• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fantasy

ranagol

Főkertész
Sziasztok!

Még javában a tervezési fázis közepette kezdek bele a szoba leendő ékkövének naplójába. Először 2000 környékén 12 évesen találkoztam akvarisztikával amikor megörököltem testvérem akváriumát, akkoriban kimerült abban, hogy küzdés volt a halak életben tartásáért, kb 2éven keresztül 0 tudással. Aztán 2012 környékén elhagytam a kollégiumok világát és elkezdtem újra beleásni magam már tudatosan a vízalatti világ rejtelmeibe. Rengeteg írás és kép volt a gyönyörű növényes akváriumokról, mindjárt tudtam, hogy ez kell nekem! Belevágtam egy 54literes akváriumba és a sok nehézség ellenére nagyon sok volt a pozitív élményem. Legnagyobb nehézség az élesztős rendszerrel való vacakolással és az anyagiak hiányával volt. Főként tanuláshoz felelt meg. Költözés miatt 1 év után felszámolásra került.
IMG_7921 (2) | Flickr - Photo Sharing!

A jelenlegi élethelyzet újralehetővé teszi, hogy belevágjak egy új tank indításába, 2-3 hónapja bújom a fórumokat és igyekszem elmélyíteni az ismereteimet.

A mostani elképzelés az alábbi paraméterekkel valósulna meg:

Akvárium: 150x50x50 - 375liter
Szűrés: DIY:60literes hordó két szívó ággal, fojtott Eheim Compact+ 3000
Világítás: Quad 4x80w
CO2: magasnyomású rendszerrel
CO2 beoldás: DIY külsőreaktorral
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus
Talaj: JBL Manado
RO készülékkel lágyvízzel
A bútor saját építésű mahagóni színben.

Vannak elképzelések a dekorációk összeállításáról, leginkább hozzám közel álló stílus a Ryuboku.
Keresem a tökéletes gyökeret,ami köré megtervezhetem a akvárium többi elemét.

Növények és halak összeállítása szintén tervezés alatt áll.

Köszi, hogy benéztél. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, illetve Székesfehérváron, ha tud valaki ajánlani jó üvegest, annak is örülnék.
 
Eléggé komoly akváriumot szeretnél összerakni és talán a ryuboku stílus esetén meg lehetne oldani hogy ne lásd a talajt de én mégis azt gondolom hogy ne a manadot válaszd. Ha megteheted áldozz egy jobb minőségű agyagos talajra. Egyrészt szebb az agyagos talaj ha mégis látszik másrészt akár 2-3 évig is használhatod későbbi scape-ekhez.
 
Hurrá még egy fehérvári kertész :)
Kérdezz bátran bár az akvárium méretéből adódóan inkább @nebula Attila barátom tud majd a legtöbbet segíteni.
De a növények,dekoráció,és scape összeállításban segítek,kérdezz bátran ;)
 
Eléggé komoly akváriumot szeretnél összerakni és talán a ryuboku stílus esetén meg lehetne oldani hogy ne lásd a talajt de én mégis azt gondolom hogy ne a manadot válaszd. Ha megteheted áldozz egy jobb minőségű agyagos talajra. Egyrészt szebb az agyagos talaj ha mégis látszik másrészt akár 2-3 évig is használhatod későbbi scape-ekhez.

Igen, kompromisszumot kíván a manado, megfontolom a lecserélését!
 
Hurrá még egy fehérvári kertész :)
Kérdezz bátran bár az akvárium méretéből adódóan inkább @nebula Attila barátom tud majd a legtöbbet segíteni.
De a növények,dekoráció,és scape összeállításban segítek,kérdezz bátran ;)

Scape tekintetében, mindig is a gyökereket tartottam egy akvárium meghatározó elemének. Amikor igyekeztem eldönteni melyik stílusban kezdjek tervezni, végig néztem az egész HAC galériát, külföldi oldalakat, de végülis Amano-nak ez egyik akváriumát szeretném alappillérként használni.
 
@nebula, nem?
385 liter = WOW

hát ő izé. jó üvegest ajánlani nem tudok - mivel ami "szakembertől" származik, az randán van ragasztva, a sajátomat meg magamnak ragasztottam, de azt nem vállalnám másnak igazán, annyira azért nem érzem magam magabiztosnak. :)
Hurrá még egy fehérvári kertész :)

Kérdezz bátran bár az akvárium méretéből adódóan inkább @nebula Attila barátom tud majd a legtöbbet segíteni.
De a növények,dekoráció,és scape összeállításban segítek,kérdezz bátran ;)

segítek szívesen, de azért egy TAC 1. helyezett ne mást javasoljon má' :D
 
hát ő izé. jó üvegest ajánlani nem tudok - mivel ami "szakembertől" származik, az randán van ragasztva, a sajátomat meg magamnak ragasztottam, de azt nem vállalnám másnak igazán, annyira azért nem érzem magam magabiztosnak. :)


segítek szívesen, de azért egy TAC 1. helyezett ne mást javasoljon má' :D

Szomorúan hallom, mármint nem @keszalvo első helyét, hanem, hogy nincs tipped. :D
Kértem már az összes Fehérvári boltból ajánlatot, de senki nem tudott referenciát mutatni... Maradnak a webshopok... :/ vagy BP.
 
Utoljára módosított:
hát ő izé. jó üvegest ajánlani nem tudok - mivel ami "szakembertől" származik, az randán van ragasztva, a sajátomat meg magamnak ragasztottam, de azt nem vállalnám másnak igazán, annyira azért nem érzem magam magabiztosnak. :)


segítek szívesen, de azért egy TAC 1. helyezett ne mást javasoljon má' :D
Fene a pofád na [emoji23]
 
Szomorúan hallom, mármint nem @keszalvo első helyét, hanem, hogy nincs tipped. :D
Kértem már az összes Fehérvári boltból ajánlatot, de senki nem tudott referenciát mutatni... Maradnak a webshopok... :/ vagy BP.
Sajnos kenytelen leszel NEM Fehervaron ragasztatni mar ha szep akvariumot szeretnel,tapasztalat.
Erdemes kerni egy arajanlatot a GA-s fiuktol mert Ok szepen ragasztanak [emoji6]
 
Szekrény bekerült a helyére. Ezzel egyidőben elrémisztett az akvárium mérete. Ezáltal redukáltam a leendő méretet, illetve a bútort is átszabom. 120*45*45, magasság és mélység még változhat 50 cm-re.
Voltam a hétvégén gyűjtögetni, csak a fák érdekesek, a kövek támasztékként kerültek a képre a sziklakertből, akváriumba nem alkalmasak. A kövek majd lávakövek lesznek.
Test | Flickr - Photo Sharing!
 
Nagyon jó lett a növényesítés és a mélységérzet is a sövénnyel és fákkal. Én is mindig terveztem, hogy rakok az üvegbe köteleket, amire az amano garnélák feldobálhatják a levetett ruháikat száradni.
Viccet félretéve nagyon jók a fák és az elrendezés is.
 
Nagyon jó lett a növényesítés és a mélységérzet is a sövénnyel és fákkal. Én is mindig terveztem, hogy rakok az üvegbe köteleket, amire az amano garnélák feldobálhatják a levetett ruháikat száradni.
Viccet félretéve nagyon jók a fák és az elrendezés is.

Pedig még az asszonypajtást is átcsoportosítottam a hintaággyal együtt. :D Amikor elkezdtem próbálkozni az összeállításokkal, még nem gondoltam rá, hogy a végén le is fotózom.
 
Kecskeméten tudok akvárium építőt aki BP-re házhoz is hozta azt. Elég jó áron dolgozik, szerintem az egyik legolcsóbb itthon és persze elég szép a munkája is. Ha jól tudom bármilyen méretet elkészít. Nem szeretnék reklámozni, de ha érdekel a téma szólj és dobom a linket.
 
Back
Oldal tetejére