• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Félénkség?

tictac

Kertész szaki
Sziasztok!
Egy barátom kérdését tolmácsolom felétek.Kezdő srác,egy huszonnemtudomhány literes nanoval indított,Eheim Classic külső szűréssel.Miután 2 hétig járatta az akváriumot(anubiasos kevésfényű fás aki),elkezdte törni a fejét,hogy milyen élőlényeket tegyen bele.Segítettem neki,én RC garnélát,és Galaxy razbórá javasoltam.A 3.héten be is költöztek az új lakók.Most talán 3 napja,hogy bent vannak,viszont az összes galaxy az anubiasok gyökere körül csoportosul,némelyik a földön üldögél,1 helyben.Miért lehet ez?Kezdeti félénkség,vagy betegség jele?Külső betegségre utaló nyom nincs rajtuk,a színük picit halovány.Az RC-k is félénkebbek.
 
Ha üldögélnek az gyengeség/betegség jele. Valami nem ok de biztos, h nem félénkség.
 
Nem soványak? Valami tápláló kaja kéne nekik. Lehetőleg élő vagy fagyasztott ami befér a szájukon. Lehet megjönne a kedvük.
 
Apatikus állapot rossz vízminőségre is utalhat. Óvatosan, pihentetett vízzel csináljon kétnaponta 30% vízcserét.
 
viszont az összes galaxy az anubiasok gyökere körül csoportosul
Nálam kilenc hónap után is pontosan ezt csinálják, kivéve ha nem megy a szűrő (etetés). Viszont minnél többen vannak, annál bátrabbak.
 
Back
Oldal tetejére