1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Éreznek-e növények

Kategória: 'Oktatóanyagok, cikkek', témanyitó: koverg70, téma nyitása: Nov 13, 2012.

1. koverg70
    Épp nem fórumozik ...

koverg70 Kertész szaki

Tag:
    Nov 7, 2012
    Kedvelik:
    123
    Hely:
    Deszk
    Láttam, hogy van ez a téma és én is szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy régebben megjelent cikket, amely azóta is az egyik kedvencem:

Éreznek a növények? A levelek féltve őrzött titkai

Akváriumról ugyan nincs szó benne, de kiderül, hogy milyen csodálatos élőlények is a növények és mennyire nem ismerjük még a "működésüket".

Ituka és A. Kavicsos kedvelik.
  2. Ituka
    Épp nem fórumozik ...

Ituka Nézelődő

Tag:
    Okt 6, 2013
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Veszprém
    Köszi az érdekes cikket :shame:

koverg70 kedveli.
  3. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,522
    Hely:
    Székesfehérvár
    egy dolgot tennék hozzá: jó néhány évvel ezelőtt olvastam egy cikket valahol, ahol kísérletileg már bizonyították ezt a telepatikus rendszert.
    kiderült, hogy bizonyos cserje fajok képesek kommunikálni a közelükben lévő azonos fajú egyedekkel, azért, hogy megvédjék egymást - hasonlóan pl. a monguzok őrszemeihez.
    a kísérlet szerint megmérték a csersav koncentrációt a növényekben, majd az egyik növénynek bottal letördelték [összeverték] egy csomó részét, és újra mértek. az összes közeli növényben nagyon megnőtt a csersav koncentráció.

arra jutottak, hogy azért történik ez, mert a növényevő állatok egy része [pl szarvasok] nem szereti a csersavban gazdag leveleket, így egyikük sérülése árán a többiek aktiválták a védelmüket gyakorlatilag.

4. koverg70
    Épp nem fórumozik ...

koverg70 Kertész szaki

Tag:
    Nov 7, 2012
    Kedvelik:
    123
    Hely:
    Deszk
    Erről viszont az Avatar c. film jutott eszembe. A film története igaz nagyon sablonos, de a Navik bolygóján (nem jut eszembe a neve) élő növények hasonlóan egy rendszerbe kapcsolódtak és képesek voltak egymással kommunikálni.

5. Kisgyerek
    Épp nem fórumozik ...

Kisgyerek Kertész tanonc

Tag:
    Júli 14, 2013
    Kedvelik:
    6
    Hely:
    Nyíregyháza
    Hello.A volt párom nagyon szerette a szobai növényeket,s én is,de ő igazán szerette őket.Tényleg éreznek,ha szívvel lélekkel foglalkozik,velük az ember,azt meghálálják,azzal,hogy szépek,és egészségesek lesznek.

Dino71 és friz74 kedvelik.
  6. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    94
    Hely:
    Szeghalom
    Érdekes cikk, érdekes felvetésekkel és megdöbbentő felfedezésekkel, bizonyítékokkal.
    Én hiszek benne, hogy a növények is meghálálják a szerető, féltő, odaadó gondoskodást és ezt nem csak fizikai síkon értem.
    Növénykertészetben dolgoztam és teljesen természetes volt, hogy úgy beszéltünk hozzájuk, mint bármely élőlényekhez, hiszen ezt láttam a régi kollégáktól és teljesen természetes volt, egy kicsit unalom űzően is tettük, hogy "beszéltünk magunkban".
    Nagyon szépek voltak, gyönyörűen virágoztak mindig. Bármilyen hihetetlen, de virág vágás után, szinte fagyott volt a hangulat a növények között járva-kelve, bár ez magyarázható lenne egyrészt az ember esetleges lelkiismeret furdalásával és az egyszerű kopárság látványával is.

ideoda kedveli.
  7. xpcxp67
    Épp nem fórumozik ...

xpcxp67 Kertész szaki

Tag:
    Jan 18, 2017
    Kedvelik:
    175
    Hely:
    Békéscsaba
    Az egy teljesen természetes dolog hogy éreznek. Ők is élőlények és mint ilyen érzékelnek sok mindent hideget,meleget,szárazságot,túlzott nedvességet(pangó víz)stb.stb. Úgyszintén reagálnak is ezekre a dolgokra. Lehet hogy olyan fájdalom érzetük nincs mint az embereknek vagy állatoknak, de a szeretetet érzékelik biztos és meg is hálálják. Kísérletekkel igazolták azt is hogy különböző zenékre is reagálnak. Lehet hallanak is, ki tudja ?

8. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,102
    Hely:
    Veresegyház
    Az érzés, és érzékelés az két különböző dolog. (Nem okoskodni akarok).
    A kérdésre nem tudom a választ, de valami lehet benne. Van az irodámban egy Fokföldi ibolya, amit nagyon szeretek. Amikor bevittem haldoklott, mára gyönyörű terebélyes színes növény lett belőle sok-sok virággal. Volt ott egy Ciprus is, azt nem szerettem. Meg is halt szegény. Szóval valami lehet ebben. De lehet, hogy csak azért van ez így, mert amelyik növényt szeretem, azt locsolni is szoktam.

9. xpcxp67
    Épp nem fórumozik ...

xpcxp67 Kertész szaki

Tag:
    Jan 18, 2017
    Kedvelik:
    175
    Hely:
    Békéscsaba
    Csak van benne valami. A fokföldi érezte hogy szereted a ciprus viszont érzékelte hogy nem.(lehet mondtál neki valami rondát is ??):)

Smartos kedveli.
  10. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,102
    Hely:
    Veresegyház
    Néha leanyáztam, de halkan, hogy ne hallja.

xpcxp67 kedveli.
  11. xpcxp67
    Épp nem fórumozik ...

xpcxp67 Kertész szaki

Tag:
    Jan 18, 2017
    Kedvelik:
    175
    Hely:
    Békéscsaba
    Becartam a röhögéstől, ez nagyon ott van !!!(y)Amúgy milyen Ciprus volt ?

Utoljára módosított: Jan 26, 2017
  12. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,102
    Hely:
    Veresegyház
    Cupressus macrocarpa (ernyős ciprus)
    komnatnyj_kiparis_sokhnet_chto_delat.

13. mrgod007
    Épp nem fórumozik ...

mrgod007 Kertész szaki

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    212
    Hely:
    Vásárosnamény
    Már tudom mi lehetett a baj. Nem tettél fölé ernyőt...

14. xpcxp67
    Épp nem fórumozik ...

xpcxp67 Kertész szaki

Tag:
    Jan 18, 2017
    Kedvelik:
    175
    Hely:
    Békéscsaba
    Nekem sem volt ciprusokkal szerencsém. Már 6x próbálkoztam bonsait csinálni több féléből,de mindig kihaltak. Pedig épp csak megdrótoztam meg egy kis alap vagdosás. Mégis beadták a kulcsot. Bezzeg amit kivittem a hétvégi kertünkbe(8db)az már az égig ér.

Aktuális oldal megosztása