• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

El tudnátok nekem mondani, hogy mit érdemes megépíteni, akvárium vezérlőbe? Világítás vezérlést és 10perces szűrő kikapcsolást tudom elképzelni...
 
El tudnátok nekem mondani, hogy mit érdemes megépíteni, akvárium vezérlőbe? Világítás vezérlést és 10perces szűrő kikapcsolást tudom elképzelni...
Nalam 2 akvat visz. Ahogy irtad vilagitas, szuro leallitas ezeb kivul co2 vezerles skimmer vezerles. Valamint nagyon egyszeruen megoldhato a futes-hutes. Akar dozispumpat is tud vezerelni. Igazabol mindent meg lehet epiteni belole.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nalam 2 akvat visz. Ahogy irtad vilagitas, szuro leallitas ezeb kivul co2 vezerles skimmer vezerles. Valamint nagyon egyszeruen megoldhato a futes-hutes. Akar dozispumpat is tud vezerelni. Igazabol mindent meg lehet epiteni belole.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Pontossan......... Bármit meglehet.....
 
Ferduinot epitett valaki? Kellene egy kis segitseg ha van valakinek tapasztalata vele.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ferduinot epitett valaki? Kellene egy kis segitseg ha van valakinek tapasztalata vele.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Ha megvan a PCB akkor csájna olcsón legyárt sok darabot :D (schematic alapján tudsz csinálni magadnak, azt pedig megtalálható az oldalon)
 
Utoljára módosított:
Azt értem, hogy mindent meg lehet vele csinálni, de nincs sok ötletem, hogy mi az a minden.
Ha sikerül magam meggyőzni, akkor nyáron én is készítek egyet.
Ti hogy csináltátok a paraméterezést? Beégettétek a programba, vagy valami felületen konfigurálhatóvá tettétek (pl. soros port, webszerver, stb)?
 
Ha megvan a PCB akkor csájna olcsón legyárt sok darabot :D (schematic alapján tudsz csinálni magadnak, azt pedig megtalálható az oldalon)
Sajnos az en tudasom nem eleg hozza, Fernando programjat szeretnem hasznalni. De sajnos meg az lcd-be sem sekerult eletet lehelnem. Vagyis mukodik a peldaprogramokkal a kijelzo es a touch resze is de hiaba irom at a programba a kijelzo tipusat az istenert sem akar mukodni. Meg varok par alkatreszre remelem ha azok bekerulnek mukodni fog.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sajnos az en tudasom nem eleg hozza, Fernando programjat szeretnem hasznalni. De sajnos meg az lcd-be sem sekerult eletet lehelnem. Vagyis mukodik a peldaprogramokkal a kijelzo es a touch resze is de hiaba irom at a programba a kijelzo tipusat az istenert sem akar mukodni. Meg varok par alkatreszre remelem ha azok bekerulnek mukodni fog.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Akkor marad a modulozgatás :/ (esetleg lyukraszteres nyákon össze lehet rakni, vagy vasalni nyákot... )
Kijelzőnek én inkább a Nextion HMI-t ajánlok.
 
Srácok! Olvasgatom én a topikot, csak nem tudom honnan lene érdemes elejtől vagy a végéről. Első 5 lap és az utolsó 5 megvan, és beleolvasgattam a közepébe is.
Körbenéztem kikötőbe is, és a net egyéb bugyraiban és teljesen összezavarodtam.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy akváriumhoz, világítás és co2 vezérlést szeretném megoldani, esetleg etetésnél szűrő leállítás gombnyomásra. Világítás ledes, 12v, dimmelhető.
Ezeket szeretném megvalósítani Arduinoval. Melyiket kellene megvennem, és mit kell mellé venni?

Köszi aki tud segíteni. Folytatom az olvasást...
 
Srácok! Olvasgatom én a topikot, csak nem tudom honnan lene érdemes elejtől vagy a végéről. Első 5 lap és az utolsó 5 megvan, és beleolvasgattam a közepébe is.
Körbenéztem kikötőbe is, és a net egyéb bugyraiban és teljesen összezavarodtam.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy akváriumhoz, világítás és co2 vezérlést szeretném megoldani, esetleg etetésnél szűrő leállítás gombnyomásra. Világítás ledes, 12v, dimmelhető.
Ezeket szeretném megvalósítani Arduinoval. Melyiket kellene megvennem, és mit kell mellé venni?

Köszi aki tud segíteni. Folytatom az olvasást...

Hááát jó kérdés...
Nekem Uno van.... 5 relét vezérel, bemenetnek 2gomb, 1óra modul, 1 hőmérő szenzor...... ja meg 1 soros LCD
és akkor nem tudok vezérelni vele már ledeket :D

Ha mindet akarsz vele akkor Mega kellene már.....
Relé panel, FET panel..... meg amit akarsz még :D
 
Szinten uno 2 szuro kulon leallithato, 1co2, 3 vilagitas abbol 1 ledes 2 t5, skimmer. Es van ket szabad kivezetesem meg.
A kovetkezo megabol lesz...

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
hát én már szerintem RGB ledet nemtok vezérelteni vele, nincs annyi szabad lábam ha minden igaz...
 
Hááát jó kérdés...
Nekem Uno van.... 5 relét vezérel, bemenetnek 2gomb, 1óra modul, 1 hőmérő szenzor...... ja meg 1 soros LCD
és akkor nem tudok vezérelni vele már ledeket :D

Ha mindet akarsz vele akkor Mega kellene már.....
Relé panel, FET panel..... meg amit akarsz még :D
Nekem ha jól számolom kellene 3 relé (világítás, co2, szűrő) bár a világítás szempontjából nem tudom. Ha ugyan arról a tápról megy, mint az arduino akkor, vagyis a 12v-os oldallal játszok csak, akkor oda nem is kellene relé, vagy mégis?
Egy gomb az etetéshez.
óramodulra gondoltam hogy kell, esetleg van hozzá wifi modul is? Lehet telefonról vagy gépről vezérelni, és akkor nem kell rá az LCD, vagy neked mihez kell az lcd?

Szóval elég lehet az uno ( ilyen? UNO R3 ATmega328P CH340G ), de a mega az jobb, többet tud.
 
Nem akarok nagyon bele szólni de ha I2C-vel megy a kommunikáció sokkal kevesebb láb kell illetve lehet venni bővítő IC-t is ami szintén I2C kommunikál.
Én általában nanot használok 6pwm, 4bemenet, világítás kapcsoló, úszó kapcsoló, hőmérő, etető gomb és akkor még maradt 7db relének 3 a dózis 4 meg ki minek használja.
 
Nekem még kínai ezaz I2C. Még semmim nincs. Azért érdeklődtem tőletek, hogy mit érdemes beszerezni ezekre a feladatokra.
 
Szóval elég lehet az uno ( ilyen? UNO R3 ATmega328P CH340G ), de a mega az jobb, többet tud.
Szerintem amihez szeretnéd, ahhoz elég egy Uno R3-as, Mega alapvetően annyival több, hogy több a ki és bemenet, de annyi neked úgysem kell ;)
I2C lényegében annyi, hogy ugyanabba a csatlakozási pontban bekötheted az órapanelt és az LCD-t is, meg ami még mi ezt a szabványt támogatja
I2C_pullup.jpg
 
Nekem ha jól számolom kellene 3 relé (világítás, co2, szűrő) bár a világítás szempontjából nem tudom. Ha ugyan arról a tápról megy, mint az arduino akkor, vagyis a 12v-os oldallal játszok csak, akkor oda nem is kellene relé, vagy mégis?
Egy gomb az etetéshez.
óramodulra gondoltam hogy kell, esetleg van hozzá wifi modul is? Lehet telefonról vagy gépről vezérelni, és akkor nem kell rá az LCD, vagy neked mihez kell az lcd?

Szóval elég lehet az uno ( ilyen? UNO R3 ATmega328P CH340G ), de a mega az jobb, többet tud.

WIFIS cuccnak NodeMCU, erre is lehet arduban kódit írni. (ma épp padlásra csináltam hőmérőt a legkisebb panellal [ez még esp01 néven futott, de ezen is megy a nodemcu firmware :D] + DS18b20al)
 
Thx Victor a képet :D

Én külön kötöttem a LCD-t meg az órát :D
De igen elég egy UNO Nekem is van még tartalék PWM lábam.

Grafikus LCD-t ugyis már a Mega-ra csinálok :D
 
Back
Oldal tetejére