• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Feel the power of nature

Sziasztok,
végeztem a scape összeállításával. Nem a versenyeket vettem most az első helyre, hanem hogy mindenkinek elnyerje a tetszését itthon :) 8776a04da12fb17e7b03b4fb1f211d09.jpg
 
Sziasztok,
Tegnap megtörtént a növényesítés teljesen. Volt néhány dolog ami nem ment simán, de végül azt hiszem minden jó. KoPp-KoPp.
Most egyelőre nem rakok fel képet mert nagyon "ködös" a víz. Remélem csak az új szűrőanyagok miatt nem tűnt el mára, és nem a táptalaj szivárog fel.
Amint letisztul az akva rakok egy képet.

köszi, hogy benéztél :):cool:
 
Sziasztok,
elkövettem egy kis bakit itt a pár nap alatt. Teljesen elfeledkeztem, hogy van nekem itthon twinstar-om :meh:
Tegnap beraktam és az éjszaka jól láthatóan múlt el a ködösödésből.(y)
Viszont lenne hozzátok egy kérdésem. A videó alapján nem túl nagy az áramlat/felszínmozgás az akváriumban?

elég sok CO2 megy bele, mégis zöld csak a drop checker

köszönöm szépen a segítő válaszokat és hogy benéztél a naplómba.:rolleyes:
 
Sziasztok,
elkövettem egy kis bakit itt a pár nap alatt. Teljesen elfeledkeztem, hogy van nekem itthon twinstar-om :meh:
Tegnap beraktam és az éjszaka jól láthatóan múlt el a ködösödésből.(y)
Viszont lenne hozzátok egy kérdésem. A videó alapján nem túl nagy az áramlat/felszínmozgás az akváriumban?

elég sok CO2 megy bele, mégis zöld csak a drop checker

köszönöm szépen a segítő válaszokat és hogy benéztél a naplómba.:rolleyes:
Szia.A videó alapján vagy lejebb engedném a lilyt vagy egy kicsit visszavenném a szűrőt.Egyenlőre még nincsen dzsungel jobb a kisebb áramlás is.Így több co2 marad majd bent [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Szia.A videó alapján vagy lejebb engedném a lilyt vagy egy kicsit visszavenném a szűrőt.Egyenlőre még nincsen dzsungel jobb a kisebb áramlás is.Így több co2 marad majd bent [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Egy a baj, hogy a lilyt nem lehet lejjebb engedni. GA-s lily. Gondolkodtam már azon hogy egy DO!AQUA kellene, mert az egy kicsit lefelé áll, viszont annál meg lehet nagy lenne az áramlat a talaj közelében és felkeverné azt.Nem gondolod?.visszaveszem a szűrőt és elgondolkodom egy DO!AQUA lily-n :)
 
Egy a baj, hogy a lilyt nem lehet lejjebb engedni. GA-s lily. Gondolkodtam már azon hogy egy DO!AQUA kellene, mert az egy kicsit lefelé áll, viszont annál meg lehet nagy lenne az áramlat a talaj közelében és felkeverné azt.Nem gondolod?.visszaveszem a szűrőt és elgondolkodom egy DO!AQUA lily-n :)

Nem a lily a probléma, picit sok a szűrő. fogd vissza mert az ellentétes oldalon elég rendesen zavarja a vizet.
CO2 jó lehet. Elég ha zöld, mind1 mennyi bubi megy. Se a szűrőt, se a gázt ne told túl :)
 
Ezt a fát kb fél órán át fogtam én is... de otthagytam ... :( sok sikert hozzá! ;)

köszi [emoji846]én megfogtam elsőre, kivettem, visszaraktam, próbáltam keresni még mást, de végül mindig ő lett a nyerő. Nem mellesleg azért a GA-ban lehet egy kis időt eltölteni a válogatással. ha tehetném akkor napokig ott tervezgetnék
 
Nem a lily a probléma, picit sok a szűrő. fogd vissza mert az ellentétes oldalon elég rendesen zavarja a vizet.
CO2 jó lehet. Elég ha zöld, mind1 mennyi bubi megy. Se a szűrőt, se a gázt ne told túl :)

köszönöm a tanácsot, korábban már beszéltünk erről és úgy is indítottam hogy a szűrő kicsit vissza volt fogva, de a kezdeti ködösödést nem tudom milyen oknál fogva de azt hittem, hogy meg fogja oldani . Most visszaveszem megint akkor. A gáz azt hiszem marad így.
 
Sziasztok,

Eltelt egy hét az indítás óta.A kezdeti felhősödés megszűnt.
Ahogy várható volt a dekor fán megjelent a nyálka szerű anyag. Kicsit aggasztó, mert ekkora fánál sokkal több van mint ami eddig volt nekem az akváriumaimban, de gondolom, hogy ezt is el tudják rendezni az algaevők, akik most a hét második felében vagy jövő hét elején fognak bekerülni a vízbe.
A lámpa 40 cm-re lóg a vízfelszín felett. Nem tudom, hogy lejjebb engedjem-e vagy maradjon ebben a magasságban. Nem szeretnék zöld algát semmi esetre sem.
A következő napokban fogom eldönteni, hogy milyen halak érkeznek majd.
Íme három kép a jelenlegi állapotról:
akva1.jpg
DSC_0407.JPG
DSC_0408.JPG
 
Sziasztok,

hoztam ma egy képet nektek.
akva2.jpg

illetve egy jbl proscan vízteszt eredményt:

IMG_3444.JPG

Egy kicsit még nem vagyok képben a visszasózással kapcsolatban, mert seiryu kövek kerületk az akváriumba, ami nyomja felfelé a tds-t.
120-as tds van belőve, de ha visszasózok annyira akkor pár napon belül jóval fölé kerülhet a tds.
GH és a KH úgy látom kicsit kevés. Ti mit gondoltok erről? Jövő hét elején szeretném hozni az amanokat.
 
Sziasztok,

Eltelt egy hét az indítás óta.A kezdeti felhősödés megszűnt.
Ahogy várható volt a dekor fán megjelent a nyálka szerű anyag. Kicsit aggasztó, mert ekkora fánál sokkal több van mint ami eddig volt nekem az akváriumaimban, de gondolom, hogy ezt is el tudják rendezni az algaevők, akik most a hét második felében vagy jövő hét elején fognak bekerülni a vízbe.
A lámpa 40 cm-re lóg a vízfelszín felett. Nem tudom, hogy lejjebb engedjem-e vagy maradjon ebben a magasságban. Nem szeretnék zöld algát semmi esetre sem.
A következő napokban fogom eldönteni, hogy milyen halak érkeznek majd.
Íme három kép a jelenlegi állapotról:
View attachment 30804
View attachment 30806
View attachment 30807
Dúúúrva, hogy lemászott a földre a penész, én kétszer vagy háromszor szívtam le a gyökérről azóta már csak foltokban látható. Nekem ennyi nem volt mondjuk :) Hajrá egyébként!
 
Dúúúrva, hogy lemászott a földre a penész, én kétszer vagy háromszor szívtam le a gyökérről azóta már csak foltokban látható. Nekem ennyi nem volt mondjuk :) Hajrá egyébként!

igen elég szépen rátelepedett a talajra is.
Én is minden vízscserénél szívok belőle le, de nem túl könnyű, mert mozog még a fa és nem szeretném hogy felkeverje az aljzatot. Jövő hétre tolódnak az Amano garnélák de majd ők elrendezik renélem :) köszi
 
Sziasztok,

Hosszabb kihagyás után hozok néhány infót az akváriumról.
Beköltözött:
  • 10db Amano garnéla
  • 1db CRS garnéla ami az előző összeállításból maradt.
  • 1db Oto, ami szintén az előzőből van
  • 10db boraras brigittae
Van végre egy kis élet a vízben, úgyhogy nem kell minden nap azt hallgatnom itthon, hogy minek az akvárium, ha nincsen benne semmi. :)

Igazából alga gondokkal küzdök még mindig.
Múlt héten kedden csináltam egy videót:

ekkor még Rhizoclonium nyomai tűntek fel, még talán annyira nem volt vészes. @viktorlantos tanácsára feljebb tekertem a CO2-t és kicsit próbáltam tisztogatni.

Teltek a napok, hétvégére hazamentem vidékre és itt hagytam az akváriumot a barátnőmre bízva, kicsit lejjebb engedve a lámpát. Persze, hogy ő elfelejtett tápozni :p

Mikor visszaértem brutális Zöld szakállalga fogadott, ha minden igaz. Nem tudom, hogy a világítás hossza lehet sok, vagy a vízfelszín és a lámpa távolsága túl kicsi, ki kell kalkulálnom, de gondolom ettől van.
Azért mutatok róla egy képet, hátha tévedek:unnamed.jpg unnamed (2).jpg unnamed (1).jpg

bocsi a ratyi képekért, de múlt héten leejtettem a tükörreflexes gépet, úgyhogy maradt az iPhone 7 fotózás.

Mindenféle tanácsot, meglátást szívesen fogadok.
köszi, hogy benéztél
 
Sziasztok,
úgy néz ki, hogy lassan sikerülni fog legyőzni az algákat, már nem sok van, de mondjuk még nem kiabálom el.
Volt itt már mindenféle alga, illetve van még egy kevés, ami remélem idővel elmúlik. A hc sajnos a meleg idők miatt nem nagyon akar megmaradni. 25 fokos a víz úgy hogy 2 venti megy fölötte, de ezt is valahogy átvészeljük. Mutatok egy képet a mostani állapotról:
IMG_4046 (2).JPG
köszönöm, hogy megnézted a naplómat :)
 
Sziasztok,

Majd fél év telt el azóta, hogy nem írtam a topicba, úgyhogy most egy hosszabb szösszenetet írok.
Az első scape úgy ahogy van befuccsolt, valószínűleg táptalaj felszivárgás miatt az egész akváriumot elöntötte az alga.
Úgy láttam jónak, hogy szétszedem és ugyanezzel a fával fordított helyzetben készítek egy scape-t.
Táptalaj, talaj teljes cserét kapott(szívem szakadt meg mikor a pár hónapos amazoniát odaadtam édesanyámnak a kertbe kiönteni). Itt Tropica Substrate és Tropica Aquarium Soil és Powder -re esett a választásom.
Tápozás is más lett. Tropica -val kezdtem és TF-el folytatom most egy ideig.
A jelenlegi helyzet:
37706023804_01d5d1b1a2_h.jpgakvárium by Erik Kiss, on Flickr

alga van most is(miért is ne lenne?). hajalga elvileg, de minden héten leszedem egy JBL kesztyűvel és a fény fél gőzzel megy, úgy látom mintha kezdene kikopni.Szerintem a sok fény volt az oka.
Bekerült egy oxydator is. A képen látható helyre. Szerintetek milyen növénnyel tudnám szépen eltakarni? :) HM-re gondoltam jelenleg, de még nem dőlt el.

@Tibi -től hoztam Taiwan garnikat, egyszerűen imádom ezeket az apróságokat. Ezért most éjjel nappal megy a CO2 annak érdekében hogy 6 körül legyen a ph.

Bármilyen meglátást tanácsot szívesen veszek.

Köszönöm, hogy benéztél :)
 
Sziasztok,

Majd fél év telt el azóta, hogy nem írtam a topicba, úgyhogy most egy hosszabb szösszenetet írok.
Az első scape úgy ahogy van befuccsolt, valószínűleg táptalaj felszivárgás miatt az egész akváriumot elöntötte az alga.
Úgy láttam jónak, hogy szétszedem és ugyanezzel a fával fordított helyzetben készítek egy scape-t.
Táptalaj, talaj teljes cserét kapott(szívem szakadt meg mikor a pár hónapos amazoniát odaadtam édesanyámnak a kertbe kiönteni). Itt Tropica Substrate és Tropica Aquarium Soil és Powder -re esett a választásom.
Tápozás is más lett. Tropica -val kezdtem és TF-el folytatom most egy ideig.
A jelenlegi helyzet:
View attachment 43609akvárium by Erik Kiss, on Flickr

alga van most is(miért is ne lenne?). hajalga elvileg, de minden héten leszedem egy JBL kesztyűvel és a fény fél gőzzel megy, úgy látom mintha kezdene kikopni.Szerintem a sok fény volt az oka.
Bekerült egy oxydator is. A képen látható helyre. Szerintetek milyen növénnyel tudnám szépen eltakarni? :) HM-re gondoltam jelenleg, de még nem dőlt el.

@Tibi -től hoztam Taiwan garnikat, egyszerűen imádom ezeket az apróságokat. Ezért most éjjel nappal megy a CO2 annak érdekében hogy 6 körül legyen a ph.

Bármilyen meglátást tanácsot szívesen veszek.

Köszönöm, hogy benéztél :)
Szia!
A fa tövéből hiányzik valami, túl szabályosan elválik a gyeptől. Valahogy lágyítani kellene az átmenetet... Tennék oda egy követ vagy valami középmagas növényt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére