• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Ötlet innen: https://arduinodiy.wordpress.com/2017/03/07/ Magyarországhoz igazítva:

int sunrise(byte month, byte day) //UTC ido szerint
{
int doy=int(((month-1)*30.35)+day);
int sr=278+113*cos((doy+5)/58.09);
return sr;
}

int sunset(byte month, byte day) //UTC ido szerint
{
int doy=int(((month-1)*30.35)+day);
int ss=1011-113*cos((doy+13)/58.09);
return ss;
}

void setup() {
Serial.begin(9600);
Serial.print("Napkelte: ");
Serial.print(sunrise(9,24)/60);
Serial.print(":");
Serial.println(sunrise(9,24)%60);
Serial.print("Napnyugta: ");
Serial.print(sunset(9,24)/60);
Serial.print(":");
Serial.println(sunset(9,24)%60);
}

void loop() {

}


Eredmény szeptember 24-nél:

Napkelte: 4:32
Napnyugta: 16:40
 
Kicsivel nagyobb program, de pontosabb és paraméterezhető, hogy hol vagyunk földrajzilag.

Kód beillesztése:
#define ONE_DEGREE_RADIAN 0.0174532925
#define ONE_RADIAN        57.2957795
#define LAT_DEG           47.162494 //Budapest
#define LOG_DEG           19.503304 //Budapest

float sunrise_time(int _year, int _month, int _day)
{               
  int leapyear=0;
  if((_year-2000)%4 == 0) {leapyear=1;}                                                                                           
  switch (_month){                                                                             
      case 12: _day += 30;
      case 11: _day += 31;
      case 10: _day += 30;
      case  9: _day += 31;
      case  8: _day += 31;
      case  7: _day += 30;
      case  6: _day += 31;
      case  5: _day += 30;
      case  4: _day += 31;
      case  3: _day += 28 + leapyear;                                                                 
      case  2: _day += 31;
      break;
   }

  float B=0.986*(_day-81);                                                                                                                                         
  float EOT=9.87*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN*2)-(7.53*cos(B*ONE_DEGREE_RADIAN))-(1.5*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN));                                   
  float tsr=12-(ONE_RADIAN*0.06785*acos(-tan(LAT_DEG*ONE_DEGREE_RADIAN)*tan(23.45*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN)*ONE_DEGREE_RADIAN)))-((4*LOG_DEG+EOT)/60);
  return tsr;
}

float sunset_time(int _year, int _month, int _day)
{               
  int leapyear=0;
  if((_year-2000)%4 == 0) {leapyear=1;}                                                                                           
  switch (_month){                                                                             
      case 12: _day += 30;
      case 11: _day += 31;
      case 10: _day += 30;
      case  9: _day += 31;
      case  8: _day += 31;
      case  7: _day += 30;
      case  6: _day += 31;
      case  5: _day += 30;
      case  4: _day += 31;
      case  3: _day += 28 + leapyear;                                                                 
      case  2: _day += 31;
      break;
   }

  float B=0.986*(_day-81);                                                                                                                                         
  float EOT=9.87*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN*2)-(7.53*cos(B*ONE_DEGREE_RADIAN))-(1.5*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN));                                   
  float tss=12+(ONE_RADIAN*0.06785*acos(-tan(LAT_DEG*ONE_DEGREE_RADIAN)*tan(23.45*sin(B*ONE_DEGREE_RADIAN)*ONE_DEGREE_RADIAN)))-((4*LOG_DEG+EOT)/60);
  return tss;
}

void setup() {               
  Serial.begin(9600);

  float sunrise=sunrise_time(2017,9,24);                       
  int srh=int(sunrise);
  int srm=int((sunrise-srh)*60);

  Serial.print("Napkelte: ");
  Serial.print(srh);
  Serial.print(":");
  Serial.println(srm);
 
  float sunset=sunset_time(2017,9,24);                         
  int ssh=int(sunset);
  int ssm=int((sunset-ssh)*60);

  Serial.print("Napnyugta: ");
  Serial.print(ssh);
  Serial.print(":");
  Serial.println(ssm);
}

void loop() {

}

Eredmény szeptember 24-nél:

Napkelte: 4:32
Napnyugta: 16:33

Természetesen ez az idő is UTC vagyis téli időszámítás miatt 2 órát hozzá kell adni.
 
Utoljára módosított:
@ena35 !

Köszi a programot! Csak egy javaslat a fórummal kapcsolatban, van lehetőség kód beillesztésre a hozzászólásnál, akkor nem foglal el fél oldalt egy programkód, illetve mint írtam nagy segítség nekünk ha van egy jó működő programod, akkor azt zippelve tudod csatolni a hozzászólásodhoz. Sajnos "ino" kiterjesztést nem engedi az oldal.
upload_2017-9-24_19-28-43.png
 
A természetben minden nap máskor kell és nyugszik a nap. Babar még a holdciklust is figyelembe venné éjszakai derengő világítással. Dátumból függvénnyel kiszámítható. Megírom a programot hozzá és ha kell közzéteszem.
Az sem árt éjfélig megy a derengés :D
Tényleg jó lenne egy ilyen vezérlő... Szóval nagyon boldog és hálás lennék ha lehetne egy ilyenem :)
 
Derengés intenzitása %-ban.

Kód beillesztése:
byte GetPhase(int nYear, int nMonth, int nDay)
{
  byte phase;
  double AG, IP;
  long YY, MM, K1, K2, K3, JD;
  YY=nYear-floor((12-nMonth)/10);
  MM=nMonth+9;
  if (MM>=12) MM=MM-12;
  K1=floor(365.25*(YY+4712));
  K2=floor(30.6*MM+0.5);
  K3=floor(floor((YY/100)+49)*0.75)-38;
  JD= K1+K2+nDay+59;
  if (JD>2299160) JD=JD-K3;
  IP=MyNormalize((JD-2451550.1)/29.530588853);
  AG=IP*29.53;
  phase=100-int(abs(14.76529445-AG)/14.76529445*100);
  return phase;
}
 
double MyNormalize(double v)
{
  v=v-floor(v);
  if (v<0) v=v+1;
  return v;
}

void setup() {              
  Serial.begin(9600);
  Serial.print(GetPhase(2017,9,24));
  Serial.println("%");
}

void loop() {
}

Eredmény 2017. szeptember 24-nél:

26%
 
Nem tudom arra van-e valós igény, hogy mikor kell és nyugszik a Hold.
Szerintem ha a Nap nincs fent az égen akkor legyen fent a Hold.
A holdfény kiszámítása:

Kód beillesztése:
byte MoonLight(int Year, int Month, int Day)
{
  byte light;
  double IP,F;
  long YY, MM, K1, K2, K3, JD;
  YY=Year-floor((12-Month)/10);
  MM=Month+9;
  if (MM>=12) MM=MM-12;
  K1=floor(365.25*(YY+4712));
  K2=floor(30.6*MM+0.5);
  K3=floor(floor((YY/100)+49)*0.75)-38;
  JD=K1+K2+Day+59;
  if (JD>2299160) JD=JD-K3;
  IP=(JD-2451550.1)/29.530588853-int((JD-2451550.1)/29.530588853);
  F=100-int(abs(100-(IP*200)));
  light=F*F*F/10000; //Érdekes megjegyezni, hogy a félhold nem feleannyi fényt ad mint a telehold, hanem annak csak kilencedrészét.
  return light;
}
 
void setup() {             
  Serial.begin(9600);
  Serial.print("Holdfeny (2017.10.5): ");
  Serial.println(MoonLight(2017,10,5));
  Serial.print("Holdfeny (2017.10.12): ");
  Serial.println(MoonLight(2017,10,12));
  Serial.print("Holdfeny (2017.10.19): ");
  Serial.println(MoonLight(2017,10,19));
  Serial.print("Holdfeny (2017.10.27): ");
  Serial.println(MoonLight(2017,10,27));
}

void loop() {
}

Eredménye a programnak:

Holdfeny (2017.10.5): 100
Holdfeny (2017.10.12): 14
Holdfeny (2017.10.19): 0
Holdfeny (2017.10.27): 12
 
Tök jó ez a napkelte-napnyugta időpont, csak kár hogy nem igazodik az átlag ember napirendjéhez, így sosem csodálhatod meg a saját akváriumodat. A holdfény erősségét viszont lehet, hogy lopom.
 
A saját nextionos vezérlőmmel volt egy kis fennakadás, kényszerből állt a projekt fél évet, de most nyomom ezerrel, bár a Due-ra való átültetéssel szívok rendesen (a Megán már szépen ment, de állandóan kifogytam a memóriából, az alkalmazott libarik sok esetben nem mennek a Due-n, de lassan befejezem). @Daszkalosz nem tudok privátot írni (kevés a hsz-om - nem vagyok szószátyár eléggé), írj a nagyharcos@freemail.hu címre. Ha esetleg valakinek van tapasztalata a Due+eeprom és/vagy Due+WDT kombóval, az megoszthatná velem.
Eddig ezeket építettem bele, de egyenlőre csak az asztalon, terhelés nélkül üzemelget (vannak még programhibák, amiket javítanom kell).
Arduino Due, NEXTION Enhanced HMI 7" kijelző + 32Gb SD kártya (HMI), DS3231 óramodul, DHT22 pára és hőszenzor, 2db DS1820B hőszenzor, micro SD modul + 1Gb SD kártya, kínai pH mérő modul és szonda, piezzo csipogó, MOS-FET modul, 2 db nyomógomb, 2db 8 modulos alap nyitott és 1db 1 modulos alap zárt 5 V-os szilárdtest relé (SSR), 3db dózispumpa, 1 db átalakított etető automata, 4 csatornás I2C logikai konverter (5V-3,3V), ellenálások, úszókapcsolók, vezetékek, LM2596 step down konverter (5V-3,3V). Világítás: 3db T5 fénycső, 3db 10 W-os COB led, 2db 2W-os kék power led, 3db 6W-os GU10 piros (grow up - növényes) led, 3db 6W-os G4 dimmelhető led. Tápegységek: 5V(2A) (arduino, szenzorok, relé modulok); 5V(1,5A) (kijelző); 12V(2A) 10V-ra korlátozva (dimmelhető 7W-os ledek); 12V(6A) (led világítás, dózis pumpák, éjszakai led, szekrény világítás).
 
Sziasztok!
Elég hosszú idő alatt, de végigolvastam a tapasztalataitokat és az ötleteiteket. Ha majd nagyobb akváriumra váltok szándékomban áll nekem is valahogy máshogy megoldani az időkapcsolókat meg konnektorokat, mert a mostani sok kábeltől kész vagyok, de én kicsit más irányban gondolkodom. Viszont ami miatt idetévedtem az a tápadagoló, amit mindenképpen szeretnék, mert évente többször utazunk el a párom szüleihez az ország másik végébe és édesanyám nem annyira motivált azügyben, hogy minden nap fel kelljen neki jöni tápozni. :) A gyári megoldások viszonylag drágák, bár igazából nem is az ára az ami miatt a csináld magad felé venném az irányt, hanem mert szeretek babrálni. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy ezekhez a programozós dolgokhoz teljesen fogalmatlan vagyok. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogy is működik ez az egész és hogy mire is lenne szükségem a tengen túlról. Amit ki tudtam bogózni magamnak ebből a rengeteg infóból, hogy kelleni fog:
- egy arduino UNO
- egy DS3231 óramodul
- jelenleg 4 féle tápot adagolok de ártani nem árt alapon szeretnék 6 fejes dolgot építeni így 6 db perisztaltikus pumpa
- egy I2C kijelző
- valamilyen tápegység
- kábelcsomag

Azt nem tudom, hogy ehhez kell-e relépanel, de gondolom igen, ha igen akkor milyen? Nem lenne baj ha megoldott lenne az is, hogy lehessen akár gombokkal akár a kijelzőn állítani , hogy mikor adagoljon és a mennyiségeket is.
Még nem rendeltem semmit uh rábeszélhettek bármire amitől az egész jobb és egyszerűbb lesz. Úgy tervezem, hogy ha összeíródik minden ami kell megrendelek mindent és ha megjönnek a dolgok megpróbálom egyedül megépíteni a hardvert, viszont a programozásban mindenképpen segítséget kell kérjek majd.

Tehát a hozzáértőket szeretném megkérni, hogy ha kihagytam valamit akkor legyenek kedvesek leírni, hogy mire és mennyire van még szükség. Köszönöm előre is.
 
Sziasztok!
Elég hosszú idő alatt, de végigolvastam a tapasztalataitokat és az ötleteiteket. Ha majd nagyobb akváriumra váltok szándékomban áll nekem is valahogy máshogy megoldani az időkapcsolókat meg konnektorokat, mert a mostani sok kábeltől kész vagyok, de én kicsit más irányban gondolkodom. Viszont ami miatt idetévedtem az a tápadagoló, amit mindenképpen szeretnék, mert évente többször utazunk el a párom szüleihez az ország másik végébe és édesanyám nem annyira motivált azügyben, hogy minden nap fel kelljen neki jöni tápozni. :) A gyári megoldások viszonylag drágák, bár igazából nem is az ára az ami miatt a csináld magad felé venném az irányt, hanem mert szeretek babrálni. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy ezekhez a programozós dolgokhoz teljesen fogalmatlan vagyok. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogy is működik ez az egész és hogy mire is lenne szükségem a tengen túlról. Amit ki tudtam bogózni magamnak ebből a rengeteg infóból, hogy kelleni fog:
- egy arduino UNO
- egy DS3231 óramodul
- jelenleg 4 féle tápot adagolok de ártani nem árt alapon szeretnék 6 fejes dolgot építeni így 6 db perisztaltikus pumpa
- egy I2C kijelző
- valamilyen tápegység
- kábelcsomag

Azt nem tudom, hogy ehhez kell-e relépanel, de gondolom igen, ha igen akkor milyen? Nem lenne baj ha megoldott lenne az is, hogy lehessen akár gombokkal akár a kijelzőn állítani , hogy mikor adagoljon és a mennyiségeket is.
Még nem rendeltem semmit uh rábeszélhettek bármire amitől az egész jobb és egyszerűbb lesz. Úgy tervezem, hogy ha összeíródik minden ami kell megrendelek mindent és ha megjönnek a dolgok megpróbálom egyedül megépíteni a hardvert, viszont a programozásban mindenképpen segítséget kell kérjek majd.

Tehát a hozzáértőket szeretném megkérni, hogy ha kihagytam valamit akkor legyenek kedvesek leírni, hogy mire és mennyire van még szükség. Köszönöm előre is.


Én a mennyiségeket tapasztalati úton megállapított időtartamban mérem. Tehát a már üzemben lévő - visszacsapó szeleppel ellátott feltöltött csövekkel - rendszernek hány másodperc kell az adott adag kipumpálására. Így az időtartammal játszva tudod szabályozni az adott pumpát. Természetesen ehhez annyi relé kell ahány pumpa.
Létezik más, pwm-es megoldás is, de nekem ez jött be.
 
Sziasztok!
Elég hosszú idő alatt, de végigolvastam a tapasztalataitokat és az ötleteiteket. Ha majd nagyobb akváriumra váltok szándékomban áll nekem is valahogy máshogy megoldani az időkapcsolókat meg konnektorokat, mert a mostani sok kábeltől kész vagyok, de én kicsit más irányban gondolkodom. Viszont ami miatt idetévedtem az a tápadagoló, amit mindenképpen szeretnék, mert évente többször utazunk el a párom szüleihez az ország másik végébe és édesanyám nem annyira motivált azügyben, hogy minden nap fel kelljen neki jöni tápozni. :) A gyári megoldások viszonylag drágák, bár igazából nem is az ára az ami miatt a csináld magad felé venném az irányt, hanem mert szeretek babrálni. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy ezekhez a programozós dolgokhoz teljesen fogalmatlan vagyok. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogy is működik ez az egész és hogy mire is lenne szükségem a tengen túlról. Amit ki tudtam bogózni magamnak ebből a rengeteg infóból, hogy kelleni fog:
- egy arduino UNO
- egy DS3231 óramodul
- jelenleg 4 féle tápot adagolok de ártani nem árt alapon szeretnék 6 fejes dolgot építeni így 6 db perisztaltikus pumpa
- egy I2C kijelző
- valamilyen tápegység
- kábelcsomag

Azt nem tudom, hogy ehhez kell-e relépanel, de gondolom igen, ha igen akkor milyen? Nem lenne baj ha megoldott lenne az is, hogy lehessen akár gombokkal akár a kijelzőn állítani , hogy mikor adagoljon és a mennyiségeket is.
Még nem rendeltem semmit uh rábeszélhettek bármire amitől az egész jobb és egyszerűbb lesz. Úgy tervezem, hogy ha összeíródik minden ami kell megrendelek mindent és ha megjönnek a dolgok megpróbálom egyedül megépíteni a hardvert, viszont a programozásban mindenképpen segítséget kell kérjek majd.

Tehát a hozzáértőket szeretném megkérni, hogy ha kihagytam valamit akkor legyenek kedvesek leírni, hogy mire és mennyire van még szükség. Köszönöm előre is.


Még valami: ha állítgatni akarod külön a 6 csatornát, akkor alaposan fontold meg, hogy melyik úton indulsz el. Ha a programozásban kevéssé vagy jártas, akkor szerintem a nextion kijelző felé kacsintgass, mert a 2 (4) soros lcd paneles menü (egyszerűbb a nyomógombos, bonyibb a rotary encoderes megoldás) lehet kifog rajtad. Először én is ebbe az irányba indultam, de egyre többet akartam és belebonyolódtam nagyon. Akkor jött a nextion hmi..... Kicsitt többe kerül, de megéri szerintem. Én az "e" betűs nemzetközi aukciós oldalról szoktam ezeket a cuccokat beszerzni, sokakhoz hasonlóan.

Az alkatrészlistádból kimaradt a nyomógomb, ellenálás.
Relé panelból én ilyen - optocsatolt szilárdtest relé - szoktam rendelni (ha így keresel rá, biztos megtalálod: 8 -Channel 5V Solid State Relay Module Board.OMRON SSR 4):
Manufacturer: OMRON
Part number: G3MB-202P, 5V version.
Isolation: Phototriac.
Zero cross: Yes.
Rated output load: 2A at 100 to 240VAC.(50/60Hz).
Load type: General purpose.
Datasheet: www.sainsonic.com/zen/albums/aukciós link moderálva/nichegeek/20-018-200/05577d01.pdf
 
Én egy 12 voltos tápot és egy DC-DC konvertert javasolnék, pl egy LM2596-ost, azért mert ugyan az UNO-nak van belső feszültségátalakítója ami 7-12 volt közötti feszültséggel elbír, csak a kimeneti 5 volt meg gyenge, így szerintem jobb az arduinot megkerülve táplálni, pl nálam volt olyan, hogy behúzott a relé, és ,megzavarodott az óra. Igaz én hagyományos relét használtam, nem SSR-t . A 12 Volt viszont kell a táppumpákhoz.
 
Én inkább két külön tápot használnék. 12V ill 5V. Illetve ha nextion mellett dönt, akkor annak is külön táp kell (vagy az 5V-os tápnak is elég bikának lell lennie, mert a nextion magában 1,5-2A-t igényel).
 
Néztem az írások alapján a nextion kijelzőt, de nem megy a fejembe hogy arra egy ilyen tapogatós nyomkodós állítási lehetőséges program megírása egyszerűbb, de mint mondtam nemhogy kevéssé vagyok járatos hanem egyáltalán nem. Egyébként jobban tetszik az a kijelző. Viszont ezt a 3 tápos dolgot sem értem egészen. Hogy és hova kell dugni illetve kötni a tápokat. Az a helyzet, hogy lehet elfelejtem ezt az építs tápadagolót magad sztorit hanem veszek egy gyárit és kiélem magam másban. :D
 
Sziasztok,
Tengeri akvahoz szeretnek moon ledet, van esetleg valakinek ilyen vezerloje keszen? Nagyon megtisztelne vele ja megosztana a kodot es a harbver kiepitest is. [emoji3]

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Néztem az írások alapján a nextion kijelzőt, de nem megy a fejembe hogy arra egy ilyen tapogatós nyomkodós állítási lehetőséges program megírása egyszerűbb, de mint mondtam nemhogy kevéssé vagyok járatos hanem egyáltalán nem. Egyébként jobban tetszik az a kijelző. Viszont ezt a 3 tápos dolgot sem értem egészen. Hogy és hova kell dugni illetve kötni a tápokat. Az a helyzet, hogy lehet elfelejtem ezt az építs tápadagolót magad sztorit hanem veszek egy gyárit és kiélem magam másban. :D
Egyszerübb, uarton átküldi az object nevér + állapotát ha volt gombnyomás. :D
 
Néztem az írások alapján a nextion kijelzőt, de nem megy a fejembe hogy arra egy ilyen tapogatós nyomkodós állítási lehetőséges program megírása egyszerűbb, de mint mondtam nemhogy kevéssé vagyok járatos hanem egyáltalán nem. Egyébként jobban tetszik az a kijelző. Viszont ezt a 3 tápos dolgot sem értem egészen. Hogy és hova kell dugni illetve kötni a tápokat. Az a helyzet, hogy lehet elfelejtem ezt az építs tápadagolót magad sztorit hanem veszek egy gyárit és kiélem magam másban. :D

Ne add fel ilyen könnyen. Tábból azért kell több, mivel más-más fesz-ről fognak üzemelni az eszközeid.
1. 12V kell a pumpák meghajtásához.
2. 5V kell a relékhez (ha az általam javasolt típust választod), de vehetsz 12V-ról üzemelő reléket is, akkor azok is arról kapják a tápot (lényeg, ne az arduinoról tápláld közvetlenül őket). Szintén 5V-ról megy a nextion is (közvetlen az arduinoról meg se próbáld táplálni).
Az arduinódat bármelyikről táplálhatod, de ha a 12V-ról akarod hajtani, érdemes valamilyen konvertert alkalmazni és levinni 9V-ra. Erre tökéletesen alkalmas az, amit a @Viktor írt (DC-DC LM2596 power Supply Buck Converter step-down module).Több táp esetén a GND közösítésről nem szabad megfeledkezni, különben nem fog menni!

A nextion oldaláról letöltött programmal pillanatok alatt meg tudod csinálni a felületet (én kitenném az aktuális időt, a táphoz beállított időpontot, az adagokat grafikusan és/vagy számmal, egy +/- gombot az értékek beállításához és az azonnali táphoz egy gombot). Ha kicsi kijelzőt rendelsz, akkor több oldalas lesz (akár oldalanként egy pumpa adatai). Ajánlom a youtube oktató vidókat, azok alapján el lehet indulni. Ha a felület megvan, már csak össze kell hozni az ardu programjával. Ez a tanulásról és az építés öröméről, sikerélményről is szól, így ha ezek nem mozgatnak, akkor inkább vegyél készen egy cuccot. Ha azonban rászánod az időd és érdeklődsz a téma iránt, akkor szívesen segítek....
Íme az én kreálmányom: https://www.dropbox.com/s/3z3qky2e13h2tzd/Akvárium vezérlő VTA v.1.01.HMI?dl=0
Ezzel a programmal tudod megnyitni ha letöltötted: https://nextion.itead.cc/resources/download/nextion-editor/

 
Az a helyzet, hogy lehet elfelejtem ezt az építs tápadagolót magad sztorit hanem veszek egy gyárit és kiélem magam másban. :D
Én is azt mondom, hogy ne add fel ilyen könnyen!
Itt vagyok én, 42 éves és vasesztergályos szakmám van, ennek ellenére csinálok mindent, és belekontárkodtam az elektronikába is, hiszen én vagyok a témaindító ;) . Nem vagyok nagy szakértője a programozásnak, viszont rengeteg mintaprogramot, oktatóvideót találni a neten amiből össze lehet ollózni ami nekünk kell. Néha engem is elkap az alkotási vágy, olyankor nekiállok bütykölni. Ha csak szórakozol kicsit a vezérlővel már az is megéri, hiszen az alap dolgokat, Kínából, cirka egy 10-esért be lehet szerezni, és azt mondom, hogy nem is feltétlenül szükséges a kijelző, vagy az, hogy gombokkal tudd állítani, hiszen egyszer be van állítva a világításod ideje, meg a tápok adagolása. utána úgysem fogod piszkálni, ha mégis, akkor meg csak rádugod a gépre, és feltöltesz egy módosított programot. később meg bármikor fejlesztheted ha akarod.
Arduino mellett létezik alternatíva is, csak az jóval drágább, de néha ki lehet fogni töredék áron használtat. Ilyenek a programozható relék mint az Siemens LOGO, Moeller Easy, vagy az Omron Zen is amit én használok, ezeket jóval egyszerűbb programozni mert grafikus és nem szöveges.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7751_cd1d3d33da6b81ed6a93ba6501dcb232_xxl.jpg
 
Üdv!
Van egy LED-es világításom amit eddig Tc420-al vezéreltem, de valami már nem igazán működik vele jól, mert a tápegység elromlik tőle. Először csak zúgott aztan tönkre is tette, raktam be új tápot, de azzal is zúg mintha túl terhelné(20A a tápegység a lámpa pedig ~7A fogyaszt) szóval kikötöttem a rendszerből és most egy sima időkapcsolóra van kötve és nem zúg semmi.

Most ezt szeretném kiváltani Arduino-val és ezzel szeretném megoldani a növény táp(3) adagolást, CO2(csak mágnes szelep ki-be kapcsolása) vezérlést és a szűrők(2) lekapcsolását esetéskor x időre gombnyokassal. A világítást úgy szeretném majd hogy napkelte-napnyugta és éjszakára egy kék LED szalag világítana. Valahol olvastam a fórumon, hogy talán lehet olyat is hogy egy potival állítom a max fényerőt aztán, ha algásodom vagy valami nem kell új programot írni csak a potin csavarni. Vagy erre lehet jobb a Tc420 előre megírt x%-os programokkal?

Segítséget szeretnék kérni hogy miket kellene vennem? Régen tanultam programozást, de az kevés lesz ide. Majd az unalmas téli estéket erre szeretném rászánni, hogy felelevenítsem a dolgokat és megtanuljam jobban, csak addigra szeretném hogy meglegyenek a dolgok.
Köszönöm!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére