• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Nem nehéz meggyőzni, de olvastam mellette, és ellene is hozzászólásokat, ezért bizonytalanodtam el.Key írását olvastam, de ha jól tudom, a makró tápok között nincs vas...
 
dekalabda00 said:
Nem nehéz meggyőzni, de olvastam mellette, és ellene is hozzászólásokat, ezért bizonytalanodtam el.Key írását olvastam, de ha jól tudom, a makró tápok között nincs vas...

Pont ez az! A makroelemeket lehet összekeverni egymással, és a mikroelemeket lehet összekeverni egymással, stabilizáló anyag használata nélkül, egy kicsit leegyszerűsítve.
 
Sziasztok!

Lehet hogy a kérdés mások számára egyértelmű, de számomra igen nagy a homály.
A kérdés a következő: Mennyi vízben mennyi összetevőt (pl.:KNO3; K2SO4; Mg2so4) kell feloldani?

Köszönettel!
 
hima!

Az említett oldalon letölthető táblázat szerintem nagyon jól használható.
Nagy előnye hogy miután a vízmű honlapjáról megszereztem a nálam található csapvíz összetevőit, a táblázatban ezeket megadva, a saját csapvízünknek megfelelő tápozás állítható be.

Nálunk pl a város egyik végén 4 Kh van, a másik végén 14 Kh, és az egyéb paraméterekben is jelentős különbségek mutatkoznak. Ez gyakorlatilag azt jelenti hogy 14 Kh csapvíz esetén MgSo4 adagolására nincs is szükség olyan magas a csapvíz magnézium tartalma, míg a 4 kh-s csapvíz esetében ez elengedhetetlen.
 
dekalabda00 said:
Most akkor lehet egybe keverni a macrokat, vagy sem?
Múltkor túlságosan óvatos voltam. A szulfát ion "erőssége" és a dihidrogén-foszfát savassága miatt keverhetők. Itt sok múlik a kémhatáson.
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne méghozzá a következő: az emlegetett tápok és a garnélák milyen viszonyban állnak egymással?
 
raggacs said:
Sziasztok!
Kérdésem lenne méghozzá a következő: az emlegetett tápok és a garnélák milyen viszonyban állnak egymással?

Ha betartod az adagolást és a vízcseréket nem lehet gond.
 
viktorlantos said:
raggacs said:
Sziasztok!
Kérdésem lenne méghozzá a következő: az emlegetett tápok és a garnélák milyen viszonyban állnak egymással?

Ha betartod az adagolást és a vízcseréket nem lehet gond.

Ennek nagyon örülök mert pusztulnak a garnéláim ... :( ... kár lett volna leváltani az idáig legjobb növénytápot amivel találkoztam
 
raggacs said:
viktorlantos said:
raggacs said:
Sziasztok!
Kérdésem lenne méghozzá a következő: az emlegetett tápok és a garnélák milyen viszonyban állnak egymással?

Ha betartod az adagolást és a vízcseréket nem lehet gond.

Ennek nagyon örülök mert pusztulnak a garnéláim ... :( ... kár lett volna leváltani az idáig legjobb növénytápot amivel találkoztam

Nem tudom milyen garnikrol van szó és hogy új szerzemények vagy már régi lakosok.
Tápozástól elpusztult garnéla állományról nem hallottam még. Legalábbis az ésszerű keretek között történő tápozásra gondolok.
Nálam az akiban ahol használtam igaz csak amano volt, de azok vígan elvoltak.

A garniknál sok minden bejátszik a pusztulásba. Hírtelen víz hőmérséklet változás. Ammónia (rossz talaj, vagy túletetés), magas CO2 időnként, kemény/lágy víz, stressz, másik populáció elnyomása, nem megfelelő táplálkozás, túlzott Carbo, Kalcium hiány....

De szentgyo mester még biztos ezer másik dologgal ki tudná egészíteni. Növénytápot nem sorolnám a fentiek közé.
 
Hát nem tudom melyik lehet a probléma de már gondolkoztam :idea: azon hogy a "Napló"-k között hogy mutatna az én 20-as tankom :cool: ... lehet akkor meg is lenne a hiba egyből...
 
raggacs said:
Hát nem tudom melyik lehet a probléma de már gondolkoztam :idea: azon hogy a "Napló"-k között hogy mutatna az én 20-as tankom :cool: ... lehet akkor meg is lenne a hiba egyből...

A naplón ne gondolkozz. Lássuk miről is beszélünk. ;)
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Green Aqua Macro + Micro tápozást első nap lehet kezdeni? Emlékszem, hogy valahol valaki ezt megkérdezte, kerestem is de nem találtam, hogy hol...
 
Sziasztok! Bocsi hogy ide írok de nem tudom hol kérdezzem meg. hogyan váltsam át a mikros flakonon az értékeket?
ami % ban van megadva abból hogy lesz g/l ????
és mi a ppm?
 
Hehe, erre nem gondoltam, hogy a végén a sulinethez jutunk el, de teljesen jogos. :D
Chemistry 101.
 
Sziasztok!

Tápozási tanácsot szeretnék kérni tőletek. Ami adott: kb. netto 217 liter, 104 watt világítás, 1200 l/h szűrés.
Ami jelenleg nem megoldható: CO2 és plusz még egy szűrő beszerzése. Kb 2 hónap múlva hadrendbe állítok még egy 1000 l/h teljesítményű szűrőt ez elégséges lesz.
Tudom, hogy fontos lenne a Co2 és erősebb világítás de jelenleg nem is kívánok gyorsan növő illetve túl nagy igényű növényeket (Cryptocoryne, Vallisneria, Microsorum ill. különböző mohák). Terveim szerint Co2 jövő év elején lenne aktuális + 54 wattal vagy + 2* 54 wattal a jelenlegihez képest.

A hibákkal tisztában vagyok így nem is ezt szeretném megvitatni hanem azt, hogy használható lenne az EI tápozás így? Nagyon jutányosnak tartom a Green Aqua Növény wellness csomagot így ebben kéne gondolkozni. Működhet ez így?
Növények tekintetében jöhetnek akár ötletek is, hogyha vannak még alternatívák. Annyi talán fontos lehet, hogy nincs növény még az akváriumban. Tehát ezekkel a szerekkel is kezdeném a tápozást.
 
Back
Oldal tetejére