• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

A tisztítás sajnos semmire nem vezet, két-három nap után ismét ugyan ilyen lesz az üveg. Na jó, nem ennyire, mert ez most a második hét közepe. Világítás 8 óra, ebből maxon (96 W) 6 óra. Szűrés Tetra EX1200 Plus.
Az érdekes az egészben, hogy a lassan fél éves scape-ben semmit nem változtattam az ég világon, és most kb. másfél hónapja pedig ez van.. A tápozás, a fény, a CO2, a vízcsere rendszeressége... Minden ugyan így volt, van. Most miért jött ez?
Megfordult már a fejemben, hogy szétszedem az egészet...
Ne szedd azért szét. Lehet valami megborult rá kell jönni.Én leszedném,vissza vennék a tápon valamennyit és az újra algásodást figyelném. Esetleg nem kezdtél el fűteni,vagy arra gondolok,hogy emelkedett tartósan a vízhőmérsékleted? Csak tesztelgetni lehetne az meg csak alga letolással megy mert így nem látod mi a sztory.
 
Ne szedd azért szét. Lehet valami megborult rá kell jönni.Én leszedném,vissza vennék a tápon valamennyit és az újra algásodást figyelném. Esetleg nem kezdtél el fűteni,vagy arra gondolok,hogy emelkedett tartósan a vízhőmérsékleted? Csak tesztelgetni lehetne az meg csak alga letolással megy mert így nem látod mi a sztory.
Esetleg most hétvégén megpróbálkoznék egy sötét kúrával... Ennyi esélyt megadok még. A baj az, hogy én tényleg szívesen végig mennék pontról pontra, hogy mi okozhatja, okozhatta ezt, de tényleg nem változtattam semmit. A hőmérséklet is állandó 23-24 fok, nyáron a nagy melegben persze volt, hogy melegebb volt, de az itthoni klíma ezt is enyhítette. Szóval tényleg nem értem...

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Esetleg most hétvégén megpróbálkoznék egy sötét kúrával... Ennyi esélyt megadok még. A baj az, hogy én tényleg szívesen végig mennék pontról pontra, hogy mi okozhatja, okozhatta ezt, de tényleg nem változtattam semmit. A hőmérséklet is állandó 23-24 fok, nyáron a nagy melegben persze volt, hogy melegebb volt, de az itthoni klíma ezt is enyhítette. Szóval tényleg nem értem...

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
Érthető. Szerintem egy bo ugyan az mint ha letolod. Ha nem mérsz teszteket nem tudod mi változott esetleg. HA letolod visszajön. Ha bo-zol akkor is visszajön ha a körülmények nem változtak. Ha nem világítasz túl,elmondásod alapján nem. A táp adag rendben van,elvileg igen. És semmi különös nem történt,akkor itt valami stikli van. Tesztelném bo előtt legalább egy foszfát nitrát vagy egy 5-6 az egyben jbl teszt csík. Sok mindenre fény derülhet.
 
Köszi Srácok. Akkor utolsó remények egyikeként mérek délután foszfát és nitrát szintet, az eredményekkel jövök, és meglátjuk... Remélem megoldódik... ;)
 
Sziasztok!

Megmértem az általatok(@Szabó Henrik , @dexkill ) javasolt vízértékeket.
Az eredmény a következő:

PO4: ~ 0,4 ppm
No3: ~ valahol 10 és 20 ppm között (már amennyire a JBL tesztjéből ezt ki lehet olvasni a zavarosság miatt)

Tudtok tanácsot adni, hogy mi lehet akkor a gond? Ezek az értékek rosszak, vagy jók? A mai nap nem tápoztam...
 
Sziasztok!

Megmértem az általatok(@Szabó Henrik , @dexkill ) javasolt vízértékeket.
Az eredmény a következő:

PO4: ~ 0,4 ppm
No3: ~ valahol 10 és 20 ppm között (már amennyire a JBL tesztjéből ezt ki lehet olvasni a zavarosság miatt)

Tudtok tanácsot adni, hogy mi lehet akkor a gond? Ezek az értékek rosszak, vagy jók? A mai nap nem tápoztam...
Foszfátot emelném 1,5 mg/l -re. Nem rel. Re! Csak, hogy nehogy félre értsd. Amennyiben a nitrátod tartósan ennyi és nem csak felszaladt. Átlagot vettem 10-és 20 között, egyértelműen 15. @dexkill ?
 
Foszfátot emelném 1,5 mg/l -re. Nem rel. Re! Csak, hogy nehogy félre értsd. Amennyiben a nitrátod tartósan ennyi és nem csak felszaladt. Átlagot vettem 10-és 20 között, egyértelműen 15. @dexkill ?

1 mg/l elé szerintem, én legalább is arra törekszem, a nitrát jó, szép érték. De a 1,5 sem fog gondot okozni, bár én 1 felett már kétségbeesetten cserélem a vizet :D
 
Értem... Ez most lámpa lekapcsolás után is adhatom, vagy inkább holnap?
Szerintem bármikor adhatod. A lényeg pár napig tesztelj többször, ha módodban áll és a foszfáttal mindig menj a nitrát után. kb ezzel a rátával. Van erre táblázat is. Ezt az arányt nyugodtan ellenőrizd néha. De ahogy írtad nem volt még ilyesmi,ezek szerint valami megbillent.
 
Szia!
Ha naponta adagolsz össz.10 ml tápot,az sok 110 literbe!!!
Én 200 literhez adagolok összesen 5ml tápot.
 
Szerintem bármikor adhatod. A lényeg pár napig tesztelj többször, ha módodban áll és a foszfáttal mindig menj a nitrát után. kb ezzel a rátával. Van erre táblázat is. Ezt az arányt nyugodtan ellenőrizd néha. De ahogy írtad nem volt még ilyesmi,ezek szerint valami megbillent.

Ezt a táblázatot hol találom meg? :)
 
Mentsd el képként.


Én is sokalltam kicsit, de nem volt algája soha és hiány tünete sem. Akkor ezt nem bolygatnám.

Nagyon köszönöm! :) Akkor most tehát a hétvégén egy nagyszabású vízcsere következik. Utána azért tápozás, és foszfát adagolás. A napi tápozás egyébként így a GA ajánlás alatt van. Ott ugyebár (a heti 50 % vízcserét tekintve) 5,6 ml-t kellene adagolnom napi szinten... Eddig 5 ml ment mind a kettőből (MIC/MAC), plusz néha Carbo is...
 
Nagyon köszönöm! :) Akkor most tehát a hétvégén egy nagyszabású vízcsere következik. Utána azért tápozás, és foszfát adagolás. A napi tápozás egyébként így a GA ajánlás alatt van. Ott ugyebár (a heti 50 % vízcserét tekintve) 5,6 ml-t kellene adagolnom napi szinten... Eddig 5 ml ment mind a kettőből (MIC/MAC), plusz néha Carbo is...
Én mindennap adnék carbot de nem a ga ajánlás szerint 1ml/20l csak simán 1ml/50l.
Eleinte amíg tart az alga bumm mérj foszfát adagolás előtt nitrátot ,és az alapján add a foszfátot. Ez napi szinten is változhat míg be nem áll a vized. Azért szedd le az üvegről nem baj ha a beállítás közben nincs egy hatalmas alga felületed.;)
 
akv ~30L
szűrés 300L/h
1L Matrix + szivacs+mech.
világítás: na ezt nem tudom pontosan, kb 9 óra változó fényerővel
2 naponta Fluorish Excell

Tegnap betettem még 100ml Purigent, a megvilágítást pedig csökkentettem.
Úgy tűnik most szembesültem vele, hogy ez nem olyan mint egy társas akvárium ....
:(
Ja - és még ilyen is van:
akv1IMGP6684.jpg
 
Back
Oldal tetejére