• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Felmérés a fórumhasználatról

Jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?

  • Igen

    Votes: 15 20.0%
  • Nem

    Votes: 34 45.3%
  • Csajozni (pasizni) szeretek a legjobban.

    Votes: 26 34.7%

  • Total voters
    75

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Nos, végeztem egy gyors kimutatást…

screencapture1jg.png


Gondolkodtam, hogy tegyem-e az oktatóanyagok közé :D de Viktor lebeszélt. Pedig szerintem ott a helye. ;) Végül az új felhasználók "rovatba" tettem, hátha néhány újonnan érkezőt sikerül meggyőzni.

Kezdem a végeredménnyel: Aki jó akikat rak össze az általánosságban nem a DIY topicban aktív! Hanem jó akikat rak össze. És az akvarisztikáról beszélget a fórum többi részén.

És akkor a nem reprezentatív felmérés menete: Első körben a "legjobb naplók" tulajdonosok valamint az alapítók, admin-ok és szakértők DIY topicban közzétett hozzászólásait számoltam össze és arányosítottam az összes hozzászólásuk számával. A 17 delikvens közül 12-en 3% alatti arányban voltak aktívak a DIY topicban.

Második körben meglátogattam a DIY topicot és minden kezem ügyébe kerülő nick-et megvizsgáltam - a teljesség igénye és válogatás nélkül! 20 delikvens után fáradtam bele a dologba. A hozzászólások megszámlálása és arányosítása után azt látom, hogy mindössze egyetlen hozzászóló marad a bűvös 3% alatt. :shock:

No comment. :idea: ;)
 
hehe, látom B unatkoztál :lol:

A fenti lista egy minta, talán kis tükröt is tart elénk. Jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?

Be is dobok egy szavazást... :thumbup:
 
Ha már felkerült lehetőségként, a csajokat választottam... :D
Egyébként tényleg igaz, hogy nem szeretem a barkács megoldásokat.
 
Én mindig is értettem, hogy miért kicsit mostoha gyerek a DIY topic, DE ez biztos azt jelenti, hogy jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?!
Nem lehetséges, hogy sokan felbuzdulunk, olvasva ezt a fórumot és függetlenül attól mekkora az a keret amit erre a célra áldozni tudunk, megpróbálunk szép növényes akit alkotni, saját lehetőségeink adta körülmények között?
Bár megfogadtam, hogy ebbe a témába nem fogok beleszólni, de ha már a statisztika alanya lettem......
 
Én mindig is értettem, hogy miért kicsit mostoha gyerek a DIY topic, DE ez biztos azt jelenti, hogy jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?!

szerintem a fenti kis szösszenet még ha csak minta jellegű is, pont azt mutatja, hogy a barkácsolós emberkék nem annyira fókuszálnak a naplókra. ha a barkács téma és a naplók stb aktivitás kiegyenlítené egymást akkor más lenne a helyzet.
de tényleg van itt egy két elvetemült kertész aki előbb építi meg a NASA űrközpont vezérlőjét, mint egy cserép növényt felneveljen :lol:

ne hanyagoljuk el a naplókat :ugeek:
 
Hehe, kicsit meleg téma, de ha nem sértődik meg senki kapásból, lehet róla beszélni.
A magam részéről a DIY aktivitásomat a műszaki alul képzettségemmel is magyarázom. Ha jobban figyeltem volna a technika órán, akkor lehet, hogy előrébb végeznék. Nem látok egyenes összefüggést a témában, de érzem az áthallás és a mondanivalót. ;)
 
Ugyan így vagyok vele én is.
Mindenki szeretne ott spórolni ahol lehet.Ráadásul ha még közel olyat tud alkotni ami JÓ,MŰKÖDIK,MEGBÍZHATÓ és ESZTÉTIKUS azt csak irigyelni tudom.
Remélem egyik fél sem sértődik meg. ;)
 
patzu said:
(...) ez biztos azt jelenti, hogy jobban szeretünk barkácsolni, mint növényes akváriumot építeni?!
Nem.

patzu said:
Nem lehetséges, hogy sokan felbuzdulunk, olvasva ezt a fórumot és függetlenül attól mekkora az a keret amit erre a célra áldozni tudunk, megpróbálunk szép növényes akit alkotni, saját lehetőségeink adta körülmények között?
De igen.

---

Azt még hozzátenném, hogy barkács és barkács között is óriási különbségek vannak. Vessetek csak egy pillantást Blasio naplójára. Az elektromos rendszer DIY, mégis profi!
 
Nigro said:
Hehe, kicsit meleg téma, de ha nem sértődik meg senki kapásból, lehet róla beszélni.

Balázs ért a hangulatkeltéshez :thumbup: :p

A magam részéről a DIY aktivitásomat a műszaki alul képzettségemmel is magyarázom. Ha jobban figyeltem volna a technika órán, akkor lehet, hogy előrébb végeznék. Nem látok egyenes összefüggést a témában, de érzem az áthallás és a mondanivalót.

én is zokni vagyok sajnos ilyesmihez. :D

a fotózás jobban megy :thumbup:
 
Jajjjj,ne már!!!!! :crazy:
Ez csak elmélkedés volt, szó sincsen sértődésről meg hangulatkeltésről! :)
Hajrá "Napló"! A lényeg a lényeg!
 
Én meg pont arra vagyok büszke,az akvárumomon kívűl,hogy tudok barkácsolni.Egy fiútól ez szinte követelmény,úgy születik :) ,hogy legalább egy szöget be tud verni.Egy lánynak pedig büszkeség,ha van műszaki érzéke,és jó áll a kezében a svédfogó.De azt ne várjátok tőle,hogy tudja is,hogy melyik irányba kell letekerni ,vagy feltekerni valmit. :lol:
 
Eredetileg ezt akartam bedobni szavazásra:

A barkácsolás része érdekel a legjobban. Technika órán mindig az első padban ültem.
Az akvárium berendezése érdekel. Kövek, fák, háromszögek. Egy erdő van már az otthonomban elemeire szedve.
Az elkészült összkép és az egészséges állapotok fenntartása érdekel. Még két nyírás és bent vagyok az ADA 100-as listájában.

B leszavazott :lol:
De most már értem miért. A csajozás a legfontosabb :thumbup:
 
Erre nem lehet eggyértelműen szavazni! Csajok kontra aki döntésképtelen helyzetbe hoztál Vik :lol: !
 
Ahogy Orpheus már írta barkács és barkács között is lehet óriási különbség. Ezt teljes mértékben támogatni tudom. Lehet ez rossz megfogalmazás hogy barkácsolás mert van aki egyből a gányolásra gondol. Az megint más hogy szerintem felesleges nézni ki mennyit írt a topicba, mert annak oka elég sok lehet. Tényleg valamit otthon szeretne össze hozni, vagy infót gyűjt aztán letesz róla, vagy olyat sikerült összehoznia ami felkeltette mások figyelmét stb-stb-stb-stb.... Balázs azt meg lehet pontosítani kéne hogy melyik témákat vizsgáltad. Az egész DIY és technika részt vagy azon belül olyan témákat mint pl. a humuszos rész. Mert ha az egész DIY és technika részt vizsgáltad akkor pontatlan a felmérés mivel ott van jó pár téma aminek köze nincs a DIY-hez. Mielőtt félre értés lenne Balázs nem kötekedni akartam!!!
 
Labirintkopoltyus said:
Balázs azt meg lehet pontosítani kéne hogy melyik témákat vizsgáltad. Az egész DIY és technika részt vagy azon belül olyan témákat mint pl. a humuszos rész. Mert ha az egész DIY és technika részt vizsgáltad akkor pontatlan a felmérés mivel ott van jó pár téma aminek köze nincs a DIY-hez. Mielőtt félre értés lenne Balázs nem kötekedni akartam!!!

A humusz és az akadama nem véletlenül van a DIY topicban, oda lett száműzve :cry: Eleinte zavart kicsit a dolog, hogy nem kapott helyet a táptalaj rovatban, mint pl a homok :twisted: , de így utólag azt kell mondanom, hogy akit érdekel az így is megtalálja és nem okoz gondot senkinek.
És ha úgy nézzük a keverés kutyulás, kimérés, összeállítás, méeg mondhatjuk is rá, hogy DIY.(magad csinálod, kivéve ha valaki besegít) :lol:
 
Viktor, ha szabad kérdezni, a te 84 hozzászólásod a DIY topikba késztetett téged valaha arra, hogy házilag barkácsolj valamit? :D
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy nekiállsz pl a nanódnak és kihajítod az ADA mini solart és helyette csinálsz egy home made armatúrát , kicsit viccesen hangzik :lol:. Ezzel azt akarom mondani, hogy akik hozzászóltak valamelyik DIY topikhoz az nem feltétlen jelenti azt, hogy barkácsolnak is, lehet, hogy csak egy tanács erejéig szóltak hozzá a dolgokhoz a segítőkészség hajtotta őket :thumbup:
 
hectorvti said:
Viktor, ha szabad kérdezni, a te 84 hozzászólásod a DIY topikba késztetett téged valaha arra, hogy házilag barkácsolj valamit? :D
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy nekiállsz pl a nanódnak és kihajítod az ADA mini solart és helyette csinálsz egy home made armatúrát , kicsit viccesen hangzik :lol:. Ezzel azt akarom mondani, hogy akik hozzászóltak valamelyik DIY topikhoz az nem feltétlen jelenti azt, hogy barkácsolnak is, lehet, hogy csak egy tanács erejéig szóltak hozzá a dolgokhoz a segítőkészség hajtotta őket :thumbup:

Persze helyén kell kezelni. Inkább csak egy érdekes statisztikai adat. Legalább ma is volt miről beszélni. ;)

Viktor, ha szabad kérdezni, a te 84 hozzászólásod a DIY topikba késztetett téged valaha arra, hogy házilag barkácsolj valamit? :D

A kérdésedre válaszolva akinek két balkeze van, az jobb ha inkább vastagítja a pénztárcáját és leszalad a sarokra ha kell valami. ;)
A DIY nálam abban kimerül, hogy berendezem az akváriumot és karbantartom. :lol: Jah és saját kezűleg (DIY) eltörök bármit.
 
keymaker said:
Gondolkodtam, hogy tegyem-e az oktatóanyagok közé :D de Viktor lebeszélt. Pedig szerintem ott a helye. ;) Végül az új felhasználók "rovatba" tettem, hátha néhány újonnan érkezőt sikerül meggyőzni.

Kezdem a végeredménnyel: Aki jó akikat rak össze az általánosságban nem a DIY topicban aktív! Hanem jó akikat rak össze. És az akvarisztikáról beszélget a fórum többi részén.

Sziasztok! Nos én is elgondolkodtam: kattintsak-e a linkre, ami erre a hsz-re mutatott? Kb sejtettem, mi vár majd. ;) Na de nem ez a lényeg. Inkább hogy miért nem reprezentatív a felmérés: mondjuk mert a legtöbb DIY arcot már sikerült direkt vegy indirekt módon elkergetni innen. :) Engem 1 dologról sikerült meggyőzni ezzel a kimutatással: volt akiket frusztrált Key nem éppen olcsó nanoja, eszerint a kimutatás szerint Keyt meg a DIY frusztrálja, és az, hogy sokan (legtöbbjük már nincs is ezen a fórumon) sikeresek is vele, akár növényes akvarisztikában is.
Vastag gyepet mindenkinek!

aseb
 
Back
Oldal tetejére