• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fairy Tale, avagy az első, nem nano víz alatti kertem

ft.jpg Sziasztok!

Ez a nagyobb akváriumom naplója:

Neve: Fairy Tale - mert számomra olyan, mint a misztikus tündérkert, amit megálmodtam élőlényeimnek
Indítás: 2016.11.06.
Méret: 90x40x40 cm, bruttó 144, nettó 120 literes
Világítás: Odyssea Quad 4x39 w, egyelőre még a gyári csövekkel (12:00-20:00 a 6500 K, 13:00-19:00 a növényes pár)
Szűrés: Tetra Ex 1200 a gyári szivaccsal, vattával, kerámiával, 2 tartály ADA BioRioval, Purigennel + Eheim Skimmer
Fűtés: Hydor ETH külső fűtő, 25 fokos víz
CO2: magasnyomású rendszer diffúzorral, mert sajnos nincs már helyem reaktornak; 1,5 bubi/mp
HS: Dennerle Deponit Mix táptalaj, Ada Aqua Soil Amazonia növénytalaj, JBL Sansibar dekorhomok, Red Moor fa, valamilyen gőzölt ciprus, bazalt, Seiryu kő
Tápozás: Green Aqua Micro+macro+Easy Carbo 6-6 ml/nap, Ferro 1 ml/nap
Vízcsere: heti 50%, egyelőre pihentetett, kezelt csapi vízzel
Növények: Vallisneria, Eleocharis parvula mini, Cryptocoryne pygmea, Cryptocoryne wendtii brown, Hydrocotyle cf. tripartita, Fontinalis amtipyretica, Alternanthera reineckii mini, Alternanthera reineckii mini pink, Micranthemum Sp. Monte Carlo, Anubias nana, Anubias nana Pinto, Bucephalandra spec. Mini Needle leaf, Fissidens Fontanus, Bacopa Caroliniana, Nymphoides spec. Taiwan, Microsorum pteropus, Cryptocoryne crispatula, Ludwigia palustris, Nymphaea Lotus, Versicularia montagnei, Cladophora Aegagrophila
Élőlények: Otocinclus affinis, Hyphessobrycon amandae, Hemigrammus rodwayi, Corydoras, Crossocheilus siamensis, Caridina multidentata, Neocaridina heteropoda sp. Sakura, Caridina cantonensis crystal red/black, Planorbis rubrum, Haitia acuta, Carnegialla strigata
 
Utoljára módosított:
Igazából a nano után elindult a lavina, jött a tervezgetés, mivel kicsi a ház. Megtaláltam a helyet, így kellett egy bútort csináltatni, mert a gerendás mennyezetű parasztházba nem lehet akármilyen magasfényű, ultramodern szekrényt tenni :). Megrajzoltam a tervet, ami közben megnőtt 90x40 cm alapterületűre, és ismerős legyártotta:
30002-001.jpg 20161031_102506-001.jpg
 
Közben ötleteltem, hogy hogyan lehet egy jó kis függesztett világítást is összehozni, mert mennyezetről lelógatni nem tudtuk, és túl sokat anyagilag nem szántam rá. Végül a tökéletes megoldásra a víz-gáz-fűtéstechnikai voltban találtam rá: szánacélcső hajlítva, pár könyök és bilincs, egy kis festék, és kész a tökéletes másolat :)
20161031_132239-001.jpg
 
Az indítás sajnos nem úgy alakult, ahogyan terveztem.... Volt egy hét szabadságom itthon hosszú hétvégéstül, így tekintve, hogy vidéken élünk, mindent neten kellett megrendelnem.... Meg is érkezett, csak a lényeg nem, az üveg pont csúszott kicsit, így a növényeknek saját hülyeségem miatt ki kellett bírniuk egy hét hideg lavóros, fűtetlen, csaknem fénytelen időszakot. Mondanom sem kell, hogy így a telepítés mindennek kb. a csutkára nyírásával kezdődött, volt olyan növény is, aminek csak a gyökerét ültettem el :(. Végre elérkezett a nagy nap, minden a helyére került, és elkezdődhetett a rendezkedés. Kicsit fordítva működök.... Nem a koncepcióhoz választottam növényeket, hanem összeválogattam mindent, ami tetszett, elképzelvén egy szép színes, kontrasztos, természetes dzsindzsát, amiben mindenki jól érzi magát, és ahhoz jött az elrendezés....
20161106_103349.jpg 20161106_103357.jpg 20161106_103409-001.jpg 20161106_103420-001.jpg
 
Így nézett ki feltöltést követően, ma pontosan 8 hete <3 (Fele részt egy beért akvárium vizét használtam, fele részt pihentetett, kezelt csapi vizet és ioncserélt vizet vegyesen. A technikát nem fokozatosan működtettem, hanem első naptól fogva ugyanúgy megy a világítás és a tápozás is egyelőre; a co2 tíz nap elteltével érkezett) :
20161106_210426.jpg
 
Két hét elteltével már szép tiszta volt a víz, eltűnt az ágakról a penész, és a növények is kezdtek erőre kapni a lavóros haldoklást követően:
DSC_0858.JPG
 
Nagyon szép akvárium. Baltahasúakkal nincs gondod nyitott akváriumban?
De, sajnos kettő öngyilkos lett, mikor beköltöztek, azóta nem volt más ugribugri, de nem is erőltetem őket többet, akármennyire is tetszenek. A valisneria ha szépen terül, alatta jól érzik magukat...

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére