• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fanni mindent bele akváriuma

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Elérkezett az idő a Húgomék akváriumának normális berendezésére!
Ma kipakoltam, átköltöztettük a Sógoroméktól, -val.
Délelőtt kezdem az átalakítást.

Mérete: 100x40x40
Világítás: 2x39W 6500K (egy 21W-ost csövet kiveszek, mert eddig ezzel soknak bizonyult)
Szűrés: a jelenlegi Eheim Biopower 240-es belsőt egy méretesebb külső váltja
Táptalaj: tóföld 1-2cm
Aljzat: Ada Malaja 18l (az 1.2-3m kvarcit homok helyett)
Dekorok: Mangróve gyökerek, megkövesedett fák (esetleg kavicsok, most náluk van mind az egy tonna)

Növények:Anubias barteri var. nana,
Bolbitis heudelotii,
Cryptocoryne fajok,
Elocaris parvula,
Lomariopsis lineata,
Microsorum pteropus narrow, -windellow,
Rotala indica,
Sagitaria subulata,
Valisneria spiralis, -var. americana

Egyéb élőlények:
Guppik, Neon halak, Cseresznye garnélák, Razbórák, Ancitrusok, ál Sziámik (vagyis mindent bele).

Miután térelválasztóként funkcionál a berendezése nem lesz egyszerű!
Több elképzelésem is van, de majd holnap döntöm el melyik lesz a végleges.

Kezdésnek ennyi!

Holnap képes beszámoló (a növény és hal lista kiegészítése)!

A.ttila
 
Sziasztok!

11 órakor kezdtem neki a teljes kitakarításnak, 13h-ra végeztem is (ecetetrá-ecetetrá), az üveg mintha új lenne!
Legóztam egy ideig pár kisebb sötét megkövesedett fa szerű kaviccsal, majd úgy döntöttem (tudom hogy egy követ nem szoktunk berakni, még ha az a világ legszebb darabja is)
hogy az első nagy szerelem kerül bele.
Az aljzattal teljesen harmonizál!
A meglévő növényesített dekorjaimat raktam bele, meg egy csomó megmaradt növényt (+ pár cserép újat).
Az egésszel 19 órára kész is lettem!

Egy izgalmas rész volt azért berendezés közben!
Igyekeztem minden dekort alaposan lerázogatni, nehogy garnéla maradjon rajta!
Az első nagyobb (a legrégebbi) mangróve gyökér be tétele után pár perccel látom hogy mozog valami a fán, nézem, semmi.
Majd kicsit később egy Amano szalad a nedves aljzaton, de mikor el akartam kapni visszafutott a gyökerek közé.
Sebaj majd elő jön megint!
Jött is egy másikkal egyetemben!
Ekkor már előkészítettem a hálót és sikeresen becserkésztem őkelméket!


IMG


Bocsánat, egyszerűen képtelen vagyok a képeket föltölteni a Web albumomba (vagyis amit feltöltöttem sem tudom ide szerkeszteni, csak ezt az egyet)!
A.ttila
 
Szia!
Én is azon küzdöttem hetekig a scape tervezgetésénél, hogy a térelválasztó jelleg miatt 3 oldal is az "eleje" legyen, de aztán feladtam!:( Ugye mindenképpen növényest szerettem volna, és bár korántsem néztem át a világ összes fotóját, de nem találtam ilyet. Igy úgy döntöttem, itt a mi kis panziónkaban az lesz a kuriózum, hogy be lehet nézni a "színfalak" mögé.:rolleyes:

Te nagyon ügyesen megoldottad!(y) Főleg a kő elhelyezése tetszik. (Mondjuk miért csodálkozom, hisz Főkertész vagy)

Várom a fejleményeket, már csak azért is, mert hasonló méretben dolgozunk.

Üdv,
Ákos
 
Sziasztok!

Köszönöm Fiuk!

A világítás így jobb (a korábbi 3x39W-ról 2x39-re váltottunk)!
Kitakarítottam a szűrőt, csövestül, ki és befolyóstul (ne próbálja senki a csőtisztító kefét a szűrőfejbe bejuttatni, majdnem oda lett)!
Valami állat kiheverte egy tenyérnyi helyen a növényeket (főleg a Parvulát, pedig olyan szép kis csemetéket futtatott).
Azokat vissza telepítettem.
Csináltam egy 30%-os vízcserét (kezelt csap).
Vittem egy kis micro-macrot, had nőjenek a növények (kíváncsi vagyok a reakciójukra, kétnapi 1-1 pumpálással indítunk).
Egyébként meglepően jól néz ki a medence, a halak szép színesek, igazi gyerekszem gyönyörködtető!
Egy kis pont alga volt az üvegen amit le plasztikoltam 10 perc alatt!

A.ttila
 
Szerintem összeesküvés... :D remélem legközelebb nem teszik tönkre a művedet.
A páncélosok se piskóták, de nálam az anci volt aki erőszakoskodott annó a HM mezőmmel :)
 
Sziasztok!

Tegnap voltam a Gyerekekkel ünnepi Család látogatáson!

Nagyon szépen alakul a medence!
Alga nem volt!
A múltkor vittem micro-macro tápot, amiből kezdésnek heti 3x1-1 pumpálásnyit adagolnak.
Ezt majd a növények dúsulásával napi 1-1-re növeljük.

Azóta nem garázdálkodott senki, minden növény a helyén volt!

Érdekesség, hogy a Rotala indikából vitt szálak szép színes hajtásokat hoztak!

Összességében jót tett az akváriumnak a fénycsövek számának eggyel csökkentése, a homok aljzat váltása agyagosra, és a belső szűrő, külsőre cserélése (még ha csak 600 l/h-ás is)!

Képet most nem csináltam, mert háromkor már indultunk és még világos volt!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma villám látogatást tettem az akváriumnál.
Oda menekítettem a Rasborákat az érdeklődés hiánya miatt!
Sajnos nem vittem semmilyen eszközt ezért csak a túlszaporodott Valisnériából szedtem ki egy fél marékkal.
Az üvegen lévő pont algától, meg az előtéri növények hiányától eltekintve jól néz ki az akvárium!

K%25C3%25A9p%2520074.jpg


K%25C3%25A9p%2520075.jpg


K%25C3%25A9p%2520077.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Nekem az a nagy ormótlan kő szúrja a szemem, nélkül jobb lenne, szerintem. ;)

Igen István, egyet értek, már az elején is írtam hogy nem szerencsés a berendezés szempontjából!
De ez egy családi ereklye (20 évig volt a bejárati ajtó mellett az ablakpárkányon), ezért marad (élőben egyébként is jobban mutat)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma Gyálon jártam Rokon- és akvárium látogatáson (a hét elejétől nem akart világítani a lámpa).
Szerencsére csak kontakt hiba volt!
Főleg az üveg pontalgátlanításával és a szűrő takarításával ment el az idő.
Így a növényekkel most nem foglalkoztam.
Csináltam egy feles vízcserét (kezelt csap).
A szűrőben perlont cseréltem (meg kimentettem 20db Rc-t és egy Guppi ivadékot).

Képek:

K%25C3%25A9p%2520013.jpg

K%25C3%25A9p%2520014.jpg

K%25C3%25A9p%2520012.jpg


Lomariopsis:
K%25C3%25A9p%2520015.jpg

A.ttila
 
Szia Balage74!

Ezzel kapcsolatban érdekel, hogy nem hurcoltatok be vele az akváriumba mindenféle kétes élőlényeket?
Ez egy gyári anyag tavi növények alá (virágföld, tőzeg, zeolit, homok keveréke).
Eddig még semmi extra nem jelent meg belőle (se Alien, se Predator, de még egy Szitakötő lárva sem)

Teljesen biztonságos, de kell fölé a 5-8cm aljzat.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megint voltunk kint Gyálon a Gyerekekkel elő húsvétolni (igaz Mikulás hangulatot árasztott a táj).
Az akváriumban szépen letisztult a víz!
A fényképezőgépem itthon az íróasztalon maradt:mad:!
A nyesegetés maradt csak el a múlt héten, ami mindössze 15 perc volt.
Az üres részekre Sagitaria subulatát telepítek majd, a többi jó lesz ahogy most van.

Ellenőriztem a halak etetésénél a beszórt eleség mennyiségét is (Fanni etet), a tavaly megbeszélt egy csipethez tartja magát.
A halak jó formában vannak.
Még a Danio chporaik is szép gömbölydedek és mind a 4 túlélő meg van, pedig itt ( A hálószobai 62l-es saját stílusomban! | Page 6 | Magyar Akvakertész Fórum ) már nagyon fogytak a végén!

Örülök hogy a külső szűrő a talaj váltás a micro-macro tápadagolás és az egy csővel csökkentett világítás ilyen szép eredményt hozott!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére