényképezőt. Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de ha kell segítség, nyugodtan keress meg :)
Már elment én is úgy nézem.
Azért köszönöm a felajánlást.
 
Kipróbáltam a Fotoplus-nál a Sony A7RII + Sigma MC-11 kombót. A váznak nagyon rossz az ergonómiája, határozottan kényelmetlen fogni. Nem esnek kézre a gombok és a tárcsák, az első tárcsához pl. fogást kell váltani. A fókusza álló témákra működik rendesen, de a követő már nem annyira. Nem rossz, de most engem nem győzött meg. Ellenben elkezdtem gondolkozni a 5DIV-en, ha elmegy a III, azt fogom becélozni. Lassan kezdenek megjelenni a használt piacon is. :)
 
Szakik, fényképezővásárlás előtt állok, és nagyon nem értek hozzá. (Ehhez sem, @Greg Filth...).

Ha már veszek, akkor olyat szeretnék, amivel akváriumot is lehet fényképezni. Használtban gondolkodok. Canon EOS 70D, 18-55 Is STM kit objektívvel megfelelő lehet?

Ezek jelenleg használtan 200 KHUF körül mennek. Olcsóbb fényképező nincs, ami még ajánlható? Ennyi pénzt nem szívesen köhögök ki érte.
Igényeim nem nagyok, legyen egyszerűen kezelhető és szép képet készítsen az akváriumról. Ha nem tud extra részletes képet csinálni garnélákról, az nem tragédia.
 
Na egy olyan tema, amiben nalam teljes a sötetseg...
Kerdeznelek benneteket, hogy mire jo egy Fuji Finepix S1500 keszülek?
Nem mai gyerek mar, es kerdeznem, hogy mi a velemenyetek rola?
Eddig ezzel probaltam fotozni az akvakat, eleg gyer sikerrel, amit inkabb a rendkivül nagymertekü tudatlansagomnak tulajdonitok, nem a gep hibajanak.
Lehet-e egy ilyen keszülekkel olyan fotokat kesziteni, amiket versenyen latni? Vagy ez felejtsem el, ennyi, ez ilyen is marad, mert ez a gep ennyit tud...
 
Szakik, fényképezővásárlás előtt állok, és nagyon nem értek hozzá. (Ehhez sem, @Greg Filth...).

Ha már veszek, akkor olyat szeretnék, amivel akváriumot is lehet fényképezni. Használtban gondolkodok. Canon EOS 70D, 18-55 Is STM kit objektívvel megfelelő lehet?

Ezek jelenleg használtan 200 KHUF körül mennek. Olcsóbb fényképező nincs, ami még ajánlható? Ennyi pénzt nem szívesen köhögök ki érte.
Igényeim nem nagyok, legyen egyszerűen kezelhető és szép képet készítsen az akváriumról. Ha nem tud extra részletes képet csinálni garnélákról, az nem tragédia.

Szia,
Az említett fényképezőgép teljesen megfelelő. Igazából minden tükörreflexes gép jó választás márkától függetlenül. Egy dologra kell nagyon odafigyelni, ha használt gépet vásárolsz, miszerint legyen benne minél kevesebb exposzám. A 70D-nél 150.000-re van dedikálva (ez lehet jóval több és kevesebb is). Olyan 50 ezer expót, több év alatt tudsz beletenni, ha sokat fotózol. Ha hozza a gyári adatokat és tönkremegy a zár, akkor az nagyon drága tud lenni, olyan 25 és 100 ezer forint körül, ez típusfüggő. 200 ezer forint körül szerintem a nikon D5500 egy 18-105-ös objektívvel jobb választás mint a 70D. Persze 100 ezer, vagy olcsóban is hozzá tudsz jutni olyan géphez, ami szép képeket készít. Nem egy 70D, de jók.
Linkelek egy oldalt, ahol megtudod nézni, milyen képeket készít az adott fényképező. Felül a cameránál ki tudod választani a típust, beállítottam neked most a 70D-re. Menj rá egy képre, majd töltsd le eredeti méretben és látod, hogy milyen is valójában a gép + objektív (oda van írva mindegyikhez). Szerintem vedd meg azt a fényképezőt, ami neked a legszimpatikusabb, csalódni nem fogsz egyikben sem, amíg DSLR-t veszel.
Jajj még egy fontos észrevétel! Nagyon közeli képet nem fogsz tudni készíteni egy 18-55-ös objektívvel a garnélákról, ahhoz makró objektív kell (baromi drágák), vagy makro közgyűrűsor, esetleg egy makro előtét lencse.
Én egy raynox DCR-250-es előtét lencsét használok, ezáltal közelebb kerül a fókuszpont, ezért közelebb tudom tenni a fényképezőt a témához.
Bármi kérdésed van, nyugodtan keress meg :)

És itt a link:
https://pixelpeeper.com/cameras/?ca...one&exp_min=none&exp_max=none&res=3&digicam=0
 
Utoljára módosított:
Szia,
Az említett fényképezőgép teljesen megfelelő. Igazából minden tükörreflexes gép jó választás márkától függetlenül. Egy dologra kell nagyon odafigyelni, ha használt gépet vásárolsz, miszerint legyen benne minél kevesebb exposzám. A 70D-nél 150.000-re van dedikálva (ez lehet jóval több és kevesebb is). Olyan 50 ezer expót, több év alatt tudsz beletenni, ha sokat fotózol. Ha hozza a gyári adatokat és tönkremegy a zár, akkor az nagyon drága tud lenni, olyan 25 és 100 ezer forint körül, ez típusfüggő. 200 ezer forint körül szerintem a nikon D5500 egy 18-105-ös objektívvel jobb választás mint a 70D. Persze 100 ezer, vagy olcsóban is hozzá tudsz jutni olyan géphez, ami szép képeket készít. Nem egy 70D, de jók.
Linkelek egy oldalt, ahol megtudod nézni, milyen képeket készít az adott fényképező. Felül a cameránál ki tudod választani a típust, beállítottam neked most a 70D-re. Menj rá egy képre, majd töltsd le eredeti méretben és látod, hogy milyen is valójában a gép + objektív (oda van írva mindegyikhez). Szerintem vedd meg azt a fényképezőt, ami neked a legszimpatikusabb, csalódni nem fogsz egyikben sem, amíg DSLR-t veszel.
Jajj még egy fontos észrevétel! Nagyon közeli képet nem fogsz tudni készíteni egy 18-55-ös objektívvel a garnélákról, ahhoz makró objektív kell (baromi drágák), vagy makro közgyűrűsor, esetleg egy makro előtét lencse.
Én egy raynox DCR-250-es előtét lencsét használok, ezáltal közelebb kerül a fókuszpont, ezért közelebb tudom tenni a fényképezőt a témához.
Bármi kérdésed van, nyugodtan keress meg :)

És itt a link:
https://pixelpeeper.com/cameras/?ca...one&exp_min=none&exp_max=none&res=3&digicam=0

Zseniális, köszönöm az infókat. Expo számlálót néztem, sok hirdetésnél feltüntetik. Ez megbízható, vagy szoftveresen ki lehet "ütni"?

A Nikon D5500 hasonló áron megy mint a Canon D70 (200 KHUF körül), és jelenleg jóval kisebb a választék belőle. Szóval D70 irányába megy a dolog. Pár 10 eFT nem számít, de ha van megoldás 100 KHUF körüli kategóriában, az jó lenne.
 
Szia! Ha főként akváriumot fotóznál, akkor nagyon jól jöhet egy Panasonic m4/3-os gép, g7 pl. A kicsi bázistávolság miatt nagyon jó a közelpontja. Ezek a gépek már viszonylag jó áron beszerezhetőek és nagyon sokat tudnak, többek között 4k videófelvételt is. Egyetlen hátrányuk, hogy a kisebb szenzor miatt nem annyira szeretik a magasabb isot, cserébe egy alap, 50 ezres fényerős obival nagyon durva közeliket tudsz fotózni.

Ezt könnyen tudod vinni magaddal bárhova. Ezeknek az objektìveknek szintén nagyon jó a közelpontja.

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/f...-11-ev-14-42mm-fekete-digitalis-fenykepezogep

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/o...k/objektiv/panasonic-h-h025e-k-25-mm-objektiv


Ha a Canon 70D-re esik a választás, ami szintén jó gép, mindenképpen vegyél egy 60-as macrot, mert az általd emlìtett optikának szörnyű a közelpontja. Sőt, ez általánosságban elmondhtó mindegyik obiról, ami ne nem macro.
 
Utoljára módosított:
Szakik, fényképezővásárlás előtt állok, és nagyon nem értek hozzá. (Ehhez sem, @Greg Filth...).

Ha már veszek, akkor olyat szeretnék, amivel akváriumot is lehet fényképezni. Használtban gondolkodok. Canon EOS 70D, 18-55 Is STM kit objektívvel megfelelő lehet?

Ezek jelenleg használtan 200 KHUF körül mennek. Olcsóbb fényképező nincs, ami még ajánlható? Ennyi pénzt nem szívesen köhögök ki érte.
Igényeim nem nagyok, legyen egyszerűen kezelhető és szép képet készítsen az akváriumról. Ha nem tud extra részletes képet csinálni garnélákról, az nem tragédia.


Szia!

Ha időd engedi, menj be a Fotoplusba és vigyél egy sd kártyát magaddal!
Én ezt a vázat javasolnám, az ÖSSZES K-bajonettes objektívvel kompatibilis, egy manuális makrót kiváló képminőséggel már 30-35 ezer Ft- tól kapsz hozzá, vagy mondjuk egy 50-es alapobjektívet fordítógyűrűvel 20 ezerért.

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/f...entax-k-70-fekete-digitalis-fenykepezogep-vaz

Hasonló - de picit turistásabb - és valamivel olcsóbb:
https://fotoplus.hu/hu/termekeink/f...fenykepezogep-dal-18-50mm-4-56-dc-wr-objektiv

ezek mind wr- verziók, tehát nem lesz bajuk, ha ráfröccsen a víz az akváriumból ...

üdv
 
@nemjo nekem pentax k-m gépem van, jó ideje nézegetem az ebayt valami jó kis k-mount manuális makro után értelmes árban, de nem mertem megvenni egyiket sem nehogy mellé lőjek. Tudsz mondani pár típust amit keressek? Nem baj ha tizenx éves. :)
 
Amikor én megvettem az első tükörreflexes gépemet, ugyanebben a helyzetben voltam, mint most Te. Aztán a másodiknál is gondban voltam egy kicsit, de nem bántam meg, sőt.. A legfontosabb, hogy körülbelül tudja az ember, hogy miket szeretne fotózni pár évvel később. Az elején mindent, ez a normális szerintem, meg persze egy olyan gépet akar az ember, amivel mindent le tud fotózni. És itt jön a probléma. Ma már tart ott a technika, hogy nagyon nem lehet mellé nyúlni. Pár észrevételt megosztok veled, lehet van olyan is, amire még nem gondoltál. Ha sokat utazol, vagy szeretnél utazgatni, akkor számít a méret, minél kisebb, könnyebb, annál jobb. Ha szeretnél portrékat fotózni, akkor egy portrémarkolatot be akarsz majd szerezni, ami szintén költség ( után gyártott 15 ezer forinttól.. ). Márkát nem akartam belekeverni, de nem mehetek el mellette, igen, számít a döntésben. 3 géptípusra eset a választásom, ami sok-sok év után sem változott. Nikon, Canon, Pentax. A többi márka is jó, de objektívkínálattal, szervizháttérrel ezek rendelkeznek a legjobban. Elmentem hát megfogdosni pár masinát :D A canon nem esett kézre nekem, így kiesett, maradt a nikon, amit azóta se bánok. Márkafüggetlenül írom ezeket a sorokat most, látni is fogjátok, hogy a negatív tapasztalataimat is leírom. Nikonra drágábbak az objektívek, mint a többi márkánál, viszont a minőségre semmi panasz nem lehet. A régebbi nikon gépeknél nincs magyar nyelvű menü, ami a kezdésnél jól jöhet. Az említett Pentax gépek nagyon jók! Objektívek a többi márkához képest olcsóbbak, ami talán a legfontosabb szempont. Ha jól emlékszek ( majd kijavítanak, sose volt pentaxom :) ), időjárásálló a váz és van fókuszmotor a vázban. Na és ez a lényeg szerintem! Nem kell drága fókuszmotoros objektívet venned, mert a vázad tudja. Állítólag a nikonnál, ha tönkremegy a géped, akkor akár 1 hónapot is kell várnod, mire visszakapod. Ez eléggé lehangoló egy szervizháttérrel rendelkező cégtől. Én személy szerint m4/3-os gépet nem vennék a kis szenzor miatt. Sajnos sötétben már kompromisszumos, és egy tükörreflexes géppel tudjon az ember bármikor fotózni, nekem ez a véleményem. Maga a gép jó, de kompromisszumos ilyen téren. Jó, ha tud videózni is. Összességében kb ennyi.
Bármilyet veszel, idővel akarsz objektívet, külső vakut stb., ezért ha eldőlt, melyiket veszed meg, nézd meg, hogy mennyibe kerülnek az objektívek, egyéb dolgok hozzá.
Én például így csinálnám a helyedben:
Jófogásra beírsz pár márkát, majd egy min. és max. összeget, aztán amelyikhez a legtöbb mindent adják, és kevés az expo szám, azt venném meg.
Például így canonra kereshetsz rá, nekem úgy tűnik, az szimpatikusabb neked :)
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?hi=1&max_price=200000&min_price=80000&q=canon eos

Ja igen, az expo számot nem tudják megváltoztatni.
Még egy apró trükk, de ne 100%-ban bízz meg az eredményekben. Semmiképp ne az öszpontot nézd, az becsapós. Pl. az én gépem öszpontban elvérzik a súlya és mérete miatt, pedig nem rossz kis (nagy) gép :)
Írd be a google-be, hogy canon eos600d vs 70d és az első találatra kattints rá. A vs-t pirossal kiemeltem, ez a lényeg. Ott összesítik a géptípusok adatait, nem kell az adott géptípusról órákat olvasni, valamint a két kiszemelt gép tulajdonságait is látod egymás mellett.
Első találat:
http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Canon-EOS-70D/detailed
Második találat:
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-600D-vs-Canon-EOS-70D Ezt az oldalt jobban szeretem, részletesebb.
 
Állítólag a nikonnál, ha tönkremegy a géped, akkor akár 1 hónapot is kell várnod, mire visszakapod.
Ezt csak megerősíteni tudom, így volt sajnos, amikor az enyémet javíttatnom kellett. Egy hónap után én érdeklődtem, hogy mi lehet a géppel, majd gyorsan kész lett, minden belső elektronikát kicseréltek, egy fél évig jó is volt.:)
 
Utoljára módosított:
@nemjo nekem pentax k-m gépem van, jó ideje nézegetem az ebayt valami jó kis k-mount manuális makro után értelmes árban, de nem mertem megvenni egyiket sem nehogy mellé lőjek. Tudsz mondani pár típust amit keressek? Nem baj ha tizenx éves. :)

:)
Biztos, hogy tizen - de inkább huszon harmincX évesek jönnek majd!

A legegyszerűbb dolgod a gyári - Pentax objektívekkel van, nézz körül a hírdetőoldalon ahol Jó Fogást csinálhatsz, a napokban láttam kettő 2,8/100 AF makrót azt hiszem 40 000 ért. Ez már 1:1 leképezést tud és nem is kell túl közel menned az üveghez, ha félősek a lakók. Nem makulátlan, de ha az üvegek tiszták és nem szorul a tubus akkor megveheted nyugodt szívvel.
Bármelyiket, mondom, biztosan kompatibilis a vázaddal. A régi - M42-es csavarosak is, de ahoz kell egy 3000 ft-os adapter. Sorrendben volt a sima K-s, majd jött az M jelő széria és az utolsó manuális az A-s sorozat. Ez már tud fénymérést is alapból. A régiekkel sincs nagy gond, mert a K-s és M-es sorozathoz a Pentax csinált egy ún. "zöld gomb" funkciót amivel tud a vázad kommunikálni az objektívvel. Az "A" utáni szériák már mind autófókuszosok, név szerint sorrendben "F" "FA" D-FA sorozatok. Ezen belül a csillagozottak (M* , A* , FA*, stb) a Pentax csúcsminőségű objektívjei.
Hogy konkrét tipusokat említsek:

M 2,8/50
M 4/50
M 4/100 ezen belül volt egy "Dental Eye" sorozat, ezt fogorvosoknak fejlesztették ki, nagyon népszerű volt.
A 2,8/50
A 2,8/100
A 4/100
A*4/200
F 2,8/50
F2,8/100
FA 2,8/50
FA 2,8/100
FA*4/200
D-FA 2,8/50
D-FA 2,8/100
+ volt valami 3,5/100 as manuál, műanyag tubusos és olcsó volt, de hirtelen nem jut eszembe melyik tipus.
Aztán vannak az új HD Limitedek, ezek is jók természetesen, de ezek drágák.

Az olcsóbbak a Panagor és klónjai (Presenta pl)

https://www.aukciós link moderálva....574223?hash=item52048b92cf:g:kL4AAOSwcXVZ7332

Ezek 50-150 € között mennek.

Arra figyelj, hogy mindenképpen fixet vegyél, a gyártók előszeretettel írnak zoomokra is macro -t meg ilyesmit, de ezek a legjobb esetben is csak 1:4 leképezést tudnak, az pedig
 
Amikor én megvettem az első tükörreflexes gépemet, ugyanebben a helyzetben voltam, mint most Te. Aztán a másodiknál is gondban voltam egy kicsit, de nem bántam meg, sőt.. A legfontosabb, hogy körülbelül tudja az ember, hogy miket szeretne fotózni pár évvel később. Az elején mindent, ez a normális szerintem, meg persze egy olyan gépet akar az ember, amivel mindent le tud fotózni. És itt jön a probléma. Ma már tart ott a technika, hogy nagyon nem lehet mellé nyúlni. Pár észrevételt megosztok veled, lehet van olyan is, amire még nem gondoltál. Ha sokat utazol, vagy szeretnél utazgatni, akkor számít a méret, minél kisebb, könnyebb, annál jobb. Ha szeretnél portrékat fotózni, akkor egy portrémarkolatot be akarsz majd szerezni, ami szintén költség ( után gyártott 15 ezer forinttól.. ). Márkát nem akartam belekeverni, de nem mehetek el mellette, igen, számít a döntésben. 3 géptípusra eset a választásom, ami sok-sok év után sem változott. Nikon, Canon, Pentax. A többi márka is jó, de objektívkínálattal, szervizháttérrel ezek rendelkeznek a legjobban. Elmentem hát megfogdosni pár masinát :D A canon nem esett kézre nekem, így kiesett, maradt a nikon, amit azóta se bánok. Márkafüggetlenül írom ezeket a sorokat most, látni is fogjátok, hogy a negatív tapasztalataimat is leírom. Nikonra drágábbak az objektívek, mint a többi márkánál, viszont a minőségre semmi panasz nem lehet. A régebbi nikon gépeknél nincs magyar nyelvű menü, ami a kezdésnél jól jöhet. Az említett Pentax gépek nagyon jók! Objektívek a többi márkához képest olcsóbbak, ami talán a legfontosabb szempont. Ha jól emlékszek ( majd kijavítanak, sose volt pentaxom :) ), időjárásálló a váz és van fókuszmotor a vázban. Na és ez a lényeg szerintem! Nem kell drága fókuszmotoros objektívet venned, mert a vázad tudja. Állítólag a nikonnál, ha tönkremegy a géped, akkor akár 1 hónapot is kell várnod, mire visszakapod. Ez eléggé lehangoló egy szervizháttérrel rendelkező cégtől. Én személy szerint m4/3-os gépet nem vennék a kis szenzor miatt. Sajnos sötétben már kompromisszumos, és egy tükörreflexes géppel tudjon az ember bármikor fotózni, nekem ez a véleményem. Maga a gép jó, de kompromisszumos ilyen téren. Jó, ha tud videózni is. Összességében kb ennyi.
Bármilyet veszel, idővel akarsz objektívet, külső vakut stb., ezért ha eldőlt, melyiket veszed meg, nézd meg, hogy mennyibe kerülnek az objektívek, egyéb dolgok hozzá.
Én például így csinálnám a helyedben:
Jófogásra beírsz pár márkát, majd egy min. és max. összeget, aztán amelyikhez a legtöbb mindent adják, és kevés az expo szám, azt venném meg.
Például így canonra kereshetsz rá, nekem úgy tűnik, az szimpatikusabb neked :)
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?hi=1&max_price=200000&min_price=80000&q=canon eos

Ja igen, az expo számot nem tudják megváltoztatni.
Még egy apró trükk, de ne 100%-ban bízz meg az eredményekben. Semmiképp ne az öszpontot nézd, az becsapós. Pl. az én gépem öszpontban elvérzik a súlya és mérete miatt, pedig nem rossz kis (nagy) gép :)
Írd be a google-be, hogy canon eos600d vs 70d és az első találatra kattints rá. A vs-t pirossal kiemeltem, ez a lényeg. Ott összesítik a géptípusok adatait, nem kell az adott géptípusról órákat olvasni, valamint a két kiszemelt gép tulajdonságait is látod egymás mellett.
Első találat:
http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Canon-EOS-70D/detailed
Második találat:
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-600D-vs-Canon-EOS-70D Ezt az oldalt jobban szeretem, részletesebb.

Megnéztem az összehasonlítást, nekem úgy tűnik, hogy nagyságrendileg hasonló kategóriás gépek, de nekem sok paraméter nemigazán mond semmit. Nagyon nem értek hozzá. 600D-ből csak egy darab eladót találtam, míg 70D-ből komolyabb választék van és nem az ország másik végén.

Köszönöm a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére