• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ewoquian Cove

pomogacs

Főkertész
Sziasztok!

A hétvégén mi is építünk, ültetünk.

hardscape.jpg
Gyep és mohásítás lesz. Parvula mini, brasiliensis már elültetve, ezek maradtak az előző összeállításból. Lesz még crenata és talán tenellus (vagy ne legyen?). Van elég sok riccardiám, kevesebb fissidens, karácsony moha és még egy féle moha, amiről nem tudom mi, mert @Molnár Béla titkolja:) Az alsó régiókba tervezem a karácsonyt, fissidenst, fentebb meg a riccardiát. Kaptam egy nagyon szép bolbitis tövet és van néhány tő pinnatifidám. Átmenetileg bekerülnek, de nem hiszem, hogy sokáig maradnak. Később szeretnék crepidomanes malabaricumot, nagyon megtetszett. Növényesítéssel kapcsolatban várom a tippeket, nem vagyok gyakorlott.

A technika maradt az eddigi.

Akvárium: 120x35x40cm
CO2: 5kg Messer palack + GW CO2 reduktor, nyomáscsökkentő, mágnesszelep + DIY külső reaktor
Világítás: Giesemann lámpa, 4x54w
Szűrés: DIY rozsdamentes acél szűrő Eheim Compact 2000 pumpával. GA lily pipe + kínai üveg befolyó.
Egyéb: Hydor ETH 300W külső fűtő
Hókuszpókusz: Twinstar Nano
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Seachem Excel
Táptalaj: Nem tettem. Táprúdakat szúrtam le.
Talaj: Tropica Aquarium Soil
 
Igen szép kezdőkép! Szerintem az előtérbe, és középre csak kompakt növényeket tegyél, és csinnyán a mohával, mert rövidesen csak a kövek teteje fog látszani. A tenellust meg hagyd ki, mert egyszer csak tényleg mindenhol lesz belőle. :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Majdnem kész az ültetés:
View attachment 30507
Holnap kerül még bele crenata. Valamint a fotó készülte után kaptam @Luigi13-éktól crepidomanes malabaricumot és bucephalandra wavy leaft. Köszönöm:)
Na de kerüljön bele tenellus? Állítólag nagyra nő és mindenhol felbukkan. Mit gondoltok?
Bocsi, de nem Wavy leaf, hanem Velvet leaf 4, ami lényegesen kisebb és más levélformájú.:)
Viszont én is hibáztam tegnap.:banghead: Összekevertem a Tenellust a Saggitariával. Előbbi mem nő magasra, viszont nagyon gyorsan terjeszkedik, a második az ami nagyra nő.:)
 
Utoljára módosított:
Igen szép kezdőkép! Szerintem az előtérbe, és középre csak kompakt növényeket tegyél, és csinnyán a mohával, mert rövidesen csak a kövek teteje fog látszani. A tenellust meg hagyd ki, mert egyszer csak tényleg mindenhol lesz belőle. :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Az előtérbe került még pár tő mini buce, mást egyelőre nem is tervezek. Az ollót meg már fenem. Az előző összeállításban többnyire simogattam a növényeket, de most nem lesz totojázás, minden hajtást rögtön lenyesek. Konkrétan a jelenlegi állapotnál nem sokkal szeretnék sűrűbb hatást. A gyepnek kell erősödnie és az alsó régióban levő karácsony mohának, fissidensnek.
 
Bocsi, de nem Wavy leaf, hanem Velvet leaf 4, ami lényegesen kisebb és más levélformájú.:)
Viszont én is hibáztam tegnap.:banghead: Összekevertem a Tenellust a Saggitariával. Előbbi mem nő magasra, viszont nagyon gyorsan terjeszkedik, a második az ami nagyra nő.:)
Köszönöm a kiigazítást. Csak annyit sikerült megjegyeznem, hogy valami "v leaf":)
 
1het.jpg
Visszakerültek a lakók is. Már el is felejtettem milyen látványos, amikor elkezd a takarítóbrigád dolgozni. Pedig nincsenek sokan, kb. 10 amano, három oto és számtalan rc/sakura.

A költözés hercehurcáját sajna a rami fiú nem bírta. A lány meg nem találja a helyét egyedül. Ha hozok neki egy srácot, akkor lesz belőlük pár?
 
Úgy tűnik sikerült elérni a célt, hogy kevés törődés mellett is elketyegjen az akvárium. Azért a táptalaj kihagyása és a használt általános talaj nem tett jót a gyepnek, nagyon lassan dúsul. Algával nincs sok gond. Egy időben nagyon jött a zöldpont, de a foszfát emelése megoldotta. A néhány ecsetalga a napi carboval kontroll alatt tartható. Más nincs.

Sajna a ramirezi lány kiugrott az akváriumból és mivel nem voltunk itthon, nem volt esélye a túlélésre. Nem tudom mi lehetett az oka, nem voltak ugrálós típusok, a vízparaméterek is rendben voltak. Talán a magányt nem viselte jól.

3ho.jpg
 
Hány kiló moha ment bele?
Látod @Jopet, így növi be a moha a nem elég szép részét a kőnek!;)

Nekem egyből a Zöld Óriás jutott eszembe erről a scape-ről!
Grat a szép helyezéshez.
 
Back
Oldal tetejére