• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok! 14 napja indult az akváriu, a fény 4x24w 6500k napi 7,5 óra. Co2 megy, kb 4-5 bubi/s. Térfogat 112l. A halak és a garnélák telepítése után kezdett el algásodni az akvárium. A kérdésem az volna, hogy ez csak barna alga, vagy valami más is van rajta. Zöld alga? 2 max 3 naponta 50 százalék vizet cserélek. Easy life mikro és makro megy.
Szia szerintem még nem állt be a víz illetve. a szűrő az is lehet, hogy korán lettek telepítve az élőlények. Legalább 4-hét üres járat élőlények nélkűl.
 
Szia szerintem még nem állt be a víz illetve. a szűrő az is lehet, hogy korán lettek telepítve az élőlények. Legalább 4-hét üres járat élőlények nélkűl.
Valószínűleg. Akkor is 4 hét, ha baktériummal inditom? Van itt egy oktató anyag, ahol Lantos Viktor mutatott be egy akvarium indítást és 9. napon már garnélákat telepített. Barna algára számítottam, csak azt nem tudom, hogy zöld is van a kövön?
 
Valószínűleg. Akkor is 4 hét, ha baktériummal inditom? Van itt egy oktató anyag, ahol Lantos Viktor mutatott be egy akvarium indítást és 9. napon már garnélákat telepített. Barna algára számítottam, csak azt nem tudom, hogy zöld is van a kövön?
Úgy néz ki zöld alga azt mondják egészséges akiba is előfordul a növényeken nem láttam és ez jó, a garnélák majd lepucolják. A zöld alga lehet pár dologtól tápozás,fény,szűrés.
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel az algával?
Csak a kövek élein telepszik meg, és magányos egy pontból kiinduló fajta.
Vagy 5-6 helyen volt összesen, mielőtt kiszedtem.
Előtte teszteltem rajta a Carbo-t, de nem igen hatotta meg.
Kinézetre kifejezetten szép kis zöld ágas jószág. Fogásra, mint a takony.
Éretlen agancs? :D
upload_2018-2-11_22-34-44.png
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel az algával?
Csak a kövek élein telepszik meg, és magányos egy pontból kiinduló fajta.
Vagy 5-6 helyen volt összesen, mielőtt kiszedtem.
Előtte teszteltem rajta a Carbo-t, de nem igen hatotta meg.
Kinézetre kifejezetten szép kis zöld ágas jószág. Fogásra, mint a takony.
Éretlen agancs? :D
View attachment 49238
Tetszetős darab, majd kiderül, hogy valami igen ritka dolgot sikerült szerezned. :)
 
Tetszetős darab, majd kiderül, hogy valami igen ritka dolgot sikerült szerezned. :)

Ja! Amikor valaki benyögi hogy ez az igen becses kihaltnak tűnt ritkae clorophita, melynek minden példánya dollármilliókat ér, majd csapkodom a fejem a falba, amiért kiszedtem, és könyörgök az égiekhez újabb algaviráégzásért... :D

(Kinézetre valami cladophorára hasonlít a leginkább, de a sejtek nem téglalap alakúak, hanem sarkán álló háromszögek)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel az algával?
Csak a kövek élein telepszik meg, és magányos egy pontból kiinduló fajta.
Vagy 5-6 helyen volt összesen, mielőtt kiszedtem.
Előtte teszteltem rajta a Carbo-t, de nem igen hatotta meg.
Kinézetre kifejezetten szép kis zöld ágas jószág. Fogásra, mint a takony.
Éretlen agancs? :D
View attachment 49238
Moszat. Azt hiszem, nálam is ez a valami nőtt ki, több helyen is, pontszerű telepekből kiindulva. Víz alatt egészen dekoratív, kézzel megfogva undorítóan csúszós, nyálkás.
@Szmóki azt mondta, se nem alga, se nem növény: moszat. :) Nekem egyébként tényleg tetszett egy bizonyos mértékben, ezért azt csináltam, hogy amikor már sok volt belőle, akkor jól megritkítottam, ahol csak tudtam eltávolítottam, de egyetlen ponton hagytam belőle. :D
@BlackOut te még láttad is személyesen, ha jól emlékszem. :)
 
Moszat. Azt hiszem, nálam is ez a valami nőtt ki, több helyen is, pontszerű telepekből kiindulva. Víz alatt egészen dekoratív, kézzel megfogva undorítóan csúszós, nyálkás.
@Szmóki azt mondta, se nem alga, se nem növény: moszat. :) Nekem egyébként tényleg tetszett egy bizonyos mértékben, ezért azt csináltam, hogy amikor már sok volt belőle, akkor jól megritkítottam, ahol csak tudtam eltávolítottam, de egyetlen ponton hagytam belőle. :D
@BlackOut te még láttad is személyesen, ha jól emlékszem. :)

Köszi!
Tényleg pofás jószág! Már szégyellem is magam, amiért köszönés helyett jól helyben hagytam, de legalább tudom honnan tudok szerezni, ha végképp kiirtottam.
Majd figyelem, mikor rakod fel, az ingyen moszat topikba! :ROFLMAO:
 
Köszi!
Tényleg pofás jószág! Már szégyellem is magam, amiért köszönés helyett jól helyben hagytam, de legalább tudom honnan tudok szerezni, ha végképp kiirtottam.
Majd figyelem, mikor rakod fel, az ingyen moszat topikba! :ROFLMAO:
Ja, azóta már eltűnt tőlem is. De ő is olyan, mint az algafajták: ha megfelelő neki a buli hangulata, akkor újra megjelenik. ;)
 
Talán keveredik hajalgával is. Ahogy olvasom, hasonlóak a kiváltó okok is. Rendszeresen tápozol? Nem gyenge az áramlás?
 
Talán keveredik hajalgával is. Ahogy olvasom, hasonlóak a kiváltó okok is. Rendszeresen tápozol? Nem gyenge az áramlás?
Talán sok az ammónia ,foszfát plusz sok fény esetleg szűrés gond. De a tápozás is ha kevés a növények és az algák mindíg rivalizálnak.
 
Naponta tápozok, növény van benne gazdagon megy bele a co2 is az áramlás szerintem rendben van mert a felszínen lehet látni hogy szépen forog körbe a víz. A növények szépen fejlődnek csak mindenen rajta van ez az alga kivéve az üveget.
 
Naponta tápozok, növény van benne gazdagon megy bele a co2 is az áramlás szerintem rendben van mert a felszínen lehet látni hogy szépen forog körbe a víz. A növények szépen fejlődnek csak mindenen rajta van ez az alga kivéve az üveget.
Kevés a CO2 és a tápozást is úgy kellene, hogy a növények hasznosítsák akkor az alga vissza szorúl előbb vagy utóbb csak ne változtass a CO2 ,illetve a tápozáson csak felfelé.
 
Ez milyen alga lehet a leveleken, ha egyáltalán alga?

20180312_155947.jpg
 
Back
Oldal tetejére