• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Valaki itt kielemezte már a Twinstar algairtók vezérlését? Mi alapján kapcsol be időnként? Lehet egyszerűen csak a kiválasztott program alapján előre beállított időnként kapcsol be? Arduino-val szeretném vezérelni, mert engem zavar, hogy áramszünet után nem kapcsol be automatikusan.
 
Azt szeretném megtudni Arduino vezérléssel mennyibe fájna egy automatizálás úgy hogy világítást,szűrést,co-t, felszíntisztítót, ledes napfelkeltét-napnyugtát, hold imitációt, és 3 perisztaltikus pumpát irányít?
És lenne-e valakinek kedve és mennyiért összerakni. A bekötést már vállalom :)
Szép napot!
 
Szia Babar! Nekem pont egy ilyen vezérlő kontrollálja az akváriumot. Ha szoktál külföldről rendelni akkor nem kerülnek sokba az alkatrészek, potom pézért be lehet szerezni öket(3000-4000ft) es abba kb benne van miden kiveve a co2 tűszelep. A napfelkelte napnyugtához valami diy 12v os világítás kell mert csak azt tudod PWM szabályozni. Sok sikert hozzá;)
 
Elösször is kell egy Arduino, ami nalam egy arduino uno, szerintem tökeletes a celra ha keves a hely akkor arduino nano.
A következő egy Relay module amivel a szűrőket lehet kapcsolgatni, meg akármi mást egész 220 v ig. Irf520 led vezérlése (naplemente/felkelte) de ezzel csak0-24v ig lehet szabályozni, tapasztalat alapjan erdemes valami kis hütőbordát rácsavarozni de tenyleg nem kell nagy. , Rtc module,az idő megjegyzésére ha áramszünet van vagy csak simán ki van húzva a rendszer, i2c lcd kijelző, igazából ezt a fajta kijelzőt a legkönyebb bekötni és programozni. Kb ennyi még nálam van egy potméter amivel a fényerőt lehet állítani meg 3 gomb amivel beállítok mindent. A nyomógombokhoz kell egyenként egy 10 kohm os ellenállás. Nálam simán a led tápegységéről kapja a tápot. Ezek 100% ban beszerezhetőek külföldről.
 
Arduino uno
Rtc ds3231
Irf520
Relay module 2chanel
LCD1602+I2C LCD 1602 module Blue screen
3db nyomógomb
3*10kohm ellenállás
Igazábol ezeket beütöd pl alira és ami szimpatikus azt rendeled közülük.De majd holnap tudok linkelni is.
 
Óra modul helyett nekem GPS modulom van, az adja a pontos (atom) időt.
Igazából most ez a program miket vezérel?
 
Szia ena35!
Az általam irt program vezérli a co2 mágnesszelepet a világítást (naplemente napfelkelte )és a vízfelszín tisztítót. Késöbbiekben még szeretnék egy növénytáp pumpát is a rendszerhez kötni.
(Az alkatrészlistáról lemaradt a male to female jumper wire, kb 40 db os kiszereles)
 
Ugyanabban az időpontban van minden nap.De miért kéne hozzá a dátum?
A természetben minden nap máskor kell és nyugszik a nap. Babar még a holdciklust is figyelembe venné éjszakai derengő világítással. Dátumból függvénnyel kiszámítható. Megírom a programot hozzá és ha kell közzéteszem.
 
Egy egyszerű napfelkelte-napnyugta programra én is kíváncsi lennék, mert a neten csak komplikáltakat találtam, pl RGB LED-hez stb , ide ZIp-pelve fel is tudod tölteni a programot. Az idővel való játéknak viszont nem látom értelmét, Az ember örül, hogy összehozza a CO2-t indulását a világítással, ha most az utóbbi hosszával , fényerejével elkezdünk játszani annak csak algásodás lesz a vége.
 
Szia Victor.
Nálam egy igen egyszerű napfelkelte és lemente program van. Ugye az arduino pwm jel 250 ig terjed,egy szám 250 és 0 között. A képlet pedig a következő: a/60*b. a: maximális pwm szám mert nálam a ledszalagok 11 voltrol mennek es ez a feszültseg a 214 es számhoz tartozik. b:az aktuális perc szám pl 25.percben 25 tel van megszorozva és igy egy ora alatt éri el a maximális fényerőt. De ha nem egy ora alatt szeretned elerni a maximalis fenyeröt hanem kevesebb idő alatt akkor nem 60 nal hanem kevesebbel kell osztani.
 
Back
Oldal tetejére