• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evelin

Na... a terv.
Van egy régi 54 literes akváriumom abba fognak kerülni.Egy bútor vásárlás előtt állok ,mert már arra szeretném tenni az akváriumokat.No ha a bútor meglesz és a helyére kerül akkor az 54 literes el lesz indítva a garnéláknak,és 1 hétig járatom a régi szűrővel ,használt vízzel sűrű vízcserékkel.JBL Shrimp talaj kerül alulra ,némi red moorral,moházva.Ennyi .Majd a jelenlegi akvárium kap egy új scapet seiyru kővel.Addig is a kicsik tudnak nőlni ,erősödni a jelenlegi lakhelyükön.Úgyhogy előbb utóbb bontás lesz ;).Túl dzsuvás már a jelenlegi talaj.
Hehe ismerem az erzest mikor minden nap rapillantva az ugrik be kell egy masik ez tok gány [emoji16] [emoji16]
 
Na... a terv.
Van egy régi 54 literes akváriumom abba fognak kerülni.Egy bútor vásárlás előtt állok ,mert már arra szeretném tenni az akváriumokat.No ha a bútor meglesz és a helyére kerül akkor az 54 literes el lesz indítva a garnéláknak,és 1 hétig járatom a régi szűrővel ,használt vízzel sűrű vízcserékkel.JBL Shrimp talaj kerül alulra ,némi red moorral,moházva.Ennyi .Majd a jelenlegi akvárium kap egy új scapet seiyru kővel.Addig is a kicsik tudnak nőlni ,erősödni a jelenlegi lakhelyükön.Úgyhogy előbb utóbb bontás lesz ;).Túl dzsuvás már a jelenlegi talaj.
Mennyien vannak most?
Én azért picit átöblíteném a régi szűrőt, mielőtt az 54-esbe kerül. Miért akarsz sűrűn vizet cserélni?
Jó vastagon tedd a talajt.
 
Mennyien vannak most?
Mire gondolsz pontosan????A picikre????Mert azokat nem is tudom megszámolni,már mindenhol kicsiket látok.Érdekes amugy ,hogy a redbolt-ok is petésedtek már nem is egyszer,de sárgább színezetű apróságokat nem nagyon láttam még.Ellenben panda és redruby nagyon sok mászkál.:)
Vízcserét azért gondoltam először sűrűbben cserélni ,mert uj talaj lesz.Igaz ..garnélás ,de mégis csak új.
 
Yes ,Yes ,és harmadszor is Yesss:woot:
Amiket eddig nagyon hiányoltam kis RedBoltokat na azokból is láttam az imént egy picikét ,olyan 3-4 mm-es lehet.Yippi:)
Ui: és nem csak ezt láttam ,mert pár napja már előmerészkedett a következő generáció,főként Pandák;)
 
Laci, szép lassan felzárkózol @Tibi mellé a taiwan-gyárosok sorába:woot:
Gratula a sikerekhez!(y)
Köszi.
Bíztam benne ,hogy nem lesz kudarc.Visszaemlékezve a The new era-ban a CBS-ek sem maradtak meg annyira más volt a szitu.Pedig egyedül azt a fránya KH-t kell mellőzni.Hálás vagyok @Tibi -nek a kezdeti segítségért.Most már csak az áttelepítést kell átvészelni.Viszont ahogy én tapasztalom nincs gond az új talajjal.Az átrakott növendékek,és az az egy nagy Kingkong simán jól érzi magát.Ma települt új növény is ,de ezt már a saját naplóban.... ;)
 
Sziasztok!
Az akvárium tegnap kiürítetett a lakóktól,ma pedig szétszedtem.
@Tibi a garnélák remekül tűrték a költözést,és jelentem nagyon jól érzik magukat az új helyen.Huhh,már csak azért sem tudtam tovább várni ,mert a nagyok közül öt is petés .Nem lett volna jó ha a szétszedés előtti akváriumba mennek a kicsik.Úgyhogy a taiwanok megvannak ,jól vannak ,esznek,matatnak.Ha minden igaz 65 -70 egyedet számoltam átrakásnál a legkisebbekkel együtt.;)Fotók a Garnélás - Taiwanland | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community naplójában.
Ide már csak a vég fotóját teszem be ,és megkérek egy @inadsz nevezetű modit;):) tegye át a naplót a befejezettek közé.Köszi
23479414_8cdcde96d62db72ef856e513595f37e9_xl.jpg

És itt már a végleges helyén ,az új scape-re várva.Naplója hamarosan.......
23479416_ddbd638fb699dd7977b6fd7f6900e766_xl.jpg

Köszönöm mindenkinek aki látogatta,és figyelemmel kísérte a naplót:notworthy:
 
Back
Oldal tetejére