• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete fantomlazac (Hyphessobrycon megalopterus)

kuchi

Kertész bálvány
Mivel ennek a kedves halnak nem volt topikja, gondoltam nyitok egyet, ő is megérdemli.Mostanäba a szemelyes kedvencem!20-25 fős csapat lakja az akvämat,köztük 2 kicsi,kik mär nálam születtek.Irjäk,hogy szaporitäsa nehez,nem tudom!
Tudományos név : Hyphessobrycon megalopterus (Eigenmann; 1915)
Szinonímák: Megalamphodus megalopterus
Magyar név: Fekete fantomlazac
Csoport: Pontylazacok
Származás: Dél-Amerika; Guaporé folyó (Brazília).
Testhossz: 4,5 cm
Természetes élőhely: Nyugodt, sekély vizek.
Viselkedés: Társas, rajokban él.
Táplálkozás: Lassan süllyedő granulátumok pl. ADA AP2
Szaporítás: Nehéz
Medence: Minimum 90 literes
Halnépesség: 90 literre 6-8 hal
Dekoráció: Tőzeggyökér, sűrű növényzet.
Hőmérséklet: 24-26°C
pH: 6-7,5.
Keménység: 3,3-4,2 NK°
Várható életkor: 3-5 év.
Egy kis pocakos nőstény(remelem a következő generációt hordja a hasában).
IMG_2986.JPG
Es a harcias him!
IMG_2987.JPG
Mindenkinek ajánlom-e kedves bekes halakat!Lassan süllyedö haltápot adok nekik(Dennerle NanoGran).
 
Hello!

Szerintem is gyönyörűek és békések.A múltkor én is láttam 1-2 nőstényen,hogy nagyobb a hasuk,de kicsik még nem jelentek meg.
Sajnos elég rossz minőségű a videóm.:confused:

 
Hello!

Szerintem is gyönyörűek és békések.A múltkor én is láttam 1-2 nőstényen,hogy nagyobb a hasuk,de kicsik még nem jelentek meg.
Sajnos elég rossz minőségű a videóm.:confused:

Jo kis video!Lehet,hogy nincs elég hely a kicsiknek,ahol elbujhatnak a nagyobb peldänyok elöl!
 
Hello!

Szerintem is gyönyörűek és békések.A múltkor én is láttam 1-2 nőstényen,hogy nagyobb a hasuk,de kicsik még nem jelentek meg.
Sajnos elég rossz minőségű a videóm.:confused:

Lágyítod a vizet? Nagyon sok hal le sem ív (vagy ívik?! Hogy van egy magyarul?!) ennyire kemény vízben, illetve a kelési arány is csapnivaló, ha mégis megteszik...
 
Igen ez fontos,hogy ne kemény vízbe legyenek(a kicsik miatt),nekem a másik akimba az Amandak-nak is születtek kicsinyei!
 
Lágyítod a vizet? Nagyon sok hal le sem ív (vagy ívik?! Hogy van egy magyarul?!) ennyire kemény vízben, illetve a kelési arány is csapnivaló, ha mégis megteszik...
Nem lágyítom,csak az Amazonia valamennyire.Bár nem is gyúrok a szaporításukra,inkább gyönyörködöm bennük.Az endlerek szaporodnak majd helyettük.
 
Sziasztok!
Egy hete én is beszereztem egy csapatot (14 db fiatal felnőtt), de szinte alig látom őket. Főleg a talaj közelében és ott is a inkább a sűrűn növényesített részeken tartózkodnak, a fény felkapcsolásakor pedig még inkább árnyékba húzódnak. Tapasztalatok hasonlót?
Betegségre utaló jelet nem látok rajtuk, etetéskor elő is jönnek a rejtekükből és a többi haltól sem félnek, szóval leginkább a világításra gyanakszom (270 liter, 4x54W 865). Szerintetek hozzá fognak szokni?
 
Kell egy kis idő,míg megszokják az ujj akit.Legy türelmes.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy hete én is beszereztem egy csapatot (14 db fiatal felnőtt), de szinte alig látom őket. Főleg a talaj közelében és ott is a inkább a sűrűn növényesített részeken tartózkodnak, a fény felkapcsolásakor pedig még inkább árnyékba húzódnak. Tapasztalatok hasonlót?
Betegségre utaló jelet nem látok rajtuk, etetéskor elő is jönnek a rejtekükből és a többi haltól sem félnek, szóval leginkább a világításra gyanakszom (270 liter, 4x54W 865). Szerintetek hozzá fognak szokni?
Nem Top modellek, szeretnek bújni.
 
Igazatok lett, pár hét után már jóval bátrabbak lettek és sokkal több időt töltenek az erősebben megvilágított helyeken is. (y)
 
Back
Oldal tetejére