• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Sziasztok!

Esetleg valaki használt már ilyent PCA9685 16 Channel 12-Bit PWM Servo Motor Driver?

Arra gondoltam egy arduino nanora rákötve elég sok pwm kimenetem lenne, de sehogy nem akar működni, műszerrel tudom mérni, hogy kiadta a feszt de rákötöttem egy ledre és nem akar kigyulladni.
Néztem a "V+"-t, hogy oda is adni kéne tápot de nekem csak a pwm jelek kellenek illetve van egy sorkapocs de az is "V+" szóval először ezekre nem adtam feszt de a világért se akar működni így már oda is adtam de semmi lehet rosszat fogtam ki?
Esetleg valakinek valami ötlete?

Üdv Laci
 
Természetessem I2c, relé modulok......

hát ápn van 470uF kondi de ekkor megnövelem s teszek diódát is....
Üdv! Nekem is csinált ilyet,meg futott rajta a szöveg ha kapcsolt egy relé(SSR). Tápszürés is jó, de nem biztos,hogy elég, én bontott pach kábellel huzaloztam át(csavart-érpár,mint a frekiváltókban...), 100nF minden táppontra, és programba beleraktam a képernyő törlést és újraírást gyakorlatilag minden függvény elé. A delay() időket meg lejjebb vettem,hogy ne villogjon. Az arduino gyors,belefér az idejébe újraírni a képernyőt. Legalább nem unatkozik.:D:D
 
Szerintem is táp, de még várom a gyári stabil tápot. az furcsa ha az SSR-es relé is meghúzná ennyire......
 
Szerintem is táp, de még várom a gyári stabil tápot. az furcsa ha az SSR-es relé is meghúzná ennyire......
Üdv! Arra gyanakszom, hogy nem a tápot húzgálja, hanem tüskézi. Nekem 2A-es kapcsolóüzemüről ment az arduino, kijelző, SSR-ek, néhány hőmérő ic. Kizárt, hogy beterhelje. Viszont be tudja szemetelni a kapcsolási tranziensekkel. Mondjuk nekem a kijelző nem I2c-n ment hanem 4+2-n párhuzamosan. A 100nF segíthet a táppontokon, meg a csavart érpár. Minden jelszál mellett megy a test is. És próbáld meg programból is a kijelző újrairatást. Az tuti. Összeszemeteli a kijelzőt-nem baj majd letöröljük-újraírjuk.
 
Nekem most egy 10A 5V-os ról megy, de úgy istöri ha az UNO külön tápon van, amúgy véglegessen egy 20A 12V tápról fog menni.
1hőmérő, 5 relé, egy I2C-s kétsoros kijelző, meg egy óramodul van egyenlőre :D, a kijelző az UTP-n megy át
 
Nekem most egy 10A 5V-os ról megy, de úgy istöri ha az UNO külön tápon van, amúgy véglegessen egy 20A 12V tápról fog menni.
1hőmérő, 5 relé, egy I2C-s kétsoros kijelző, meg egy óramodul van egyenlőre :D, a kijelző az UTP-n megy át
Komám arról hegeszthetsz is :D
 
hegeszteni nem akartam de tervbe van h kisebb led szallag arról fog menni :D
napfelkelte s naplemente imitálva :D
 
I2C kijelző?
Relé modul? ha nem , akkor van dióda?
Tápra dobj szűrőkondikat hátha megoldja.
Gondolom nem csak en vagyok teljesen analfabeta, de nekem is gondok vannak a rele kapcsolaskor neha lefagy az egesz cucc. Ha elarulnatok pontosan hova es milyen kondi kell kiprobalnam mert azt mar kiszurtem hogy a feszultsegingadozas okoz gondot nalam. Tap, dc-dc cseren mar tul vagyok valtozas nem tortent. Random lefagy. A diodakra is jol jonne valami pontos utbaigazitasa. Mekkora, hova, hogyan?
Koszi elore is!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
látom vannak gondok itt :D
100nF minden ezköz táp bemenetéhez
4700uF tannék közvetlenül a táphoz. puffernak :D

Szerintem...
Igen sajnos ez kimaradt az eletembol, de sosem keso tanulni [emoji3]
Megrendelem amiket ajanlottal aztan meglatjuk jo lesz-e. Nem lenne gond ha sikerulne a gyerekbetegsegeit kikuszobolnom mert most allok neki egy komolyabb epitesenek, es eleg szomoru lennek ha azi is esne-kelne. Koszonom a segitseget.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ha elarulnatok pontosan hova es milyen kondi kell... A diodakra is jol jonne valami pontos utbaigazitasa. Mekkora, hova, hogyan?
Kondenzátor mint @Raiden mondta, dióda meg a relé tekercsével párhuzamosan, a katódja a tekercs pozitív oldala felé. De ez csak a kikapcsoláskori feszültségcsúcstól véd. Nekem jellemzően bekapcsoláskor szemetelt. Megy gyári relépaneleken rajta is szokott lenni. Tegyetek a programba képernyő törlést és újraírást sűrűn, úgyis van egy csomo delay hogy látható és élvezhető legyen, azok idejét lerövidítve mehet a képernyő frissítés. Ne hagyjuk unatkozni az AVR-t :D
 
Nalam nem igazan a kijelzo okoz gondot egyszeruen lefagy az egesz. Ez csak rele kapcsolaskor tortenik neha. Elsosorban az "eteto gomb" funkcional amikor tobb rele kapcsol egy idoben. Ezt 10ms-es delay-okal reszben kikuszoboltem de 2-3 hetente azert megtortenik a dolog. Kondikat mar megrendeltem. Diodabol milyent rendeljek? Sajnos amikor autoszerelonek tanultam azt mondtak, hogy "amibe kabel megy az a villamossagi szerlo gondja". [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
"Amelyik kábel feszültség alatt van az ugyan úgy néz ki mint ami nincs feszültség alatt csak más a fogása :D "

Attól függ hova teszed be s mennyit az átfolyó áram, mert ha olyan elég 1N4001-1N4007-ig bármyelik, de ugye 1A amit elvisel, 1N4148-is elég ha nem több mint 450mA
 
De itt a válasz :D

"Kondenzátor mint @Raiden mondta, dióda meg a relé tekercsével párhuzamosan, a katódja a tekercs pozitív oldala felé. De ez csak a kikapcsoláskori feszültségcsúcstól véd. Nekem jellemzően bekapcsoláskor szemetelt. Megy gyári relépaneleken rajta is szokott lenni. Tegyetek a programba képernyő törlést és újraírást sűrűn, úgyis van egy csomo delay hogy látható és élvezhető legyen, azok idejét lerövidítve mehet a képernyő frissítés. Ne hagyjuk unatkozni az AVR-t :D"
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nalam nem igazan a kijelzo okoz gondot egyszeruen lefagy az egesz.
Ezt úgy érted, megáll a loop() futása? Ha ilyen jellegű a baj, nézz utánna itt. Ez arról szól, hogyha egy bizonyos ideig a programszámláló nem változik reseteli az árankört szoftveresen. Arra kell figyelni csak, hogy a leghosszabb gépi ciklus is rövidebb legyen mint a WDT ideje. (if, switch főként a veszélyes időhúzó, meg a megszakítások).
 
Back
Oldal tetejére