• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Nos,lehet ez a fürdő csak nekem volt újdonság,de nagyon szépen lejött az ecset (sőt,még a zöld pont is) alga az anubias petitről,pontosabban tűnik elfele egészen jó tempóban,míg a leveleket nem bántotta.
Szóval nagyon bejött a móka! :)(y)
 
Az anubias szerintem kevésbé hígabb oldatot is kibírna a masszív leveleivel.De egy zsengébb levelű növény esetén ajánlott az ilyen mértékű higgítás. :)
Igaz,most csináltam először és nem volt durva a helyzet,de nem érzem szükségét erősebb oldatnak.Ez is tökéletesen szuperált. (y)
 
Igaz,most csináltam először és nem volt durva a helyzet,de nem érzem szükségét erősebb oldatnak.Ez is tökéletesen szuperált. (y)

Hemianthus micranthemoides-el, stauval, blyxával ne próbáljátok, tapasztalat alapján javaslom. 1:20 arány 10 perc a lágyabb levélzetű növényeknél már nagyon komoly károsodást okoz. A HM-et szürkészölden vettem ki, a stau hetekig vergődött. Igaz, alga sem volt rajtuk :)

Az anubiasnak, micronak viszont kutya baja nem volt.

Utálatos dög ez az ecset. Biztosan sok igazság van a kiváltó okok között, de én a ráolvasással is próbálkoztam már a végére, három nap alatt visszaköltözött. Legszívesebben kisbaltával szedtem volna szét a vajlingot :)
 
Hemianthus micranthemoides-el, stauval, blyxával ne próbáljátok, tapasztalat alapján javaslom. 1:20 arány 10 perc a lágyabb levélzetű növényeknél már nagyon komoly károsodást okoz. A HM-et szürkészölden vettem ki, a stau hetekig vergődött. Igaz, alga sem volt rajtuk :)

Az anubiasnak, micronak viszont kutya baja nem volt.

Utálatos dög ez az ecset. Biztosan sok igazság van a kiváltó okok között, de én a ráolvasással is próbálkoztam már a végére, három nap alatt visszaköltözött. Legszívesebben kisbaltával szedtem volna szét a vajlingot :)
Hígabb oldattal nem próbáltad vagy esetleg rövidebb fürdési idővel?
 
Az ecsetalga nevű csapás mindig egy pontból kiinduló szőrcsomók, vagy lehet olyan is mint a zöld szőr (fuzz aalgale) csak feketében? Van rendes bba-m is elenyésző mennyiségben, meg ez a fekete szőr ami a levelek szélét, néhol az egész levelet borítják. Carbo hatására bevörösödik
 
Az ecsetalga nevű csapás mindig egy pontból kiinduló szőrcsomók, vagy lehet olyan is mint a zöld szőr (fuzz aalgale) csak feketében? Van rendes bba-m is elenyésző mennyiségben, meg ez a fekete szőr ami a levelek szélét, néhol az egész levelet borítják. Carbo hatására bevörösödik
Ha carbo hatására vörösödik akkor az tuti ecset. Kevesebb flow + megfelelő co2 adagolás hatására sokat javulhat a helyzet. Illetve próbálj meg a fényböl is kicsit visszavenni szerintem.
 
Sziasztok!
Én is fekete ecsetalgával küzdök jelenleg, bár még nincs nagyon elszaporodva, de már látszik Anubiasok levelei szélén, illetve az akvárium tetején a viszonylag erősebb vízmozgásnál a fáimon. Az akvárium egy 80x35x45cm-s gyenge világítással, nincs CO2 adagolás, próbálom használni az Easycarbot (2,5ml/nap), heti kb 30% vízcserét is eszközölök. Mivel induljak el az algairtás útján? Beszereztem a halaim közé 3 Sziámi algaevőt, de nyilván nem az a megoldás.
Előre is köszi a segítséget!
 
Sziasztok!
Én is fekete ecsetalgával küzdök jelenleg, bár még nincs nagyon elszaporodva, de már látszik Anubiasok levelei szélén, illetve az akvárium tetején a viszonylag erősebb vízmozgásnál a fáimon. Az akvárium egy 80x35x45cm-s gyenge világítással, nincs CO2 adagolás, próbálom használni az Easycarbot (2,5ml/nap), heti kb 30% vízcserét is eszközölök. Mivel induljak el az algairtás útján? Beszereztem a halaim közé 3 Sziámi algaevőt, de nyilván nem az a megoldás.
Előre is köszi a segítséget!

Első körben vegyél vissza az áramlásból, és egy-két hétig figyeld, hogy szaporodik-e, vagy stagnál. Az anubias leveleire nyomhatsz direktbe hígitott carbot, ha elkezd halványodni, az algaevők szépen lecsipegetik majd.
 
Első körben vegyél vissza az áramlásból, és egy-két hétig figyeld, hogy szaporodik-e, vagy stagnál. Az anubias leveleire nyomhatsz direktbe hígitott carbot, ha elkezd halványodni, az algaevők szépen lecsipegetik majd.
És hogyan veszek vissza az áramlásból? Ez egy EHEIM 2217-es, nem a saját esőztetővel, hanem az installációs szettjével (ami kevésbé csapatja a vizet). Feljebb csavartam a kifolyóit, hogy jobban borzolja a vízfelszínt, de nem nagyon tudom mit tudok még tenni ezzel...
 
Nálam szerintem összetett lehet a kérdés. DIY co2-őt használok 112l akváriumban 2x18w T8 fénycsővel melyek lehet hogy már régiek is és TF plantert nyomok bele 5-6 ml/hét és 30%-os vízcsere hetente.

Valami okból az ecset eszméletlenűl elszaporodott. Kezdetben a növények leveleit távolítottam el, amin megtelepedett, de a végére már szinte növényem sem maradt. Csak azt veszem észre, hogy mint a gomba napról napra egyre durvább. Már az ajzaton is kicsi csóókban jelen van, érdekes ott is csak egy bizonyos területen, arra gondoltam hogy talán a fénycsövek okozzák, nem tudm mi a tapasztalat. Segítene e egy 4*24w odyssea beüzemelése.
 
Nálam szerintem összetett lehet a kérdés. DIY co2-őt használok 112l akváriumban 2x18w T8 fénycsővel melyek lehet hogy már régiek is és TF plantert nyomok bele 5-6 ml/hét és 30%-os vízcsere hetente.

Valami okból az ecset eszméletlenűl elszaporodott. Kezdetben a növények leveleit távolítottam el, amin megtelepedett, de a végére már szinte növényem sem maradt. Csak azt veszem észre, hogy mint a gomba napról napra egyre durvább. Már az ajzaton is kicsi csóókban jelen van, érdekes ott is csak egy bizonyos területen, arra gondoltam hogy talán a fénycsövek okozzák, nem tudm mi a tapasztalat. Segítene e egy 4*24w odyssea beüzemelése.
Ahogy írod... összetett a probléma, és 99%, hogy nem (csak) a fény a baj. Többet írj az akváriumodról. Szűrés, áramlás, talaj, mikor indult, halak, fotó...
 
2010-ben indult.
SunSun HW-403B 1400l/h 9W UVC
Az áramlást a szűrő esőztetőjével oldottam meg ami az akvárium felszíne alatt 5 cm van elhelyzve 30 fokos szögben felfele irányú és hosszában keveri a vizet. A kifolyó ág és a befolyó ugyan azon az oldalon található. A talaj az 13 l JBL manado. 2 sima neon és 10 db vörösneon van benne. 3 db anci és Red chery garnéla olyan 20 db.
DSC_2374_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez még "fénykorából való" mot ugyan ez a helyzet csak már nicsn benne a nagy anubias a gömbmohák és a másik moha sem a vasfa előtt. a HC marad meg a hátsósor. Vitorlás sincs már a garnélák miatt. A maostani állapotról csak otthonról tudok majd képet feltölteni.
 
A szűrőben mi van, le van fojtva? 5 éves talajban már bőven lehet mulm, amit folyamatosan kever az erős áramlás. A befolyó jobb lenne a rövid oldalon. CO2 ennyi fényhez és táphoz nem kellene, a HC csoda, hogy él :) CO2 szintent stabilan tudod tartani? A cserevíz milyen? Lágyvízezel?
 
Teljes ajzatot cseréltem kb 3 hónapja. Mulm az nuku. A szűrőbe ma érkezett meg a szivacs és a perlonvatta. Amúgy az elsó rekeszben szivecs és perlonvatta atetején, majd a középsőben bioball kb 20 db és a legfelsőben pedig siporax 80%-áig. A befolyó már a rövid oldalon van és alatt a kifolyó ez egy régebbi kép. A bubiszám picit változik 2-3 naponta amint után állítok. Cserevizem csapból folyó karsztvíz.
 
Teljes ajzatot cseréltem kb 3 hónapja. Mulm az nuku. A szűrőbe ma érkezett meg a szivacs és a perlonvatta. Amúgy az elsó rekeszben szivecs és perlonvatta atetején, majd a középsőben bioball kb 20 db és a legfelsőben pedig siporax 80%-áig. A befolyó már a rövid oldalon van és alatt a kifolyó ez egy régebbi kép. A bubiszám picit változik 2-3 naponta amint után állítok. Cserevizem csapból folyó karsztvíz.
Az ecset szereti az erős áramlást, a mulmot, a változó co2 szintet. A karsztvized milyen paraméterekkel rendelkezik? Szilikát, ph, vas, nitrát, keménység?
 
Back
Oldal tetejére