• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fás meder - 96 l

Czimtom

Főkertész
Ennek az üvegnek az elkészítését vártam a legjobban. Az előtérben található a nappaliból és a konyhából is látszik, illetve a lakásba belépve is ezt látjuk meg először. Valami olyasmit kellett kitalálni, ami 3 oladlról jól néz ki. Ellőször egy sima köves képben gondolkodtam, rengeteg montecarloval, nagy emeléssel, de valamikor nyár közepén megtaláltam ezt a fát. Csak pár darabot kellett hozzászerelni, hogy nekem tetsző legyen. Most kísérletezek először ilyen száraz tillandsia, tillandsia melanocrate nyövényekkel, de a vesiculariat se tettem még ilyen félig vizes helyre. Vízalatt; anubias barteri, Siamensis 53B, Nymphoides hydrophylla Taiwan, Bucephalandra spec. 'Mini , Bucephalandra red, staurogyne repens, cryptocoryne wenditii kompakt, Hygrophila Polysperma. Amazonia talaj, tf tápok, 2x24w ody compact világítja, jbl 702-vel szűröm, illetve van bent egy skimmer is. Mérete 60x40x40.

Ti milyen magasra emelnétek a lámpát a tillandsiatól? Az üveg szélétől most 23.5 cm, ami szerintem még vállalható lesz a lenti növényeknek kérdés nincs a túl közel az ág lakóinak.
Halak kapcsán is örülnék pár tippnek. :)
 

Attachments

  • a oldal.jpg
    a oldal.jpg
    381 KB · Megtekintések: 140
  • b oldal.jpg
    b oldal.jpg
    356.3 KB · Megtekintések: 144
  • c oldal.jpg
    c oldal.jpg
    309.7 KB · Megtekintések: 130
Ekkora akváriumban anno Amanda lazacot később pedig Hengeli razbórát tartottam.

De nagyon tetszik a Kubotai razbóra, újabban pedig a Galaxy razbóra.
Ezek mind viszonylag kis termetűek.

Esetleg egy szép csapat Endler guppi, ha szereted a nyüzsgést, és csak fiúkat, ha nem akarsz szaporulatot, mert az Endlerek elevenszülők és gyorsan sokan lesznek ha vannak nőstények is.

Bocsi, de a kavicsot lecserélném homokra,de ezt biztos más is írni fogja. De szépen összeraktad.
 
Ennek az üvegnek az elkészítését vártam a legjobban. Az előtérben található a nappaliból és a konyhából is látszik, illetve a lakásba belépve is ezt látjuk meg először. Valami olyasmit kellett kitalálni, ami 3 oladlról jól néz ki. Ellőször egy sima köves képben gondolkodtam, rengeteg montecarloval, nagy emeléssel, de valamikor nyár közepén megtaláltam ezt a fát. Csak pár darabot kellett hozzászerelni, hogy nekem tetsző legyen. Most kísérletezek először ilyen száraz tillandsia, tillandsia melanocrate nyövényekkel, de a vesiculariat se tettem még ilyen félig vizes helyre. Vízalatt; anubias barteri, Siamensis 53B, Nymphoides hydrophylla Taiwan, Bucephalandra spec. 'Mini , Bucephalandra red, staurogyne repens, cryptocoryne wenditii kompakt, Hygrophila Polysperma. Amazonia talaj, tf tápok, 2x24w ody compact világítja, jbl 702-vel szűröm, illetve van bent egy skimmer is. Mérete 60x40x40.

Ti milyen magasra emelnétek a lámpát a tillandsiatól? Az üveg szélétől most 23.5 cm, ami szerintem még vállalható lesz a lenti növényeknek kérdés nincs a túl közel az ág lakóinak.
Halak kapcsán is örülnék pár tippnek. :)
Halak amiket Szella írt. Esetleg sárga fantomlazac, ők is kicsik és helyesek 🥰
 
Ekkora akváriumban anno Amanda lazacot később pedig Hengeli razbórát tartottam.

De nagyon tetszik a Kubotai razbóra, újabban pedig a Galaxy razbóra.
Ezek mind viszonylag kis termetűek.

Esetleg egy szép csapat Endler guppi, ha szereted a nyüzsgést, és csak fiúkat, ha nem akarsz szaporulatot, mert az Endlerek elevenszülők és gyorsan sokan lesznek ha vannak nőstények is.

Bocsi, de a kavicsot lecserélném homokra,de ezt biztos más is írni fogja. De szépen összeraktad.

Galaxyt egy másik projektben szeretném használni, van is belőle egy ötös fogat a vegyesben. :) A hengeli nagyon tetszik, de nekem azt mondták róla hogy beteges fajta. Guppyt biztos nem szeretnék, volt eleget. Csokigurámival szemezek, jópofa kis halnak tűnik, de semmit nem tudok róla.

Az az igazság volt itthon szép dekorhomok is. Azt terveztem eredetileg, de ez a kavics sokkal természetesebbnek hat szerintem. Csak egy rétegben van lent egy jól körbehatárolt területen, könnyű lesz talajporszívózni vagy ha kell kiszedni és átmosni.
 
Esetleg ha nem akarsz darabra sok halat, akkor talán egy vagy két pár ramirezi vagy bolíviai törpesügér? 🤔
Persze ha garnélák is vannak, akkor nem ajánlott 😊
 
Tegnap este a kiskutyám megpróbálta kirangatni belőle a fát. Mondanom se kell nem sok maradt az egészből. Hajnalig próbáltam helyreallitani több kevesebb sikerrel. Minden esetre ha már le kellett engednek az összes vizet a Bucephalandrák nagyreszet elkoktoztettem.
 
Tegnap este a kiskutyám megpróbálta kirangatni belőle a fát. Mondanom se kell nem sok maradt az egészből. Hajnalig próbáltam helyreallitani több kevesebb sikerrel. Minden esetre ha már le kellett engednek az összes vizet a Bucephalandrák nagyreszet elkoktoztettem.
Milyen kutyusod van? Egy fotót róla?
 
Itt egészen jól alakulnak a dolgok, kezdenek erőre a kapni a növények itt a bal sarokban az 53B (vagy Polysperma? 😬) is, pedig jól megkopaszodott szegény az első hetekben. @Greg Filth a Bucephalandrak gyorsan új helyre leltek a sziklák között és a fákon 😋 de közben a zselés cryptocoryne wenditii szinte napok alatt málott bele az akváriumba, helyére egy cserepes crypto került a fa elé, aki elég jól érzi magát egyelőre. A staurogyne és a hydrophylla taiwan nő mint a gomba az utóbbit már toppolnom is kellett. A mohák számomra meglepő módon gyönyörűek így félszárazon. Halak terén a szumik mellett döntöttem, csíkosak és zöldek vegyesen, más faj nem kerül bele. Az amasonia itt szerintem elég jól bevált, néhol az üvgenél jól látszódnak az erősödő gyökerek. Első két hétben napi 50% vízcsere, majd fokozatosan vissza vettem, most már 6 naponta cserélek ugyan ennyit. Foszfát már beállni látszik 0.6 mg/l, eddigi tapasztalataim szerint ennél low techben nem kell több. Nitrátot viszont egy hete öntöm bele a macro mellé mert napi a 5 ml-es macro adagolás mellett is nevetséges 1-5 mg/l nitrátot mértem csak. Komolyabb algának egyelőre nyoma sincs. kop kop.

96.jpg

963.jpg

994.jpg
 
Utoljára módosított:
Közben itt is mértem ma:

No3: 7 mg/l
Po4: 0.5mg/l
Fe: 0.05 mg/l
Nh4: 00.5 mg/l

Ennek fényében itt nem is nagyon változtatok sokat, max kicsit növelem a macro mono nitrát keveréket, és csökkentem a foszfátot. Heti 40%-os vízcserére álltam be, így szép tiszta marad a vízem. Purigent most cseréltem mert sötét barna volt már, de számítottam is rá az óriási fa miatt. Nekem tetszik, ügy látom1-2 hónap múlva már jól fog kinézni, ha nem üt be semmi gebasz. Anubiasok is hajtanak, a halak pedig szörnyen aktívak :love:
 
Back
Oldal tetejére