• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok megtudnátok mondani mi ez a fekete por szerű alga? Az indiai vízi csillag levelének hegyén is van itt ott,főleg ahol az esőztető áramlása jobban éri. Tápozás Green Aqua Micro 1,5ml Macro 1ml Easy carbo 1,5ml, az aki 30l. Vízcsere 5 naponta 30%. Szűrés Eheim 2211 0,7l substrat pro, világítás 15w(0,5w/l)6500k sylvania.
 

Attachments

  • 20180114_183311.jpg
    20180114_183311.jpg
    206.5 KB · Megtekintések: 2
Utoljára módosított:
Sziasztok.

A Riccardia chamedryfolia-n kis szőrszálak jelentek. Kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen fajta alga ez? (zöld szakállalga, zöld szőr alga, agancsalga, zöld cérnaalga)
Kezdőként még nem tudtam eldönteni az alga tájékoztatóból.
Esetleg ha a kezelésére is kapnék választ megköszönném. :)


39877568011_cdf02e7819_o.jpgNévtelen by Tibor Kántor, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sziasztok.

A Riccardia chamedryfolia-n kis szőrszálak jelentek. Kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen fajta alga ez? (zöld szakállalga, zöld szőr alga, agancsalga, zöld cérnaalga)
Kezdőként még nem tudtam eldönteni az alga tájékoztatóból.
Esetleg ha a kezelésére is kapnék választ megköszönném. :)


View attachment 47656Névtelen by Tibor Kántor, on Flickr
El kell keserítselek, no nem az alga miatt, csak részben, de a Riccardiád Ricciával (Úszó májmoha) fertőzött.
Azokat ki kellene csipeszelned.
Ezek a zöld algák főleg a mohában meggyűlő mulm, a sok fény és az alacsony CO2 szint (legtöbbször ezek együttesen) hatására jönnek elő többnyire.
Ennek megfelelően a mohák tisztán tartása a legfontosabb, majd a fényhez emelni a CO2-ot, vagy ha nincs gáz akkor viszább venni a fényerőt (emelni a lámpán, vagy csökkenteni a világítási időn, vagy a fény intenzitásán dimmeléssel-csövek, ledek kiiktatásával egy időre, ha van erre lehetőség).

Legjobb lenne egy naplót indítanod, hogy komplexebben lehessen látni a rendszered, így hatékonyabban fel lehet ismerni a problémát és célzottabb lehet a segítség is!

A.ttila
 
Sziasztok!


El kell keserítselek, no nem az alga miatt, csak részben, de a Riccardiád Ricciával (Úszó májmoha) fertőzött.
Azokat ki kellene csipeszelned.
Ezek a zöld algák főleg a mohában meggyűlő mulm, a sok fény és az alacsony CO2 szint (legtöbbször ezek együttesen) hatására jönnek elő többnyire.
Ennek megfelelően a mohák tisztán tartása a legfontosabb, majd a fényhez emelni a CO2-ot, vagy ha nincs gáz akkor viszább venni a fényerőt (emelni a lámpán, vagy csökkenteni a világítási időn, vagy a fény intenzitásán dimmeléssel-csövek, ledek kiiktatásával egy időre, ha van erre lehetőség).

Legjobb lenne egy naplót indítanod, hogy komplexebben lehessen látni a rendszered, így hatékonyabban fel lehet ismerni a problémát és célzottabb lehet a segítség is!

A.ttila

Köszönöm a válaszod.
Úgy gondolom, hogy mivel red moor-ra van ragasztva a mulm nem játszhat annyira szerepet itt (bár lehet rosszul gondolom). Van co2 is, de egyenlőre csak élesztős csapokkal tűszeleppel, egész jól be lehet állítani, de a drop checker csak sötét zöldig színeződik el (be kell szerezni a nagynyomásút! :)). A fényem 1db Chihiros a601-es 2-őt visszadimmelve.
Naplót tervezek indítani, csak mostanában kevés az időm, de egyszer elkészül. :D
 
Sziasztok!
Ilyen fehér zászlóim vannak, amit az áramlat lobogtat. Újra és újra kihalászom őket, de egyre több van.
Lehet, hogy a külső szűrőből jönnek? Vagy a a külső szűrőbő a csövének a falára vannak letapadva és onnan szakadtak fel?
Mi lehet ez?

zaszlosfa.jpg
 
Sziasztok!
Ilyen fehér zászlóim vannak, amit az áramlat lobogtat. Újra és újra kihalászom őket, de egyre több van.
Lehet, hogy a külső szűrőből jönnek? Vagy a a külső szűrőbő a csövének a falára vannak letapadva és onnan szakadtak fel?
Mi lehet ez?

View attachment 47694
Ez csak a fád taknyosodása. ;) Minden fa így kezdi vízi életét, pár héten belül el fog múlni. Ha nagyon zavar, le lehet szívni, de gondot nem okoz. A nagykönyv szerint algaevők szeretik legelni.
 
Sziasztok!
Ilyen fehér zászlóim vannak, amit az áramlat lobogtat. Újra és újra kihalászom őket, de egyre több van.
Lehet, hogy a külső szűrőből jönnek? Vagy a a külső szűrőbő a csövének a falára vannak letapadva és onnan szakadtak fel?
Mi lehet ez?

View attachment 47694

Nekem is ilyen volt a red moor fám. Ahogy Meskó is írta, taknyosodik a fa.
Nekem 5db garnéla 2 nap alatt rendbe hozta.
 
Van 4 Oto és 15 Bluedimond garnéla, de egyiküket sem érdekli. Korábban nőtt a fán fehér penészre hasonlító, azt megették az otók és a garnélák, de ez most inkább egy fehér videószallagra hasonlít. Ezt is a fa csinálja? Többször is úgy láttam, mintha a lillypipeból jönne ki és véletlenszerű helyre ragad oda. Növényen és dekoráción is ugyanannyi van, mint a fán.
 
Én továbbra is kitartok a takony mellett. Ha a szűrődből jött, akkor bacikultúra lehet még, annak viszont barnának, vagy legalább barnásabbnak kéne lennie tudtommal. Ne aggódj, azért írtam az előző megjegyzésben, hogy a "nagykönyv szerint", mert az én munkásaim rá se hederítettek, még a csiga is inkább kikerülte az érintett részt. :'D
 
Én továbbra is kitartok a takony mellett. Ha a szűrődből jött, akkor bacikultúra lehet még, annak viszont barnának, vagy legalább barnásabbnak kéne lennie tudtommal. Ne aggódj, azért írtam az előző megjegyzésben, hogy a "nagykönyv szerint", mert az én munkásaim rá se hederítettek, még a csiga is inkább kikerülte az érintett részt. :'D
Oké, köszönöm, akkor majd idővel elfogy...
 
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Sziasztok! Ez mi lehet?
nagyon gyorsan növekszik. Van az akváriumban karácsonymoha és jávai moha, de azok közel sem nőnek ilyen gyorsan, mint ez.
 
Van ott pár, ami erre hasonlít, ha közelről nézed, így néz ki?
Mikrofoto.de-Hydra_15.jpg
Ő a hydra. Nagyon jó vízminőséget jelez. Van aki szerint el tudja kapni a pár napos garnélákat, ezért tűzzel vassal írtja. De azért nem fogják megenni a populációt. :) Ha carbot fecskendezel rá, elpusztul. Én az üvegről le szoktam törölni, de amúgy nem bántom őket.
 
Van ott pár, ami erre hasonlít, ha közelről nézed, így néz ki?
View attachment 47921
Ő a hydra. Nagyon jó vízminőséget jelez. Van aki szerint el tudja kapni a pár napos garnélákat, ezért tűzzel vassal írtja. De azért nem fogják megenni a populációt. :) Ha carbot fecskendezel rá, elpusztul. Én az üvegről le szoktam törölni, de amúgy nem bántom őket.
Szerintem is hydra.
 
Van ott pár, ami erre hasonlít, ha közelről nézed, így néz ki?
View attachment 47921
Ő a hydra. Nagyon jó vízminőséget jelez. Van aki szerint el tudja kapni a pár napos garnélákat, ezért tűzzel vassal írtja. De azért nem fogják megenni a populációt. :) Ha carbot fecskendezel rá, elpusztul. Én az üvegről le szoktam törölni, de amúgy nem bántom őket.
Igen, pont így néz ki, ez Hydra. Azért a biztonság kedvéért holnap nyomok rájuk carbo-t :) Tényleg ijesztő sebességgel terjed, azt nem szeretném, hogy az egész akvárium ilyennel lenne terítve.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A fotón látható alga, szép lassan megjelen mindenhol... növények levelein, dekor gyökéren, üvegen..:grumpy:
Nettó 50liter víz, vízcsere heti 1x 20liter állott csapvíz, táp EL Profito 5ml/hét, EL Carbo napi 1.5ml, világítás kb 1500lumen napi 7-8óra, 2db sziámi algaevő.
Mivel tudnám elkerülni a további növekedését a kéretlen vendégnek?
20180201_185444.jpg
 
Sziasztok!

Nem tudok megszabadulni ettől a fenétől? Mi lehet a gond? Már annyi mindent próbáltam de folyton visszajön. Köszönöm
 

Attachments

  • F44F34B6-2A79-4105-A2B3-C3F0DF570577.jpeg
    F44F34B6-2A79-4105-A2B3-C3F0DF570577.jpeg
    187.8 KB · Megtekintések: 2
  • 007E0013-334C-4A95-BB0C-CFAD411888FE.jpeg
    007E0013-334C-4A95-BB0C-CFAD411888FE.jpeg
    207.2 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok! 14 napja indult az akváriu, a fény 4x24w 6500k napi 7,5 óra. Co2 megy, kb 4-5 bubi/s. Térfogat 112l. A halak és a garnélák telepítése után kezdett el algásodni az akvárium. A kérdésem az volna, hogy ez csak barna alga, vagy valami más is van rajta. Zöld alga? 2 max 3 naponta 50 százalék vizet cserélek. Easy life mikro és makro megy.
 

Attachments

  • 20180206_212828.jpg
    20180206_212828.jpg
    217.6 KB · Megtekintések: 3
  • 20180206_212815.jpg
    20180206_212815.jpg
    262.9 KB · Megtekintések: 3
Back
Oldal tetejére