• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Bővítem az amano állományt :) Csak 4-5 helyen volt 1mm es szőrcsomó de kivagdostam gyorsan és carbozom :)
 
Viktor említette, hogy ha igazán látványos Amano munkát akarunk, akkor 5literenként 1 amano-t kell bérelni. Kipróbáltam, és tényleg szembetűnő volt a látvány (nagyon sok Buce-m volt ecsetes, és ugyebár a Buce-k leveleit nem szívesen metszi az ember). Persze vigyázni kell a garnéla és halkajával, mert rászoknak, és akkor már kevésbé érdekes az alga vacsi. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Sziasztok, adott az alábbi akvárium.
72liter
Világítás: 3x24W t5 cső 6500K 7 órában
Szűrés: Tetratech ex800plus 3 liter Matrix troppal, 500ml siporaxal és szivaccsal/perlon. Kémiai szűrésként Seachem Purigen 100ml
Aljzat: ISTA fekete általános talaj, alatta JBL aquabasis plus.
Növények: Micranthemum Sp. Monte Carlo 4x
Eleocharis accicularis mini 2x
Fissidens fontanus kőre ragasztva
Lomariopsis lineata kőre ragasztva
Ammania Bonsai Tc 1x
Hydrocotyle Tripartia Tc 1x
Élők:
4 amano
20+ yellow
Tápozás: napi 2-2ml GA mic/mac, 1.5ml Seachem excel, 4ml Seachem Florish Advance, Kiegészítő PO4 tápozás. ADA Phyton Git.
Víz: Heti 25 liter Ro vissza sózva Dennerle osmose reminerallal 7Gh ra.
CO2: Palackos,2bps, aquario difi.

Az akva 2 hete lett restartolva új növényekkel, talajjal. Megint látok pár ecset pamacsot a Monte Carlo szélén. Az a fura hogy ott látom hol a difiből kijövő buborékok közvetlenül a növényekhez érnek, arra viszi őket a flow. Kissé tanácstalan vagyok :(
A difit most emeletem ilyen félmagasságba hogy ne érjen a földre a bubi erdő. Eddig a flow az első felső sarokból a frontüveggel párhuzamosan ment a rövid oldalra ahol lefelé törve a bubikat vitte a talaj közelben. Most a hátsó falra irányítottam így inkább mint egy tölcsér/örvény forog a víz. Eddig ugye egy vízszintes tengely mentén forgott most függőleges mint a tornádó.
Minden szépen fejlődik, csak megint látok ecsetet...
Köszönöm a segítséget :)

(a képeket most gyorsan lőttem nem a legjobban most)
DSC_4121.JPG

És az ecset (még kicsi nem ér röhögni) Én látom az a fő baj.
DSC_4133.JPG
Középen van pár kosz mócsing a levélen, na sajnos nem kosz. élőben látszik jól.
 
Sziasztok,

Nagyjabol 4 honapos az akvarium (nagyon szeretjuk) de küszködünk a fekete algaval. mit csinalunk rosszul?

Szerkezet:
60liter, 30W LED 9ora, Eheim 250 filter, Twinstar mini, Gas CO2 9ora
Amazonia föld, Montecarlo szep pazsit, többi növeny is gyorsan fejlodik
3 Amano, 3 Oto, +30 Red Cherry, 18 nano hal

Kezeles
heti 50% viz csere (csapbol, nincs RO gep)
PH 6,8 / GH 8 / KH 10
Green Aqua Micro&macro 2ml/nap
carbo 3ml/nap
palackos Co2 kb2 buborek masodpercenkent (de drop chekker sötet zöld)

Mindenki jol erzi magat es sajnos a fekete ecset alga is, a koveket teljesen benovi es alig lehet lekaparni.

Köszönöm elore is a segitsegeteket!
 
Nem vagyok szakértője a témának, de a következőket csinálnám első körben. Világítást talán elég 8 óra is, viszont a CO2-t 3 órával a világítás felkacsolása elött indítsd el, hogy mire felkapcsol addigra meglegyen a szint. Lekapcsolni meg a világítás vége elött 1 órával szokás. Szűrőt is érdemes volna folytani, vagy valahogy lassabb áramlásra bírni mert az erős sodrás is kedvez az ecsetalgának. Viszont valamit nem értek. Van nekünk ez a "misztikus "CO2 táblázatunk. Azt írod, hogy a kH-d 10, és a pH-d 6,8, ennél az értékeknél már sárgának kellene lennie a DC-nek, és nem haragos zöldnek.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Nagyjabol 4 honapos az akvarium (nagyon szeretjuk) de küszködünk a fekete algaval. mit csinalunk rosszul?

Szerkezet:
60liter, 30W LED 9ora, Eheim 250 filter, Twinstar mini, Gas CO2 9ora
Amazonia föld, Montecarlo szep pazsit, többi növeny is gyorsan fejlodik
3 Amano, 3 Oto, +30 Red Cherry, 18 nano hal

Kezeles
heti 50% viz csere (csapbol, nincs RO gep)
PH 6,8 / GH 8 / KH 10
Green Aqua Micro&macro 2ml/nap
carbo 3ml/nap
palackos Co2 kb2 buborek masodpercenkent (de drop chekker sötet zöld)

Mindenki jol erzi magat es sajnos a fekete ecset alga is, a koveket teljesen benovi es alig lehet lekaparni.

Köszönöm elore is a segitsegeteket!
Csak a dekoron, vagy a növényeken is van?
Az ecsetet nem lekapargatni kell, hanem Carbo-val lelőni!

A neten fellelhető infók alapján az ecsetalga nagy szervesanyag jelenlétre utalhat (sok mulm, koszos szűrő, koszos csövezés stb...), vagy CO2 fluktuációra. Első körben ezeket nézném meg nagyon alaposan.
 
Na srácok, most kérném a segítségeteket.
A nyaralás alatt elfogyott a carbo és kiürült a CO2 palack ( mármint elszivárgott...).
Be is támadt az ecsetalga, még nem vészes, de egyre több helyen jelenik meg a levelek csúcsain...
Vágom az elhalt leveleket, carbozom ahol tudom...
Mit tegyek még?
A diffusor ugyanott van bal oldalon elöl, az esöztetök szemben a két rövidebbik oldalon...ezen nem változtattam, tavaly is így ment.
Valami miatt mégsem jó a beoldásom, drop checker sötétzöld.
Vegyek egy inline atomizert? Vagy szedegessem türelmesen? Nemsokára HAC, nem szeretném , hogy tönkremenjek az ecset miatt.
Naplóm: Jungle on the mound

Köszi!
 
Sziasztok!

Nemrég vettem egy juwel vison 260-as akváriumot de sajnos lilás szinű ecset alga volt a fő lakója. Ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy hogyan pusztítsam ki? Az akváriumot kb 3-4 hónap múlva indítanám csak el, de addigra ki szeretném teljesen pucolni az akváriumot. Milyen vegyszereket használjak, hogy a későbbiekben ne tegyek kárt az élővilágban?A gyári belső szűrő helyett vásároltam egy külső szűrőt amely 1400l/h vizet tud átszűrni papíron, remélem az elég lesz a kezdetekhez.:) Tudom sok helyen olvastam, hogy túl szűrt akvárium nincs! Köszönöm előre a segítséget!
 
Szia!
Üdv, végre egy heves megyei!
Plasztikkártya, szivacs, 20%-os ecet mindent “megold”!
Szia!

És nem csak én vagyok heves megyei, hanem nagybátyám is most kezdi az akvarisztikát, igaz ő 500l-el indul neki. Köszönöm az ötletet, nem gondoltam a sok hókuszpókusz dolog között, hogy sima ecet a megoldás.
 
Sziasztok!

Egy hónapja indítottam a 750 litetes lowtech akváriumom és nekem is felütötte a fejét ez az algatípus (is). Ezen kívül van némi fonal és zöld por is, de azok kezelve vannak mollyk illtve manuális eltávolítás útján.
A BBA okát nagyjából sejtem, a túl nagy flow lehet az elsődleges ok. Viszont ezt "sajna" nem tudom megszüntetni, mert 190 cm hosszú az akvárium, így a normális vízmogás miatt mindíg lesz gyors áramlás. Nameg a kb. 4000 l/h szürést sem tudom már lejebb fojtani. Van egy atman3200, atman1200 szűrőm, illetve egy atman 600 ami a háttér mogötti részt mozgatja. A világítás diy led, kb. 12000 lumen, napi 7-8 órában. Elég sűrün növényesített és hát halakkal is jól állok (kb. 200). Tápozás napi 7ml mic, 6 ml mac és 15 ml carbo. Vízcsere hetente 25%.

Szerintetek mivel tudnám legyőzni a bba-t? Jelenleg ha nem felejtem, a napi carbo adagot helyi kezelésre használom. Illetve tegnap a mobilisabb növények (microsorium, anubias, stb.) kaptak töményebb carbo fürdőt vödörben (4l vízhez 5 ml carbo, 30sec). Így viszonylag kordában van tartva, de azért itt ott látszik.
 
Sziasztok!

Egy hónapja indítottam a 750 litetes lowtech akváriumom és nekem is felütötte a fejét ez az algatípus (is). Ezen kívül van némi fonal és zöld por is, de azok kezelve vannak mollyk illtve manuális eltávolítás útján.
A BBA okát nagyjából sejtem, a túl nagy flow lehet az elsődleges ok. Viszont ezt "sajna" nem tudom megszüntetni, mert 190 cm hosszú az akvárium, így a normális vízmogás miatt mindíg lesz gyors áramlás. Nameg a kb. 4000 l/h szürést sem tudom már lejebb fojtani. Van egy atman3200, atman1200 szűrőm, illetve egy atman 600 ami a háttér mogötti részt mozgatja. A világítás diy led, kb. 12000 lumen, napi 7-8 órában. Elég sűrün növényesített és hát halakkal is jól állok (kb. 200). Tápozás napi 7ml mic, 6 ml mac és 15 ml carbo. Vízcsere hetente 25%.

Szerintetek mivel tudnám legyőzni a bba-t? Jelenleg ha nem felejtem, a napi carbo adagot helyi kezelésre használom. Illetve tegnap a mobilisabb növények (microsorium, anubias, stb.) kaptak töményebb carbo fürdőt vödörben (4l vízhez 5 ml carbo, 30sec). Így viszonylag kordában van tartva, de azért itt ott látszik.
szia, milyen fajta kifolyóid vannak? valamint milyen tápokat használsz?
 
Back
Oldal tetejére