• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Én sem kezdtem bele a gyártásba, de úgy néz ki, hogy hála a Greenaquás EI-s tápnak lassan, de biztosan csökken az ecsetalga! Kizárólag a JBL Ferrotabs-t cseréltem le!
 
Sziasztok!

Probaltam utana olvasni a tapozasi modszereknek.
Tobb ember velemenyet kikertem(Viktor: koszi a turelmedet :D ).
Olvastam Key leirasat is a tapozasi modszerekrol.
En jelenleg a TPN, illetve a Green Aqua mikro/makro tapjai kozott vacilalok.
Low tech aksiba(kb 0,5w/l) keresek tapot.Termeszetesen nem a legfenyigenyesebb novenyeket akarom tartani.
A TPN-bol hianyoznak a makro tapanyagok, viszont a Green Aqua tapjai egy eleg erolteljes tapozast biztositanak.
Szivesen veszem a velemenyeket pro es kontra.
 
sanyi said:
Sziasztok!

Probaltam utana olvasni a tapozasi modszereknek.
Tobb ember velemenyet kikertem(Viktor: koszi a turelmedet :D ).
Olvastam Key leirasat is a tapozasi modszerekrol.
En jelenleg a TPN, illetve a Green Aqua mikro/makro tapjai kozott vacilalok.
Low tech aksiba(kb 0,5w/l) keresek tapot.Termeszetesen nem a legfenyigenyesebb novenyeket akarom tartani.
A TPN-bol hianyoznak a makro tapanyagok, viszont a Green Aqua tapjai egy eleg erolteljes tapozast biztositanak.
Szivesen veszem a velemenyeket pro es kontra.

Szia Sanyi

A Green Aqua tápok egyáltalán nem agresszívek, csak akkor, ha az EI elv szerint tápozol. Én ugyanezeket a tápokat használom, de törekedve az optimális adagolásra. Nem túladagolok, hanem a megfelelő szintet állítom be. Ehhez szükséged van No3, Po4 és Fe tesztre. Ezekkel elég jól be tudod lőni és időnként ellenőrizni, hogy kell e módosítani az adagoláson. Neked csak is ezt a megoldást ajánlom, a Low-Tech háttér mellé. Egyébként minden szempontból csak is ajánlani tudom ezeket a tápokat, nálam kiválóan működnek.
Az EI nem a táp fajtáját fejezi ki, hanem a tápozás szisztémáját!
 
Levinen said:
sanyi said:
Sziasztok!

Probaltam utana olvasni a tapozasi modszereknek.
Tobb ember velemenyet kikertem(Viktor: koszi a turelmedet :D ).
Olvastam Key leirasat is a tapozasi modszerekrol.
En jelenleg a TPN, illetve a Green Aqua mikro/makro tapjai kozott vacilalok.
Low tech aksiba(kb 0,5w/l) keresek tapot.Termeszetesen nem a legfenyigenyesebb novenyeket akarom tartani.
A TPN-bol hianyoznak a makro tapanyagok, viszont a Green Aqua tapjai egy eleg erolteljes tapozast biztositanak.
Szivesen veszem a velemenyeket pro es kontra.

Szia Sanyi

A Green Aqua tápok egyáltalán nem agresszívek, csak akkor, ha az EI elv szerint tápozol. Én ugyanezeket a tápokat használom, de törekedve az optimális adagolásra. Nem túladagolok, hanem a megfelelő szintet állítom be. Ehhez szükséged van No3, Po4 és Fe tesztre. Ezekkel elég jól be tudod lőni és időnként ellenőrizni, hogy kell e módosítani az adagoláson. Neked csak is ezt a megoldást ajánlom, a Low-Tech háttér mellé. Egyébként minden szempontból csak is ajánlani tudom ezeket a tápokat, nálam kiválóan működnek.
Az EI nem a táp fajtáját fejezi ki, hanem a tápozás szisztémáját!


Szia Levi!

Koszi a valaszt! Szinte mindenkinek mas a velemenye. :)
Az EI nem a táp fajtáját fejezi ki, hanem a tápozás szisztémáját!
Koszi, de az EI modszernek mar utananeztem korabban :)
Viktor a TPN-t probalta es az jott be neki, neked pedig a GA tapok.
Ugy latszik mind2 odafigyelest igenyel, de ha jol csinalja az ember akkor mukodnek a dolgok.

Easy carbo mehet mellejuk, ugye?
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok talán tud valaki segíteni.
Készítettem saját tápsót, magam szereztem be az összetevőket, EI szerint tápozok.

Kálium szulfát-ot kértem a gyógyszertárban és ezt kaptam:
http://picasaweb.google.hu/dokibacsi/AkvRiumCo2#5341328093602400866

Kemény mint a kő, kézzel összetörhetetlen, viszont a desztvízben jól oldódik. Rettentő büdös, záptojásszaga van.
Család már ki van tőlem készülve, mert amig 10 mpre kinyitom a flakont és öntök egy kicsit az akiba, akkor már olyan büdös lesz a szobába hogy szellőztetni kell.

Jó ez amit használok?
Köszi előre is.
 
Centurio said:
Kálium szulfát-ot kértem a gyógyszertárban (...) Rettentő büdös, záptojásszaga van. (...) Jó ez amit használok?

Egy tény, hogy ez nem ugyanaz az anyag, mint amit széles körben használnak az akvarisztikában. Ime a különbség:

- Kalium sulfuratum - (Kali-sula): Pentasulphide + Hyposulphite of Potassium
- Kalium sulfuricum - (Kali-s): Kaliumsulfat / Sulphate of Potassium


Egyébként mi volt a gond a GA K2SO4-el? ;)

sanyi said:
Low tech aksiba(kb 0,5w/l) keresek tapot.Termeszetesen nem a legfenyigenyesebb novenyeket akarom tartani.
A tápozás szempontjából teljesen mindegy hogy low- vagy high-tech akid van.

sanyi said:
En jelenleg a TPN, illetve a Green Aqua mikro/makro tapjai kozott vacilalok. (...) A TPN-bol hianyoznak a makro tapanyagok, viszont a Green Aqua tapjai egy eleg erolteljes tapozast biztositanak.
Nem lehet egy pusztán nyomelemeket tartalmazó tápot egy széles spektrumú táppal összehasonlítani. Ha akár egyetlen tápanyag hiányzik, máris algásodás az eredmény. Ahhoz, hogy ezt elkerüld és normálisan tápozz a következő tápszerek elfogadhatóak szerintem:

1. Green Aqua Macro és Micro
2. TPN és Green Aqua Macro
3. TPN+ és ADA Brighty K.
4. Full ADA tápozás.

A harmadik opcióról annyit, hogy bizonyára tudod, hogy a TPN plusszos változatában van nitogén és foszfor is. Igaz, nekem az arányokkal van egy kis gondom, tehát ezt javasolom a legkevésbé. Mind a négy javaslat az EI elvek figyelembevételével tud működni. Igen, az ADA is. ;)

A TPN nyomelem mixről igen jó véleményem van egyébként. Jó minőségű HEEDTA kelátokat tartalmaz és minden szükséges nyomelem benne van. A Tropica legalább közzétette az összetevőket, úgyhogy tudjuk, hogy mit adagolunk, ellentétben a többi "black box" kereskedelmi gyártóval.

Sanyi, ahogy egy másik alkalommal Szentgyo (a "Nigro blog garnéla szakértője" ;) ) mondta, lehetne ám a kérdéseknek saját topicot is nyitni, bár a téma érintőlegesen kapcsolódik ide... Így hosszú távon átláthatóbb maradhatna a fórum.

Levinen said:
A Green Aqua tápok egyáltalán nem agresszívek, csak akkor, ha az EI elv szerint tápozol.
Igen, sőt továbbmennék, az EI sem aggresszív. ;) Az EI alkalmazható low tech-re is. Más kérdés, hogy erről nem sok szót ejtettünk korábban, és a Green Aqua tápok adagolási útmutatójában sem szerepel low-tech útmutatás ezzel kapcsolatban (nem véletlenül). De attól még alkalmazható a Levi által említett módon, és még teljes mértékben EI konform tud maradni.

Az EI és low-tech viszonyában egyetlen komoly buktató van: hosszú távon a ritka vízcserék miatt az élővilág növénytáp-szint befolyása olyan jelentős lesz, hogy az adagolt mennyiségekkel már nem lehet meghatározni az akváriumban valóban megtalálható tápanyagszintet. Csak ezért nem használják az EI-t a low-tech-ben.
 
Köszi key a gyors infót.

"Egyébként mi volt a gond a GA K2SO4-el?"

Ezt a kérdésedet nem igazán értem.
Ez a kálium ami az én anyagomban van használható a növények számára vagy váltsak?
 
Csak annyit akartam szerényen jelezni, hogy pl. kálium-szulfátot innen is be tudsz szerezni, nem kell egyéb gyógyszertári cuccokkal kísérletezgetni. Bár meg tudom érteni, ha valakinek ez a kihívás... ;)

Én nem használnám. Nagyon nem mindegy, hogy a káliumot milyen vegyület segítségével juttatjuk be a vízbe. Lehet, hogy működik, lehet, hogy nem. Utánanézhetnék, ha nagyon akarnék, de ebben az esetben inkább maradnék a jól bevált anyagoknál.
 
Köszi!

Ennyi elég is nekem. Váltok.
Egyébként minden összetevőt a gyógyszertárban szereztem be kb egy fél éve akkor még azt hiszem nem volt GA.
 
Ezek szerint van különbség kálium-szulfát és kálium-szulfát között?Ha igen , mi az?
 
tibicuk said:
Ezek szerint van különbség kálium-szulfát és kálium-szulfát között?Ha igen , mi az?
Ez:
keymaker said:
- Kalium sulfuratum - (Kali-sula): Pentasulphide + Hyposulphite of Potassium
- Kalium sulfuricum - (Kali-s): Kaliumsulfat / Sulphate of Potassium
Kalium sulphuricum - Kálium-szulfát (K2SO4)
Kalium sulphuratum - Kálium-szulfid (K2S), illetve kálium-poliszulfid/kénmáj (K2S3-7)
 
Ezek szerint fél évig rossz káliumot használtam :)
Még jó hogy megkérdeztem.

Egyébként a halakra nem volt rossz hatással.
 
Hali!

Mi evvel réz karnisokat és kilincseket antikoltunk, vízben oldva, szépen elszínezte a sárga rezet.A halaid nem lettek antikoltak? :)
 
jojo said:
Hali!

Mi evvel réz karnisokat és kilincseket antikoltunk, vízben oldva, szépen elszínezte a sárga rezet.A halaid nem lettek antikoltak? :)

Köszi az adatlapot. Azt írják hogy mérgező a vízi szervezetekre, ezek szerint tényleg csak mákom volt.
 
Re: Mg-i tápszerek

keszeg said:
dekalabda00 said:
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e egy vízben feloldani a macro tápanyagokat?(KNO3, KH2PO4, K2SO4,MgSO4)
Ha még aktuális a kérdés, akkor bármelyik kombináció megfelel, ahol a KH2PO4 és a MgSO4 nem találkoznak.

Én úgy tudtam hogy az MgSO4 és a KH2PO4 együtt feloldható.
Innen szedtem: http://www.ukaps.org/EI.htm
Pedig ez a cikk volt eddig a bibliám :)
Tegyük tisztába.
 
Re: Mg-i tápszerek

Centurio said:
keszeg said:
dekalabda00 said:
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e egy vízben feloldani a macro tápanyagokat?(KNO3, KH2PO4, K2SO4,MgSO4)
Ha még aktuális a kérdés, akkor bármelyik kombináció megfelel, ahol a KH2PO4 és a MgSO4 nem találkoznak.

Én úgy tudtam hogy az MgSO4 és a KH2PO4 együtt feloldható.
Innen szedtem: http://www.ukaps.org/EI.htm
Pedig ez a cikk volt eddig a bibliám :)
Tegyük tisztába.

Szia Centurio

Az általad említett macro elemek gond nélkül összekeverhetők. A figyelem inkább a po4 (macro elem) és a Fe (micro elem) összekeverésére irányul. Ez utóbbi két elem hajlamos reakcióba lépni egymással, ezeknél un. stabilizáló adalékot kell beiktatni. De ebbe most nem mennék bele, mert az eredeti kérdésre válaszoltam. Egyébként a Nigro blogon található Keymaker által leírtak (Keymaker a növénytápokról), ajánlott olvasmány. ;)
 
Back
Oldal tetejére