• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fairytale of Vegetation - 100l

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Talán még kicsit korai mivel még csak a technika adott, dekorok, aljzat és növények még sehol de úgy döntöttem megnyitom a naplót hamarason újrainduló 100 literesemnek. Szeretnék veletek együtt agyalni milyen legyen a végeredmény. Van koncepcióm, de kiváncsi vagyok mit tennétek hozzá, vennétek el belőle.

Akvárium méretei: 80x30x40 cm

A dekor leginkább ADA Ironwood lesz bár a Red Moor sincs kizárva. Scape koncepció 1: erősen bal oldalra orientált scape lesz, az erőteljes oldalon nagy ágakkal, páfrányokkal valisnériával stb. a szigetecske tövében laposabb, hosszúkásabb kövekkel. Másik oldalon glosso-tenellus szőnyeg. Scape koncepció 2:Nagyjából egyformán két oldalra orientált. Két ágasbogas gyökeres sziget páfrányall stb. tövében lapos kövekkel megintcsak, középen glosso-tenellus szőnyeg. Sajnos nem találtam hirtelen neten olyan képet ami megmutatná mi van a fejemben tehát az elképzelést rátok bízom :D

Ezeket a növényeket és állatokat gondoltam:
Mirosorum pteropus vagy pteropus narrow
Bolbitis heduelotii
Anubias nana "petite"
Fissidens fontanus
sima jávai moha
Valisneria nana
Hygrophila polysperma (egyre több helyen látom és egyre jobban tetszik. A Book of ADA 11. oldalán Amano is használja)
Glossostigma elatinoides
Echinodorus tenellus
esetleg egy kevés HC és/vagy parvula hogy mélyíteni lehessen a látványt a szőnyegeknél

Sima neonhal (adott)
Kakadu törpesügér
Amano garnéla
Red-cherry
Clithon csigák (adott)

Meglévő technika:
szűrés: Eheim Professionel II 2071 950 l/h + Sachem Marathon 600 l/h
világítás: 4x24 W T5 HO 6500 K (1W/l)
CO2: 5 kg palack, diffúzorral
lágyítás: D&D RO készülék (még meg kell vennem)

aljzat ADA Power Sand és Amazonia lesz.

Várom a véleményeket! Passzolnának a növények a scaphez és enymáshoz stb?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hali!
Egész jó összeállításnak tűnik..már alig várom :D :lol:
Mit szólnál egy kis Ludwigiahoz vagy Limnophilahoz?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hát a Limnophilát lehet most hanyagolnám de ludwigia szóba jöhet még. Melyik fajtára gondoltál kedves ZacK barátom? :D Repens kihúzva mert nagyon könnyen eldobja az alsó leveleit...
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hát spec. a glandulosa redre gondoltam,egy kicsit élénkítené a színvilágot,bár levéldobálással kapcsolatban nem hinném,hogy sokban különbözne a Repenstől.
Vagy tévednék?
Jó shoppingolást,koma!
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Köszike ZacK utólagosan is! ;)
Nos igen, tegnap nagybevásárlást csináltam a shopban. Vettem D&D RO készüléket, 18 liter Amazóniát, 2 l Power Sandet két nagy Red Moor fát, és több mint 10!!!! kiló Seiryu követ. Kőből a legózás miatt vettem ennyit, kb jó ha a negyedét fogom tudni felhasználni a scape koncepciómban. Viszont csak hogy elégedettségemet mutassam ki és jó reklámot csináljak a GA-nak :D elmondom, hogy Ati felajánlotta, hogy garantáltan visszavásárolják a köveimet amit nem használok fel. Én még viccen kívül nem nagyon találkoztam ilyen korrekt céggel/emberekkel. Persze még fiatal vagyok... :D :p :lol:

A scapről is döntöttem. Az 1. verzió lesz. Iszonyat sokat legóztunk Atival a shopban Apám nagy "örömére" aki elkísért. Végül egy nagyon tetszetős kis Redmoor bokros bal oldalt tudtunk összehozni. Nagyon sok vizuális tanácsot kaptam Atitól. Tanulságos és élvezetes volt nagyon. A növényeket jövő héten veszem majd meg indítás előtt. Addig kérném is a segítségeteket a végleges növényválasztásban.

ZacK, tudod mindenképp olyan stemeket szeretnék amik csak visszafogottan dobálja az alsó leveleket. Elegem van már a repensből meg a hygroból éppen ezért. Szóval segítsetek a stemekkel kérlek.

A valisneriáról és hygrophila polispermáról Viktór és Ati lebeszéltek. Valis túl nagy lenne és terjedne nagyon. Atinak meg nem tetszenek a nagylevelű növények :p Valis helyett Cypherus helferit javasolták, polysperma helyett viszont nem született ajánlat.

Fórumozók! Kérlek szálljatok már be a tervezgetésbe Ti is! :D
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hmm,jól hangzik a vásárfia!Akkor jó kis bulinak nézünk elébe! :)
Komolyabb tapasztalataim nincsenek vele kapcsolatban,hogy mennyire dobálja a leveleit,esetleg egy kis Rotala rotundifolia,vagy Bacopa monieri?
Bár előbb vagy utóbb ezek is fel fognak talán kopaszodni.Hmm..délutánig még agyalok rajta ;)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

A többi kő jó lehet egy későbbi akihoz is ;)

schruz said:
Viszont csak hogy elégedettségemet mutassam ki és jó reklámot csináljak a GA-nak :D elmondom, hogy Ati felajánlotta, hogy garantáltan visszavásárolják a köveimet amit nem használok fel.

Nah, akkor lenne 2db red moor fám, és 8kg seiryu kövem :D legközelebb viszem :lol:

Sok sikert András
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
A scapről is döntöttem. Az 1. verzió lesz. Iszonyat sokat legóztunk Atival a shopban Apám nagy "örömére" aki elkísért.
Szegény, pár órát kénytelen volt várni... :)

A "növény ügy" könnyebb lenne néhány hardscape fotóval. ;)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Nigro said:
A "növény ügy" könnyebb lenne néhány hardscape fotóval.

Igazad van Ati. Parancsoljatok a kimakettezett vázlatok:
akvatalakit.jpg

Ezt Atival csináltuk a bolt előtt de sajnos a kövekre ott nem volt idő. Nagyon tetszik de gondoltam azért otthon csinálok egy B verziót is.

Íme:
akvatalakit-1.jpg

És kicsit feljebbről is:
akvatalakit-2.jpg

Ebben az a jó, hogy jócskán kilógnának majd az ágak az akiból, bár tény, hogy annak amit Atival csináltunk talán elegánsabb vonalai vannak.

Egyáltalán nem végleges egyik verzió sem, főleg a kövek elrendezését tekintve. Majd az akiban talajjal együtt lesz csak finalizálva. Bár lehet az is hogy végül kicsit máshogy állítom majd be az egészet. De ez későbbi feladat. A lényeg, hogy látjátok a leendő hangulatot. A fák körüli kövekre Fissidens fontanus-t szeretnék tenni mindenképpen és sok sima jávait az ágakra, de nem mindre. A fa alsó részét nagyon sűrűn beszeretném kötözni Anubias nanával, coffeefoliával, microsorummal és bolbitissel, bár legutóbbi egyre kevésbé fog elférni már... A Cypherus bokrok hátul az ágak között lengedeznek majd együtt a leendő stemekkel. Ha glosso szőnyeg lesz jobb oldalt és elől akkor leszek majd valóban glosso-szőnyeg guru :D :lol: Tenellust és parvulát elsősorban a Redmoorok mellé jobb hátúlra és az aki közepén és hátul gondoltam de hagyom majd hogy dobják magukat a glosso közé.

Játszom még a Staurogyne sp. gondolatával a Redmoor tövébe előlre. Szerintetek? És mi legyen a stemekkel? Valmi karcsú növény kéne mint a Rotala rotundifolia de valami különlegesebbre vágynék...
Az aki berendezése csütörtökön lesz ZacK-el közösen. Aznap is vesszük meg a növényeket, tehát addig lehet még így együtt gondolkodni. Kérlek segítetek! :)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
Tenellust és parvulát elsősorban a Redmoorok mellé jobb hátúlra és az aki közepén és hátul gondoltam de hagyom majd hogy dobják magukat a glosso közé.

Valami karcsú növény kéne mint a Rotala rotundifolia de valami különlegesebbre vágynék...
! :)

Nem kell hagyni a tenellust, nő az magától mindenhova :evil:
Rotala wallichii, mint különlegesebb növény?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hehe,már nagyon várom! :D
Apropó,stemek..szerintem,majd ha ott leszünk a boltban és előttünk lesznek a növények,talán könnyebben sikerül majd kitalálni,hogy mihogymerre! ;)
Akkor csütörtök reggel 9! :lol:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Wallichii nem rossz ötlet bár kövezetek meg de nekem spec nem igazán tetszik :oops: Viszont mit szolnátok Ludwigia arcuata-hoz? Nézegettem a neten róla képeket/infókat és nagyon tetszetős. Megkreálná a színfoltot az biztos. Gyönyörűnek tartom a karcsú leveleit. Nagyon finom növénynek néz ki. Elvileg nem is dobálja a leveleit nagyon. Erről van valakinek infója?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Arcuata egy nem egyszerű növényke. Ritkán működik igazán jól. Atinál szép lett, de ha bármi gyorsabb nála, vagy leárnyékolja akkor gyorsan eltűnik.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

viktorlantos said:
Arcuata egy nem egyszerű növényke. Ritkán működik igazán jól. Atinál szép lett, de ha bármi gyorsabb nála, vagy leárnyékolja akkor gyorsan eltűnik.
Hát nézd, listáztam milyen növényeket szeretnék az akiba, és ezek közül az arcuata lenne az egyetlen magasabb stem. Szépen kimagasodna hátul a cypherus mellett Godolom gyorsabb növény nála a glosso és a tenellus de ez nem számít mivel ezek az aljzaton nönek. Viktor, ebben a növényösszeállításban is nehézkesnek tartod az arcuátát?

Más: ma megérkezett a növényeim fele. 6 Anubias nana egy "coffeefolia" éééééés SZEREZTEM FISSIDENST FONTANUST is!!! nem is keveset :D:D A növények egy kis tankban pihennek kötözésig, amibe majd a meglévő állataimat tartom később amíg beáll a víz. Annyira megtetszett egyébként ez a kis nano tankocska hogy lehet hogy csinálok majd bemlőle egy kis low tech növényes garnis dolgot...

Pár kép a kiváló minőségű növényekről:
tankocska.jpg

tankocska2.jpg


Alakulnak a dolgok.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

NAh!
Még mindig alszol!? :D :)
Gyerünk..LÁTNI AKAROM!!! :) :D :lol:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

ZaCK said:
NAh!
Még mindig alszol!? :D :)
Gyerünk..LÁTNI AKAROM!!! :) :D :lol:
Igérem este felrakom a képeket. Az első vízcsere után, ma este, még szeretnék korrigálni pár hibát és aztán fotózom a dolgot. Nem lett rossz, bár ügyesebben is csinálhattam volna pár dolgot. Jó lett volna ha itt maradsz végig és mondod mit csinálok rosszul :) :( Bár igazából tényleg csak pár dologgal vagyok elégedetlen.

viktorlantos said:
Csak nem berendezőparti volt?
Nos, gondolom már kitaláltad, Viktor, de ZaCK, meg én csütörtökön miután otthagytunk titeket a boltban egyenesen hazajöttünk hozzám és szétszedtük a régi hollandot aztán elkezdtük berendezni az új scapet.
 
Back
Oldal tetejére