• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Extra bubizás vízcsere után

k_zoltanka

Kertész szaki
Sokszor foglalkoztatott már a kérdés hogy mi is zajlik le vízcsere után az akváriumban,miért van az hogy minden vizcsere után minden ami zöld és él örült fotoszintetizálásba kezd,s az akváriumból hirtelen jakuzzi lesz.
Nálam s gondolom másoknál is ez annyira durva hogy még a köveken lévö algák is örült bubizásba kezdenek.
Külföldi fórumokon már kaptam többfajta választ is,volt aki azt mondta hogy vízcseréknél mivel a vízszint olyanyira lecsökken hogy a növények igy kapnak egy extra fényshokkot,s ettöl lendülnek neki,volt aki azt mondta hogy extra calcium s magnesium bevitel miatt történik mind ez (a friss viz ezt pótolja amit idövel a növények elhasználnak),s sok egyéb sztorit de ezek számomra meseszerünek tüntek...
Szóval kiváncsi vagyok hátha van valaki közületek aki felfedné számomra ezt a titokzatos rejtéjt.
(y)
 
A válasz prózaibb. A megoldás a nyomás alatt lévő csapvízből adódik. A lecsökkent nyomás miatt hirtelen kicsapódik a gáz az akvárium minden pontján. Ha a növények termelnék az oxigént, akkor nem ülne ki az üveg oldalán is. ;)
 
Köszi Nigro!
Ez is egy elfogadható válasz,de az igazság az hogy 1 napos pihentetett vízzel s Prime-val kezelve végzem a vizcseréket,gondolom van ideje kicsapódni minden gáznak.
Amit irtál az is igaz,ez nálam akkor van csak ha direktbe slagról cserélem a vizet,de pont ez miatt nem is szeretem mert az egész üveg tiszta bubi,s azt is észrevettem hogy vizcsere után a felsö részén az üvegnek ami kint volt a vízböl utánna jobban algásodik.
Mondjuk az is elgondolkoztató amit irtál,csak akkor mindenhol ki kéne csapódnia ezeknek a gázoknak,de viszont mondjuk a talajon nemcsak ott ahol növény vagy alga van,ezt is megfigyeltem például a szürö beszívó csövén,ott ahol tiszta volt semmi,s ott ahol egy kis alga volt látható megjelennek a bubik,mondhatnánk azt is hogy a felületi érdesség miatt,de azért adtam példának a beszivócsövet mert már a sok takarítástól nem mondhatnám simának a felületét.
Szóval elgondolkodtató számomra,vagy lehet nem is kéne cele foglalkoznom...


Enviado desde mi iPhone.
 
A válasz prózaibb. A megoldás a nyomás alatt lévő csapvízből adódik. A lecsökkent nyomás miatt hirtelen kicsapódik a gáz az akvárium minden pontján. Ha a növények termelnék az oxigént, akkor nem ülne ki az üveg oldalán is. ;)

És ha azt a szisztémát követem, hogy a világítás felkapcsolása után 1 órával végzem el a vízcserét (itt a fórumon is lehetett erről olvasni), akkor valóban a növények ontják magukból a bubit (az üvegen nincs bubi, csak a növényeken.). Erre mi lehet a magyarázat?
 
A leggyakrabban látott vízcsere utáni bubizás a vízhálózat nyomása és az akváriumban kialakult víznyomás különbsége miatt van. Persze ez nem jelenti azt, hogy a növény ne frissülne fel a frissítő vízcserétől és ne kezdene komolyabb fotoszintézisbe, csak a két jelenség összekeveredik és megtévesztő. A vízcsere után látható az egész akváriumon a felfrissülés. Ez kicsit olyan, mint amikor a trópusokon esik és utána a természet felpezsdül.
Csináljatok egy tesztet! A vízcserekor egy kis üres akváriumba is öntsetek cserevizet és figyeljétek meg, mi történik. Ha nem bubizik, akkor csakis a növények (algák) fotoszintézisét látjátok. Ellenkező esetben a cserevízből felszabaduló gázokat ;)
 
1 hónapja indítottam életem első akváriumát. Ez egy 160 literes low tech aki, egyedül a szűrőm mondható profinak. Kizárólag GA microt, macrot és easy carbot használok. A növényeim nem bubiznak sajnos kivéve vízcsere után, kb 2 napig, aztán a következő vízcseréig szinte semmi.
 
1 hónapja indítottam életem első akváriumát. Ez egy 160 literes low tech aki, egyedül a szűrőm mondható profinak. Kizárólag GA microt, macrot és easy carbot használok. A növényeim nem bubiznak sajnos kivéve vízcsere után, kb 2 napig, aztán a következő vízcseréig szinte semmi.

Nincs CO2 így nem is fognak :)
 
Ezzel én viszont nem értek egyet. Nyilván kiül az akvárium üvegére is és a dekorációra is egy csomó bubi. De amikor a növényeim leveleiből jön ki folyamatosan, 2 napon keresztül (nappal) vízcsere után, azt senki ne mondja nekem, hogy a nyomáskülönbség miatt van :)
 
Ezzel én viszont nem értek egyet. Nyilván kiül az akvárium üvegére is és a dekorációra is egy csomó bubi. De amikor a növényeim leveleiből jön ki folyamatosan, 2 napon keresztül (nappal) vízcsere után, azt senki ne mondja nekem, hogy a nyomáskülönbség miatt van :)

Szia!
Hogy néz ez ki? Apró buborékokból álló oszlop?
Én bubizni CO2 beoldás nélkül csak Riccia-t láttam, de az független a vízcserétől.
 
Back
Oldal tetejére