• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Erdő az akváriumban

Most lehet, hogy engem megköveznek, de az miért művészi az, ha lemásolnak egy erdőrészletet az akváriumba? Teljesen természetellenes ezt utánozni. Engem például zavar, ha egy vízi közegben egy lombhullató, vagy más egyéb erdő/rét/sziklás hegység köszön vissza.
Szerintem sokkal kreatívabb, egyedibb, ha egy versenyző olyat alkot, amit saját maga hoz létre és a víz alatti világot domborítja ki.
Véleményéért senkit sem érdemes megkövezni, de mivel erről nekem más a véleményem, hát megírom. Nagyon szoros kapcsolatot érzek a természetfotózás és az akváriumépítés között. Eljutni különlegesen szép erdőbe, rétre, hegységbe és azt megörökíteni egy fényképezőgéppel, amit otthon hónapok múlva megnézel és esetleg ugyanazt a csodát átéled, amit ott éreztél, vagy ami ennél is több, hogy a képeid láttán mások is azt átérzik amit te ott, talán az már művészet. A fotózásra többek között azért is van szükség, mert nem mehetsz mindig ki a természetbe, de a fényképek elvisznek mindenhova bármikor. Ha az akváriumot is így képzeljük el, hogy a természet kis mása mindig velünk van, akkor ami a természetben megtalálható az szerintem belefér. Az akvárium még a fotóban abban különbözik, hogy nem lemásolja, hanem vizionálja azt, megpróbál hasonlítani rá. A kocka forma és, hogy vízalatt dolgozunk, ne zavarjon meg. Ha nagyon realista szeretnék lenni, akkor a vízalatti világ is idegenül hat egy tégla épület közepén a nappaliban és az összes szobanövény is. Az akvárium szerintem egy mozgó térbeli fotó ami az általunk idealizált tájat mutatja. A biotóp akváriumokon kívül talán egyik típusú akvárium berendezés sem fordul elő a természetben. Ha még mindig nem győztelek meg, akkor: időnként az erdőket, réteket is elönti a víz a természetben.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére