• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes FaJankó

szebenihunor

Kertész segéd
Még messze van az építés, de nem bírom már, írnom kell valamit, meg tanácsot is várok, így beleugrom a nemsokára épülő vízalatti kertem naplójába.
A történet rövid, egy ideje gondolkodom, hogy jó lenne valami új setup, de jobb felszereléssel s átgondoltabb berendezéssel mint a meglévő finom-vegyes kompozíció. Mivel a jelenlegi Low-Tech még mindig tökéletesen üzemel, meg az élővilágot is sajnálom kukázni, arra gondolta tiszta lappal indulok s az alapokról építkezek és új medencét indítok a meglévő mellett.
Múlt héten volt szerencsém eljutni a GA boltba (ami tőlem 800km) és hát nem bántam meg. A bolt pazar, a fogadtatás példa értékű s bár nem volt tervezve vásárlás azért csak vettem pár dolgot az új teknőbe. Sajnos a medencét ott kellet, hagynom mert nem lehetett volna megoldani a szállítását, de megfogadtam, hogy csak Opti White lesz mert összehasonlíthatatlan a házilag gányolt medencémmel.
Mivel Szeptember elején tudok csak építeni, több okból is addig marad a tervezés amit részletekbe menően ki szeretnék dolgozni, úgy is lesz majd buktató, hát ne azon múljon.

Akkor a technikai meg egyéb adatok:

Akvárium: 60x30x36 cm, 64L (Opti-white ha csak lehetséges)
Talaj: florapol + JBL Manado 10L (tervezett)
Szűrés: Tetra EX 600 Plus (mári töltet + 1 liter Eheim Substrat Pro) (ez már megvan)
Világítás: Quad 2x24 W T5 (megvan)

CO2 rendszer - Nagynyomású rendszer épp beszerzés alatt (2 kg palackkal reduktor + mágnesszelep, diffusor)
CO2 Drop Checker

Fűtés: 100 Watt (elfekvőben régi de jól bevált belső fűtő)
Hűtés: nincs
Tápozás: Green Aqua Növény wellnes csomag
Dekoráció: Red Moor fa (a GA boltban akadtam rá), Fehér pöttyös sötét kő folyópartról gyűjtve (elvileg nem keményít mert gránitos jellegű)


Növények: Hemianthus Callitrichoides, Hydrocotyle verticillata, Lilaeopsis brasiliensis, Microsorum pteropus ,
Rotala macrandra, Limnobium laevigatum, Vesicularia ferrili


Élőlények: RC, Valamilyen razbora fajból 15-20 db, csiga ami belefér majd a képbe

Ezek a tervek nagy vonalakba. Készítettem egy Paint látványtervet is a meglévő Hardscape körberajzolásával, remélem sikerül beágyazni. Várom a kritikákat egyéb ötleteket.
14563574750_82eb60b720_k.jpg

iframe>

iframe>
 
Utoljára módosított:
Üdv!
A Hydrocotyle verticillata a fa tetején át fogja venni az uralmat minden felett,a fa tövébe már semmiképp ne tegyél szerintem.Amúgy jó elgondolás , és a technika is megfelelő lesz .Halacsoknak a neonrazbórát javaslom Hal - Razbóra - Neon razbóra (Sundadanio axelrodi, kék axelrodi razbóra) most csak 790,00 Ft - Green Aqua nagyon jóindulatú békés halak.Nem ugrálósak és jól együtt marad a csapat.A leggyengébb lánszemnek a Tetratec 600 gondolnám az áramlás miatt de azon tudsz segíteni egy Eheim felszin leszívóval.

Jó lesz az(y)

ui:a talajt is átgondolnám mégegyszer.:pompous:
 
Köszi a tanácsokat. A talajon én is gondolkoztam, kicsit több az ADA ára, de, ha megéri hajlok az Amazonia fele is. A neon razborák nagyon szépek. Nem is láttam még ilyen halat. Állat.
 
Back
Oldal tetejére