• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

Emperor_ said:
Az értem alatta, hogy például a T8-as fénycsövek adatlapján meg van adva a fénycsövek áram felvétele. Van egy rakás kiégett kompakt fénycsövem 20W-os. 3 féle van, eltérő leadott mA értékkel (140, 175, 192).
A PC fénycsövek működtethetők a kompakt fénycsőből kiszedett elektronikus előtéttel. T5-ös fénycsövet évek óta járatok így. Néztem az Osram gyári adatlapjait és mélyen hallgatnak a felvett mA értékről.

Hát... pasz, lövésem sincs. Én t8 csövet is járatok energiatakarékos izzómaradékkal.
Esetleg a gyári előtét adatlapját kéne megnézni, vagy ha ismersz olyat akinek van, akkor multival kimérni.
 
Hali!

Nem halott ötlet, és nem is kell magasabb Kelvinszám.

Kicsit alacsony a lumen, de ettől még jó lehet.
Nem néztem ugyan az áraikat , de sztem drágák.
Ha kicsi a hely, talán indokolt a használatuk(ezt ugyan kétlem) de ha már befér egy T5 cső, foglalattal akkor már inkább azt.
 
Igazság szerint pont az ár miatt figyeltem fel rá, mivel működtethető előtét nélkül is, csak 1 sima foglalatba csavarva.A 45W-os kiegészítésnek jól jönne a már meglévő 3 csövem mellé(3*24w), 100 literes akváriumról lenne szó.
 
za8305 said:
Igazság szerint pont az ár miatt figyeltem fel rá, mivel működtethető előtét nélkül is, csak 1 sima foglalatba csavarva.A 45W-os kiegészítésnek jól jönne a már meglévő 3 csövem mellé(3*24w), 100 literes akváriumról lenne szó.

Azt azért vedd figyelembe hogy ezek jóval jobban melegszenek mint egy normál fénycső, így ha zárt tetőd van akkor biztosan kell gondoskodnod aktív hűtésről.
Én nem használnék ilyet, nem erre van kitalálva.
 
Zbacsi said:
Én nem használnék ilyet, nem erre van kitalálva.

Mint "mániós" egy kicsit "ördög ügyvédkednék" A növényes akvárium teteje általában nyitott (talán a világítás miatt is) Így egy egyszerű, de ízléses (mint szoba bútor) több karos falikarral (akár függesztve is) megoldható az aki világítása. Előtét nuku. Energia osztály A; Lumen és Kelvin elég. Mi kell még???

...vagy mégsem :? Kérném az ellenvéleményeket???

...aki holti tanul
 
jó papp said:
Mint "mániós" egy kicsit "ördög ügyvédkednék" A növényes akvárium teteje általában nyitott (talán a világítás miatt is) Így egy egyszerű, de ízléses (mint szoba bútor) több karos falikarral (akár függesztve is) megoldható az aki világítása. Előtét nuku. Energia osztály A; Lumen és Kelvin elég. Mi kell még???
...vagy mégsem :? Kérném az ellenvéleményeket???
...aki holti tanul

- előtét: azért nem kell, mert bele van építve, olyan is...
- nyitott tető: lehet nyitott, de ha közel van fűti a vizet rendesen, ha távol, akkor semmit nem ér a fényerő, mert szerteszét szórja...
- nem tudom hogy lehet-e rá normális reflektort szerezni, tartok tőle hogy csak DIY tudsz.
- spektrum milyen ? Ki tudja. (Ez annyira nem fontos, mert elvileg jó lesz, de nincs vele annyi tapasztalat mint mondjuk az OSRAM 865el ami "bizonyítottan" megfelel)
- Az "A" energia osztály semmit nem jelent... 50lm/W nagyon gyenge, T5-é 80-90, ez elég sok energia pocsékolás. Arról nem beszélve hogy ezek a kompakt csodák hamarabb vesztenek többet a fényerőből mint a T5.
 
Zbacsi!

Mint mindig köszi a választ. Nagyon nem lettem tőle boldog. :(
De szerintem egy próbát megér, így valószínűleg kipróbálok egyet. A "járt út" (azt már ismerem) nekem túl egyszerű. 5-6 db ilyen égő (fali karral, esetleg vmi reflektorral) ugyanis megoldaná a tervezett világításom összes problémáját.

...aki holtig tanul
 
Zbacsinak több mindenben igaza van-lumen,DIY refi, talán az élettartam.--de élettanilag jók, és nem melegszenek közel sem annyira , mint a T5.Bizonyítottan megfelel.Van akinek 6-8 db megy az akvárium felett.
 
Örülök, hogy nem csak nekem keltette fel az érdeklődésem ez a kompakt fénycső.Azért ha vki előbb beépítené és lesz vele tapasztalata megoszthatná velünk. ;) Köszönöm a gyors válaszokat.
 
Sok reményt ehhez az akihoz nem fűzök. Bár tudatosan, vagy sem, de 10-15 cm-el az aljzat fölé helyezte el a legtöbb (nem túl fényigényes) növényt. Kíváncsi leszek, mi lesz belőle 3 hónap múlva.
 
Sziasztok!
Egyik ismerősöm hatásomra :) átrendezi az aksiját! Jelenleg 54 literes gyári szett a 15w-os gyári világítással...
Ezt cserélné, de kis ráfordítással... A következő lehetőségeket vázolta fel nekem:
a 14 w t8 mellé 2 db 20 w os becsavarható kompakt izzó

* Mérete: 140x43mm
* Színhőmérséklet: 6500K Daylight
* Fényáram: 1150lm
* Élettartam: 10.000h
* Áram: 192mA
* Energiaosztály: A

Én erre azt mondtam, hogy inkább power kompakt....
De ő a fenti megoldást szeretné inkább.
Én annyira nem értek hozzá, mert egy szöget nem tudok beütni, és én mindig készen veszem a dolgokat :) mit gondoltok a fenti izzóról? elég lehet?

Előre is köszi!
 
Sziasztok,

A Osram Biolux fénycső T8 L30W/965 Daylight 6500K 26x895mm fénycsőről mi a véleményetek? Illetve, aki használt már, annak mi a véleménye?
Köszi
 
Bismarck said:
Sziasztok,

A Osram Biolux fénycső T8 L30W/965 Daylight 6500K 26x895mm fénycsőről mi a véleményetek? Illetve, aki használt már, annak mi a véleménye?
Köszi
Hahó!
Én ezt (is) használom, a növények szépem fejlődnek alatta, bár más színhőmérsékletű csövet is használok(4200K sun-glo-lux line 865 6500K-Biolux965)....a növények színe nem romlik és a neon halaik is pompáznak tőle. De csak ez a fény sztem nem "jó" ezért is keverem, de ez csak az én véleményem.
 
Sziasztok,
Hasonló kérdés
Sylvania Aquastar akvárium fénycső T8 F30W/174 10000K 26x895mm fénycsőről mi a véleményetek? Illetve, aki használt már, annak mi a véleménye?
Köszi
 
Bismarck said:
Sziasztok,
Hasonló kérdés
Sylvania Aquastar akvárium fénycső T8 F30W/174 10000K 26x895mm fénycsőről mi a véleményetek? Illetve, aki használt már, annak mi a véleménye?
Köszi
:D Hahó!
Na, ez is volt, és annyit mondhatok róla, hogy a halak gyönyörűek a kékes fényétől, a piros szín kissé furcsa benne, de a neonok (halak) szinte világítanak benne. DE nekem az algák is kedvelték nagyon a kékes fényt, szitugy, mint az aqua-glo nál, na az brutál kék, lila a maga 18000K vel, és az még jobban kiemeli a piros ill. kék színeket, na meg az algát....nálam persze..
 
Bismarck said:
Sziasztok,
Hasonló kérdés
Sylvania Aquastar akvárium fénycső T8 F30W/174 10000K 26x895mm fénycsőről mi a véleményetek? Illetve, aki használt már, annak mi a véleménye?
Köszi

Szia!
:!: Az első és egyben fő hiba vele a 10000K színhőmérséklet,-túl magas max:8000K-es használható erdményesen.KB: 6000K felett már a növények nem hasznosítanak csak optikai jelentőssége van színvisszaadás, kiemelés stb.. Az említett fénycső inkább tengeri akihoz való bár annyi előnye van ,hogy jó világos aki látszatát keltheted vele ,de inkább nem használj ilyen szinh. csöveket! Javaslat:6500K-8000K ig!

Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére