• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Sziasztok!
Van egy algázóm és nem tudom pontosan, hogy ki ő. Nagyon félénk, napközben nem is látni, csak teljes sötétben jön elő. Elég békés halnak tűnik, nem túr, nem rosszalkodik. Hosszát 8-10 cm-re tippelem. Mivel mostanában szeretném az akváriumomat növényessé átépíteni, az érdekel elsősorban, hogy maradhat-e?
A helyes megfejtő kap egy nagy marék limnobium-ot! :D

P1050513 by zilahytibor, on Flickr

P1050511 by zilahytibor, on Flickr
 
Nekem a bajsza vagy mije nem tetszik. A Galaxy pleco tényleg nagyon hasonló, viszont annak garantáltan nincs bajsza. Az L 282 is hasonlít rá, ezen megvannak a pöttyök és a bajusz is. A neve is egy kaptafa, "king galaxy cactus pleco" néven fut.
20510.jpg

http://www.aquapage.eu/fish/l-282-pseudacanthicus-sp.html

A másik ötletem a Panaque albomaculatus. A Panaque fajokra jellemző az a szép nagy gülüszem, ami a te haladnak is van.

orange-spot-pleco-profile.jpg
 
Nekem a bajsza vagy mije nem tetszik. A Galaxy pleco tényleg nagyon hasonló, viszont annak garantáltan nincs bajsza. Az L 282 is hasonlít rá, ezen megvannak a pöttyök és a bajusz is. A neve is egy kaptafa, "king galaxy cactus pleco" néven fut.

Nagyon jó! Amiket hirtelen találtam a neten erről a halról, nagyon klappol az enyémhez!
Köszönöm a segítséget srácok!(y)
 
Sziasztok!

Nemrégiben akvárium karbantartás közben, vagyis utána figyelmes lettem egy új élőlényre. A lenyiszált növények között egy vödörben, nyugalmi állapotban sikerült megörökítenem.. eddig vagy 5-öt találtam belőlük aztán lehet van több is.
Az érdekes az, hogy régebben is láttam őket az akváriumban, de azt hittem rosszul látok vagy valami kis cyclops szerűség.

P5291400.jpg


Elképzelhető, hogy a Galaxy-k kis ivadékaival futottam össze, mert azt kizártnak tartom, hogy ezek mini oto-k lennének, pedig a viselkedésük meg arra engedne következtetni, a vödör falát tapogatták.

Szerintetek ez milyen hal lehet?
 
haluci, haluci, haluci :ROFLMAO: Inkább galaxy, oto ritkán szaporodik akiban.
Igen, tudom, meg úgy rémlik vadul fogják be őket, viszont az elképzelhető, hogy már alapból ikrázásra készült az egyik Otocinclus nőstényem mikor hozzám került a kereskedésből? (Elvileg friss szállítmányból volt.).. mert nem sokkal bekerülésük után (talán 1-2 hétre) érzékeltem először a kis UFO-kat. :D
P5291400-2.jpg


Bocs a csúnya nagyításért, a fenti kép alján ezt lehet észlelni... többen vannak jelentem. És ami biztos, hogy nem garnéla.. esetleg valami káros élőlény?

Mondjuk most ahogy nézem az akváriumon belül, egymással keringőznek a galaxy-k akkor lehet ők a felelősek.
 
szia!

Gratulálok, úgy néz ki nálad is szaporodnak a galaxyk :)
Ha gondolod less rá naplómra, nekem sikerült felnevelni 16 ivadékot;)
 
szia!

Gratulálok, úgy néz ki nálad is szaporodnak a galaxyk :)
Ha gondolod less rá naplómra, nekem sikerült felnevelni 16 ivadékot;)

Köszönöm! Örülök, hogy megerősítettél és nem tévedtem.
Mindenképpen megnézem, hogyan vitted véghez. :D Elég nehéz feladatnak tűnik a nevelősdi.
 
Nem olyan nehéz. Csak türelem kell hozzá és még egy kis akva. Szóval ha komolyan gondolod, szerintem tervezhetsz egy kis nanot még:D
Jó kifogás sose rossz (y)
 
Back
Oldal tetejére