• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Guppy: a fény szerintem számít. Én legalább is ezt tapasztaltam. Meg még a karbantartás "elmaradása", szűrési probléma (pl. 4 órás áramszünet után ecsetalga-bumm volt) lehet ok. :S Szemét egy dög, mi folyton ezzel küzdünk. :(:(:(
 
A fény annyiból játszik be, hogy ha a növények nem fejlődnek elég gyorsan, akkor rajtuk is meg tud telepedni az alga, több fénnyel meg gyorsabban nőnek, ha minden mást is megkapnak hozzá, illetve több tápanyagot vesznek fel, így kevesebb marad az algáknak, ez bármilyen jellegű algára igaz.

Természetesen a rossz szűrés, vízcsere kimaradása ugyanúgy vezethet ehhez az algához, de csak akkor ha a fenti 4 problémából valamelyik fennáll.
 
A fény annyiból játszik be, hogy ha a növények nem fejlődnek elég gyorsan, akkor rajtuk is meg tud telepedni az alga, több fénnyel meg gyorsabban nőnek, ha minden mást is megkapnak hozzá, illetve több tápanyagot vesznek fel, így kevesebb marad az algáknak, ez bármilyen jellegű algára igaz.

Természetesen a rossz szűrés, vízcsere kimaradása ugyanúgy vezethet ehhez az algához, de csak akkor ha a fenti 4 problémából valamelyik fennáll.

Elvileg a szűrésem nem lehet rossz. A növényeknek is megkapják a tápanyagot (GA táppal az ajánlás szerint). CO2 nélküli az akváriumom csak carbot adagolok azt is az ajánlás alapján. Az indítást követő 5. héten jelent meg akkor már hetente cseréltem vizet. 7 óráról emeltem a 0,44W/l-res világítást 8 órára és ekkor jelent meg.
 
Elvileg a szűrésem nem lehet rossz. A növényeknek is megkapják a tápanyagot (GA táppal az ajánlás szerint). CO2 nélküli az akváriumom csak carbot adagolok azt is az ajánlás alapján. Az indítást követő 5. héten jelent meg akkor már hetente cseréltem vizet. 7 óráról emeltem a 0,44W/l-res világítást 8 órára és ekkor jelent meg.
A leküzdés érdekében javaslom a gyakori vízcserét (akár napi) mondjuk egy hétre vagy kettőre és mehet dupla adag carbo! Furcsállnám, ha a fényre jött volna elő, de ennél az algánál mindig van meglepetés. Ezt úgy tudod tesztelni, hogy csinálsz egy három napos black-out kúrát, ha arra eltűnik, akkor a fény volt.
 
Elvileg a szűrésem nem lehet rossz. A növényeknek is megkapják a tápanyagot (GA táppal az ajánlás szerint). CO2 nélküli az akváriumom csak carbot adagolok azt is az ajánlás alapján. Az indítást követő 5. héten jelent meg akkor már hetente cseréltem vizet. 7 óráról emeltem a 0,44W/l-res világítást 8 órára és ekkor jelent meg.

Nagy aramlas gyer telepites az aljzaton.
 
CO2 nélküli 243-as akinál. LED világítás, ami nem túl erős 20lumen/liter, és Eheim 2080 mellett előjött, de nekem most lekopogom az segít, hogy visszafojtottam a felére a szűrőt. Az ágakról úgy látszik már kezd eltűnni.
 
Köszönöm. Akkor megpróbálom tovább emelni a világítást mert eddig nem mertem. A leküzdés már folyamatban van és úgy néz ki kezd vissza szorulni. Pár géb is be lett vetve mondjuk ok algához még nem nyúltak.
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom lehet a hátterekhez kellene de végül is az ecset algáról van szó.
Halas akváriumokban általában van háttér és azon alga is. Nekem egy J.. betűs cég terméke van ami szépen be is szokott algásodni.
Mostanában elég gyorsan és tartósan megszoktam szabadulni tőle.
Le kell engedni a vizet ameddig még a halak elvannak benne ez kb 10cm . A vízre és a kiálló növényeket lekel takarni egy sötét
fóliával , így a halak is megnyugodnak.A hátteret le kell szárítani agy vizes porszívóval .Utána be kell spriccelni Easycarboval ,
erre kb a napi adag 3-szorosa elég szokott lenni.20-25 perc várakozás után újra jön a porszívózás szárítás nehogy túlsók carbo kerüljön
a vízbe.Feltöltés után a carbozáshoz hasonló módon az alga elkezd leválni eltűnni, hónapokig meg szabadulok tőle.
Háttér by Zoltán Lebedy, on Flickr
És az eredmény ,96 óta van a hátfalra ragasztva.Három hetesen így néz ki.:)
A carboval nagyon vigyázni kell nem minden hall bírja egyformán,belélegezni veszélyes permetezés közben !!!!!!!!:cry:
 
https://picasaweb.google.com/114319824609133019479/Desktop02#6194790280170366018
Sziasztok!
Először is szeretném beazonosítani ezt az algát (szerintem ecset és zöld pontalga)
Másodjára szeretnék segítséget kérni ezek eltüntetéséhez, már másfél-két hónapja nem tudok velük mit kezdeni. Arra is gondoltam hátha a talaj merült ki,február-márciusban indultam ADA Amazonia és Tropika substrat aljzattal. Sziámi algaevőt nem tartok, volt ugyan benne három amik kisebb korukban féken tartották talán a BBAt ( hiszen erről sosem bizonyosodtam meg objektíven) de nagyobb korukra agresszívekké váltak és ki kellett vennem őket. Ez az első akváriumom.
125L kocka medence,
szűrés: Eheim 350T 1050L/óra,
nagynyomásos co2 belső porlasztóval: 30mg/L (igen tudom ez nem a megszokott meghatározás co2re, nekem denerle reduktorom van amin egy bubiszámláló óra van ezen minden egyes sáv 1mg/L-t jelöl, ez a 30mg/L most a skálán megadható legnagyobb dózis, naponta 9órát megy.
világítás: 7óra naponta, LED 38W, 4350-4450 lm, 6500K
tápozás: TPS heti egyszer 10 pumpálás
Vízcsere: heti 1x40% Ozmoviz+pihentetett csapvíz
Ph: 6.6, Kh:5
Mondjuk a lakók jól érzik magukat de hát mégis, érzem én hogy itt tenni kéne valamit..
https://picasaweb.google.com/114319824609133019479/Desktop02#6194790154821427122
Szívesen várom a segítséget!! :)
 
Tudna valaki segíteni?

Nem én vagyok a legmegfelelőbb erre, de megpróbálok.
Először is, nem élnek a linkek, hogy láthassuk a képeket.
A 38 W LED a megadott paraméterek alapján 115 lm/W-tot világít, ez soknak tűnik. Biztos tud ennyit? (nem lehetetlen). Az 50 cm üveg magasságnál nem minden típusú led tud hatékonyan levilágítani az aljzatig.
Amúgy még ez a 35 lm/liter is alacsony megvilágításnak számít, ami mellé tolod a CO2-t és a tápot, nem biztos, hogy ezt a növényeid veszik fel. Apropó növények, milyenek is?
A 30 mg/l CO2 az amúgy teljesen jó lenne, de ez is biztosan ennyi? Jó lenne egy drop checker a tutihoz, nem túl nagy beruházás.
Mi az a TPS táp? Mennyi egy nyomás? Az EI szisztéma szerint jobb lenne napi rendszerességgel tápozni (ha más elméletet követsz, nem szóltam).
Egy biztos: ezt a 3 dolgot (fény, táp, CO2) megfelelő összhangba kell hoznod, valószínűleg ennek hiánya okozza az algásodást.
A szűrő teljesítménye határeset, de jó lehet. Bár ha gyári töltettel operálsz, a rezgő léc miatt lehet hogy kellene picit javítani a szűrőanyagokon is. Az 50x50 alapterület miatt nem lehetett könnyű beállítani a megfelelő flow-t sem. Ezt sikerült? Az akvárium minden pontján egyenletes lassú áramlásnak kellene lennie.
A kérdéseimre adott válaszok alapján már lehet jobban tudnak majd segíteni a kollégák.

Szerk: közben megtaláltam a naplódat. Szerintem frissítsd az akva állapotfotóját és az itt feltett kérdésnél csinálj egy linket, ami átirányít hozzá.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a választ, frissítettem a naplómat Móresre fel! a címe. Ha valakinek van pár perce ott várom a segítséget! :)
 
Az anubiasom ecsetesedett be egy kicsit,amit szeretnék carbos vizes mixel lekezelni/permetezni szárazon.Persze arányoktól függően ez mennyire bánthatja a leveleket?Valakinek van javaslata arányokra?
 
Az anubiasom ecsetesedett be egy kicsit,amit szeretnék carbos vizes mixel lekezelni/permetezni szárazon.Persze arányoktól függően ez mennyire bánthatja a leveleket?Valakinek van javaslata arányokra?
Nekem az 1:10es hipo-viz sem bántotta, szerintem carbo is lehet ilyen
 
Na,vízcsere után megcsináltam az 1:20 arányú oldatot carboval, 10 percet ázott benne az anubias. Gondoltam,mekkora zseni vagyok, hogy mobilisra csináltam az anubias szigetet, ami persze csak részben volt tudatos, de azzal nem számoltam, hogy a gyökerekkel oda kapaszkodik mindenhova. :)
Szóval sikeres volt az áztatás, majd a napokban írok, hogy hogyan alakult az ecset telep..
 
Back
Oldal tetejére