• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Oh :(
Ja tényleg srácok, a gömbmoha miért nem áll össze gömbnek? Úgy tudom az is inkább algatelep sem mint moha így gondolom ide még ez a kérdés befér
Osszeall, csak nagyon nagyon lassan. :) A felbevagott gombmohat ha tudod probald valahogy osszehuzni es rogziteni gomb formajura ugy valamivel gyorsabb a folyamat.
 
120 literes. 3 hónapja lett beindítva. Egyenlőre egy 36 wattos sera daylight van felette de pénteken ez növelve lesz.
Ha tudsz akkor 6500K Osram-ot tegyél be. Így nagyon karcsú W/L. Viszont a tápozás szerintem meg sok. Profitot 100ml/hét vissza,ferrot nullára, Deponit nutriballokat nullára. ECarbot viszont napi szinten adni. Fiatal algázó halakat. Ennél az algánál még fen áll a nem megfelelő víz körfogás is. Én ezzel próbálkoznék.
 
Ha nagy a fény, akkor kevesebb az alga?
Nem.Sok fény is kiválthatja, de sok-sok kis dologból adódik össze inkább az algásodás.Nagy fény leghamarabb a zöld pontalgát hozza ki.Nálam Led van kb.75-80 lumen/liter és pár pontalgám van de az is csak 3 Anubias levélen. De azért nem ajánlom senkinek, mivel nincs két egyforma aki.Ha csak átköltöztetném az akim a szoba ellentétes sarkába már akkor is borulna az egyensúly tuti.
 
Utoljára módosított:
Ha tudsz akkor 6500K Osram-ot tegyél be. Így nagyon karcsú W/L. Viszont a tápozás szerintem meg sok. Profitot 100ml/hét vissza,ferrot nullára, Deponit nutriballokat nullára. ECarbot viszont napi szinten adni. Fiatal algázó halakat. Ennél az algánál még fen áll a nem megfelelő víz körfogás is. Én ezzel próbálkoznék.

Profito 100ml/ hét? Az nem sok?
És az ECARBO az pontosan melyik termék?
 
:hungover:Bocsi egy nullával több lett. Easy Life Easy Carbo.:)

Oksi. Pénteken úgy is megyek soppingolni akkor veszek azt is. És akkor profito? Kb mennyit osszak be egy hétre?
Ja meg annyi, hogy tegnap óta letakaron éjszakára az akváriumot. Eddig este is kapott egy minimális fényt az éjjeli lámpicsomtól de ezt egy szövettakaróval megszűntettem teljesen.
 
Ja most nézem olyan másfél ml kell majd belőle kb egy nap.
Tápozás előtt vagy után szoktátok a szivacsot kimosni a szűrőben?
 
Oksi. Pénteken úgy is megyek soppingolni akkor veszek azt is. És akkor profito? Kb mennyit osszak be egy hétre?
Ja meg annyi, hogy tegnap óta letakaron éjszakára az akváriumot. Eddig este is kapott egy minimális fényt az éjjeli lámpicsomtól de ezt egy szövettakaróval megszűntettem teljesen.
Na akkor itt az enyém:Világítás 6,5ó/nap,CO :pilács előtt egy órával indul,Carbó naponta világítás után,Vízfrissítés:Heti 40-50% ,friss vízhez hozzá egy heti Profito adag,Szűrő tisztítás minden második vízfrissítésnél KB. ennyi.Egyben tolom a heti Profito adagot.Mást nem használok mert itt a csapvíz tökéletes. Se RO se ioncserélt. Amúgy hány órát világítasz az 1db 36w-al????????????
 
Ja most nézem olyan másfél ml kell majd belőle kb egy nap.
Tápozás előtt vagy után szoktátok a szivacsot kimosni a szűrőben?
Kezdésnek adj 2ml/nap egy hétig.Én minden második héten vízfris.-nél mosom a szűrőt is.Azzal kezdem és ha feltoltam frissel akkor indítom a szűrőt.Semmi extra.Tehát előtte.
 
Oksi. Kipróbálom.
Világítás: reggel hatkor fel, este hat-hét körül le. Ìgy érek haza. Időzìtőt be tudok építeni az áramkörbe ha esetleg ez így nem jó.
Pénteken ha minden jól megy lesz még egy kompakt 76 wattnyi fényű pilácsom 6500k-s daylight hideg fényű. Csak egyszer legyen már végre péntek! :D
 
Oksi. Kipróbálom.
Világítás: reggel hatkor fel, este hat-hét körül le. Ìgy érek haza. Időzìtőt be tudok építeni az áramkörbe ha esetleg ez így nem jó.
Pénteken ha minden jól megy lesz még egy kompakt 76 wattnyi fényű pilácsom 6500k-s daylight hideg fényű. Csak egyszer legyen már végre péntek! :D
Az nem fog ártani 120l/36W=0,3W/L .Az még egy sima dísz akinak is kevés hiába megy 12 órát.De azért csak óvatosan a fénnyel.Időzítő sztem kötelező darab.Én alapból 8 órára tenném max. És nézni türelmesen mi merre változik.
 
Kipróbálunk mindent.
Amúgy ez elég nagy szarság. Két havernak is van itt akvárium. Egyik 54 másik kb 70 lityi. Se növénytápozás, se semmi. Néha a világítás napokig megy. Nekik sincsenek nagyobb fényerőn mint nekem. Mégis se alga se semmi. Nincs gond bennük. Mérethez képest sok növényesek.
Idegesítő ez így.
Ja! És nekik az anubiasok szépen hoztak virágot. Az enyémek a kezdetkor lerohadtak. Frankó.
 
Kipróbálunk mindent.
Amúgy ez elég nagy szarság. Két havernak is van itt akvárium. Egyik 54 másik kb 70 lityi. Se növénytápozás, se semmi. Néha a világítás napokig megy. Nekik sincsenek nagyobb fényerőn mint nekem. Mégis se alga se semmi. Nincs gond bennük. Mérethez képest sok növényesek.
Idegesítő ez így.
Ja! És nekik az anubiasok szépen hoztak virágot. Az enyémek a kezdetkor lerohadtak. Frankó.
Az enyém is virágzott, jobb lett volna víz felett ,de így is szép volt.A sok növény véd meg attól hogy beinduljanak az algák.Próbálgatni kell több mindent, csak mindig ki kell várni az eredményt.Előbb-utóbb beáll a tiéd is, utána már nem lesz vele ilyen gondod. Volt nekem is olyan akim ami tele lett szakál algával, mindent kipróbáltam semmi nem használt.
Végül olló és azok amik reménytelennek tűntek lemetszve, utána megállt.Nem szabad feladni, lesz az még igen mutatós(y).
 
Na feldobtam egy 70 wattos kompaktot pluszba. Lehet lejjebb kellene raknom a fényt, mert most kb 30 cm-ről megy.
Holnap akkor shopping carbo meg ilyenek. Ma nem jött össze, mert villanyt voltam szerelni :D
 
Takarás jó, vagy szedd össze fogkefével amit csak bírsz, algázó hal 3-4 db és vedd vissza a fényt. Ne az óraszámot !! Vagy egy csövet vagy ha tudod dimmelni akkor az egészen vegyél vissza.Tápozást is csökkenteném. ECarbo-t rendszeresen adni.Egy hét után már látszania kell javulásnak és lehet még variálni pl.világítást feljebb emelni.
2-3 óra kikapcstól semmi baja nem lesz a szűrőbacijaidnak.
 
Na feldobtam egy 70 wattos kompaktot pluszba. Lehet lejjebb kellene raknom a fényt, mert most kb 30 cm-ről megy.
Holnap akkor shopping carbo meg ilyenek. Ma nem jött össze, mert villanyt voltam szerelni :D
Ha megtoltad még 70w akkor még ne enged le, ezt is hirtelen kapja. Időn vettél vissza ?
 
Lassan hat hetes az akvárium, nem volt zökkenőmentes az indulás, mert túl korán kezdtem el tolni a sok fényt. 90x45x45, felette ati 4x39. Alatta kb 20 liter substrat pro. A karbantartó csapat (20 amano, 10 yf, 8 oto, 4 ormányos márna, 3 algázó géb) mellett volt 30 gyémánt neon is. Őket most nincsenek, amíg nem alakul ki a megfelelő biológia.
A diatom és zöld por után jött a rhizoclonium. A sok vízcsere és takarítás után ezek elmentek. Aztán jött egy 2-3 órás áramszünet (mire már szerintem beérett a szűrő) és most megint kezdhetem elölről.

Az áramszünet óta eltelt két hét. Baktérium kultúrát tolok, illetve kétnaponta "porszívózok" és ilyenkor kb. 10 % vízcsere van. A világítás most ismét 100 %. ADA B-K és Step-1 a táp semmi más nem megy.
Erre most megjelent egy zöld fonál szerű undormány. Hosszú hajszerű, zöld színű, nyálkás. Köveken és a növényeken is telepszik. Ollóval és porszívózással igyekszem eltüntetni. A köveken rövidebb szárú, sűrű zöld pamacsok is vannak. Ellene fogkefével vívok. Véleményem szerint ezek el fognak tűnni egy idő után, de ha erre rá lehet segíteni még valamivel, akkor annnak nagyon örülnék.

View attachment 25242

View attachment 25243

View attachment 25244
Úgy döntöttem, hogy @viktorlantos féle módszert alkalmazom. Vagyis továbbra is tolom a fényt, co-t és tápot, hogy a növények erősödjenek. Esténként egy-egy területet beoltok tömény carbo-val, aminek az lett az eredménye, hogy az összes alga elfehéredett, Az amanok már szinte gurulnak, annyit esznek :)

32291002170_54858ef338_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére