• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

heló, tudja valaki ez milyen hal? :)
tumblr_mrfxrkJ8Ag1qzq3t3o4_1280.jpg
 
Sziasztok!

Ugyan az azonosítás nem kérdés de gondoltam egy bejegyzést megér mert nem mindennapi születés volt ma.

Lehet csak nekem újdonság de egy sziámi guppim született ma. Sziámi nem a származási helyére utal hanem arra hogy kétfejű. ;)

Sajnos ennél jobb képet egyelőre nem tudtam lőni. Kiváncsi vagyok meddig lesz életben.
papebybe.jpg
 
Elevenszülőknél nem ritkák a sziámi ikrek, Nálam is született többször is ilyen szerencsétlen egyed. Természetesen a legtöbb pár óra (néhány nap) után elpusztul.
 
Ma a Pólusos boltban lődörögve egy kis nanoban felfigyeltem egy tündéri kis halacskára. A nano falán a kézzel festett felirat szerint "Pruci Perforeta" névre volt keresztelve, de ilyen halat még közelítő szintaktikával sem találok a neten. Egy 3 centi körüli aprócska halról van szó, izzó narancs színű csík húzódik végig az oldalvonala mentén. sajnos az eladó is "prucizott" rá egyett, így azzal sem jutottam közelebb. Nem rémlik valakinek hasonló név esetleg?
 
Ma a Pólusos boltban lődörögve egy kis nanoban felfigyeltem egy tündéri kis halacskára. A nano falán a kézzel festett felirat szerint "Pruci Perforeta" névre volt keresztelve, de ilyen halat még közelítő szintaktikával sem találok a neten. Egy 3 centi körüli aprócska halról van szó, izzó narancs színű csík húzódik végig az oldalvonala mentén. sajnos az eladó is "prucizott" rá egyett, így azzal sem jutottam közelebb. Nem rémlik valakinek hasonló név esetleg?
ez lesz az: rasbora pauciperforata - Google keresés
 
Sziasztok lenne egy pár kishalam amit meg szeretnék hirdetni de nem akarok hülyeséget írni.
Ő egy Pseudotropheus elongatus, Nyasszai karcsúsügér? /ö a hím/

IMG_2776_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok,

Ő milyen fajta? Már mindenféle algaevőt kinéztem belőle, de pontos meghatározásra egyelőre nem jutottam. :-(

2k5Z0mGO
 
Neha az afrikai sugereknel nehezkes a pontos fajmeghatarozas, mert rengeteg olyan alfaj van amely valamilyen szinvaltozatot kepvisel, viszont siman osszeivnak egymassal.
Ebbol aztan jokora lecso lesz :D
Igenyesebb boltokban ( osztrakoknal ezt sajat szemmel lattam) fel van tuntetve az alverzio neve, vadon befogott peldanyok eseteben pedig a szarmazasi hely.
Novenyevo endemikus fajoknal ( pl. Tanganyika / Tropheus nemzetseg) ez alapelvaras kene legyen. Az "mbuna" fajok esetben nem sokat foglakoznak ezzel , alltalaban omlesztve vannak , aztan" majd csak lesz valami "

Itt van nehany elongatus verzio

Gallery of Pseudotropheus elongatus Species
 
Back
Oldal tetejére