• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Ezt úgy érted, megáll a loop() futása? Ha ilyen jellegű a baj, nézz utánna itt. Ez arról szól, hogyha egy bizonyos ideig a programszámláló nem változik reseteli az árankört szoftveresen. Arra kell figyelni csak, hogy a leghosszabb gépi ciklus is rövidebb legyen mint a WDT ideje. (if, switch főként a veszélyes időhúzó, meg a megszakítások).
Igen pont ez tortenik. Elso lepesben megprobalom a kondikat beepiteni, mert ugy gindolom az aramingadozassal van gond. Szamomra teljesen erthetetlen modon ha kihuzogatom a 220v os csatlakozokat amit a rele vezerel (7db mert 2 akvat visz) nem tudom produkalni a "lefagyast" de ha mukodnek akkor elofordul. Egy egyszeru pelda: az utolso amit beuzemeltem az egy eheim skim350. Ugyebar az 5w os fogyaszto. 3 orankent kapcsol be 5 percre. Ha bedugom nem megy 24 orat lefagyas nelkul. Ha csak a lampakat es a co-t kapcsolgatja ez 4 dugalj egy 4x24w os t5 egy 30w os led lampa es a magneskapcsolo akkor sosem fagy le. Szoval szamomra erthetetlen a dolog, de ez van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Igen pont ez tortenik. Elso lepesben megprobalom a kondikat beepiteni, mert ugy gindolom az aramingadozassal van gond. Szamomra teljesen erthetetlen modon ha kihuzogatom a 220v os csatlakozokat amit a rele vezerel (7db mert 2 akvat visz) nem tudom produkalni a "lefagyast" de ha mukodnek akkor elofordul. Egy egyszeru pelda: az utolso amit beuzemeltem az egy eheim skim350. Ugyebar az 5w os fogyaszto. 3 orankent kapcsol be 5 percre. Ha bedugom nem megy 24 orat lefagyas nelkul. Ha csak a lampakat es a co-t kapcsolgatja ez 4 dugalj egy 4x24w os t5 egy 30w os led lampa es a magneskapcsolo akkor sosem fagy le. Szoval szamomra erthetetlen a dolog, de ez van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Fúrógépből, vagy valami kéziszerszám roncsból tudsz kiszedni zavarszűrő kondipakkot. Kösd az Eheim Skim 350 konnektorára párhuzamosan-próbaképp.
 
Igen pont ez tortenik. Elso lepesben megprobalom a kondikat beepiteni, mert ugy gindolom az aramingadozassal van gond. Szamomra teljesen erthetetlen modon ha kihuzogatom a 220v os csatlakozokat amit a rele vezerel (7db mert 2 akvat visz) nem tudom produkalni a "lefagyast" de ha mukodnek akkor elofordul. Egy egyszeru pelda: az utolso amit beuzemeltem az egy eheim skim350. Ugyebar az 5w os fogyaszto. 3 orankent kapcsol be 5 percre. Ha bedugom nem megy 24 orat lefagyas nelkul. Ha csak a lampakat es a co-t kapcsolgatja ez 4 dugalj egy 4x24w os t5 egy 30w os led lampa es a magneskapcsolo akkor sosem fagy le. Szoval szamomra erthetetlen a dolog, de ez van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Bocs, hogy beleszólok, de ilyen esetben nem a WDT szokott közbeavatkozni (általában). A WDT arra szokás használni, ha maga a szoftver téved el, és nem valami környezeti hatásra reagáljon.
Nem Arduino-val foglalkozok, de szerintem az Atmel MCU-kban is van valami státusz bit, amit újraindításnál ki lehet olvasni és az elárulja az újraindulás okát.
A kondenzátorokat én is javasolnám a tápra, bár lehet az egész relé részt kicsit messzebb kellene vinni az MCU-tól (ha a kondik nem oldják meg természetesen).
Igazából valami kapcsolási rajz alapján többet lehetne mondani a lehetséges hibaforrásokról.
 
A kondik itt is ajánlottak a tápra.
Úgy látom I2C-s relé modulod van.
Megpróbálnám messzebb tenni a relé modulokat az LCD-től és az LCD vezetékeitől. (Ha bizonytalanabb lenne a kommunikáció akkor az I2C-s felhúzó ellenállásokat csökkenteni kell, ezzel erősítve a felhúzást.)
Az LCD is I2C-s?
 
A kondik itt is ajánlottak a tápra.
Úgy látom I2C-s relé modulod van.
Megpróbálnám messzebb tenni a relé modulokat az LCD-től és az LCD vezetékeitől. (Ha bizonytalanabb lenne a kommunikáció akkor az I2C-s felhúzó ellenállásokat csökkenteni kell, ezzel erősítve a felhúzást.)
Az LCD is I2C-s?
Igen I2C. De igy is majd 1m a táv az Uno meg az lcd közott. S petchkábel


Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről
 
Igen I2C. De igy is majd 1m a táv az Uno meg az lcd közott. S petchkábel


Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről


Nincs véletlenül logikai analizátorod, esetleg szkópod?

Az a probléma, hogy ez így elég kevés információ. Mert az is simán előfordulhat, hogy az MCU-nak semmi problémája sincs a relé kapcsolgatásával, de magának az LCD-nek igen. Azok milyen messze vannak egymástól?
Tudnál esetleg a relének külön tápot adni, minden másik áramköri résztől függetlenül?
 
Nincs véletlenül logikai analizátorod, esetleg szkópod?

Az a probléma, hogy ez így elég kevés információ. Mert az is simán előfordulhat, hogy az MCU-nak semmi problémája sincs a relé kapcsolgatásával, de magának az LCD-nek igen. Azok milyen messze vannak egymástól?
Tudnál esetleg a relének külön tápot adni, minden másik áramköri résztől függetlenül?
Egyik sincs , de kulülön tápon van a relé már. Lcd-t az unon keresztül kapja. Várom a stabil tápot még s utánna átkábelezem s kiderül majd.

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről
 
Egyik sincs , de kulülön tápon van a relé már. Lcd-t az unon keresztül kapja. Várom a stabil tápot még s utánna átkábelezem s kiderül majd.

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről

Rendben. Az ilyen típusú hibákat elég nehéz távgyógyítani és inkább csak okoskodásnak tűnik a segíteni próbálás.
Valószínűleg úgy is gyorsan meg fog oldódni, mivel ismered a probléma forrását.
 
Rendben. Az ilyen típusú hibákat elég nehéz távgyógyítani és inkább csak okoskodásnak tűnik a segíteni próbálás.
Valószínűleg úgy is gyorsan meg fog oldódni, mivel ismered a probléma forrását.
Janemgond. 5leteket szivesen fogadunk. Nekem lcd nélkül is megy rendesen, csak zavaró h a hőmérségletet se tom leolvasni. Valakinek lefagy az egész. Kösz az 5letet. Thx

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről
 
Janemgond. 5leteket szivesen fogadunk. Nekem lcd nélkül is megy rendesen, csak zavaró h a hőmérségletet se tom leolvasni. Valakinek lefagy az egész. Kösz az 5letet. Thx

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről

Az ilyesmi hibáknál érdemes minimalizálni a kódot és a hardvert, amíg valami egyszerű felépítésben biztosan, reprodukálható az eset. Utána lehet keresni a megoldást és visszaépíteni a rendszert.
Az is lehet, hogy egyszerre több hiba okozza a nem megfelelő viselkedést.
 
hát a poén az h itt az asztalon (relék terjhelése nélkül, szivattyú, világítás) tökéletessen ment..... :D
 
Bocs, hogy beleszólok, de ilyen esetben nem a WDT szokott közbeavatkozni (általában). A WDT arra szokás használni, ha maga a szoftver téved el, és nem valami környezeti hatásra reagáljon.
Nem Arduino-val foglalkozok, de szerintem az Atmel MCU-kban is van valami státusz bit, amit újraindításnál ki lehet olvasni és az elárulja az újraindulás okát.
A kondenzátorokat én is javasolnám a tápra, bár lehet az egész relé részt kicsit messzebb kellene vinni az MCU-tól (ha a kondik nem oldják meg természetesen).
Igazából valami kapcsolási rajz alapján többet lehetne mondani a lehetséges hibaforrásokról.
Üdv! Tisztán igaz, hogy a WDT szoftveres lehalásokra van kitalálva, de úgy tűnik, pl @CsTom -nál megáll a program is. Azért gondoltam rá. Egy próbát megér, ha már úgyis csak ötletelünk...:D
 
N amegjött végre a stabil fesz szabi :D
ugyh jön az átalakítás, szűrés, pufferelés s majd kiderül hányszor lessz rossz a kijelző :D
 
Na jelentem, stabil fesz szabi beszerelve, relék külön tápont, mindegyik táphoz 4700u-os kondi, lcd-hez 100nF szűrőkondi :D
Eddig oké minden. kicsit javított progi feltöltve.
 
hát a poén az h itt az asztalon (relék terjhelése nélkül, szivattyú, világítás) tökéletessen ment..... :D
Nalam ugyan ez tortenik, remelem rajosz a megoldasra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
kicsit javítottam még rajta, 1db 12V 10A tápról megy, de a kondik sokat segítetek eddig, kijelző még nem lett "krix-krax"-os :D
 
Back
Oldal tetejére